Skocz do zawartości

Welcome to Forum Pszczelarskie - Pasieka "Banicja"
Register now to gain access to all of our features. Once registered and logged in, you will be able to create topics, post replies to existing threads, give reputation to your fellow members, get your own private messenger, post status updates, manage your profile and so much more. If you already have an account, login here - otherwise create an account for free today!

Twoja reklama na tym Forum? Kliknij!

Zdjęcie

Miód do pasteryzacji??? niewiedza, głupota czy świadome działanie?

- - - - -

• Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
24 odpowiedzi w tym temacie

boddan

boddan

100% Domownik

• Użytkownicy
  • PipPipPipPipPip
  • 416 postów
  • LokalizacjaOpolszczyzna
  • Typ ula:Wielkopolskie

Oto co skopiowałem z dzisiejszej Interii:

,,10 zabójczych pokarmów, które prawdopodobnie masz w swojej kuchni

Stopień trudności: umiarkowane

katarzyna_a, ekspert Tipy.pl

1.7/5 (31 ocen)

Oceń 

Udostępnij

Ulubione Skomentuj

7 z 11 

Surowy miód
Niepasteryzowany miód często zawiera toksyny (grayanotoxin), ponieważ nie został poddany obróbce, podczas której te szkodliwe substancję giną. Toksyny takie mogą powodować zawroty głowy, osłabienie, nadmierną potliwość, nudności oraz wymioty.

Objawy te mogą utrzymywać się przez 24 godziny. Zazwyczaj już jedna łyżka stołowa skoncentrowanych toksyn może wywołać wymienione powyżej objawy. Spożycie więcej niż jednej łyżki to zdecydowanie zły pomysł.”

BEZ KOMENTARZA

.........................................................................................................

Jan Dzierżoń - Ślązak - Ojciec współczesnego pszczelarstwa

piotrpodhale

piotrpodhale

Pasieka "Pod Limbami"

• Pszczelarz Roku 2016
  • 1581 postów
  • Imię:PK
  • Lokalizacjamałopolskie
  • Typ ula:WIELKOPOLSKI I GÓRSKI

W naszych  miodach takiego dziadostwa niema,bo nie mamy takich pożytków - roślin.Artykuł napisany na podstawie zagranicznych informacji.

Fakt kolega przyjechał z USA zdziwiony że ja nie pasteryzuje miodu.Oni tam nieźle grzeją :rolleyes:  

pszczola.gif

W próżnej często idą zmowie pustosłowie z pustką w głowie.

A.Dobrowolski

sok_mir

sok_mir

100% Domownik

• Użytkownicy
  • PipPipPipPipPip
  • 445 postów
  • Imię:mirek
  • LokalizacjaFrancja , Moselle
  • Typ ula:Dadant korpus plus nadstawka

albo odzywiaja sie tam pasteryzowana energia z kosmosu

sorry za zlosliwosc ale nie moglem sie powstrzymac

daro

daro

SPRAWCA ZAMIESZANIA :)

• Użytkownicy
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPipPipPipPipPipPipPipPipPipPipPipPipPipPipPipPipPipPipPipPipPipPipPipPipPipPipPipPipPipPipPipPipPipPipPipPipPipPipPipPipPipPipPipPipPipPipPipPipPipPipPipPipPipPipPipPipPipPipPipPipPipPipPipPipPipPipPipPipPipPipPipPipPipPipPipPipPipPipPipPipPipPipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 2402 postów
  • Lokalizacjapodlaskie
  • Typ ula:Dadant

Ja ostatnio usłyszłałem jak zrobić sałatkę z buraków - wrzucić granat do BMW. :D

Niech nie robią tipów bo to pada na mózg ( jak jest) . Pokolenie ctrl + v......

SPRAWCA ZAMIESZANIA :-) Władca Pierścienia

boddan

boddan

100% Domownik

• Użytkownicy
  • PipPipPipPipPip
  • 416 postów

Moim zdaniem w europejskich miodach, grayanotoxiny nie występują a wrzutka tej opinni w tym zestawieniu jest sponsorowana lub głupia.

.........................................................................................................

