Jump to content
Forum Pszczelarskie - Pasieka "Banicja"

Waga pasieczna


boddan

Recommended Posts

Ja się sam pochwalę : mam wagę łazienkową nadającą SMS. Po wysłaniu do niej SMS inicjującego z mojej komórki odsyła info z wagą . Działa doskonale. Teraz trzeba chyba jednak dodać zegar ,żeby sama wysyłała dobowy raport ważeń o wyznaczonej godzinie , bo albo zapomnę zapytać , albo zapytam w różnych godzinach i będzie kicha nie pomiar. Krytyków takiego rozwiązania pragnę uspokoić , że nie chodzi mi o skomplikowanie układu ( mam już wagę wi-fi i mogę ją dowolnie rozbudować, tylko nie widzę takiej potrzeby) . Waga ma być możliwie najprostsza , a wysłanie jednego SMSa na dobę lub dodatkowych na żądanie , nie zniszczy finansów nawet małej pasieki. Za to zbędny serwer , programy i pośrednicy. Zawartość SMSów można sobie wpisać do excela i podziwiać w wolnej chwili jak przybywa miodu, lub lać łzy jak się pszczoły wyroją. Tu by też można przewidzieć SMS alarmowy jak waga nagle spadnie o zadaną wartość co może oznaczać rójkę lub próbę prywatyzacji naszej pasieki :)

Link to comment
Share on other sites

Mariusz widzę że nie zasypujesz gruszek w popiele ,szacunek .

U mnie niestety poślizg w terminach ale się zgłoszę o poradę  ,bo jak określił student wcześniejszą wersję "Prościej się nie da " to myślę że z tą też taka jest .

emotka brawo  ;)

Link to comment
Share on other sites

  • 4 weeks later...

W kwietniu będzie miała miejsce premiera mojego systemu elektronicznej zdalnej wagi.

 

Urządzenie będzie w 2 wersjach:

 

1) Pełna platforma - czyli elektronika z transmisją GSM  plus specjalnie przygotowana platforma wagowa + czujnik tensometryczny o wysokiej dokładności i stabilności wskazań. Cena 1350zł. W przypadku jak ktoś chce fakturę należy doliczyć vat.

Cena wagi wynika z tego, że używam profesjonalnego czujnika nacisku belki tensometrycznej.  Moja waga jest funkcjonalnym odpowiednikiem wag dostępnych na rynku niemieckim. 

 

2) Waga łazienkowa ze specjalnym modułem elektronicznym + transmisja GSM. Rozwiązany jest problem z odcinaniem zasilania przez wagę. Układ zasilany jest z 4 baterii AA ( duży paluszek) choć ja zdecydowanie rekomenduję zasilanie z 4 baterii R14 jeżeli układ ma stabilnie pracować przez cały sezon.

 

urządzenie wysyła sms-a z informacjami o :

=>  wadze ula

=>  monitorowaniu napięcia baterii

=>  pomiar temperatury zewnętrznej.

 

=> opcja - pomiar wilgotności zewnętrznej

=> opcja -  pomiar wilgotności w ulu

=> opcja - pomiar temperatury w ulu

 

 

Wersja do zintegrowania z wagą łazienkową kosztuje 350zł.

Cena dotyczy modułu elektronicznego w wersji bazowej bez funkcji opcjonalnych.

W zestawie jest instrukcja podłączenia modułu z wagą łazienkową.

 

 

W przypadku jak ktoś chce fakturę należy doliczyć vat.

 

Przy zamówieniu grupowym , minimum 50 sztuk cena wyniesie 290zł.

Link to comment
Share on other sites

No i jak się chce to Polak zrobi. Gdzie mozna obejrzeć w Warszawie te cudo ?

 

To nie cud, to efekt współpracy chińskich niewolników i polskiej myśli technicznej.

Link to comment
Share on other sites

Jak napisałem wcześniej produkt wejdzie do sprzedaży w kwietniu.

 

Będzie go można zobaczyć w Warszawie, nie ma problemu. Chociaż od oglądania wolę  osoby zainteresowane kupnem.

 

Żeby nie było niejasności jeszcze raz napisze że zestaw nie zawiera wagi łazienkowej. Tą każdy kupuje we własnym zakresie.

