Skocz do zawartości

Welcome to Forum Pszczelarskie - Pasieka "Banicja"
Register now to gain access to all of our features. Once registered and logged in, you will be able to create topics, post replies to existing threads, give reputation to your fellow members, get your own private messenger, post status updates, manage your profile and so much more. If you already have an account, login here - otherwise create an account for free today!

Twoja reklama na tym Forum? Kliknij!

Zdjęcie

Pilarka dla pszczelarza

- - - - - Czyli czym rznąć

• Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
46 odpowiedzi w tym temacie

Jerzy

Jerzy

100% Domownik

• Użytkownicy
  • PipPipPipPipPip
  • 216 postów
  • Imię:Jerzy
  • LokalizacjaMazury za stodołą w pokrzywach
  • Typ ula:1/2 Dadanta

Manio, ja nie mam z czym, aby równać się z Tobą!!! U Ciebie wszystko 'professional beauty center'!!!

'Kur już nie mam, ale  ...rady dla Ciebie jeszcze mam'! :D  :D  :D No, ale żeby zaraz nikt tu czegoś się nie domyślał, to czy ja dla Ciebie mogę jeszcze te rady naprawdę mieć, skoro Ty wiesz wszystko i jeszcze więcej?!

Moja pilarka, którą dobrze znasz, to produkt czysto rzemieślniczy i stoi w starej mazurskiej stodole, czym sobie schlebiam, ale nie zamieniłbym jej na żadne pierwsze lepsze sklepowe ... :unsure: Przydałoby się jakieś jeszcze bardziej profesjonalne oprzyrządowanie, ale i tak wychodzi mi na niej, jak w szwajcarskiej fabryce.

Wszyscy inni robią wszystko najlepiej, a jakoś dalej są niepewni i wciąż poszukują najlepszych, czyli przedwojennych metod, nigdy tej pewności  nie pozyskując. Zastanawiam się w czym problem?

"Niedoświadczony daje wiarę każdemu słowu”
„Głupio robi ten, kto nie czytuje gazet, ale jeszcze głupiej ten, kto wierzy we wszystko, co w nich wyczyta” (August von Schlözer, niemiecki historyk i publicysta, 1735-1809)

Xpand

Xpand

As forumowy

• Użytkownicy
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 542 postów
  • Imię:.
  • LokalizacjaMałopolska
  • Typ ula:Wlkp/Wlkp 18 - jedna deska + osiatkowana dennica

Ja się zawiodłem na metabo i teraz patrze za czymś innym.  Jerzy, tam na zdjęciu masz DW745?

Paweł12

Paweł12

Bywalec

• Użytkownicy
  • PipPip
  • 32 postów
  • Imię:Paweł
  • LokalizacjaPrzemyśl
  • Typ ula:Warszawskie poszerzane

Witam, tak apropo pilarek. Ostatnio chciałem wypróbować swój sprzęt (samoróbka cyrkularka). Na początku wywalało korki, a później okazało się że tarcza kręci się w drugą stronę. Silnik trójfazowy. Jak by ktoś bardziej doświadczony coś poradził, bo co jak co, ale elektryka to nie moja mocna strona.

manio

manio

100% Domownik

• Użytkownicy
  • PipPipPipPipPip
  • 207 postów
  • Imię:manio
  • LokalizacjaMazury Garbate
  • Typ ula:A

Witam, tak apropo pilarek. Ostatnio chciałem wypróbować swój sprzęt (samoróbka cyrkularka). Na początku wywalało korki, a później okazało się że tarcza kręci się w drugą stronę. Silnik trójfazowy. Jak by ktoś bardziej doświadczony coś poradził, bo co jak co, ale elektryka to nie moja mocna strona.

Żeby zmienić kierunek obrotów  zamień miejscami dwa dowolne przewody fazowe. Obojętnie gdzie , w gnieździe lub we wtyczce. Jeśli nie wiesz które to przewody fazowe , to poproś jednak elektryka.

A w innej sprawie , to jak mnie jeszcze kiedy Jerzy do siebie zaprosi do stodoły, to zrobię inwentaryzację techniczną jego piły , bo to ciekawe rozwiązanie i warto z tego zrobić dokumentację DIY.

