Skocz do zawartości

Welcome to Forum Pszczelarskie - Pasieka "Banicja"
Register now to gain access to all of our features. Once registered and logged in, you will be able to create topics, post replies to existing threads, give reputation to your fellow members, get your own private messenger, post status updates, manage your profile and so much more. If you already have an account, login here - otherwise create an account for free today!

Twoja reklama na tym Forum? Kliknij!

Zdjęcie

Ule poliuretanowe Apikoz i WL 18 od Tomka Miodka.

- - - - -

• Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
38 odpowiedzi w tym temacie

Bumblebee

Bumblebee

Prawie domownik

• Użytkownicy
  • PipPipPip
  • 81 postów
  • Lokalizacjapółnocne świętokrzyskie
  • Typ ula:Wielkopolskie 1 + 2x1/2 poliuretany i Wielkopolskie 18 cm jednościenne

Gospodaruje na ulach wielkopolskich od Apikoza i 18 tkach od Tomka Miodka więc jeśli ma ktoś pytania na temat tych uli to zapraszam.

netto

netto

100% Domownik

• Moderatorzy
  • 345 postów
  • Imię:Jarek
  • LokalizacjaSilesia
  • Typ ula:Wielkopolskie 18

18 od Tomka nie są złe jedynie co nie podoba mi się w nich uchwyt ... jak dla mnie za dużo materiału zabiera .. wystarczyłby taki na 4 -5 palcy a nie na całą szerokość deski .. a co powiesz na apikoz ? Bo sam pewnie kiedyś będę ich klientem .. narazie sam sobie produkuję 18 ale pewnie kiedyś już braknie i na to czasu.

Robi_Robson

Robi_Robson

Rancho w Kaczej Dolinie

• Pszczelarz Roku 2016
  • 1452 postów
  • Imię:Robert
  • LokalizacjaWarmia - okolice Bisztynka
  • Typ ula:Wielkopolskie

Apikoz odkąd weszły refundacje pojechał po jakości .
Co najważniejsze , nawet nie zamierza poprawić jakości , bo jak mówi ludzie i tak kupią !
Chwaliłem ich przez trzy lata , ale jak kupiłem ich ule w 2014r. to teraz twierdzę , że to buble !
Proponuję nie kupować dopóki się nie zreflektują co robią i nie poprawią jakości !

Bumblebee

Bumblebee

Prawie domownik

• Użytkownicy
  • PipPipPip
  • 81 postów
  • Lokalizacjapółnocne świętokrzyskie
  • Typ ula:Wielkopolskie 1 + 2x1/2 poliuretany i Wielkopolskie 18 cm jednościenne

Co do Apikoza .Ja akurat kupiłem w tym okresie kiedy jakość nie była najlepsza(2014).Co do trwałości, rozwoju i wygody obsługi nie mam zastrzeżeń.Jest tylko problem z wyciąganiem klapki w dennicy i wydaje mi się,że pajączki w dennicy nie zapewniają wystarczającej wentylacji w razie upałów i w zimie nagminnie sikorki wpychały je do środka.

Co do 18tek TM- dennica bardzo prosta i praktyczna, te wyfrezowane boki w korpusach  "rosną" i to tak po 3 mm z każdej strony.Skręcałem korpusy w zimie i pomalowałem, a wiosna przy zasiedlaniu musiałem 80 % korpusów heblować. To dlatego że frez jest przez całą długość boku, i dodatkowo jest frez u góry na ramki i na dole Ramki w korpusie są opuszczone na 5mm i na dole nie ma odstępu.Stawiając korpus na daszku gnieciemy pszczoły.

pleszek

pleszek

Prawie domownik

• Użytkownicy
  • PipPipPip
  • 85 postów
  • LokalizacjaDolny Slask Trzebnica
  • Typ ula:360 x210

W tym roku tez kupilem od Apikoza ule Ostroskie nie sa najlepsze  i wlasnie czy wystarczy taka wentylacja w dennicy podczas zimy ?

dudi

dudi

100% Domownik

• Użytkownicy
  • PipPipPipPipPip
  • 273 postów
  • LokalizacjaLubelszczyzna
  • Typ ula:ostrowskiej

Leszek tnij dziurę i wal siatkę w końcu będziesz miał osiatkowane dennice. A mówiłem, prosiłem - zrobię Ci ze styroduru, będą lepsze jak od Apikoza - NIE !!! Trudno narzucał sie nie będę :(

pleszek

pleszek

Prawie domownik

• Użytkownicy
  • PipPipPip
  • 85 postów
  • LokalizacjaDolny Slask Trzebnica
  • Typ ula:360 x210

Przyzwyczailem sie do pelnych dennic i wiesz na tych moich sie nie boje bo juz pare zim minelo  choc to nie duzo sie roznia od moich u mnie tez w kolo styropian i pl.yta ale  :D   

dudi

dudi

100% Domownik

• Użytkownicy
  • PipPipPipPipPip
  • 273 postów

Leszek nic im nie będzie. W zimnym ciało się nie psuje ;)

netto

netto

100% Domownik

• Moderatorzy
  • 345 postów
  • Imię:Jarek
  • LokalizacjaSilesia
  • Typ ula:Wielkopolskie 18

Co do gniecenia pszczół jest to faktycznie minus - w tych które ja robię to ramki też są na "0" z dołem korpusa .. ale jak wiem, że takie są to i nie odkładam na płasko ..Przeważnie korpusy są na boku stawiane lub na karo na daszku odwróconym do góry nogami .. Troszkę za późno się zorientowaliśmy i taki błąd pozostał chyba już nam ( mi i wspólnikowi) do końca życia ..