Link to comment
Share on other sites

Mam od kilku dni , nową  wagę łazienkową z modułem GSM .Waga wysyła SMS raz na dobę z kilkoma ważeniami z całego dnia, podając też czasy pomiaru,komunikat o stanie baterii,  wysyła  pomiar na żądanie lub gdy wystąpi nagły spadek wagi o zadaną wartość . Z wagi łazienkowej wykorzystany jest tensometr , wyświetlacz  odłączony jako zbędny. Możliwość podłączenia czujników temperatury ,wilgotności itp. ale na razie to sobie odpuściłem bo to zbędne , choć w ten sposób nie wykorzystuję pełnych możliwości układu.

Sprzedawanie modułu bez wagi nie ma przyszłości , ani sensu bo nikt nie będzie w stanie tego połączyć , poza tym wątpię aby wszystkie wagi łazienkowe były identyczne. Pomysł z droższą wagą , moim zdaniem bez szans , szczególnie przy konspiracyjnym podejściu do klienta. Nie myślałem o sprzedaży wagi bo nie ma na to rynku , to taka moja zabawka  w komplecie do wagi wi-fi

Link to comment
Share on other sites

 

Chociaż od oglądania wolę  osoby zainteresowane kupnem.

Ciekawe podejście . To tak jak bym miód trzymał w bagażniku i pokazywałbym tylko tym zainteresowanym. Kurde jaki zbyt bym miał.

 

Wersja do zintegrowania z wagą łazienkową kosztuje 350zł.

Cena dotyczy modułu elektronicznego w wersji bazowej bez funkcji opcjonalnych.

W zestawie jest instrukcja podłączenia modułu z wagą łazienkową.

 

Jak widać pic w szczegółach. I Ty chcesz coś takiego sprzedawać w ciemno ? Ja wolałbym wiedzieć że nie kupuję obwodu drukowanego którego przy mojej wiedzy elektronicznej to se w filcy mogę wsadzić.

  • Lubię 1
Link to comment
Share on other sites

Ciekawe podejście . To tak jak bym miód trzymał w bagażniku i pokazywałbym tylko tym zainteresowanym. Kurde jaki zbyt bym miał.

Jak widać pic w szczegółach. I Ty chcesz coś takiego sprzedawać w ciemno ? Ja wolałbym wiedzieć że nie kupuję obwodu drukowanego którego przy mojej wiedzy elektronicznej to se w filcy mogę wsadzić.

 

 

Z Ciebie to trochę taki smerf maruda.

Dostajesz moduł pomiarowy i moduł komunikacyjny GSM za na prawdę śmieszne pieniądze i jeszcze Ci źle?

 

Wersja jaką możesz kupić zależy od Ciebie.

Możesz kupić samą elektronikę za 350zł i podłączyć ja pod wagę łazienkową. Wbrew pozorom jest to proste nawet  dla kogoś kto to pierwszy raz robi.

Dostajesz dokładną instrukcje.

 

Możesz kupić gotowy zestaw waga łazienkowa + podłączona elektronika. Cena takiego zestawu to 350zł elektronika + koszty wagi i robocizny.

U mnie (bez pośredników) cenę gotowego zestawu razem z waga łazienkową szacuje w przybliżeniu na 420-450zł.

 

Chcesz zaoszczędzić kupisz za 350zł i resztę sam sobie zmajstrujesz.

Chcesz na gotowo, kupisz wersję trochę droższą.

Produkt jest spasowany finansowo pod możliwości finansowe klienta polskiego.

 

Chcesz jeszcze taniej nie ma problemu, zbierz grupę ludzi i złóżcie zamówienie grupowe( minimum 50 ), wtedy kpisz elektronikę nawet za 290zł a zestaw razem z wagą za 350zł.

Jak widzisz polityka cenowa jest bardzo elastyczna.

 

Co do zapoznania się z produktem , nie ma z tym żadnego problemu. Rozumiem że każdy chce zobaczyć jak to w praktyce działa.

Jednak ja patrze na to z punktu widzenia rynkowego. Moją grupą docelową są osoby które są poważnie zainteresowane kupnem i chcą

przekonać się czy warto zainwestować w wagę elektroniczną.

