Skocz do zawartości

Welcome to Forum Pszczelarskie - Pasieka "Banicja"
Register now to gain access to all of our features. Once registered and logged in, you will be able to create topics, post replies to existing threads, give reputation to your fellow members, get your own private messenger, post status updates, manage your profile and so much more. If you already have an account, login here - otherwise create an account for free today!

Twoja reklama na tym Forum? Kliknij!

Zdjęcie

Internetowe sklepy pszczelarskie - co polecacie?

- - - - -

• Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
35 odpowiedzi w tym temacie

Juljan77

Juljan77

Prawie domownik

• Użytkownicy
  • PipPipPip
  • 42 postów
  • Imię:Marek
  • LokalizacjaJawornik
  • Typ ula:Wielkopolski

Jeśli chodzi o sklep internetowy to zamawiam w: http://www.skleppszczelarski.com.pl/

Nigdy nie miałem żadnego problemu. Zamawiam z opcją płatne przy odbiorze.

Producent uli którego mogę polecić to : http://ulebartodziej.pl/

Powiem Ci że co do uli to tanio tam nie jest np u http://uletumidajewi...cyjny_2015.html

Lukas

Lukas

Prawie domownik

• Użytkownicy
  • PipPipPip
  • 64 postów
  • Lokalizacjaśląsk
  • Typ ula:Warszawskie zwykłe, Wielkopolskie jednościenne

Ja zamawiałem sprzęt 2x w http://www.skleppszczelarski.com.pl/. Za każdym razem zmówienie się opóźniało i to kilka tyg. Ceny mają przystępne, ale mogliby się postarać o lepszy kontakt z nimi. Teraz planuję zrobić zakupy w http://phplbarc./. Jeśli ktoś tam kupował, chętnie poczytam opinie.

Pozdrawiam.

gImker_*

gImker_*
  • Goście

Ja mogę zaproponować sklep państwa Socha z Czmonia   http://apiart.pl/.Nigdy nie miałem problemów z przedpłatami i otrzymaniem towaru.Na stronie sklepu zawsze jest podany stan magazynowy.Zresztą znam ich osobiście bo czasami trzeba się spotkać osobiście a nie tylko wirtualnie,bardzo życzliwi ludzie a pszczelarstwem zajmuje się cała rodzina

też mogę polecić... na dodatek zawsze przesyłka dochodziła następnego dnia  ;)

Geralt1

Geralt1

Nowicjusz na forum

• Użytkownicy
  • Pip
  • 1 postów
  • Imię:Sebastian
  • Lokalizacjamikoszewo
  • Typ ula:wielkopolskie

Witam wszystkich po długiej nieobecności na forum. Po liczbie nieprzeczytanych postów wnioskuje, iż koledzy pszczelarze zazimowali pszczółki i zasiedli do komputerów - forum żyje a ja mam zaległości :) Może podczas zimowych miesięcy będzie więcej okazji do udzielania się.

Na tą chwilę chciałbym powrócić do kwestii sklepów internetowych „wartych uwagi”, której niniejszy temat dotyczy. Mój post będzie kontynuacją wątku dot. sklepu  www.polskipszczelarz.pl należącego do Pasieki Polski Pszczelarz Pana Mariusza Gęsickiego.

Otóż ponownie chciałbym wszystkim odradzić współpracę z w/w Panem. Bez względu na wszystko przestrzegam przed jakimkolwiek transakcjami.

Niestety na własnej skórze przekonałem się, iż sprzedawca ten jest nierzetelny. Pobiera przedpłatę i nie wywiązuję się z złożonych zobowiązań – tak było w moim przypadku.

Odnośnie pszczelarzy i komentarzy dot. rzekomo wspaniałego wykonania, jakości uli i atrakcyjnej ceny  - wyprzedzając wasze wypowiedzi  chcę powiedzieć, iż w tej chwili jest to nie istotne gdyż nie mówimy o jakości produktu (nawiasem mówiąc można by taki wątek stworzyć – ocena uli poszczególnych producentów) lecz o jakości obsługi i realizowanej transakcji, podejściu do klienta, serwisie oferowanym e-sklep  itp.