Jerzy

Jerzy

100% Domownik

• Użytkownicy
  • PipPipPipPipPip
  • 216 postów

Ja się zawiodłem na metabo i teraz patrze za czymś innym.  Jeży, tam na zdjęciu masz DW745?

Sprzęt Metabo, to buble, kto nie miał, to niewie.

Ta zaprezentowana przeze mnie, to DWE7480:

„Głupio robi ten, kto nie czytuje gazet, ale jeszcze głupiej ten, kto wierzy we wszystko, co w nich wyczyta” (August von Schlözer, niemiecki historyk i publicysta, 1735-1809)

Krzyżak

Krzyżak

100% Domownik

• Użytkownicy
  • PipPipPipPipPip
  • 298 postów
  • Imię:Szymon
  • LokalizacjaToruń
  • Typ ula:3/4Langstroth

DeWalt warty tyle samo co Metabo :)

Kup se Remę

Xpand

Xpand

As forumowy

• Użytkownicy
  • 542 postów
  • LokalizacjaMałopolska

To mnie Krzyżak pocieszyłeś :P Najlepsze jest to, że takie dewalty kosztują 300-400$ w USA, a u nas 3k-4k ;/ DeWalt ma najlepszą przykładnicę z tych wszystkich składanych, bo na ząbkach. Zastanawiam się jeszcze nad czymś po taniości http://www.leroymerl...3386,l888.html i wtedy mogę przymknąć oko na niedokładności i coś poprzerabiać. Widział ktoś tą RTS1800-G z bliska/słyszał coś o niej? Rema fajna opcja, ale w tych pieniądzach, to tylko jakaś używka.

Jerzy

Jerzy

100% Domownik

• Użytkownicy
  • PipPipPipPipPip
  • 216 postów

Dobrze jest komuś radzić będąc świadomym, że nie będzie się samemu za to płacić.

Tutaj - jak zauważam, chodzi o to, aby wszystko odbyło się w myśl zasady: "Tanio, dużo i dobrze", a tak nie ma.

Kierowałbym się przede wszystkim, żeby to był sprzęt w miarę nadający się, a nie atrapa.

Najlepiej sobie skopiować jakiś dobry model od kogoś i zamówić u rzemieślnika, będzie najtaniej i najlepiej.

Krzyżak ma warsztat, ale pewnie nie spodziewa się, że każdy pszczelarz powinien mieć taki sam, bo PO CO?

Krzyżak

Krzyżak

100% Domownik

• Użytkownicy
  • PipPipPipPipPip
  • 298 postów
  • LokalizacjaToruń

Mam warsztat, bo lubię dłubać. Jak bym nie miał pszczół to warsztat i tak bym miał :)

Za maszyny trzeba niestety zapłacić jak za wszystko w życiu, nie ma przebacz.

Dziwi mnie tylko, że za miodarkę, którą niektórzy wykorzystują 3-4 razy w roku są wstanie zapłacić kilka tysięcy złotych

a za maszynę, którą używa się przy domu praktycznie co chwilę chcielibyśmy wydać kilka stówek.

Za 2-3 tys. można kupić porządną używaną pilarkę, która starczy nam na lata a i wnuk jak dostanie w spadku to będzie z niej zadowolony.

Jerzy

Jerzy

100% Domownik

• Użytkownicy
  • PipPipPipPipPip
  • 216 postów

Krzyżak, prawda absolutna, tylko kto tak myśli? I to mnie bardzo dziwi, a jest pewna hierarchia potrzeb i trzeba sobie wyrobić na to zdrowy pogląd.

Xpand

Xpand

As forumowy

• Użytkownicy
  • 542 postów
  • LokalizacjaMałopolska

Imho trzeba patrzeć na konkretny egzemplarz, bo cena to jeszcze nie wszystko. Amerykanie mają takiego DW745 za ~1200zł, a u nas kosztuje ~3000zł - dodatkowo przypuszczam, że koszt wyprodukowania silnika na 120V jest wyższy ze względu na miedź. Sam też się przejechałem na maszynie za 3000zł i jakości serwisu. Ten RTS1800-G  jest podobno lepiej wykonany od makity ml-100, co w sumie nie jest trudne, a cena 2x niższa.