Tadek11

Tadek11

Guru forumowy

• Pszczelarz Roku 2015
  • 2001 postów
  • LokalizacjaMazowieckie
  • Typ ula:Wielkopolskie z ramką 18 cm

czysciszmimonitor.gif Bo Ci pseudo dziennikarze za odpowiednia kasiorkę reprezentują interesy producentów syropu klonowego i wielkich sieci handlowych w których to pasteryzowany niby miód pewnie może dłużej zalegać w magazynach bez ryzyka fermentacji. Pamiętacie jaka była walka margaryny z masłem. Dzisiaj dietetycy jako zdrowsze  i smaczniejsze  uważają jednak  masło. Tak będzie i z miodem niepasteryzowanym. Istnieje jednak ryzyko że producenci syropu klonowego przekupią naszych posłów i oni taki obowiązek wprowadzą i będziemy grzali nasz miód przed sprzedażą.th_cooking.gifhaha.gif

Pozdrawiam

Tadek

Uwaga:

Wyrażone  treści w moich postach są wyłącznie moim poglądem i nie oznacza to że narzucam swój pogląd komukolwiek

Każdy ma prawo do swoich poglądów !!!!!!!

Lepiej być głupim z nadzieją , niż beznadziejnie mądrym.

joasia

joasia

100% Domownik

• Użytkownicy
  • PipPipPipPipPip
  • 375 postów
  • Imię:Joanna
  • LokalizacjaPolska
  • Typ ula:dadant

Co dnia ktoś wrzuca nowe rewelacje. Ostatnio słyszałam ,że można zjeść maks 2 plasterki wędliny dziennie, większe spożycie grozi rakiem jelit. Smażone też źle, wędzone absolutnie, pieczone niewskazane, wypadało by nic nie jeść. Rozumię informować o produktach , które w znacznym stopniu wpływają na zdrowie ,ale takie newsy to tylko polityka eliminacji konkurencji

gImker_*

gImker_*
  • Goście

te wszystkie portale to szmatławce

po wódce też są zawroty, bóle głowy, wymioty, osłabienie z 2 dni a i tak ją sprzedawają  :D

lepiej niech napiszą jak sie maja afery taśmowe, promocyjne rozsprzedawanie PO-lski i inne przekręty

• joasia lubi to

boddan

boddan

100% Domownik

• Użytkownicy
  • PipPipPipPipPip
  • 416 postów

Nie rozumiem, takich durnych wypowiedzi o szkodliwości miodu, kiedy duża część,  producentów suplementów diety i lekarstw, chwali się  publicznie, że ma w swoim składzie miód, który uwiarygodnia działanie ich produktów.

MikołajWitwicki

MikołajWitwicki

100% Domownik

• Użytkownicy
  • PipPipPipPipPip
  • 473 postów
  • Imię:X
  • LokalizacjaWarmia
  • Typ ula:Dadant, Wielkopolskie

Boddan nie trać czas na strony typu interia :D. Na tego typu stronach albo kopiują txt z zagranicznych stron, albo studentki czy bezrobotne blogerki piszą txt na zamówienie.

Kto ma pszczoły ten ma miód , kto ma ziemię, ten ma trud.

boddan

boddan

100% Domownik

• Użytkownicy
  • PipPipPipPipPip
  • 416 postów

Boddan nie trać czas na strony typu interia :D. Na tego typu stronach albo kopiują txt z zagranicznych stron, albo studentki czy bezrobotne blogerki piszą txt na zamówienie.

Mikołaj Witwicki to nie tak. To samo może być na innych portalach. :angry:

Piszą głupoty, że: ,,Niepasteryzowany miód często zawiera toksyny (grayanotoxin), ponieważ nie został poddany obróbce, podczas której te szkodliwe substancję giną.”

Nie piszą, że grayanotoxiny w europie nie występują. A miód pasteryzowany już nie jest miodem.

Sprawa jest bardzo poważna, dla nas być, albo być gołodupcem. Wielkie korporacje, robią wszystko by wykolegować nas z rynku i puścić z torbami. Aby, się tak nie stało to wszystko zależy od nas samych i naszych organizacji.

Konsumentów, obecnie mamy rozumnych i oni wiedzą, że wieczna na półkach supermarketów patoka to szajs.

Trzeba prowadzić spokojnie kampanię reklamową krupców, jako miodów znacznie trudniejszych do podrobienia przez importerów i cwaniaków. Gdzie się da edukować konsumenta.Pozdrawiam.

