Jump to content

Drogi Użytkowniku.

Zdajemy sobie sprawę, iż reklamy czasami bywają uciążliwe, jednak  staramy się z nich utrzymywać. Prosimy o wyłączenie blokowania reklam na naszej stronie, a komunikat zniknie. Dziękujemy za zrozumienie!

Forum Pszczelarskie - Pasieka "Banicja"

All Activity

This stream auto-updates     

 1. Past hour
 2. Dobrze prawisz. Jakiś czas temu pomagałem w sprzedaży kilkudziesięciu takich kontenerów . Pochodziły z floty upadającej hurtowni spożywczej na Mazowszu specjalizującej się w mrożonkach . Większość z avii i żuków 😀 Ceny były od 1500zł.za lekko sfatygowane do 5-6tys. za kompletne , sprawne z agregatami . Dziś ubolewam , że nie zaopatrzyłem się sam. Zajefajne na magazynek , kurnik , albo i na pracownię . Wyliczyłem , że na kurnik 4m.x8m. koszt tradycyjnych materiałów to ponad 10tys.zł. (VAT-u nikt nie zwróci ! ) A w taki kontener tylko okno z demontażu wstawić , grzędę + gniazda i byłby kurnik , że mucha nie siada Do pracowni nawet okno nie potrzebne . Tylko wodociąg podciągnąć , rurę odpływową i prąd
 3. I co z tego ,że są linki ? Chodzi o informację ,że takie posty idą do kosza i dlaczego . To elementarz moderacji. Za każdym razem wszystko robicie po tajniacku . Nie byłem na Michałowie, ale to jedzie ambrozją. Tam i teraz jest ekipa kolesi i dmuchają w jedną dudkę , ciesząc się z tego że ich posty zawsze na wierzchu. Wyrzucany post powinien być moderowany z wyjaśnieniem jaki powód usunięcia , z podpisem moda. Tak się dzieje na porządnych forach , a to jest porządne. To niewielka robota , a zupełnie inne wrażenie. Bana bez komentarza to na ambrozji dają. Wysyłanie kolegi do Michałowa to brzydka sprawa. Napisał samą prawdę .
 4. W każdym poście odnośnik do jednego sklepu . Usunięty odnośnik ponownie wyedytowany . Wsadzenie tego do kosza nie usuwa reklamy bo zawartość kosza widoczna zresztą po co ? Jak mu zależy tak na moje mać ,to wróci jak ciupaga , tfu bumerang . Co do Michałowa , zawsze możesz tam pisać . Ty konto tam masz otwarte .
 5. U nich kłęby zimowe mają temperaturę 36 stopni. Ciekawe ile mają gniazda w lecie?
 6. Jakiś czas temu na FB dostałem informację że jednemu gościowi tutaj znowu usunięto posty ponoć polityczne. Nie wnikam bo co mnie to. Oczywiście Tadek11 wie co i jak ale tradycyjnie udaje Niemca. Dodam że ja nie mam zamiaru odgrywać czyjegoś adwokata, ale Panowie z administracji taka uwaga, jeżeli już prowadzicie to forum i ustanowiliście jakieś zasady to je przestrzegajcie, bo inaczej stajecie się śmieszni i niewiarygodni. Chodzi oto że Paweł najważniejszy tutaj kiedyś zarządził, jeżeli coś jest usuwane to przechodzi do kwarantanny cytat z zakładki Kwarantanna ,,Czyli usunięte z innych tematów i czekają na decyzję,, Druga sprawa to kosz miało być jeżeli coś jest do usunięcia bez wątpliwości tak jak polityka czy obelgi w wykonaniu kolegi daro miały być dawane do kosza, a z kosza po miesiącu w nicość. Wszystko to było ustanowione po to jak sobie przypominacie żeby forum było przyjazne, przejrzyste i niebyło partyzantki moderatorów czy administratorów. Niestety wyszło jak wyszło usuwacie potajemnie, moderujecie momentami wygląda to gorzej jak na Michałowie czyli tam gdzie narzekaliście że niema sprawiedliwości. PK
 7. Today
 8. 10 tysięcy za barak budowlany to duża przesada - za te pieniądze postawisz budynek. Mój kolega ostatnio kupił kontener samochodowy (chyba izotermę) 2x6 za 4 tysiące z którego zrobił pracownie. Widziałem - czyste, ładne, nie wymaga konserwacji, można w każdej chwili przenieść, duże drzwi (z boku i cały tył otwierany)- wejdzie każda miodarka. Trzeba tylko zagospodarować środek, doprowadzić prąd.
 9. Tu na forum są. A tu masz, kolega nakręcił specjalnie dla Ciebie przed chwilą. WindowBee™ Styczeń 2019 - YouTube
 10. Sęk w tym , że nie znam żadnego osobiście.
 11. Zapytaj dowolnego pszczelarza, który trzyma ule obserwacyjne w domu. W pomieszczeniach jest ok. 15 stopni, a nie czerwią. Myślę że decyduje długość dnia (światło przez wylotek), temperatura przy wylotku, liczebność i zdrowie rodziny.
 12. Jak głośno to: Nieeee! Nieprawda!! Taż cały internet głośno huczy, że bez placka i kaloryfera do ula w styczniu ani rusz. A tak cichutko: przedoblotowym czerwieniem się marnuje potencjał dynamicznego rozwoju wiosną, bo pierwszy masowy wychów czerwiu idzie z baterii zapasowych a te mają limity i im później tym lepiej ale zdążyć i tak się zdąży choć z bloków startowych wypada się później, na tle plastiku i onucy. Ile od oblotu do rzepaku?
