Skocz do zawartości

Welcome to Forum Pszczelarskie - Pasieka "Banicja"
Register now to gain access to all of our features. Once registered and logged in, you will be able to create topics, post replies to existing threads, give reputation to your fellow members, get your own private messenger, post status updates, manage your profile and so much more. If you already have an account, login here - otherwise create an account for free today!

Twoja reklama na tym Forum? Kliknij!

Zdjęcie

nostrzyk

- - - - -

• Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
8 odpowiedzi w tym temacie

kris98

kris98

Nowicjusz na forum

• Użytkownicy
  • Pip
  • 13 postów
  • LokalizacjaWarmia i Mazury
  • Typ ula:ul warszawski poszerzany i zwykły

witam, chciałbym zasiać nostrzyk, gdzieś przeczytałem że pyłek z nostrzyka żóltego jest w pewnym stopniu trujący dla law pszczelich czy to prawda? czy może ktoś z Państwa drodzy koledzy ma jakieś doświadczenia w uprawie tej rośliny i chciałby sie podzielić doświadczeniami? 

Tadek11

Tadek11

Guru forumowy

• Pszczelarz Roku 2015
  • 2001 postów
  • LokalizacjaMazowieckie
  • Typ ula:Wielkopolskie z ramką 18 cm

W handlu i tak występuje głównie nostrzyk biały.

Pozdrawiam

Tadek

Uwaga:

Wyrażone  treści w moich postach są wyłącznie moim poglądem i nie oznacza to że narzucam swój pogląd komukolwiek

Każdy ma prawo do swoich poglądów !!!!!!!

Lepiej być głupim z nadzieją , niż beznadziejnie mądrym.

joasia

joasia

100% Domownik

• Użytkownicy
  • PipPipPipPipPip
  • 375 postów
  • Imię:Joanna
  • LokalizacjaPolska
  • Typ ula:dadant

Nostrzyku nie sieję ale masowo występuje u mnie na nieużytkach, tak biały jak i żółty,jednakowo oblegany przez pszczoły. Nigdy nic nie słyszałam o takim działaniu jak piszesz

Tadek11

Tadek11

Guru forumowy

• Pszczelarz Roku 2015
  • 2001 postów
  • LokalizacjaMazowieckie
  • Typ ula:Wielkopolskie z ramką 18 cm

Miód nostrzykowy jest jak dla mnie najlepszym miodem i też słyszałem o jakichś szkodliwych związkach w pyłku ale one nie są trujące i wszystko zależy od procentowego udziału w pokarmie , a w tym czasie kwitnie tak wiele roślin pyłkodajnych , że te przestrogi te trzeba włożyć między bajki. To tak samo jak byś Ty odżywiał się samym szczawiem który też ma związki szkodliwe dla człowieka , ale czy zjesz tyle szczawiu żeby Ci zaszkodził ? Bez obawy , nostrzyk jest OK.

Pozdrawiam

Tadek

Uwaga:

Wyrażone  treści w moich postach są wyłącznie moim poglądem i nie oznacza to że narzucam swój pogląd komukolwiek

Każdy ma prawo do swoich poglądów !!!!!!!

Lepiej być głupim z nadzieją , niż beznadziejnie mądrym.

kris98

kris98

Nowicjusz na forum

• Użytkownicy
  • Pip
  • 13 postów
  • LokalizacjaWarmia i Mazury
  • Typ ula:ul warszawski poszerzany i zwykły

Bardzo dziękuje za odpowiedzi :) Pozdrawiam

ArCzi

ArCzi

100% Domownik

• Użytkownicy
  • PipPipPipPipPip
  • 130 postów
  • LokalizacjaLubelskie
  • Typ ula:WZ

Witam

W tym roku posiałem około 2 ha nostrzyku (Dwuletni biały ), ale niczym go nie pryskałem i bardzo dużo jest w nim chwastów pewien rolnik kazał mi  skosić całe pole miało to na celu , że nie skosiłem nostrzyka był za niski (około 12 cm a kosiłem na 15 cm) , a wykosiłem wszystkie chwasty. Wszystko było by dobrze ale chwasty odbiły w przeciągu miesiąca a nostrzyk nie ruszył .

Moje pytanie czy warto to zostawić na drugi rok , czy nostrzyk ruszy z wiosny i zagłuszy chwasty???

boddan

boddan

100% Domownik

• Użytkownicy
  • PipPipPipPipPip
  • 416 postów
  • LokalizacjaOpolszczyzna
  • Typ ula:Wielkopolskie

Witam

W tym roku posiałem około 2 ha nostrzyku (Dwuletni biały ), ale niczym go nie pryskałem i bardzo dużo jest w nim chwastów pewien rolnik kazał mi  skosić całe pole miało to na celu , że nie skosiłem nostrzyka był za niski (około 12 cm a kosiłem na 15 cm) , a wykosiłem wszystkie chwasty. Wszystko było by dobrze ale chwasty odbiły w przeciągu miesiąca a nostrzyk nie ruszył .

Moje pytanie czy warto to zostawić na drugi rok , czy nostrzyk ruszy z wiosny i zagłuszy chwasty???

Witam , ja też, tak miałem w zeszłym roku. W tym roku, nostrzyk  nie dał szans chwastom. A pszczoły się naprawdę popisały. Nostrzyk,  ok. 2 metry wysokości. Ale, u mnie to nie ta skala, ja wysiałem 9 arów. Tylko na polepszenie smaku. Pozdrowienia. :)

.............................................................................................................

Jan Dzierżoń - Ślązak - Ojciec współczesnego pszczelarstwa

henry650

henry650

Prawie domownik

• Użytkownicy
  • PipPipPip
  • 42 postów
  • Imię:Henryk
  • LokalizacjaCzaszyn /Londyn
  • Typ ula:435x240,360x220,wielkopolskie

W tym sezonie planuje posiac w dwuch miejscach nostrzyk z facelia dwa kawalki po 15 arow u mnie pozytki sa raczej slabe wiec staram sie uzupelniac jeszcze mam gdzie to mam w planie posadzic troche akacji oraz lipy ,od jednego z kolegow dostalem troche trojesci amerykanskiej i wierzbe ktora ma niby cale lato kwitnac 

MDR

MDR

Prawie domownik

• Użytkownicy
  • PipPipPip
  • 98 postów
  • Imię:Maciej
  • Lokalizacjawarmińsko-mazurskie
  • Typ ula:Ostrowskiej
Kto z kolegów w tym roku będzie kosił nostrzyk na nasiona? Macie jednoroczny czy dwuletni?

Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych

Wolne pszczoły | Ślężańskie Miody | Stowarzyszenie "Polanka"