Jump to content

Drogi Użytkowniku.

Zdajemy sobie sprawę, iż reklamy czasami bywają uciążliwe, jednak  staramy się z nich utrzymywać. Prosimy o wyłączenie blokowania reklam na naszej stronie, a komunikat zniknie. Dziękujemy za zrozumienie!

Forum Pszczelarskie - Pasieka "Banicja"

All Activity

This stream auto-updates     

 1. Today
 2. Pogoda sprzyja wytapianiu wosku w topiarkach słonecznych , poza tym pojawia się na nich motylica i trzeba się śpieszyć. Nawłoć u mnie jeszcze około tygodnia zanim zakwitnie.
 3. Wysyłam przez tuwysylam_pl to też pośrednik. Generalnie staram się nie wysyłać, bo to masa roboty z pakowaniem.
 4. Którymi "firmami "wysyłasz ? Ja sobie upodobałem Tani Kurier, tam są oferty kilku firm ale to zastrzeżenie co do miodu jest .
 5. Chyba nie we wszystkich, bo zawsze w deklaracji wysyłkowej zgodnie z prawdą wpisuję "miód" i nigdy mi paczki z tego powodu nie odrzucono. Raz DHL zniszczył i utylizował mi wiadro 30kg miodu i kasę oddali. Należy pamiętać, że zgodnie z jakimiś przepisami oddają 80% wartości towaru. Więc jeżeli zadeklarujemy wartość miodu 1000zł to oddadzą 800zł
 6. BOROWY

