Skocz do zawartości

Welcome to Forum Pszczelarskie - Pasieka "Banicja"
Register now to gain access to all of our features. Once registered and logged in, you will be able to create topics, post replies to existing threads, give reputation to your fellow members, get your own private messenger, post status updates, manage your profile and so much more. If you already have an account, login here - otherwise create an account for free today!

Twoja reklama na tym Forum? Kliknij!

Zdjęcie

Waga pasieczna

- - - - -

• Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
120 odpowiedzi w tym temacie

manio

manio

100% Domownik

• Użytkownicy
  • PipPipPipPipPip
  • 207 postów
  • Imię:manio
  • LokalizacjaMazury Garbate
  • Typ ula:A

No cóż na razie tylko mogę poprzeć ,bardzo chciałbym to wiedzieć wszystko wiedzieć ,uważam że uprościło by mi to życie ;)

P.S. tak sprawdzając w necie na ceny części ze schematu trafiłem na taką stronę .
Może mogło by się zaadoptować do tego urządzenia ?
http://botland.com.p...t-z-antena.html
http://botland.com.p...re-antenna.html
lub to trochę drogie ale ?
http://botland.com.p...-do-anteny.html

To nie jest takie proste. Sam moduł do komunikacji niczego nie załatwia, a raczej bym celował w rozwiązania za 5$ :

http://www.aliexpres...2285243301.html

Problem, jak pisałem , jest dużo bardziej złożony. Co innego proteza dla zabawy , a co innego profesjonalne urządzenie do sprzedaży za jakiś uczciwe pieniążki i wzięcie za to odpowiedzialności ,udzielnie gwarancji itd. To nie zadanie dla jednego amatora, ale kilku zdolnych facetów z pasją, Tak jest naga prawda i w części wyjaśnia dlaczego tyle kosztuje u Łysonia. Należy raczej liczyć na to ,że z czasem , w miarę rozwoju techniki ,nawet waga łazienkowa będzie wyposażona w Wi-Fi i za jego pomocą wyśle SMS z informacją o wadze. Biorąc pod uwagę tempo rozwoju techniki to może być szybciej , niż samodzielna budowa sprawnego urządzenia :(

baru

baru

100% Domownik

• Użytkownicy
  • PipPipPipPipPip
  • 239 postów
  • Imię:Bronisław
  • LokalizacjaRzepiennik Biskupi
  • Typ ula:wielkopolskie

Manio i tu wychodzą braki językowe   :mellow:  ,tyle by można zaoszczędzić znając Angielski ;) .

Dążyć do ideału nie znaczy nim być

manio

manio

100% Domownik

• Użytkownicy
  • PipPipPipPipPip
  • 207 postów

Manio i tu wychodzą braki językowe   :mellow:  ,tyle by można zaoszczędzić znając Angielski ;) .

Tu akurat wiele nie ma do czytania , modem już w drodze , więc i proteza GSM do wagi łazienkowej powstanie :)  Jeśli będzie dobrze działała to oczywiście dam namiary na producenta :)

Robi_Robson

Robi_Robson

Rancho w Kaczej Dolinie

• Pszczelarz Roku 2016
  • 1452 postów
  • Imię:Robert
  • LokalizacjaWarmia - okolice Bisztynka
  • Typ ula:Wielkopolskie

:)  Jeśli będzie dobrze działała to oczywiście dam namiary na producenta :)

I o to chodzi .
Wtedy będzie kilka stron zadowolonych ;)

baru

baru

100% Domownik

• Użytkownicy
  • PipPipPipPipPip
  • 239 postów
Ale link do
http://allegro.pl/kr...5559431377.html
To nie marketing ,może się nie znam ale jak coś nadaje bez karty sim to na krótkie dystansy by może było .
Mnie właśnie odległość około 3-4 km w linii prostej interesuje .

manio

manio

100% Domownik

• Użytkownicy
  • PipPipPipPipPip
  • 207 postów

Ale link do
http://allegro.pl/kr...5559431377.html
To nie marketing ,może się nie znam ale jak coś nadaje bez karty sim to na krótkie dystansy by może było .
Mnie właśnie odległość około 3-4 km w linii prostej interesuje .

to się nie nada bo kto by ciskał guzik ? Ale na taką odległość łatwo zestawić łącze wi-fi z domowym komputerem i wtedy już prosta droga do monitorowania wagi na odległość. Nadal wymaga to jednak dość specyficznej wiedzy , oprócz sprzętu i gotówki .

baru

baru

100% Domownik

• Użytkownicy
  • PipPipPipPipPip
  • 239 postów

Amba działa   , ;) .

Ja tak sobie szukam ale jak pójdzie na wifi  to spoko ,pierwsze muszę zrobić korpusy później waga  ;)  .