 13. Słyszałem kiedyś , że jak się pszczołom "za bardzo dociepli" to za wcześnie czerwic zaczną- prawda to czy fałsz? Doświadczeń własnych nie mam bo to pierwsza zimowla u mnie...
 14. Nikt nie będzie spamrskich postów przywracał . gość nie wie co wybrać ale w jednym skelepie . Nie porównuje z wielu . Jak nie spamer nie odpuści .
 15. Jeśli to nie było to, co podejrzewaliśmy, to się myliliśmy (cieszy mnie to) i mam nadzieję tamten wątek będzie przywrócony bez linków. Możliwe, że takim zbiegiem okoliczności trafiłeś na sklep, który ma regulamin pisany miesiąc temu, że Ci ten sklep wyskoczył w reklamach, choć mi nie wyskakuje... Ale naprawdę to przypadek i jesteś swój chłop. Powodzenia
 16. Tak naprawdę sprawę załatwia górny i dolny wylotek. Dopóki są otwarte, i z wilgocią, i z dopływem tlenu nie powinno być kłopotów. Możesz dołożyć od góry szczodrze. Najlepiej jakieś poduchy wypełnione słomą. Ja podobnie trzymam pszczoły cały rok. Nie chce mi się robić dwóch konfiguracji.
 17. Zależy co kto lubi, ja lubię czasami pobiegać z ciężarami. Zaznaczam tylko, że, czasem (żeby nikt mi tu nie proponował przeładunków jakiś)
 18. A co ja za karę przy pszczołach robię?
 19. Nie chcę reklamować żadnego sklepu bo takiego nie mam. Jedynie co mogę zareklamować to mnie jako architekta Dziękuje za informację i do usłyszenia
 20. To można otwierać w zimie czy nie? Wypowiedź z reportażu: "... miód to jest sam cukier. Z cukru co można zrobić? Spirytus... To jest pokarm wysoko kaloryczny. Dzięki temu mogą przetrwać całą zimę..." Jakie wnioski wyciągnie osoba nie mająca pojęcia o pszczelarstwie? Nie potrafię zrozumieć jak można pleść takie głupoty nawet w regionalnej tv.
 21. Dennica ze sklejki 8mm, od dołu "przystrzelona" zszywaczem cienka pianka, nieraz taka służy do pakowania szkła, co by się nie tłukło. grubość około 2-3mm. Powałki klasycznej nie mam, ramki hoffmanowskie i beleczki odstępnikowe, ułożone tak, że w kilku był nieznaczny luz. Pszczoły co chciały to uszczelniły same, zostawiając sobie kilka niewielkich otworów. Założyłem, że wiem co robią . Ocieplenie ułożyłem tak, by przez te otwory była możliwa lekka cyrkulacja powietrza ale bez jakiegoś "przeciągu"
 22. Ja pana Tadeusza przepraszam jak uraziłem, nie podoba mi się tylko cenzurowanie moich postów pod przykrywką poprawności. Ja tu nikogo nie zwyzywuje (fakt nie ma takiego słowa) ale temperament też mam. Co do ilości miodobrań mam tylko dwa w roku. Nigdy tego nie ukrywałem. Pszczół nie wożę bo pracuję. Do samych pszczół 40km. Nie ma u mnie w okolicy ani akacji ani nawłoci, ani wrzosu czasem liściaste zaspadziują ale mało. Jakby było co więcej na tej pustyni buraczano-zbożowej to bym też miał 3 czy 4 w roku. W końcu co to za filozofia. Zresztą nie ilość miodu wirowanego wyznacza. Ja pszczoły zwyczajnie lubię. Was też choć dogryzacie
 23. Górne wylotki otwarte i pszczoły z dostępem do powietrza - ja sam tak mam. Jeszcze pytanie, jak wygląda dennica i powałka?
 24. Ręcznie wnosić, ręcznie
 25. Ul zbudowany z dwóch warstw sklejki około 8mm a w środku styropian 3cm. Taki typowy leżak, choć nad powałką jest tyle miejsca, że że można by zmieścić miodnię. Ta górna część jest nieocieplona tak dobrze jak reszta ula. Ul jest dwurodzinny, każda rodzina ma na dole wylotek około 15cm szerokości (obecnie zamknięty kratką, umożliwiający jednak wyjście pszczołom, oraz wylotek górny , mniej więcej 30 cm nad dolnym, szeroki na 5 cm, górne wylotki otwarte, widać w nich kłębiące się pszczoły. Od góry jako izolację położyłem warstwę tektury falistej oraz cienki kocyk złożony na pół. Ścieśniając gniazdo zastosowałem jako izolacje boczną maty słomiane około 3cm. Druga sprawa, mam dwie rodziny, bardzo podobne do siebie jeśli chodzi o siłę. Ule zrobione przez tą samą osobę. Zakładam, że ocieplił tym samym. U jednych sucho aż miło, u drugich na daszku od wewnątrz wilgoć jak diabli...
 1. Load more activity


 • Newsletter

  Want to keep up to date with all our latest news and information?
  Sign Up
×
×
 • Create New...

Important Information

By using this site, you agree to our Terms of Use.