  2019-nCoV

  Meksyk zacznie się po 15 września.
 7. Yesterday
 8. Na dzisiejszej nawłoci : PF Ps ponieważ już po.... na wczorajszej 😉
 9. Też słyszałem o tej metodzie. Kilka razy wymieniłem tak. W tamtym roku kupiłem znakowane i do sztucznego matecznika ładowałem. Niby rodziny te są silniejsze w tym roku ale ani jednej matki znakowanej nie widziałem. Problem mógł być W tym, że znakowana ma już zapach i to nie jest ten sam efekt
 10. Jeżeli masz mateczniki hodowlane na wygryzieniu, to możesz zabrać matkę, zlikwidować mateczniki na cichą wymianę i podać matecznik hodowlany (ja w takiej sytuacji podałem czerwiącą matkę wraz z czerwiem i pszczołami), ale nie wiem czy o to Ci chodziło. Widziałem kiedyś film jak wymieniali matki w pasiece komercyjnej z bardzo duża ilością uli. Podawali bardzo młode matki NU i o ile pamiętam, to w 80% udawała się wymiana, bo młoda jest zwinna i prawie zawsze ubije starą. Wydaje mi się, że przy takiej metodzie warto mieć znakowane matki, bo wtedy wiesz czy się udało.
 11. Rozumiem, że może się zdarzyć przygniecenie matki chodzącej między belką ramki a korpusem. Ale kiedy wyciągnąłem ramkę, matka normalnie chodziła po plastrze. Po kilkunastu sekundach zauważyłem, że nie rusza jedną z tylnych nóg, po uważnym spojrzeniu okazało się, że obiema. Potem, o dziwo, siedziała przez chwilę z odwłokiem w środku komórki, jakby składała jajo. Jeszcze wyszła i przeszła na drugą stronę plastra, ale już z trudem się go trzymała.. Wreszcie przestały jej działać środkowe nogi, a potem znieruchomiała. Matka zeszłoroczna. Nigdy się z czymś takim nie spotkałem..
 12. Może warto teraz samemu sprowokować cichą wymianę? Istnieje sposób poddania matecznika na wygryzieniu
 13. A może o tym tez miesiąc temu było 😁 https://biznes.interia.pl/gospodarka/news-mniej-miodu-z-polskich-pasiek,nId,4656862
 14. Sorry . ale miesiąc temu byłem tak zajęty w pasiece , że nawet nie miałem czasu wszystkiego śledzić co się dzieje na forum . Pozdrawiam
 15. Tadku, już miesiąc temu o tym potwierdzeniu pisaliśmy na forum. Jest tam również odnośnik do posta z 28 lutego, który więcej wyjaśnia. https://pasiekapszczelarska.pl/topic/1549-2019-ncov/page/9/?tab=comments#comment-40014
 16. Tak jak Krzyżak pisze. Spokojnie się unasiennią. Sam jeszcze czekam na ostatnią serię mateczników jak się wygryzą.
 17. https://kobieta.interia.pl/zdrowie/news-czym-jeszcze-moga-zaskoczyc-nas-pszczoly,nId,4652264#iwa_source=worthsee
 18. Trzeba sobie w życiu radzić , rzekł góral sznurując buty dżdżownicą. Przede wszystkim węza musi być wygrzana powyżej 20 st. i w takiej temperaturze wtapiamy, ma być elastyczna. Najlepiej włożyć na więcej ramek żeby między czasie się ułożyła. W niższej temp. nigdy się dobrze nie wtopi.
 19. Bo w regulaminach firm kurierskich stoi jak wół - zakaz wysyłki miodu .
 20. Jaki tani cukier w maju? Jakie zbiorowe zakupy? Na przełomie maja-czerwca tzw. "masowi producenci miodu' "zalewają wiadrami z tanimi inwertami zbożowymi" gniazda (tj. produkują potrzebne ilości tzw. miodu), aby potem informować wszem i wobec o "swoich pszczelarskich rekordach w średniej z ula....' pozdrawiam...
 21. PS. W jednej rojkowej z tego roku, gdzie matka tak sobie czerwi - mam kilka matecznikow na skrajnej ramce na cichą wymianę. Jak myślicie, będzie cis z tego w sensie unasienia się? Trutnie e jeszcze są
 22. Dziś liczyłem co mi zostało po ostatnim glodzie, po podaniu syropu z wywarem z pokrzywy. 57 rodzin z 61.a będzie 55 bo dwie trutowki. Zrobiłem wczoraj paski z kwasem i podałem wszędzie od 3 do 6 pasków. Nie wiem co zrobiłem źle ale podobno 1000 g gliceryby i 500 g kwasu miało starczyć na 240 pasków ledwo starczyło na 200 bermeta czy jakoś tak. W połowie suche często były. Matki czerwią, nie tak jak w maju ale w niektórych rodzinach 11 ramek jest czerw, i to dla mnie powód dla którego nie miałem jak odjąć ramki w celu scisniecia gniazda na zimę. Czerw w różnych fazach rozwoju. Może uda mi się chociaż trochę zwalczyć inwazję pasozyta.
 23. Ja problemów ze sprzedażą nie mam w tym roku. Lecz zauważyłem, że sprzedaże odbywają się falami. 2 tyg nic a potem 10 klientów na raz i 200 słoików nie ma. To taki dobry zastrzyk gotówki. Na cukier np. I apiwarol. I kwasy.
 24. no do "ulubionej" Bydgoszczy blisko U mnie podobnie trudno o klienta , ale mam kilku co biorą po 50-70 słoików i ratują mi sytuację , niestety kosztem ceny. Ale na rynku nie stoję z emerytami i rencistami PKP. W tym roku problem z głowy bo lipa polała 2-3 litry z pnia Ładny , ciemny i gęsty miodek - ale roboty dużo bo od razu przygotowałem rodziny do zimy. Topiarka słoneczna pracuje pełną mocą to i zbędny susz topię. Uff , jak gorąco !
 25. Z majowymi zakupami to nic nadzwyczajnego, ja cukier na zimowe karmienie kupiłem w marcu, z prostej przyczyny, później to ja nie mam czasu na takie rzeczy.
 26. No może i racja. Ja 95% sprzedaje z domu ale to miasto 200 tys. ludzi więc inny rynek niż 3 chałupy Firmy kurierskie odrzucają reklamację, bo ludzie nie otwierają paczek przy kurierach, więc nie mają potem protokołów zniszczenia, a bez tego ciężko coś zwojować. p.s 26 września zaległe /marcowe/ Forum pszczelarskie w Przysieku k/Torunia. Zapraszam wszystkich.
 1. Load more activity


 • Newsletter

  Want to keep up to date with all our latest news and information?
  Sign Up
×
×
 • Create New...

Important Information

By using this site, you agree to our Terms of Use.