MDR

MDR

Prawie domownik

• Użytkownicy
  • PipPipPip
  • 98 postów
  • Imię:Maciej
  • Lokalizacjawarmińsko-mazurskie
  • Typ ula:Ostrowskiej

Waga w tym roku pojawiła się i u Łysonia, bagatela 1990.

Czekam na Wasze namiary sprawdzonych wag.

manio

manio

100% Domownik

• Użytkownicy
  • PipPipPipPipPip
  • 207 postów

Waga w tym roku pojawiła się i u Łysonia, bagatela 1990.

Czekam na Wasze namiary sprawdzonych wag.

najprostsze rozwiązanie to najzwyklejsza waga łazienkowa , wymaga tylko zastosowania mechanizmu do podnoszenia ula , bo waga  "zasypia" i trzeba ją ożywić , żeby włączył się wyświetlacz i pokazał się wynik. Konstrukcja musi być stabilna bo nawet korpusowy ul z pojedynczej deski waży w szczycie z 80 kg , a może i więcej  u forumowych rekordzistów :) Po sezonie można zwrócić do łazienki , bo latem i tak nie warto kontrolować masy ciała.

daro

daro

SPRAWCA ZAMIESZANIA :)

• Użytkownicy
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPipPipPipPipPipPipPipPipPipPipPipPipPipPipPipPipPipPipPipPipPipPipPipPipPipPipPipPipPipPipPipPipPipPipPipPipPipPipPipPipPipPipPipPipPipPipPipPipPipPipPipPipPipPipPipPipPipPipPipPipPipPipPipPipPipPipPipPipPipPipPipPipPipPipPipPipPipPipPipPipPipPipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 2400 postów
  • Lokalizacjapodlaskie
  • Typ ula:Dadant

Amba działa   , ;) .

Ja tak sobie szukam ale jak pójdzie na wifi  to spoko ,pierwsze muszę zrobić korpusy później waga  ;)

A może dokładniej ? Bo ni fersztejn.

SPRAWCA ZAMIESZANIA :-) Władca Pierścienia

manio

manio

100% Domownik

• Użytkownicy
  • PipPipPipPipPip
  • 207 postów
Ja się sam pochwalę : mam wagę łazienkową nadającą SMS. Po wysłaniu do niej SMS inicjującego z mojej komórki odsyła info z wagą . Działa doskonale. Teraz trzeba chyba jednak dodać zegar ,żeby sama wysyłała dobowy raport ważeń o wyznaczonej godzinie , bo albo zapomnę zapytać , albo zapytam w różnych godzinach i będzie kicha nie pomiar. Krytyków takiego rozwiązania pragnę uspokoić , że nie chodzi mi o skomplikowanie układu ( mam już wagę wi-fi i mogę ją dowolnie rozbudować, tylko nie widzę takiej potrzeby) . Waga ma być możliwie najprostsza , a wysłanie jednego SMSa na dobę lub dodatkowych na żądanie , nie zniszczy finansów nawet małej pasieki. Za to zbędny serwer , programy i pośrednicy. Zawartość SMSów można sobie wpisać do excela i podziwiać w wolnej chwili jak przybywa miodu, lub lać łzy jak się pszczoły wyroją. Tu by też można przewidzieć SMS alarmowy jak waga nagle spadnie o zadaną wartość co może oznaczać rójkę lub próbę prywatyzacji naszej pasieki :)

baru

baru

100% Domownik

• Użytkownicy
  • PipPipPipPipPip
  • 239 postów

Mariusz widzę że nie zasypujesz gruszek w popiele ,szacunek .

U mnie niestety poślizg w terminach ale się zgłoszę o poradę  ,bo jak określił student wcześniejszą wersję "Prościej się nie da " to myślę że z tą też taka jest .

emotka brawo  ;)

manio

manio

100% Domownik

• Użytkownicy
  • PipPipPipPipPip
  • 207 postów

jak skończę , udostępnię  dokumentację , na razie to tylko zabawka.

mezon

mezon

Bywalec

• Użytkownicy
  • PipPip
  • 28 postów
  • Imię:Arkadiusz
  • LokalizacjaWarszawa
  • Typ ula:warszawskie

W kwietniu będzie miała miejsce premiera mojego systemu elektronicznej zdalnej wagi.

Urządzenie będzie w 2 wersjach:

1) Pełna platforma - czyli elektronika z transmisją GSM  plus specjalnie przygotowana platforma wagowa + czujnik tensometryczny o wysokiej dokładności i stabilności wskazań. Cena 1350zł. W przypadku jak ktoś chce fakturę należy doliczyć vat.

