Jump to content
Forum Pszczelarskie - Pasieka "Banicja"

Rośliny miododajne przy pasiece


Recommended Posts

To ,że akacji przemarzły pierwsze listki to fakt , teraz puszcza drugie

U mnie już były takie ładne .

Niektóre w zeszłym roku pierwszy raz zakwitły ...

A teraz . . . 11szt. (blisko połowa ) stoi sucha i straszy suchymi cierniami .

Nie widać , żeby miały chęć cokolwiek wypuszczać :(

Albo wymarzły , albo uschły . Rosną na ile i torfie wyrzuconym podczas kopania stawu .

Jedna robinia w zeszłym roku rozerwała się na dwie części . Jedna część stoi na pniu , a oderwana gałąź leży na ziemi .

Stojąca suchuteńka .  A ta leżąca trzymająca się pnia w zasadzie samą korą i łykiem żyje i puszcza liście .

Link to comment
Share on other sites

Tamten rok był kiepski ogólnie na sadzenie, było za sucho. U mnie na 50 posadzonych lip zostało 32 , a akacji tylko kilka, mimo iż podlewałam pierwsze 2 miesiące. Natomiast w tym roku na wczesną wiosnę wsadziłam kilkanaście drzewek owocowych i sporo wierzby, wszystko zielone, aż cieszy oczy :D

Link to comment
Share on other sites

Robert na pewno wyschły,z tej suszy to takie drzewa u nas wyschły że sie w pale nie mieści. :(

U Was , to podobno nawet dziś deszcz ze śniegiem pada  :blink: 

 

U nas burze i ulewy krążą od wczoraj . Deszcz ziemi potrzebny .

Ale pszczoły jak wyjdzie słońce pójdą na drzewa jak nic

Link to comment
Share on other sites

Panowie wpadło mi w ręca 6 ha wyki, czy opłaca się tam jechać, gość ma tartak od którego biorę topole na korpusy a z tylu 6 ha wyki i mnie namawia żebym przywiózł bo to kwitnie :D

 

Ma ktoś doświadczenie z wyką jako pożytek dla pszczół 

Link to comment
Share on other sites

Podobnie robię, zamawiam zwykle na 29mm. Teraz czekam na odpowiedz o sosnę, może wpadnie trochę desek. Trzeba więcej kupić, bo zanim to wyschnie, to potrwa, a zapas musi być. Ostatnio lipę przywiozłem i miała 70% wilgotności bezwzględnej. Ciekawy jestem, czy uda mi się zejść w rok do 12%.

Link to comment
Share on other sites

Nie z sękami zapowiedziałem gościowi że wezmę kubik byle bez sęków ma być pocięte na 20 cm szerokie i kłody od 160 do 200 cm :D

 

Pewien znajomy pszczelarz ma kilka ładnych lat korpusy z topoli i bardzo sobie chwali 

Link to comment
Share on other sites

koleda pszczelarz ma tartak 20 parę lat i wszystko bedzie git z topolą jak ją suszysz na powietrzu dłudo i powoli jak wrzucisz do suszarni na raz i w tydzień dwa ma być suche to podobno śmigła wyciągniesz :D Ja swoją mam lekko podsuszona od tamtej jesieni i teraz pójdzie do tego kolegi na suszarnie i powinno być git ;) zresztą on będzie jeszcze mierzył, miernikiem ile tam ma wilgotności i bedzie decyzja czy jeszcze leży czy dajemy do konca podsuszyć a może włożę tylko troche żeby straty były małe jak by co 

Link to comment
Share on other sites

A ja cztery topole metrowej średnicy spaliłem w piecu i nawet nie poczułem za bardzo ciepła z niej .  I jak sobie policzyłem ile robocizny i pieniędzy na wywózkę , tartak i inne koszty bym wyłożył to piec okazał się najlepszym rozwiązaniem.  Nie mówiąc już o wichrowaniu , pękaniu i innych zaletach topoli  , no może jak bym umiał rzeźbić w drewnie ??  , ale "wolnoć Tomku"  to jest tylko mój pogląd i dalej to jak mówi Owsiak.

Pozdrawiam

Tadek

Link to comment
Share on other sites

U Was , to podobno nawet dziś deszcz ze śniegiem pada  :blink: 

 

U nas burze i ulewy krążą od wczoraj . Deszcz ziemi potrzebny .

Ale pszczoły jak wyjdzie słońce pójdą na drzewa jak nic

No to dla odmiany u mnie czyli okolice Wrocławia są już pierwsze symptomy suszy... Rzepaki i pszenica na górkach zaczynają wysychać. Tydzień, dwa bez porządnego deszczu i będzie bolało. Chociaż dzisiaj coś się zaciąga więc kto wie.

Link to comment
Share on other sites

Topola nie wichruje się jeżeli jest w grubych deskach powyżej  4 cm wiem bo miałem i wyrobiłem tego trochę .ramki ,ule jedno ścienne . Lepiej z tego zrobić "coś " bo opal z tego rzeczywiście mizerny .

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.