Sam posiadam ule produkcji R. Sułkowski. Są ok tylko trochę kosztują (za kilka lat rozkręcę jeden korpus i sprawdzę jak się miewa to dyskusyjne ocieplenie z wełny). Z tego względu poszukiwałem  uli dobrej jakości w bardziej przystępnej cenie. Takie miały być ule od Polskiego Pszczelarza, których budowa i wymiary miały wg. wytwórcy korespondować z wymiarami uli od Sułkowskiego.  To i opinie o jakości produktu mnie skusiło. Jak to w sklepach internetowych bywa dostępne są różne formy płatności. Nie raz płaciłem przelewem, kartą i nikt mnie tak jeszcze nie naciągnął jak sklep www.polskipszczelarz.pl

Od momentu złożenie przeze mnie zamówienia na ule i dokonania przedpłaty (podobno Pan Gęsicki nie realizuje zleceń za popraniem gdyż obawia się nierzetelnych klientów – źródło cyt. z innego forum – to jest dopiero hipokryzja) minęło już blisko 5,5 miesiąca. Do tej pory nie otrzymałem ani uli ani zwrotu kwoty na wskazane przeze mnie konto. Pan Gęsicki w międzyczasie raz odpisał, ze czeka na materiał i zdeklarował się mailowo wykonać ule w pierwszej dekadzie lipca. Uli nie wykonał. Pieniędzy nie zwrócił.  Zarówno mailowo jak i listami poleconymi trzykrotnie  rezygnowałem z zamówienia, wzywałem do zwrotu przedpłaty w wyznaczonym terminie  (nota bene z uzyskaniem potwierdzeń odbioru też miałem problemy – dopiero po złożeniu dwóch reklamacji na swojej poczcie uzyskałem jedno potwierdzenie z podpisem Gęsickiego a drugie jako duplikat wystawiony przez UP) - Groch o ścianę – brak odpowiedzi na maile, brak zamówionego produktu, brak zwrotu pieniędzy, nieodbieranie telefonów, zmiana numeru telefonu przez Pana Gęsickiego.

Miesiąc temu skontaktowałem się z kancelarią prawną. Mój prawnik wysłał stosowne pismo z wezwaniem, ostrzeżeniem i informacją o kolejnych krokach, które będą podjęte jeżeli pieniądze nie zostaną zwrócone. Po kilku dniach do mojego prawnika zadzwoniła Pani Gęsicka, która poinformowała, iż „jeżeli chcę to zrobią mi te ule a jeśli już ich nie chce to sprzeda miód i w ciągu dwóch dni zwróci ¼ kwoty. Resztę dośle nieco później”. Zgodziliśmy się. Minęły 3 tygodnie…….i NIC.  Żadnych pieniędzy, ani uli, żadnego telefonu zwrotnego ze słowem wyjaśnienia od Gęsickich.

W związku z powyższym postanowiłem skierować sprawę do sądu. Zgodnie sugestią prawnika, proszę wszystkich pokrzywdzonych przez Pana Gęsickiego ale będących w sporze przed sądem  lub tych, którzy zgłosili doniesienie na Pana Gęsickiego na policję o pomoc i stosowną informację na ten temat na PW.

Jeżeli w gdzieś w Polsce toczy się jakieś postępowanie przeciwko Gęsickim lub prowadzone jest przez policję dochodzenie to taka informacja może pomóc mi odzyskać moje pieniądze i jednocześnie ukrócić proceder pobierania przez Pana Gęsickiego przedpłat i niewywiązywania się z zobowiązań.

Gdzieś przeczytałem/zasłyszałem, iż niegdyś przed laty na ziemiach polskich  pszczelarze byli zwolnieni ze składanie przysięgi przed sądami gdyż ich postawa, stosunek do natury, praca jaką wykonywali  i uczciwość sprawiały, iż cieszyli się społecznym zaufaniem. Byli ludźmi wiarygodnymi. Tacy byli przodkowie dzisiejszych pszczelarzy….

