Skocz do zawartości

Welcome to Forum Pszczelarskie - Pasieka "Banicja"
Register now to gain access to all of our features. Once registered and logged in, you will be able to create topics, post replies to existing threads, give reputation to your fellow members, get your own private messenger, post status updates, manage your profile and so much more. If you already have an account, login here - otherwise create an account for free today!

Twoja reklama na tym Forum? Kliknij!

Zdjęcie

Polbart

- - - - -

• Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
30 odpowiedzi w tym temacie

piotrpodhale

piotrpodhale

Pasieka "Pod Limbami"

• Pszczelarz Roku 2016
  • 1580 postów
  • Imię:PK
  • Lokalizacjamałopolskie
  • Typ ula:WIELKOPOLSKI I GÓRSKI

pszczola.gif

W próżnej często idą zmowie pustosłowie z pustką w głowie.

A.Dobrowolski

MikołajWitwicki

MikołajWitwicki

100% Domownik

• Użytkownicy
  • PipPipPipPipPip
  • 473 postów
  • Imię:X
  • LokalizacjaWarmia
  • Typ ula:Dadant, Wielkopolskie

Krainka kosztuje 18 zł.

Kto ma pszczoły ten ma miód , kto ma ziemię, ten ma trud.

piotrpodhale

piotrpodhale

Pasieka "Pod Limbami"

• Pszczelarz Roku 2016
  • 1580 postów
  • Imię:PK
  • Lokalizacjamałopolskie
  • Typ ula:WIELKOPOLSKI I GÓRSKI

pszczola.gif

W próżnej często idą zmowie pustosłowie z pustką w głowie.

A.Dobrowolski

Myszka

Myszka

Nowicjusz na forum

• Użytkownicy
  • Pip
  • 6 postów
  • Lokalizacjapowiat radomski
  • Typ ula:WZ i WLKP

Kupiłam od Polbarta matki primorskie szt. 2 (Elgon nie przeżył podróży 30 km.) przysłał inną. To było w 2013r. W 2014 nie spróbowałam miodu od nich bo nie było, choć rozwój jednej rodziny był super a dwóch jako tako. W tym roku wiosną matki te pierwsze były wymienione. W zeszłym roku konkursowa matka DMCA poddana 22 lipca do odkładu poszła do zimowli bardzo silna, aż dziw. Z wiosny bardzo ładnie zaczerwiła i znikła. I po pszczołach polbarta :(. W Bałtowie 2015 nie było Jego stoiska, a włosy do ramion zapuścił, czyżby nie chciał rozpoznania :D

Robi_Robson

Robi_Robson

Rancho w Kaczej Dolinie

• Pszczelarz Roku 2016
  • 1453 postów
  • Imię:Robert
  • LokalizacjaWarmia - okolice Bisztynka
  • Typ ula:Wielkopolskie

W Bałtowie 2015 nie było Jego stoiska,
a włosy do ramion zapuścił, czyżby nie chciał rozpoznania :D

Nie może być !?
Leszek się ucharakteryzował na mnie ? :D 
A jeszcze w tym roku pod koniec zimy w Pszczelej Woli miał fryzurę taka jak zawsze... krótką
100_2816.JPG

Myszka

Myszka

Nowicjusz na forum

• Użytkownicy
  • Pip
  • 6 postów
  • Lokalizacjapowiat radomski
  • Typ ula:WZ i WLKP

Nie może być !?
Leszek się ucharakteryzował na mnie ? :D 
A jeszcze w tym roku pod koniec zimy w Pszczelej Woli miał fryzurę taka jak zawsze... krótką
100_2816.JPG

No nie tylko ja Go widziałam. Włosy lekko pofalowane i bez okularów. Pewno szkła kontaktowe. Szkoda że nie zrobiłam zdjęcia.

daro

daro

SPRAWCA ZAMIESZANIA :)

• Użytkownicy
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPipPipPipPipPipPipPipPipPipPipPipPipPipPipPipPipPipPipPipPipPipPipPipPipPipPipPipPipPipPipPipPipPipPipPipPipPipPipPipPipPipPipPipPipPipPipPipPipPipPipPipPipPipPipPipPipPipPipPipPipPipPipPipPipPipPipPipPipPipPipPipPipPipPipPipPipPipPipPipPipPipPipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 2402 postów
  • Lokalizacjapodlaskie
  • Typ ula:Dadant

A szkoda, może to przez te kobiety co mu jajka miały przekładać. :D

No znaczy się pszczołom :o

SPRAWCA ZAMIESZANIA :-) Władca Pierścienia

Robi_Robson

Robi_Robson

Rancho w Kaczej Dolinie

• Pszczelarz Roku 2016
  • 1453 postów
  • Imię:Robert
  • LokalizacjaWarmia - okolice Bisztynka
  • Typ ula:Wielkopolskie

Wklejam i tutaj odpowiedź Polbarta bo dotyczy tego tematu .