Ślężańskie Miody

Ślężańskie Miody

Znany również jako Lagnapis :)

• Debiutant Roku 2015
  • 326 postów
  • Imię:Daniel
  • LokalizacjaSobótka k. Wrocławia

Ja w tym roku kupiłem od Apikoza ul we Wrocławiu. Chciałem go rozbudować i po 3 mailach i paru telefonach do nich zrezygnowałem. Ale w sumie jestem im wdzięczny bo zmotywowali mnie to budowy korpusów samemu :D Uli od Tomka nie widziałem, więc nie wiem jak się sprawują.

Dudi zapodaj swoje uliki może coś wypatrzę :D 

Chce reprezentować idee. Chce reprezentować możliwości. Ty też to możesz!
Wspomóż projekt edukacyjny! https://polakpotrafi...yczepka-edukuje

dudi

dudi

100% Domownik

• Użytkownicy
  • PipPipPipPipPip
  • 273 postów

Mówisz i masz http://forum.tomekmi...t=332&start=240

Proszę bardzo. Co prawda po jakimś czasie musiałem na nowo wstawić kilka zdjęć bo wszystkie poprzednie wcięło ale cos tam jest 

• Ślężańskie Miody lubi to

Robi_Robson

Robi_Robson

Rancho w Kaczej Dolinie

• Pszczelarz Roku 2016
  • 1452 postów

Tak przy okazji . . .
W tym tyg. czyściłem korpusy od Apikoza i cyknąłem telefonem kilka fotek , żeby pokazać jakość wykonania .
Na czarnych elementach plastykowych doskonale widać jak dokładnie korpusy są odlane .
Nie trzeba dodawać jakie to problematyczne dla osób , które pozyskują leczniczy propolis !?
Załączony plik  Zdjęcie0851.jpg   160,39 KB   2 Ilość pobrańZałączony plik  Zdjęcie0848.jpg   105,42 KB   0 Ilość pobrańZałączony plik  Zdjęcie0849.jpg   83,16 KB   0 Ilość pobrań

gImker_*

gImker_*
  • Goście

żeby moje tylko takie przyszły to będę szczęśliwy ;)

gImker_*

gImker_*
  • Goście

dzisiaj dostałem ule od apikoza... 

estetyka  piątka z minusem... gdzieniegdzie na zewnątrz małe bąbelki powietrza, delikatne nierówności w niczym nie przeszkadzające, środki super, wręgi czyściutkie nic tylko zasiedlać ;)

• MAZI lubi to

Piotr.CK

Piotr.CK

100% Domownik

• Użytkownicy
  • PipPipPipPipPip
  • 119 postów
  • Imię:Piotr
  • LokalizacjaDublin
  • Typ ula:Wielkopolskie korpusowe, Dadant
My też kupiliśmy w tym roku u nich dadanty i kilka wlkp. Nie ma takiej tragedii jak u Roberta, ale korpusy latają na wszystkie strony.Zero spasowania. Przy przewożeniu odkladow trzeba dokładnie dosunac korpus do przodu na dennicy, bo w transporcie wszystkie pszczoły by wyszły. Raczej więcej u nich nie kupimy. Do jakości wykonania uli lysonia nawet się nie zbliżają. Z zatyczek do powalek cały czas się sypie pył no i powietrze w ścianach korpusów. Jedynie co u nas dobrze wygląda, to powałki i podkarmiaczki.

gImker_*

gImker_*
  • Goście

patrzyłem to nigdzie u mnie nie widze mozliwosci zeby pszczoły miały sie przeciskac miedzy dennica a korpusem

no zatyczki tez u mnie bez rewelacji no ale pomaluje sie klejem polimerowym i nic się nie będzie sypało

Piotr.CK

Piotr.CK

100% Domownik

• Użytkownicy
  • PipPipPipPipPip
  • 119 postów
  • Imię:Piotr
  • LokalizacjaDublin
  • Typ ula:Wielkopolskie korpusowe, Dadant
Dziwne byłoby gdyby tylko u mnie wszystkie miały luz. Wszystko lata na wszystkie strony. Po zatkaniu wlotka muszę dosunac korpus do przodu na dennicy, bo szczelina między nim a listwą zamykajaca jest tak duża, że pszczoły przechodzą bez żadnego problemu.

Robi_Robson

Robi_Robson

Rancho w Kaczej Dolinie

• Pszczelarz Roku 2016
  • 1452 postów

Dla tych co wciąż uważają , że ule Apikoza są dobrze wykonane jeszcze jedno zdjęcie korpusu Apikoza .
Widać na nim jak dokładnie zostały w poliuretanie zalane wręgi
i co po stosunkowo niedługim czasie użytkowania w tym miejscu się dzieje ...
Załączony plik  Korpus Apikoza.jpg   93,76 KB   7 Ilość pobrań

gImker_*

gImker_*
  • Goście

u mnie nawet grama pianki nie było na wręgach 

ale że pęka to dziwne

PawelKS3

PawelKS3

100% Domownik

• Debiutant Roku 2016
  • 376 postów
  • Imię:Paweł
  • LokalizacjaOstrowiec Św.
  • Typ ula:Wielkopolski

Dla tych co wciąż uważają , że ule Apikoza są dobrze wykonane jeszcze jedno zdjęcie korpusu Apikoza .
Widać na nim jak dokładnie zostały w poliuretanie zalane wręgi
i co po stosunkowo niedługim czasie użytkowania w tym miejscu się dzieje ...
Korpus Apikoza.jpg

Już od dawna nie zalewają tak wręgów. Zmienili technologię, być może pod wpływem Twoich sugestii:)

Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych

Twoja reklama w tym miejscu? Skontaktuj się z nami! | Ślężańskie Miody | Stowarzyszenie "Polanka"