Jump to content

Drogi Użytkowniku.

Zdajemy sobie sprawę, iż reklamy czasami bywają uciążliwe, jednak  staramy się z nich utrzymywać. Prosimy o wyłączenie blokowania reklam na naszej stronie, a komunikat zniknie. Dziękujemy za zrozumienie!

Forum Pszczelarskie - Pasieka "Banicja"

All Activity

This stream auto-updates     

 1. Yesterday
 2. If you can sell your honey for $2.50/lb (a ballpark figure), then it would cost roughly $5.00 in lost honey production to draw a single comb (not to mention the cost of the frame and foundation). Jezeli mozesz spszedac miod po 2.50/funt(na oko), to stracisz 5dol. w produkcji miodu na kazda odbudowanom ramke (nie wliczajac kosztu ramki i wezy)
 3. Harcerzu, proszę Cię wymień ile razy spełniły się Twoje teorie spiskowe, które do tej pory głosisz. Wiadomo, że odkąd fenicjanie wymyślili pieniądz to wszystko właśnie o to się rozchodzi i o władzę, dlatego w dziejach ludzkości zdarza się mnóstwo spisków ale aż tak jak Ty mówisz?
 4. Węza Andrzeja Wadeckiego zawsze rozchodzi się zapachem po mieszkaniu, po odpakowaniu!
 5. 🔛Jakie cirrusy, co Ty gadasz? Każdy tutaj wie, że to jest wina masonów kontrolujących pogodę pod powierniczym zarządem szaraków 👽 i jaszczurów 👾 z ciemnej strony księżyca 🌓. Obudź się wreszcie harcerzu i zobacz to, bo będzie za późno. Czemu jesteś ślepy na tak oczywiste sprawy? 🧙‍♂️🔚 Z pewnością nie ma to związku z tym, że żyjemy na planecie, która słynie ze zmienności i niestabilności klimatycznej, tylko naiwniaki tak myślą🤭
 6. Kosut

  2019-nCoV

  Generalnie w związku z utrudnionym dostępem do lekarzy specjalistów ze względu na epidemię , daje się zauważyć u niektórych znaczne pogorszenie stanu - moim zdaniem.
 7. Przygotujcie się na ciągłe podkarmianie. Nie widzicie co się dzieje z pogodą? Obecna akcja to mały pikuś, odwrócenie uwagi. No co liczycie , drzewa owocowe, rzepak, akacja? i później inne. W marcu pustynia. W długoterminowych prognozach brak jakichkolwiek opadów. W tym roku z rójkami może być cienko i z odkładami. Przyczyną tej katastrofalnej suszy jest właśnie układ cirrusów?. Które blokują fronty niżów atlantyckich.
 8. OK. Trafnie to ujął Krzysztof Daukszewicz w swojej kompozycji - Ten kraj jest nasz i wasz, ale jeżeli jest wasz już NIGDY nie będzie nasz.
 9. Miodu czy rzadkiego syropu, który podał pszczołom?
 10. lalux5

  2019-nCoV

  Moi też nie , a nasi umieściłem w cudzysłowiu😀 , cyrk i paranoja trwa w najlepsze .
 11. W spodniach ci nie sprawdzałem, być może, że to twoi, bo na pewno nie moi.
 12. lalux5

