Jump to content
Forum Pszczelarskie - Pasieka "Banicja"

All Activity

This stream auto-updates     

 1. Today
 2. P. Karolino o takich rozterkach nalezy rozmawiac z doktorem rodzinnym. Pomyslnego rozwiazania i zdrowego dzieciaczka pani zycze.
 3. Yesterday
 4. To jeszcze podpowiem : doskonale 'leczy' spierzchnięte usta (teraz będzie taki okres) , 'trudno gojące' się rany , oparzenia .... wystarczy nanieść (posmarować) na i ..... PF
 5. Jeśli jesteś zdrowa (nie masz cukrzycy powiązanej z ciążą, albo zespołu jelita wrażliwego), to miód jest dla Ciebie. Są pewne historie związane z bardzo małymi dziećmi. W miodzie mogą być przetrwalniki różnych bakterii i układ pokarmowy niemowlęcia nie posiada jeszcze dobrej flory bakteryjnej, przez co jest wrażliwy na inwazje. Starsze dzieci i dorośli nie mają tego ryzyka, a podczas ciąży wszelkie produkty spożywcze przedostają się do dziecka przez Twoją krew i łożysko - tylko już "samo dobre".
 6. Witam serdecznie, przyznam, że osobiście uwielbiam miód i zawsze starałam się o jego regularny zakup. Jednak w tym momencie, co tu dużo mówić jestem w ciąży, więc zastanawiam się czy nadal mogę go jeść. Słyszałam, że sporo produktów ma zły wpływ na dziecko, także wolałam się upewnić jak to wygląda w przypadku miodu. Co prawda znalazłam artykuły takie jak ten, gdzie miód jest wręcz zalecany, no ale najlepiej jest zapytać się u źródła, także u pszczelarzy Jeśli macie na ten temat jakieś informacje to proszę serdecznie o podzielenie się nimi.
 7. Karty zgłoszeniowe można pobrać na stronie : https://pszczelawola.edu.pl/viii-miedzynarodowa-konferencja-pszczelarska-pszczela-wola-20-22-stycznia-2023r/
 8. Krzychu

  Dennice

  Kupię kilka dennic wielkopolskich 10R (w zależności od stanu i ceny) oraz ze dwie dadanta 10R. Drewno lub plastik (mile widziane te od łysonia szare plastikowe) z felcami. Mogą być używane do renowacji / odświeżenia .
 9. Last week
 10. Rynek i ekonomia już mówią, że klient nie traktuje miodu jak produktu pierwszej potrzeby więc co powie gdy o kolejne "5 zł" do góry pójdzie z powodu słoików...
 11. ... W końcu nie napisałem jak jest teraz: Wśród tych 12 rodzin, jakie mam z tej jednej, nie obserwuję już takiej liczby warrozy na dennicy. Trochę tego leży, ale jest na oko 4x mniej, np. po całym sezonie, niż wtedy po ok. 2 miesiącach od założenia nowych wkładek. Ogólnie to na tym etapie, na którym już jestem, nie sądzę żeby był konieczny monitoring roztocza. Kiedy były pszczoły podatne, kiedy trzeba było wytypować rodziny do odstawienia chemii, albo porównywać, bo się jeszcze dużo nie wiedziało, to robiłem fotkę dennic co miesiąc. Teraz zajmuję się innymi rzeczami. Ale bez dobrych pszczół na początek, to każdy musi przez taki etap przejść.
 12. inaczej w tym roku sprzedałem 500m słoików to w przyszłym nie sprzedam więcej niż 250 i tyle mi potrzeba słoików a po za tym to się dolicza do ceny rynek i ekonomia
 13. Nie sądzę aby cena doszła do 5zł. Na szczęście są jeszcze otwarte granice i rynek się szybko ureguluje sprowadzając na przykład z kraju ogarniętego wojną. Zapotrzebowanie na opakowania w upadającej gospodarce również spadnie więc dla nas słoików będzie więcej mimo zamykanych hut szkła. Poza tym słoik szklany łatwo można zastąpić wiaderkiem polipropylenowym, tak więc nie widzę w tym temacie aż tak czarno. Ale to tylko moje obserwacje. https://allegro.pl/oferta/wiadro-wiaderko-plastikowe-z-pokrywka-1-l-atest-7391617813
 14. Jak będą po 5 zł z nakrętką to wielu z nas się uwsteczni. Czyli miód do beczek lub wiader i wtedy na sprzedaż hurt. Mało kto będzie chciał wydać 5000 zł na słoiki gdzie wątpliwe,że sprzeda Ten miód w tych słoikach. Będziemy szukać używanych po miodzie u klientów swoich.
 15. Cukier to nigdzie nie było mowy że zabraknie cukru w Polsce skoro jesteśmy trzecim producentem w UE , tylko zabrakło przejściowo z innego powodu , którym była zagrywka Spółek Skarbu Państwa pod kontrolą Sasina wstrzymująca sprzedaż cukru do hurtowni spożywczych i sieci handlowych z magazynów tych Spółek i na jakiś okres i spowodowała panikę w sklepach detalicznych i to była typowa gra monopolistyczna na zwyżkę ceny , Sasin ma przez to większe wpływy z podatku VAT i teraz cały czas utrzymuje się cena dwukrotnie wyższa w wielu sklepach niż przed . Słoiki to też nie wiadomo jaka cena gazu będzie dla Hut szkła , ale tańsze to nie będą na pewno , nawet pokrywki do słoików widziałem już po 1,50 latem.
 16. Najwięcej naturalnego osypu było na dennicy we wrześniu 2019, jak kupiłem pierwszą rodzinę. Był to siódmy sezon bez zabiegów na warrozę tej populacji i policzyłem pod koniec września, że dzienny osyp wynosił ok. 16 sztuk pasożyta. Zadałem pytanie na jednej grupie FB , co o tym sądzą... Pisali, że jak najszybciej wytruć warrozę, ale i tak pewnie nic to nie da, bo padną... Well, nie wytrułem. Jest trzy lata później... Z tej jednej jest teraz 12.
 17. Cukru tez miało nie być. Słoiki będą tylko po 5 zł
 18. Słyszałem😩 ale politykować niewolno jest super dali pińcet drożej jak 4zł z nakrętką za słoik nie będzie.
 19. Podobno ma brakować słoików na miód. Podobno huty wygaszają. Ktoś coś wie ?
 20. Święcona woda , o to dobry pomysł 😁 Ciekawe czy ktoś stosował ? 😁
 21. TO CO UŻYWAĆ JAK NIE CHEMI? świeconą wodę? kwasy to tez chemia
 22. @michal79a powiedz jak wygląda wkładka dennicowa w rodzinach u których nie używasz chemii do trucia varroa? Jest naturalny osyp pasożyta, jest czysta wkładka? Jak jest to dużo tego leży?
 23. Mieliśmy w tym roku się zlustrować . ale nie wyszło jakoś 😁 Może Mirek uda się w następnym 😁
 24. no tobie na tacy a zrozumiałeś że miód pitny starczy mi na 3 ,5 lat? czyli go za tyle będę pił i nie wiem czy zdrowie wtedy pozwoli na takie trunki a każdy kto robi wie że za tyle będzie się nadawał najszybciej do degustacji ps a tak na poważnie zapraszam cię do siebie kolejny rok zobaczysz te moje zdechlaki
 1. Load more activity


 • Newsletter

  Want to keep up to date with all our latest news and information?
  Sign Up
×
×
 • Create New...

Important Information

By using this site, you agree to our Terms of Use.