Link to comment
Share on other sites

No Panie , ja mam zasadę jedną - Klient to mój Pan. Może cmokać i marudzić skolko ugodno. Święte prawo posiadacza portfela. A teraz już cacy.

Jam po 50 , poważny ze mnie gość.Choc nie zawsze.  ;)

  • Lubię 1
Link to comment
Share on other sites

No i gitara Daro przetestuje to ja kupuję ten gotowy zestaw ;)

Tak w ciemno ? Nawet nie widząc obrazka ? Daro chyba się nie pali do takiego zakupu . Poza tym jest coś takiego jak referencje,  opinie o produkcie , a tu tylko o pieniądzach jakby zakup był dostąpieniem łaski . Wcale nie małych pieniędzy jak za chińską zabawkę .

Link to comment
Share on other sites

Tak w ciemno ? Nawet nie widząc obrazka ? Daro chyba się nie pali do takiego zakupu . Poza tym jest coś takiego jak referencje,  opinie o produkcie , a tu tylko o pieniądzach jakby zakup był dostąpieniem łaski . Wcale nie małych pieniędzy jak za chińską zabawkę .

 

Waga jest w całości produkowana w Polsce.

To nie jest chiński produkt tylko polski.

 

Oczywiście każdy będzie mógł zobaczyć działający produkt. Pewnie nawet na youtube wrzucę w kwietniu filmik.

Mam natomiast nadzieję że każdy z was odróżnia klienta od oglądacza.

Dla klientów mam czas nieograniczony, dla oglączaczy niestety nie mam czasu.

Link to comment
Share on other sites

jak to mówią ruscy : polski czy amerykański produkt , wsio eto made in china. Przecież waga łazienkowa nie jest polska , a i ten "profesjonalny mostek" też nie zrobiony w Kolnie ( takie miasto Polsce) , że o procesorze czy modemie nie wspomnę. Polski tylko montaż i tyle polskiego produktu i nie ma w tym nic złego ot taki mamy klimat.

Czekamy na film. Na razie tylko ubliżasz nam od oglądaczy . Dziwne podejście marketingowe. Nie dotykać , nie patrzyć , kupować nie gadać . Tak się interesów nie robi, ale życzę sukcesów.

pozdrawiam

manio chińczyk

Link to comment
Share on other sites

Faktycznie jest problem z komunikacja, ale czy z mojej strony?

 

Podałem informacje o produkcie za cenę jakiej nikt inny nie jest w stanie zaproponować.

W zamian słyszę jęczenie , a ..... że nie ma złotej obwódki,

a... że nie podoba mi się kolor,

a.... że ja chciałbym kaczuszkę na złotym łańcuchu za 300zł

a tu chińszczyzna za 350zł.

 

Panowie w cenie 350zł nie ma tajemnicy, produkt jest skrojony pod możliwości finansowe polaka,

ma minimalną konieczną funkcjonalność.

 

Zakładam że wszyscy jesteśmy dorośli i zdajemy sobie sprawę, że nie kupuje sie Mercedesa za ceną 10-letniego VW Golfa.

Jak ktoś tego nie rozumie i oczekuje Mercedesa nie ma problemu. Mam w ofercie profesjonalny sprzęt ktrórego cena zaczyna się od 1350zł.

 

Bardzo was proszę oszczędźcie mi wypowiedzi że 350zł to za dużo , ja mogę dać 200zł za zestaw z wagą łazienkową w komplecie.

Link to comment
Share on other sites

Manio,

Mam od kilku dni , nową  wagę łazienkową z modułem GSM .Waga wysyła SMS raz na dobę z kilkoma ważeniami z całego dnia, podając też czasy pomiaru,komunikat o stanie baterii,  wysyła  pomiar na żądanie lub gdy wystąpi nagły spadek wagi o zadaną wartość . (..) Nie myślałem o sprzedaży wagi bo nie ma na to rynku , to taka moja zabawka  w komplecie do wagi wi-fi

Gratuluję! Może jednak pomyślisz o sprzedaży? Wysłałeś już schematy, ale to zupełnie nie moja dziedzina. Wolę finalny produkt. Jestem przekonany, że na forum jest więcej osób czekających na sprawny gadżet. Bo jak nie, to weźmiemy od Ciebie listę zakupów i przyjedziemy na korepetycje majsterkowania. Adam Słodowy ze swoim Zrób sobie sam wysiada  :D .

