Jump to content
Forum Pszczelarskie - Pasieka "Banicja"

Nasze zwierzaki ... wszystkie inne niż pszczoły :)


Słowian

Recommended Posts

Robert ja zamówiłem kotną samice za 2-3 tygodnie ma być :) Franek chce małe króliczki :) zobaczymy jak długo będzie miał zapał :) musimy klatkę zrobić dla niej i małych, a później będzie pieczyste :)

 

W tamtym roku kupił sobie za własne pieniądze i musieliśmy ją zjeść, bo słabo się bzykała latałem po wsi do 4 kawalerów aż jej sierść wyrywali ale nie mogła zatrybić :D więc teraz się wycwaniłem zapłacę drożej a będzie już pewno kotna :) 

Link to comment
Share on other sites

Jako , że okazuje się , że większość z nas oprócz mniej , lub bardziej licznego żywego inwentarza w ulach posiada również inne zwierzęta ,
to proponuję , żeby w tym temacie chwalić się nimi , dyskutować i wymieniać uwagi .

Ja zacznę może od kilku zdjęć moich futrzaków .






I jeszcze dwa prawie wiosenne ...
W stylu raz na wozie ...




 

  • Lubię 2
Link to comment
Share on other sites

Robert ja zamówiłem kotną samice za 2-3 tygodnie ma być :) Franek chce małe króliczki :) zobaczymy jak długo będzie miał zapał :) musimy klatkę zrobić dla niej i małych, a później będzie pieczyste :)

 

W tamtym roku kupił sobie za własne pieniądze i musieliśmy ją zjeść, bo słabo się bzykała latałem po wsi do 4 kawalerów aż jej sierść wyrywali ale nie mogła zatrybić :D więc teraz się wycwaniłem zapłacę drożej a będzie już pewno kotna :)

Moje niektóre samice już też raczej kotne .

Nie wiem jak samiec ? ;)

Link to comment
Share on other sites

Wiedziałem że założycie taki temat :)

 

Ja jak dostane w końcu tą samice to też się pochwalę :)

 

Robert ty jako znawca jaką klatkę jej zrobic bo mam trochę osb 8 mm po budowie i mogę wykożystać :)

 

pasowały by chyba na dwa stanowiska nie ?? bo potem można by małe przenieść 

 

ps. fajne te twoje kłapouchy 

Link to comment
Share on other sites

Wielkość klatki zależy przede wszystkim od rasy królika .
A różnice są ogromne .
Miniaturki mogą mieć poniżej 1kg.
A wypasione  duże rasy np olbrzymy belgijskie , lub barany francuskie mogą mieć ponad 10 kg.
Trzeba tez wziąć poprawkę na rosnącą młodzież .
w intensywnym chowie młodzież jest z matką stosunkowo krótko.
Nierzadko nawet poniżej miesiąca .
Ale w chowie amatorskim , gdzie zazwyczaj nie planuje się więcej jak 3 mioty w sezonie młode mogą być z matka nawet 2 miesiące .
Na pewno wyjdzie im to na zdrowie  .
W ostatnim czasie wypatrzyłem na OLX takie ruszty https://www.olx.pl/oferta/ruszta-plastikowe-40x60-ruszt-dla-macior-prosiaki-warchlaki-wysylka-CID757-IDjhvf3.html#831782cfac
Z dwóch takich rusztów robię podłogę , a pod spód na półce stawiam kuwety kałowe robione na wymiar . (od kilku dni . Na zdjęciach jeszcze nie ma )
Tylko trzeba pamiętać , żeby samicy kilka dni przed wykotem wstawić skrzynkę lęgową ze słomą

Trzeba pamiętać , że królikom zęby rosną całe życie !
Dlatego muszą je stale ścierać .
Muszą mieć w tym celu suchy chleb i gałązki drzew .
W innym wypadku potrafią dosłownie zjeść klatkę :D
Dlatego właśnie stare klatki musiałem wymieniać na nowe :D
Tel 10.jpg

Robiąc podwójne , lub poczwórne oszczędza się materiał .
Taniej jest jak część ścianek jest wspólna . :)

OSB nigdy nie używałem.
Ale na sezon chyba wystarczy !? :D
 

Link to comment
Share on other sites

Witam, ja tez choduje kroliki od paru lat .Nieraz u mnie samica miala po 10 mlodych ,to po podrosnieciu trzeba je odsadzic od samicy ale jak mlode podrosna to trzeba je rozdzielic samce od samic bo sie pozakacaja .Ja mom okolo 10 klatek zeby bylo gdzie rozsadzac ,a robie je i z osb i z desek ponadto choduje 60 kur niesnych , swiniaki ,rybki w domu , psa no i oczywiscie pszczoly.