  2019-nCoV

  Przemieszczanie się przez Polskę , ani pobyt takiej ilości ( trochę mniejszej, no chyba , że dojechała reszta) nie stanowi żadnego zagrożenia epidemiologicznego , a broń boże niepodległościowego , bo to ,,nasi" 😀.
 13. Mam podobną sytuację do Ciebie, tylko u mnie dotyczyło to niektórych rodzin i tym podałem po 0,5 kg ciasta befonda z witaminami. W niedzielę przy 11 stC sprawdzę jeszcze raz te co nie zdążyłem, przygotowałem na wszelki wypadek ciasto miodowo-cukrowe (3:1). Skąd dokładnie jesteś?
 14. Dziś przepustka a jutro biochip. W ub. r. nadstawki chyba były wcześniej? U nas również przybyło ponad 40 tys. obcego wojska, niby na manewry. Teraz mogą wprowadzić wszystko (oczywiście dla naszego dobra)
 15. U mnie minionej zimy pszczoły zjadły więcej zimowych zapasów niż zwykle, ale za to rodziny są w dużej sile. Wygląda na to, że wcale nie zostają w tyle za przyrodą. W niektórych ulach 17 marca stwierdziłem końcówkę zapasów. Tego samego dnia podałem im po 4 l syropu 3:2. Nadchodziły chłodniejsze dni, więc żeby im ułatwić zadanie część ciepłego syropu (1-2l ) wlałem prosto ramki. Kolejny raz zajrzałem 28/03 w sobotę. Podkarmiaczki były osuszone, niestety w ramkach zbyt wiele pokarmu nie przybyło, ale za to ilość czerwiu zwiększyła się kilkukrotnie. Ramki w które wlewałem syrop były w większości zaczerwione, a larwy obficie podlane mleczkiem. Pszczoły nanosiły wierzbowego pyłku i dostały po plasku ciasta na środkowego pajączka w powałce.
 16. Dlatego jak ktoś ma nawet 5 kg teraz to do końca kwietnia (drzewa owocowe itp) może być różnie, bo jeśli matki dobrze czerwia to w kwietniu spożycie zapasów rośnie
 17. Last week
 18. Tutaj jest ciekawy artykuł/eksperyment. Producent odkladow zadal pytanie. W zwiazku ze kazdego roku musi wyrobic tysiace "suszu" (czyt.ramek) do odkladow zastanawia sie czy taniej jest podawac syrop gasty czy rzadki. W konkluzji czytamy ze nieznacznie wygrywa rzadki syrop. Na koncu czytamy takze ze jedna ramka (lang. deep weza plastik) kosztuje pszczelarza 1kg miodu. http://scientificbeekeeping.com/light-or-heavy-syrup-for-drawing-foundation/
 19. W ulu na wadze od dnia 17.03 do 27.03 ul lżejszy o 1.25kg.To tak dla uwagi żeby sobie nie lekceważyć tych ilości zjadanych zapasów,bo to obciach zagłodzić teraz rodziny.PK
 20. No to nie ma takiego zapachu, ani mowy o tym, żeby pachniał dom... Po otwarciu musiałam nos przystawić do niej żeby cokolwiek poczuć... No chyba, że mam coś z węchem... 🤨
 21. A mój kolega ma inaczej w swoich 40tu rodzinkach. Chyba jego pszczoły nie czytały tych badań i ogólnie w internetach...
 22. Pylek pylkowi nie równy, ba sa nawet pylki bezwartosciowe i szkodliwe. Ultra Bee Pro jaki ja stosuje jest najlepszy.
 23. Co tam się dziwić w/g badań wielkość komórki ze swobodnej zabudowy 5,4 mm
 24. daro

  2019-nCoV

  Brześć , Grodno podobnie jak NY . NY to nie Ameryka , Brześć to nie Białoruś . A swoją drogą - zgwałcą cygańskie grupy. Ty nie gadaj z feministkami .
 25. Beeman

  2019-nCoV

  Jeszcze nie jest tak zle, ale juz wojsko przygotowuja. Narazie $750 za dwie osoby w samochodzie nie mieszkajace razem. Wiekszosc biznesow pozamykane. W pracy juz dostalem przepustke, czyli cos szykuja. Mam nadzieje ze do pszczolek mnie puszcza (ok 15km) choc spokojnie jeszcze miesiac do nadstawek albo pójda na drzewo. Powodzenia
 1. Load more activity


 • Newsletter

  Want to keep up to date with all our latest news and information?
  Sign Up
×
×
 • Create New...

Important Information

By using this site, you agree to our Terms of Use.