Polbart napisał :

Zdaje sobie sprawę, że nasycanie terenu trutniami i wprowadzanie genów pszczoły Graaff Reinet może wzbudzać spore emocje.
Nasycanie terenu wyselekcjonowanymi trutniami, znane jest od ponad stu lat i wielokrotnie było opisywane w miesięczniku Pszczelarstwo.
Nieżyjący już Pan Doktor Andrzej Zawilski, kilkanaście lat temu przekonał mnie do stosowania tej metody, którą stosuje szeroka rzesza hodowców na świecie. Przykładem może być chociażby Paul Jungels.
Geny górskiej pszczoły GR występują już od prawie dziesięciu lat w pszczole Buckfast od Atlantyku aż do Rosji. 
Proszę poszukać chociażby oznaczeń GR na tej stronie.

Oto kilku z wielu hodowców pszczoły Buckfast, którzy już pracują z genami pszczoły Graaff Reinet

--- Breeders --- SNB:
Stichting Nederlandse Buckfastbijenteelt CS:
Christian Salau (DE) IC:
Bioland Imkerei Ivan Curić (DE) MKK:
Pierre de Koning (NL) PN:
Horst Preissl &   Johannes Neuburger (AT) ST:
Peter Stougård (DK) TR:
Thomas Rueppel (DE)  Wszyscy Ci z Państwa, którzy posiadacie już u siebie pszczoły B320, B366, MKN160 i MKN615 staliscie się posiadacz

henry650

henry650

Prawie domownik

• Użytkownicy
  • PipPipPip
  • 42 postów
  • Imię:Henryk
  • LokalizacjaCzaszyn /Londyn
  • Typ ula:435x240,360x220,wielkopolskie

Mam jeszcze troche matek od Leszka ale tez mam juz drugi sezon Elgona z wieczornego unasienniania uwazam ze pytanie ile daja miodu jest troche nie na miejscu bo u jednego dadza 100kg a u drugiego 15 kg i tez bedzie zadowolony wszystko zalezy od pozytkow jakie mamy w terenie i od ilosci pasiek w okolicy ora od tego co potrafi pszczelarz tak tez zamowilem dwie szt u Leszka na ten sezon .po tym Elgonie odhodowalem sporo matek w zeszlym sezonie ubarwienie identyczne jak matka a jak bedzie dalej to zobaczymy 

netto

netto

100% Domownik

• Moderatorzy
  • 345 postów
  • Imię:Jarek
  • LokalizacjaSilesia
  • Typ ula:Wielkopolskie 18

Mam jeszcze troche matek od Leszka ale tez mam juz drugi sezon Elgona z wieczornego unasienniania uwazam ze pytanie ile daja miodu jest troche nie na miejscu bo u jednego dadza 100kg a u drugiego 15 kg i tez bedzie zadowolony wszystko zalezy od pozytkow jakie mamy w terenie i od ilosci pasiek w okolicy ora od tego co potrafi pszczelarz tak tez zamowilem dwie szt u Leszka na ten sezon .po tym Elgonie odhodowalem sporo matek w zeszlym sezonie ubarwienie identyczne jak matka a jak bedzie dalej to zobaczymy 

dlatego porównujemy rodziny stojące na tej samej pasiece, i rodziny w podobnej sile .. nie porównujesz przeciez matki reproduktorki która ma czerwić tylko tyle, żeby rodzina była stabilna z rodziną produkcyjną którą okradasz jak najbardziej się da .. 

Dlatego jak dostaję matkę od kogoś i idzie do silnej rodziny to porównuję ją miodnością z inna moją silną rodziną z tej samej pasieki .. więc pytanie ile dają miodu ma jak najbardziej sens kiedy odpowiedź jest typu 'tyle samo co inne z pasieki' lub wybitniej albo gorzej ... ;) pozdrówka

MAZI

MAZI

Guru forumowy

• Redaktorzy
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPipPipPipPipPipPipPipPipPipPipPipPipPipPipPipPipPipPipPipPipPipPipPipPipPipPipPipPipPipPipPipPipPipPipPipPipPipPipPipPipPipPipPipPipPipPipPipPipPipPipPipPipPipPipPipPipPipPipPipPipPipPipPipPipPipPipPipPipPipPipPipPipPipPipPipPipPipPipPipPipPipPipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 1016 postów
  • LokalizacjaJordanów Śląski
  • Typ ula:wielkopolskie i dadant 1/2 styrodur korpusowe

Ktoś ma jeszcze doświadczenia z matkami od Pana Polbarta?

Coraz bardziej mnie kuszą więc chętnie poczytam o tych matkach.

Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych

Ślężańskie Miody | Stowarzyszenie "Polanka" | Twoja reklama w tym miejscu? Skontaktuj się z nami!