Skocz do zawartości

Welcome to Forum Pszczelarskie - Pasieka "Banicja"
Register now to gain access to all of our features. Once registered and logged in, you will be able to create topics, post replies to existing threads, give reputation to your fellow members, get your own private messenger, post status updates, manage your profile and so much more. If you already have an account, login here - otherwise create an account for free today!

Twoja reklama na tym Forum? Kliknij!

Zdjęcie

Wiertarka do ramek

- - - - -

• Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
25 odpowiedzi w tym temacie

Tadek11

Tadek11

Guru forumowy

• Pszczelarz Roku 2015
  • 2001 postów
  • LokalizacjaMazowieckie
  • Typ ula:Wielkopolskie z ramką 18 cm

Regulacje rozstawu wrzecion trzeba by robić już na poziomie projektowania obejm i chyba nie będzie to trudna sprawa do ogarnięcia.

Pozdrawiam

Tadek

Uwaga:

Wyrażone  treści w moich postach są wyłącznie moim poglądem i nie oznacza to że narzucam swój pogląd komukolwiek

Każdy ma prawo do swoich poglądów !!!!!!!

Lepiej być głupim z nadzieją , niż beznadziejnie mądrym.

Krzyżak

Krzyżak

100% Domownik

• Użytkownicy
  • PipPipPipPipPip
  • 298 postów
  • Imię:Szymon
  • LokalizacjaToruń
  • Typ ula:3/4Langstroth

Było na forum ogłoszenie Robiego o kupnie wiertarki cztero wrzecionowej do ramek i myślę że zainteresuje to Kolegów bo temat został zamknięty. Zastanawiam się nad zbudowaniem takiej wiertarki z zastosowaniem mini wiertarki VELLEMAN 12VTHD01. Koszt jednej sztuki takiej to około 20 zł. Nie wiem tylko jak z zasilaniem bo jest 12V i czy można z akumulatora , ale wysłałem zapytanie do sprzedawcy , wiec się niedługo wyjaśni. http://ejama.pl/pl/p...-12V-VTHD01/965

Bo myślę że zbudowanie obejm drewnianych i stolika na ramki nie powinno sprawić większych problemów

Co o tym myślicie ?

Pozdrawiam

Tadek

Tadek daj sobie spokój z tym szmelcem. Nic tym nie zdziałasz. Jak chcesz to sprezentuję Ci 3 takie wiertarki w ramach zbliżających się świąt.

Ale ostrzegam, do niczego się nie nadają :) Leżą u mnie na szafie od pół roku i się kurzą. Gdybyś mimo wszystko się skusił pisz :)

morzedzungli

morzedzungli

100% Domownik

• Użytkownicy
  • PipPipPipPipPip
  • 286 postów
  • Imię:Karol
  • LokalizacjaSulęcin
  • Typ ula:Wlkp

Witam w temacie wiertarek:)

Ja skleciłem swoją w cenie 120 zł. Silniki z wrzecionem  w cenie 30 zł. sztuka na znanym portalu aukcyjnym, prowadnice do szuflady 7,5 zł. oraz stara płyta meblowa.

Sprzęt ma pewnie wady i zalety ale główną zaletą była cena i szybkość wykonania, wadą będzie żywotność silników.

Myślałem nad zrobienie włącznika przy prowadnicy żeby wiertarka włączała się kiedy dosuwam prowadnice z listewką a wyłączała kiedy wiertła " wyjdą" z listewki. Wkrętarki nie są przystosowane do pracy ciągłej i sam już nie wiem czy taka cykliczność pomoże czy zaszkodzi ?

Załączony plik  4297206_20160131_180555aaa.jpg   79,05 KB   0 Ilość pobrań

Nie ma złych pszczelarzy, są tylko źli hodowcy matek.

Robi_Robson

Robi_Robson

Rancho w Kaczej Dolinie

• Pszczelarz Roku 2016
  • 1453 postów
  • Imię:Robert
  • LokalizacjaWarmia - okolice Bisztynka
  • Typ ula:Wielkopolskie

No spoko Koledzy jak zrobię taką wiertareczkę to dam zdjęcia , chociaż różnych pomysłów na zimowe dzionki już mi się uzbierało bo przydała by się jeszcze nowa topiarka słoneczna i zaczęty jest stół do odsklepienia , a jak by ktoś mnie wyprzedził i wcześniej zbudował , to też nie będę miał żalu i z chęcią obejrzę,

Regulacje rozstawu wrzecion trzeba by robić już na poziomie projektowania obejm i chyba nie będzie to trudna sprawa do ogarnięcia.