Na stronie internetowej „Pasieka Polski Pszczelarz , Mariusz Gęsicki” w pierwszym wersie jest napisane:

„Pasieka „Polski Pszczelarz” to blisko 100 lat tradycji pszczelarskich, przekazywanych z pokolenia na pokolenie…………”

Zastanawiam się co by powiedzieli (gdyby żyli) przodkowie Pana Gęsickiego na jego postawę i stosunek do przekazanej mu tradycji pszczelarskiej. Chyba, że ta tradycja byłą tyle warta co słowo Pana Gęsickiego….

Z góry dziękuję za pomoc.

Pozdrawiam!

Witam . 

Również zostałem oszukany przez pana Gęsickiego . W razie czego jestem gotów do współpracy i pomocy . Nie można dopuścić aby ten człowiek oszukiwał bezkarnie ludzi . Jak sobie nagrabi to w końcu ktoś się zdenerwuje i warsztat oszusta pójdzie z dymem . Kontakt do mnie pozio7@o2.pl

bogor

bogor

100% Domownik

• Użytkownicy
  • PipPipPipPipPip
  • 328 postów
  • Imię:BOGDAN
  • LokalizacjaWyszków
  • Typ ula:wielkopolskie,warszawskie poszerzane

z czystym sumieniem polecam http://www.skleppszczelarski.com.pl/to sklep naszego kolegi z FPM

o nicku Tabaczek., że o sklepie Robi_Robsona nie wspomnę.http://pasieka24.otw...la-wielkopolska

Dwóch panów Ł- Łysoń i Łukasiewicz raczej większość zna.

Innych nie miałem okazji poznać.

Wydaje Ci się ,że masz rację i masz rację ,że Ci się wydaje.

Piotr.CK

Piotr.CK

100% Domownik

• Użytkownicy
  • PipPipPipPipPip
  • 119 postów
  • Imię:Piotr
  • LokalizacjaDublin
  • Typ ula:Wielkopolskie korpusowe, Dadant
Nie polecam Lysonia, to oszust. Pieniądze przelane ponad 10 dni temu, wszystko według zapewnień z jego strony miało być na stanie i przesyłka gotowa w ciągu tygodnia. Dziś się okazuje, że produkcja ruszy dopiero z tydzień, a dostawa najwcześniej będzie za 3 tygodnie. To jakiś dureń!

gImker_*

gImker_*
  • Goście

też tak kiedyś miałem z pierścieniami dystansowymi zwlekał z tyg na tydz i też czekałem chyba 3tyg 

apitec.pl

apitec.pl

Nowicjusz na forum

• Użytkownicy
  • Pip
  • 7 postów
  • Imię:Jerzy
  • LokalizacjaLubelskie
  • Typ ula:dadant, wielkopolski

Zapraszam do mojego sklepu www.apitec.pl

Jestem pewien, że znajdą się osoby na tym forum które robiły u mnie zakupy :) Proszę je o opinie  :rolleyes: 

Do każdego zamówienia podchodzę indywidualnie. Zależy mi na zadowoleniu klienta bo chce by do mnie wracał  :)

Sprzęt mam ciekawy i w dobrych cenach, tak że chyba warto zajrzeć  ;) W tej chwili stany magazynowe są mizerne bo zima, ale jeszcze przed rozpoczęciem sezonu asortyment znacząco się poszerzy  :D

siverit

siverit

Prawie domownik

• Użytkownicy
  • PipPipPip
  • 61 postów
  • Imię:Dmitro
  • LokalizacjaUkraine
  • Typ ula:8 ramek 435 x 145

Sprzęt mam ciekawy i w dobrych cenach, tak że chyba warto zajrzeć  ;)

Rzeczywiście, nie są interesujące.

http://www.apitec.pl...wibracyjny.html

Dla mnie zamówił już taki sprzęt na Ukrainie

Tadek11

Tadek11

Guru forumowy

• Pszczelarz Roku 2015
  • 2001 postów
  • LokalizacjaMazowieckie
  • Typ ula:Wielkopolskie z ramką 18 cm

Ogłoszenia komercyjne proszę umieszczać w dziale ogłoszeń , taka przyjęliśmy zasadę na naszym forum  i proszę o stosowanie się do tego. Regulamin działu ogłoszeń jest zamieszczony w  dziale " Ogłoszenia"

Uwaga:

Wyrażone  treści w moich postach są wyłącznie moim poglądem i nie oznacza to że narzucam swój pogląd komukolwiek

Każdy ma prawo do swoich poglądów !!!!!!!