• joasia i Ślężańskie Miody lubią to

Tadek11

Tadek11

Guru forumowy

• Pszczelarz Roku 2015
  • 2001 postów
  • LokalizacjaMazowieckie

https://translate.go...xin&prev=search

Resztę można się domyśleć -  kto na handlu miodem z całego świata robi interesy ??  jak nie wielkie sieci handlowe typu Carrefour  , Biedronka i inne i one to sponsorują takie artykuły a Lud ciemny wszystko "kupi"

Pozdrawiam

Tadek

Uwaga:

Wyrażone  treści w moich postach są wyłącznie moim poglądem i nie oznacza to że narzucam swój pogląd komukolwiek

Ślężańskie Miody

Ślężańskie Miody

Znany również jako Lagnapis :)

• Debiutant Roku 2015
  • 326 postów
  • Imię:Daniel
  • LokalizacjaSobótka k. Wrocławia

Na brak atak trzeba odpowiedzieć atakiem i bronić swojego rynku.

Każdy teraz może wysmarować to co mu się podoba w sieci, a ludzie wybiorą sobie tą opcje, która im bardziej odpowiada. Nie ma co płakać, tylko trzeba działać.

Nie wiem jak wygląda sytuacja z miodem za granicą i jego toksyczności ale rzeczywiście warto zgłębić temat żeby wiedzieć "co wróg knuje".

Jeśli mam ocenić sam artykuł to nie wróżę autorce kariery, jeśli interia chce być wiarygodna. Oczywiście zachęcam do zostawiania tam swoich komentarzy

Pozdrawiam,

Daniel

Chce reprezentować idee. Chce reprezentować możliwości. Ty też to możesz!
Wspomóż projekt edukacyjny! https://polakpotrafi...yczepka-edukuje

joasia

joasia

100% Domownik

• Użytkownicy
  • PipPipPipPipPip
  • 375 postów
  • Imię:Joanna
  • LokalizacjaPolska
  • Typ ula:dadant

Ostatnio byłam we Francji w sklepie z miodami i produktami pszczelimi. Cudny wystrój, zapach wosku, miodu i kilkadziesiąt odmian miodów. Słoiczki miniaturowe,ceny od umiarkowanych po horrendalne i generalnie każdy skrystalizowany. To obserwacja z zycia wzięta a nie wirtualne wywody.Jeśli chodzi o Europę , to większość tego co noszą moje pszczółki dostają, Niemcy, Hiszpanie, Austryjacy, Grecy i jeszcze mi się nie zdażyło żęby ktoś zażyczył sobie dekrystalizacji, zawsze słyszę że to gwarant dobrego miodu. Myślę ,że tak za granicą jak i w Polsce jest duża świadomość ludzi, naszym wrogiem jest raczej cena, niestety nadal większości Polaków nie stać na na dobre ale droższe produkty, więc sięgają po badziewie.      I całkiem nawiasem, czy ktoś z kolegów próbował miodu eukaliptusowego lub pomarańczowego??????

boddan

boddan

100% Domownik

• Użytkownicy
  • PipPipPipPipPip
  • 416 postów

Ostatnio byłam we Francji w sklepie z miodami i produktami pszczelimi. Cudny wystrój, zapach wosku, miodu i kilkadziesiąt odmian miodów. Słoiczki miniaturowe,ceny od umiarkowanych po horrendalne i generalnie każdy skrystalizowany. To obserwacja z zycia wzięta a nie wirtualne wywody.Jeśli chodzi o Europę , to większość tego co noszą moje pszczółki dostają, Niemcy, Hiszpanie, Austryjacy, Grecy i jeszcze mi się nie zdażyło żęby ktoś zażyczył sobie dekrystalizacji, zawsze słyszę że to gwarant dobrego miodu. Myślę ,że tak za granicą jak i w Polsce jest duża świadomość ludzi, naszym wrogiem jest raczej cena, niestety nadal większości Polaków nie stać na na dobre ale droższe produkty, więc sięgają po badziewie.      I całkiem nawiasem, czy ktoś z kolegów próbował miodu eukaliptusowego lub pomarańczowego??????

Jak już pisałem miody europejskie nie mają ,,.ongrayanotoxin" :ph34r: Występuje ona w rodenndendronach  oraz jakichś bardzo rzadkich roślinach na południu morza czarnego, więc w Azji Afryce i Ameryce południowej. Tam gdzie miód nie ma czasu skrystalizować. Unia Europejska ucieka się do różnych sposobów, żeby sprzedawać patokę. Ostatnio wydała ponad 2 mln euro na różne sposoby dekrystalizacji m.in. ultradźwięki, ale nie dało to zadawalających efektów bo miód traci swoje m.in. lecznicze właściwości To jest właśnie ta wyższość miodów strefy umiarkowanej). Tak, że ostrzegam przed miodami np. nanuka bo można dostać z rodendronów i zachowywać się jak po narkotykach. Naszą obroną mogło by być badanie miodu w tym kierunku. To by było jak z wściekłymi krowami, albo ptasią grypą wydatki ogromne a efekt żaden. Chociaż obowiązek takiego badania mogła by nałożyć UE w stosunku do miodów z nie naszej szerokości geograficznej.