  • Lubię 1
Link to comment
Share on other sites

Witam, ja tez choduje kroliki od paru lat .Nieraz u mnie samica miala po 10 mlodych ,to po podrosnieciu trzeba je odsadzic od samicy ale jak mlode podrosna to trzeba je rozdzielic samce od samic bo sie pozakacaja .Ja mom okolo 10 klatek zeby bylo gdzie rozsadzac ,a robie je i z osb i z desek ponadto choduje 60 kur niesnych , swiniaki ,rybki w domu , psa no i oczywiscie pszczoly.

To mnie zaskoczyłeś :-) Tymi pszczołami oczywiście :-)

Ja tylko gołębie pocztowe mam. Przy Was to pikuś.

Link to comment
Share on other sites

Witam.....moje zwierzaki to Jack Russell terrier   Simona - z ,,papierów '' ale wołamy na nią  - Simka, no i kotka / gdzieś poluje/ nie mogę jej zrobić zdjęcia...Pies szaleniec   ciągle chce aportować  ,uwielbia przynosić szyszki.W  czasie przeglądu ula ucieka i chowa się.Dostała kilka ,,strzałów'' i teraz jest mądra.Kot natomiast jest uwielbiany za to że siedzi pod ulami i poluje na nieproszonych gości -ptaki .Zawsze otaczałem się jakimś zwierzakiem....dobre na nerwy i samopoczucie. Zmusza też na obcowanie z przyrodą /spacery/ a nie siedzenie w kapciach przy tv.....   zdjęcie Simki w mojej galerii

Link to comment
Share on other sites

Ja kotów nie cierpię . Pies traktuje człowieka jak członka swego stada , kot jak napełniacza miski z żarciem . Gdyby ważył z 50 kg zjadłby Pana .Je ptaki nie myszy a mi najwięcej szkód robią ziębiełki i nornice. 

Wole ptaki nawet walące po ulach dzięcioły i sikorki . Mam też kury córka ma tresowaną,  razem się opalają . Córka na plecach i kura na plecach .

  • Lubię 2
Link to comment
Share on other sites

Ja mam 5 psów dwa moje a trzy zostały ojca.Jeden z psów jest z nami od 12 lat w domu.

1d6eb2d37507.jpg

Bardzo lubi grać w piłkę

80f60d1fca42.jpg

Drugi pies to znajda najlepszy pies ,wierny posłuszny i dobrze pilnuje podwórka.

 

db2888d110f6.jpg

Leniwy kot ;)jak widać najlepiej leży mu się w donicy z kwiatami

06aa5de8f05e.jpg

Mam tez rybki w  akwarium którymi zajmuję się sama, no i pszczółki.

Link to comment
Share on other sites

Na plaży w złotych piaskach. :D

Ta młoda bo wcześniejszą wersję psy zdarły bo taka spokojna była. Reaguje na imię i do córki jedynie biegnie. Córka na kocu na plecach kura obok , córka na brzuch , kura na brzuch . Miałem uszkodzony aparat a szkoda.

Link to comment
Share on other sites

Kolej na kolejną porcję zdjęć  moich zwierzaków .
Jako , że to Rancho w Kaczej Dolinie , to bez kaczek by się nie dało .



Moje kaczki tak samo jak kura Darka córki też są doskonale wyszkolone . . .

Poza tym są dobrze wychowane .


Ale mają jeszcze inne zalety .
Jakie ?
Ano takie ...


... z dodatkiem tymianku z własnego ogródka są palce lizać th_cooking.gif

Link to comment
Share on other sites

Tymianek do pasztetu z zająca też dobra rzecz .
Zauważyłem , że w Twoich stronach dziki tymianek rośnie na każdym kroku na szlakach , ścieżkach turystycznych .
Jak szliśmy z Władkiem i Marzeną od nich na Rabsztyn , to co kilka metrów rosły aromatyczne kępki ;)

Link to comment
Share on other sites

Koty też były ...
Bardzo kulturalne ...
Przypilnowały uli .

Pilnowały samochodów

Jak trzeba było , to i samochód odprowadziły
a łowne niesamowicie .
Jakby spotkały , to i niedźwiedzia by upolowały .


Ale w ciągu kilku dni wszystkie poznikały .
Pewnie ktoś trutki powykładał !?

Został jeden darmozjad . Istna czarna owca .
Tak jak pisze Darek o kotach .
Woli zamiast gryzonia na przykład ptaszka (tutaj kowalika)

Albo rybkę ...
Choćby była złota , to zeżre zamiast zażądać 3 życzeń .

A żarty sukinkot !
Jeść to mu trzeba było dawać we wiadrze 20l.

I zawsze mu mało .

Jak w proteście , że ryjówki zjadły mi 6 rodzin a on się leni nie dałem mu jeść , to się obraził i poszedł do sąsiadów .
Tam dojąc krowy leja mleko dla swoich kotów , to i on sobie korzysta .
Od kilku dni nie wraca ...




 

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.