Tadek11

Tadek11

Guru forumowy

• Pszczelarz Roku 2015
  • 2001 postów
  • LokalizacjaMazowieckie
  • Typ ula:Wielkopolskie z ramką 18 cm

Ta maszynka wygląda że wszystko ma co trzeba nawet laser :

http://olx.pl/oferta...cce0ba;promoted

No i cena dobra za Markę trzeba płacić grube pieniądze a to jest tylko prosta maszynka.

Pozdrawiam

Tadek

Uwaga:

Wyrażone  treści w moich postach są wyłącznie moim poglądem i nie oznacza to że narzucam swój pogląd komukolwiek

Każdy ma prawo do swoich poglądów !!!!!!!

Lepiej być głupim z nadzieją , niż beznadziejnie mądrym.

Krzyżak

Krzyżak

100% Domownik

• Użytkownicy
  • PipPipPipPipPip
  • 298 postów
  • LokalizacjaToruń

A tutaj mały pokaz co można zrobić samemu :)

Za 18 euro można kupić pełne plany.

Xpand

Xpand

As forumowy

• Użytkownicy
  • 542 postów
  • LokalizacjaMałopolska

Krzyżak, ale jak ktoś nie ma piły, wyrówniarki, frezarki, to ciężko mu będzie to zrobić :) Nawet festoola tam wsadził :) Dzisiaj przywiozłem nowa pilarkę i też mam w planach "sanki" zrobić, ale na 2 dziury. Nie wiem jak to się fachowo nazywa, chyba nawet Matthias to wynalazł. Akurat tutaj pokazuje wycinanie w stylu "dado", ale używa do tego tych "sanek"

manio

manio

100% Domownik

• Użytkownicy
  • PipPipPipPipPip
  • 207 postów

na planach czy filmiku to wszystko łatwe :) , realizacja przyniesie raczej rozczarowanie, ale zawsze warto obejrzeć filmiki , mogą zainspirować do własnych realizacji

http://www.wildandsc...le-saw-homemade

Krzyżak pochwal się swoją realizacją czopiarki . Choć to może z grubej rury . Ucieszę się jak zrobię w końcu skrzynkę do DADO -jakoś brak motywacji ,czy zwykłe lenistwo ?

Krzyżak

Krzyżak

100% Domownik

• Użytkownicy
  • PipPipPipPipPip
  • 298 postów
  • LokalizacjaToruń

Realizacja czopiarki w toku. Mam nadzieję, że w tym tygodniu odbiorę ostatnie części od tokarza i biorę się za montaż.

Wszystko ciągnie się niemiłosiernie długo ale pomału widzę światło w tunelu. Prototypy to najtrudniejsza rzecz.

Mimo iż przed realizacją zrobiłem szczegółowy projekt to drugi raz bym się na to nie porwał :)

Ale za to zrobiłem sobie odciąg trocin na pilota :) Dzięki za podpowiedź.

manio

manio

100% Domownik

• Użytkownicy
  • PipPipPipPipPip
  • 207 postów

rad u mnie dużo , tylko czy kur wystarczy .... :)

radek40

radek40

100% Domownik

• Użytkownicy
  • PipPipPipPipPip
  • 243 postów
  • Imię:Bogusław
  • LokalizacjaŚwiętokrzyskie
  • Typ ula:wielkopolskie

to mi się podoba, a co wy na to?

Krzyżak

Krzyżak

100% Domownik

• Użytkownicy
  • PipPipPipPipPip
  • 298 postów
  • LokalizacjaToruń

Widziałem to nie raz i wszyscy testują parówki. Jak są tay pewni tego zabezpieczenia to niech podłożą palec :)

Nacek

Nacek

100% Domownik

• Użytkownicy
  • PipPipPipPipPip
  • 260 postów
  • Imię:Ignacy
  • LokalizacjaZiemia Sieradzka
  • Typ ula:WP4/5 i wielkopolski
Ciekawe ile taka piła by u nas kosztowała?

Kto prawy, ten ma spokój w duszy i radość w sercu.

Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych

Stowarzyszenie "Polanka" | Wolne pszczoły | Twoja reklama w tym miejscu? Skontaktuj się z nami!