PS. Córka była na Tenaryfie tam z kolei miód na półkach to patoka.Pozdrawiam. :D

MikołajWitwicki

MikołajWitwicki

100% Domownik

• Użytkownicy
  • PipPipPipPipPip
  • 473 postów
  • Imię:X
  • LokalizacjaWarmia
  • Typ ula:Dadant, Wielkopolskie

Napiszę przekornie, że naszym wrogiem nie są koncerny, lecz sami pszczelarze hobbyści, którzy za darmo obdarowują rodzinę, sąsiadów i znajomych miodem. Nie jest prawdą, że rodziny nie stać wydać 25-30 zł miesięcznie na słoik miodu. Ludzie nauczeni są, że miód jest za darmo. Dopiero jak źródełko "stary pszczelarz" umiera szukają z bólem miodu na rynku.

Po drugie ludzie to lemingi. Skoro w sklepie jest napisane miód i jest 20 zł za 1,5 kg to czemu mam kupować u zachłannego pszczelarza za 25-30 za 1,2 kg :-/

Kto ma pszczoły ten ma miód , kto ma ziemię, ten ma trud.

daron6

daron6

100% Domownik

• Użytkownicy
  • PipPipPipPipPip
  • 167 postów
  • Lokalizacjakaszuby
  • Typ ula:Wielkopolskie 12 ramek

Napiszę przekornie, że naszym wrogiem nie są koncerny, lecz sami pszczelarze hobbyści, którzy za darmo obdarowują rodzinę, sąsiadów i znajomych miodem. Nie jest prawdą, że rodziny nie stać wydać 25-30 zł miesięcznie na słoik miodu. Ludzie nauczeni są, że miód jest za darmo. Dopiero jak źródełko "stary pszczelarz" umiera szukają z bólem miodu na rynku.

Po drugie ludzie to lemingi. Skoro w sklepie jest napisane miód i jest 20 zł za 1,5 kg to czemu mam kupować u zachłannego pszczelarza za 25-30 za 1,2 kg :-/

To czyim wrogiem są pszczelarze hobbyści, bo nie zrozumiałem? I dla czego?

PiotrekF

PiotrekF

100% Domownik

• Administracja
  • 214 postów
  • LokalizacjaK-r
  • Typ ula:WZ

Napiszę przekornie, że naszym wrogiem nie są koncerny, lecz sami pszczelarze hobbyści, którzy za darmo obdarowują rodzinę, sąsiadów i znajomych miodem.  :(

:(  ... czy aby na pewno jestem Twoim "wrogiem" ???? 

.... faktycznie obdarowuję rodzinę i znajomych , sąsiadów też .....  

... raz jeszcze rozważ  czy aby na pewno .....

PF

Tadek11

Tadek11

Guru forumowy

• Pszczelarz Roku 2015
  • 2001 postów
  • LokalizacjaMazowieckie

Mikołaj , ja też napisze przekornie , jeżeli pszczelarze hobbiści są twoimi wrogami ??? to chyba wiesz co należy robić z wrogiem. alcapone.gif

Ja tam dalej będę rozdawał miód w rodzinie za darmo , a co nie mogę jak chcę ??

Pozdrawiam

Tadek

Uwaga:

sok_mir

sok_mir

100% Domownik

• Użytkownicy
  • PipPipPipPipPip
  • 445 postów
  • Imię:mirek
  • LokalizacjaFrancja , Moselle
  • Typ ula:Dadant korpus plus nadstawka

:(  ... czy aby na pewno jestem Twoim "wrogiem" ???? 

.... faktycznie obdarowuję rodzinę i znajomych , sąsiadów też .....  

... raz jeszcze rozważ  czy aby na pewno .....

PF

Ja robie dokladnie tak samo i bede robil to nadal bo przynosi wymierne efekty, i wcale nie czuje sie twoim wrogiem Mikolaj ;)

Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych

Ślężańskie Miody | Wolne pszczoły | Stowarzyszenie "Polanka"