No więc tak...
Wiertarkę od Apitec.pl zamówiłem, odebrałem  i mam .
Ale zamówiłem będąc chyba po drinku , bo rozstaw zamówiłem obliczając długość ... bocznej listewki ramki wlkp zamiast górnej/dolnej :D 
Czyli mógłbym nią wiercić co najwyżej dla tych ca zamawiają ramki do drutowania poziomego .
Poza tym  z oszczędności kupiłem w wariancie bez silnika . Poprosiłem Wuja - złota rączkę o zainstalowanie silnika i ... czekam . Kiedyś się zrobi :) 
Kupiłem na początku roku okazyjnie gotową wiertarkę czterootworową .
Kilka tysięcy listewek  powierciłem ...
Załączony plik  Photo0787.jpg   169,78 KB   0 Ilość pobrań
... Aż wiertarkę zajeździłem. :D
Załączony plik  Photo0831.jpg   285,01 KB   0 Ilość pobrań
Rozebrałem , ale naprawa i złożenie jej do kupy przerasta mnie więc mając kilka  zamówień musiałem szybko stworzyć coś nowego .
I zrobiłem...
Do zamówienia "na jutro rano" musiałem dowiercać brakujące listewki tym :D
Załączony plik  Photo0834.jpg   150,95 KB   0 Ilość pobrańZałączony plik  Photo0835.jpg   121,67 KB   0 Ilość pobrań
Ale dla kolejnych zamówień zrobiłem całkiem nówkę sztukę ;)
Załączony plik  Photo0877.jpg   153,93 KB   0 Ilość pobrańZałączony plik  Photo0878.jpg   172,92 KB   0 Ilość pobrań
Rozstaw regulowany .
Wystarczy wykręcić 2 wkręty i wyjąć jedną deskę ze stolika .
Można wtedy przestawić uchwyty wiertarek
Załączony plik  uchwyt.jpg   25,93 KB   0 Ilość pobrań
Kilka tysięcy otworów powierciłem , ale stwierdzam , że blat muszę dać twardszy , lub podkładkę z płaskownika, bo w drewnie co jakiś czas muszę korygować docisk uchwytu .

Koszt :
4 wiertarki po 55zł. + paliwo do marketu
4 uchwyty po ok 23zł+koszt wysyłki .
Listwa zasilająca z wyłącznikiem = kilkanaście zł.
Stolik ze złomu (dałem 2x więcej kg. złomu na wymianę) + na blat użyłem drewno "opałowe"  z sinizną.

A jak Tadku Twoja wiertareczka na 12V ?

• Tomzo lubi to

Słowian

Słowian

Guru forumowy

• Użytkownicy
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPipPipPipPipPipPipPipPipPipPipPipPipPipPipPipPipPipPipPipPipPipPipPipPipPipPipPipPipPipPipPipPipPipPipPipPipPipPipPipPipPipPipPipPipPipPipPipPipPipPipPipPipPipPipPipPipPipPipPipPipPipPipPipPipPipPipPipPipPipPipPipPipPipPipPipPipPipPipPipPipPipPipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 1324 postów
  • Imię:Łukasz
  • LokalizacjaOsiek/Olkusz
  • Typ ula:Wlkp, Wlkp 18-stki

Współczuje wiercić ręcznie tyle ramek ten nowy pomysł całkiem niezły pod względem ekonomicznym tylko czy podoła na dłuższą metę ??  :)

Ps. Fajny kominek, pracujesz klimatycznie ;)

Robi_Robson

Robi_Robson

Rancho w Kaczej Dolinie

• Pszczelarz Roku 2016
  • 1453 postów
  • Imię:Robert
  • LokalizacjaWarmia - okolice Bisztynka
  • Typ ula:Wielkopolskie

Fajny kominek, pracujesz klimatycznie ;)

Gdzieś trzeba utylizować ramki w 4 gatunku ;)

Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych

Stowarzyszenie "Polanka" | Ślężańskie Miody | Wolne pszczoły