Lepiej być głupim z nadzieją , niż beznadziejnie mądrym.

Robi_Robson

Robi_Robson

Rancho w Kaczej Dolinie

• Pszczelarz Roku 2016
  • 1452 postów
  • Imię:Robert
  • LokalizacjaWarmia - okolice Bisztynka
  • Typ ula:Wielkopolskie

Ogłoszenia komercyjne proszę umieszczać w dziale ogłoszeń , taka przyjęliśmy zasadę na naszym forum  i proszę o stosowanie się do tego. Regulamin działu ogłoszeń jest zamieszczony w  dziale " Ogłoszenia"

Temat jest  Internetowe sklepy pszczelarskie - co polecacie? .
Jerzy po prostu polecił swój sklep  ;)

Tadek11

Tadek11

Guru forumowy

• Pszczelarz Roku 2015
  • 2001 postów
  • LokalizacjaMazowieckie
  • Typ ula:Wielkopolskie z ramką 18 cm

Jerzy po prostu polecił swój sklep  ;)

doh.gif Że też od razu nie wpadłem na taką myśl ?? biggrin.gif

Uwaga:

Wyrażone  treści w moich postach są wyłącznie moim poglądem i nie oznacza to że narzucam swój pogląd komukolwiek

Każdy ma prawo do swoich poglądów !!!!!!!

Lepiej być głupim z nadzieją , niż beznadziejnie mądrym.

Robi_Robson

Robi_Robson

Rancho w Kaczej Dolinie

• Pszczelarz Roku 2016
  • 1452 postów

doh.gif Że też od razu nie wpadłem na taką myśl ?? biggrin.gif

Może i ja bym polecił swój sklep ???
Albo ... nie . 
Bo co to za sklep w którym półki prawie puste ;)

• Ślężańskie Miody lubi to

Słowian

Słowian

Guru forumowy

• Użytkownicy
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPipPipPipPipPipPipPipPipPipPipPipPipPipPipPipPipPipPipPipPipPipPipPipPipPipPipPipPipPipPipPipPipPipPipPipPipPipPipPipPipPipPipPipPipPipPipPipPipPipPipPipPipPipPipPipPipPipPipPipPipPipPipPipPipPipPipPipPipPipPipPipPipPipPipPipPipPipPipPipPipPipPipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 1324 postów
  • Imię:Łukasz
  • LokalizacjaOsiek/Olkusz
  • Typ ula:Wlkp, Wlkp 18-stki

Bo co to za sklep w którym półki prawie puste  ;)

Robert to jest znak że trzeba drastycznie podnieść ceny :D

daro

daro

SPRAWCA ZAMIESZANIA :)

• Użytkownicy
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPipPipPipPipPipPipPipPipPipPipPipPipPipPipPipPipPipPipPipPipPipPipPipPipPipPipPipPipPipPipPipPipPipPipPipPipPipPipPipPipPipPipPipPipPipPipPipPipPipPipPipPipPipPipPipPipPipPipPipPipPipPipPipPipPipPipPipPipPipPipPipPipPipPipPipPipPipPipPipPipPipPipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 2400 postów
  • Lokalizacjapodlaskie
  • Typ ula:Dadant

Albo do Chin po towar ?

SPRAWCA ZAMIESZANIA :-) Władca Pierścienia

Robi_Robson

Robi_Robson

Rancho w Kaczej Dolinie

• Pszczelarz Roku 2016
  • 1452 postów

Robert to jest znak że trzeba drastycznie podnieść ceny :D

Odwrotnie .
Obniżyliśmy cenę wiader dla bieżącej dostawy :)

Trzy lata temu wiadra 30l. kosztowały średnio 24-27zł. a mnie 19-19,50zł.
Rok temu ceny spadły . Średnio kosztowały 18-20zł. U mnie 16zł.
Teraz dla bieżącej partii wiader obniżyliśmy cenę na 15,50zł./szt.
A jeszcze za chwilę dla Naszych Forumowiczów zrobimy Mikołajkową promocję ;)

Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych

Wolne pszczoły | Ślężańskie Miody | Stowarzyszenie "Polanka"