Cena wagi wynika z tego, że używam profesjonalnego czujnika nacisku belki tensometrycznej.  Moja waga jest funkcjonalnym odpowiednikiem wag dostępnych na rynku niemieckim. 

2) Waga łazienkowa ze specjalnym modułem elektronicznym + transmisja GSM. Rozwiązany jest problem z odcinaniem zasilania przez wagę. Układ zasilany jest z 4 baterii AA ( duży paluszek) choć ja zdecydowanie rekomenduję zasilanie z 4 baterii R14 jeżeli układ ma stabilnie pracować przez cały sezon.

urządzenie wysyła sms-a z informacjami o :

=>  wadze ula

=>  monitorowaniu napięcia baterii

=>  pomiar temperatury zewnętrznej.

=> opcja - pomiar wilgotności zewnętrznej

=> opcja -  pomiar wilgotności w ulu

=> opcja - pomiar temperatury w ulu

Wersja do zintegrowania z wagą łazienkową kosztuje 350zł.

Cena dotyczy modułu elektronicznego w wersji bazowej bez funkcji opcjonalnych.

W zestawie jest instrukcja podłączenia modułu z wagą łazienkową.

W przypadku jak ktoś chce fakturę należy doliczyć vat.

Przy zamówieniu grupowym , minimum 50 sztuk cena wyniesie 290zł.

Słowian

Słowian

Guru forumowy

• Użytkownicy
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPipPipPipPipPipPipPipPipPipPipPipPipPipPipPipPipPipPipPipPipPipPipPipPipPipPipPipPipPipPipPipPipPipPipPipPipPipPipPipPipPipPipPipPipPipPipPipPipPipPipPipPipPipPipPipPipPipPipPipPipPipPipPipPipPipPipPipPipPipPipPipPipPipPipPipPipPipPipPipPipPipPipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 1324 postów
  • Imię:Łukasz
  • LokalizacjaOsiek/Olkusz
  • Typ ula:Wlkp, Wlkp 18-stki

Jak to będzie wszystko śmigać dobrze za 350 zł to super oferta, teraz jestem spłukany ale w sezonie np, po akacji na pewno bym wziął  :)

daro

daro

• Użytkownicy
  • 2400 postów
  • Lokalizacjapodlaskie

No i jak się chce to Polak zrobi. Gdzie mozna obejrzeć w Warszawie te cudo ?

mezon

mezon

Bywalec

• Użytkownicy
  • PipPip
  • 28 postów
  • LokalizacjaWarszawa

No i jak się chce to Polak zrobi. Gdzie mozna obejrzeć w Warszawie te cudo ?

To nie cud, to efekt współpracy chińskich niewolników i polskiej myśli technicznej.

daro

daro

• Użytkownicy
  • 2400 postów
  • Lokalizacjapodlaskie

Nie niewolników a klasy pracującej. Nie odpowiedziałeś na pytanie.

mezon

mezon

Bywalec

• Użytkownicy
  • PipPip
  • 28 postów
  • LokalizacjaWarszawa

Jak napisałem wcześniej produkt wejdzie do sprzedaży w kwietniu.

Będzie go można zobaczyć w Warszawie, nie ma problemu. Chociaż od oglądania wolę  osoby zainteresowane kupnem.

Żeby nie było niejasności jeszcze raz napisze że zestaw nie zawiera wagi łazienkowej. Tą każdy kupuje we własnym zakresie.

manio

manio

100% Domownik

• Użytkownicy
  • PipPipPipPipPip
  • 207 postów

Mam od kilku dni , nową  wagę łazienkową z modułem GSM .Waga wysyła SMS raz na dobę z kilkoma ważeniami z całego dnia, podając też czasy pomiaru,komunikat o stanie baterii,  wysyła  pomiar na żądanie lub gdy wystąpi nagły spadek wagi o zadaną wartość . Z wagi łazienkowej wykorzystany jest tensometr , wyświetlacz  odłączony jako zbędny. Możliwość podłączenia czujników temperatury ,wilgotności itp. ale na razie to sobie odpuściłem bo to zbędne , choć w ten sposób nie wykorzystuję pełnych możliwości układu.

Sprzedawanie modułu bez wagi nie ma przyszłości , ani sensu bo nikt nie będzie w stanie tego połączyć , poza tym wątpię aby wszystkie wagi łazienkowe były identyczne. Pomysł z droższą wagą , moim zdaniem bez szans , szczególnie przy konspiracyjnym podejściu do klienta. Nie myślałem o sprzedaży wagi bo nie ma na to rynku , to taka moja zabawka  w komplecie do wagi wi-fi

Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych

Wolne pszczoły | Ślężańskie Miody | Twoja reklama w tym miejscu? Skontaktuj się z nami!