:)  Ile (pisz prawdę !  ;)  ) masz wszystkich wag? już tyle co uli?

 

manio & mezon - kwietnia czekam (może być wcześniej), kiedy bez jakiejś zbędnej napinki, ale na forum wymienicie się krytycznymi uwagami co do wagi mezona, albo jeszcze lepiej nawzajem swoich wag.

  • Lubię 1
Link to comment
Share on other sites

Niestety, masz typowy problem z komunikacją charakterystyczny dla Polaka.

"Ważny" jest każdy "oglądacz", może najważniejszy, bo jeśli "się napatrzy i napatrzy, jak Pawlaka syn na Kargulową Jadźkę", to i potencjalnie może kupić, ale Tobie trzeba to 'tołkować' od podstaw, chociaż wagę potrafisz skonstruować, ale brzydko tu się nosisz, że nawet na oglądanie można ochotę stracić.

Musisz pamiętać, że to właśnie Ty jesteś najmniej ważny i tak ma być w biznesie, ale kto jest w stanie Tobie to wytłumaczyć?

Mnie już przestała interesować Twoja waga.

  • Lubię 1
Link to comment
Share on other sites

No co zrobić Warszawa. Nawet województwo nie Mazowieckie. :D:P;)

Słowian ja kota to w klatce nie w worku.

Wiesz mezon podeszła do mnie babka i mówi że kupiła by miód ale nie wie czy dobry . Ja jej na to jak nie wyjje połowy słoika a tylko spróbuje i jej nie pod pasi to może oddać. Zamówiła 30 do USA i powiedziała mi że w Stanach to jest normą tam możesz oddać wszystko. I kupując wiesz że sprzedający dołozy wszelkich starań byś wyszedł od niego ZADOWOLONYM.

To nie my chcemy zarobić a Ty.

Link to comment
Share on other sites

Jerzy ,ty jesteś jak wykładowca ;). Trafnie to ująłeś
 

Manio,
Bo jak nie, to weźmiemy od Ciebie listę zakupów i przyjedziemy na korepetycje majsterkowania. Adam Słodowy ze swoim Zrób sobie sam wysiada  :D .
:)  Ile (pisz prawdę !  ;)  ) masz wszystkich wag? już tyle co uli?
 
manio & mezon

.
Ja mam trochę dalej ale przy okazji zobaczył bym, jak się zmieniły tamte okolice :) .

 

Daro aż tak daleko się bym nie poszedł ;)  ,ale nie można "utrudniać "ludziom podjęcia decyzji :mellow:  .

  • Lubię 1
Link to comment
Share on other sites

Nie wiem jak u Ciebie Bronku ale we wschodniej Polsce ludzie honorne. Że o Kurpiach nie wspomnę. Nigdy nikt mi  nie zwrócił .

Miało być pinć uli aby sobie poleżeć posłuchać brzęku..... Miało.

Mezon może znad tego dłubania w elektronice ludzi nie dostrzega.

Mezon wydrukuj i powieś sobie w firmie nad stanowiskiem pracy te słowa Jerzego

- ,,Musisz pamiętać, że to właśnie Ty jesteś najmniej ważny i tak ma być w biznesie,, , jak pracujesz u kogoś  = premia murowana .

  • Lubię 1
Link to comment
Share on other sites

Nie wiem jak u Ciebie Bronku ale we wschodniej Polsce ludzie honorne. Że o Kurpiach nie wspomnę.

No wiesz :huh:  .Górale też honorne .

Nie pamiętam nazw wszystkich miejscowości ale w wojsku ,90 % stanu kompani to byli chłopaki z tych rejonów ,mazury białostockie ,łomżyńskie  i Ostrołęka  :)  dogadywali my się bez problemów    emotka" Piwko "

 

Admin -nie ma  e-motki  piwko :(  a nie chcę wgrywać z innego serwera żeby nie spowalniać forum Dorzuć bo się przyda  ;)

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.