Jump to content

Drogi Użytkowniku.

Zdajemy sobie sprawę, iż reklamy czasami bywają uciążliwe, jednak  staramy się z nich utrzymywać. Prosimy o wyłączenie blokowania reklam na naszej stronie, a komunikat zniknie. Dziękujemy za zrozumienie!

Forum Pszczelarskie - Pasieka "Banicja"

All Activity

This stream auto-updates     

 1. Past hour
 2. Mihttps://photos.app.goo.gl/DwLB4eogK1UY233V8 Taka sytuacja u nas przy rzepaku. Oby nie wystartował za wcześnie
 3. O kurczę, szkoda że moje pszczoły takie niedouczone. Zalały zabudowę trutową, posklepiły i kłąb też tam uwiązały... Teraz latają po coś... jak pogoda pozwala... Jeszcze nie zaglądałem. Sprawdzę czy im przez zimę jakieś niepożądane organy nie wyrosły...
 4. E tam , od razu kraść , chcieli sprzedać , a ty pewnie jak na złość miałeś nieczynne.😀
 5. Today
 6. Ten jest zdobyczny . Po złodziejach którzy przyszli z takim kraść złom. Tak spieprzali , że aż się kurzyło . Pozostał po nich koszyk i całkiem zgrabna zgubiona latarka
 7. Co ma piernik do wiatraka ? Jak nie zrobiłeś na czas zabiegu i nie wyleczyłeś pszczół (analogia dla oprysku na jabłonce) i dały ci z tego powodu w sezonie tylko 75kg. miodu zamiast spodziewanych 100kg. to nie z powodu zjedzenia 25kg. miodu w celu wyprodukowania wosku , tylko przez twoje zaniedbanie . Czyli strata nie jest spowodowana produkcją wosku , tylko zaniedbaniem pszczelarza . Więc przez produkcję wosku przez pszczoły nic nie straciłeś ! A wracając do owoców ... Zaoszczędziłeś na oprysku 2 roboczogodziny + koszt śor , to stać cię na zapłacenie pracownikowi za 2 godz. pracy przy sortowaniu jabłek. I tak jesteś do przodu o koszt chemii. Ale ... Robaczywych jabłek za stodołą nie trzeba wcale sortować ! Wyjścia jak zawsze są co najmniej dwa . Bez sortowania przerobić wszystkie na jabola i wypić w długie zimowe wieczory . Albo ... zebrać tylko te dobre i sprzedać o 50% drożej jako ekologiczne - nie pryskane . Zamiast zarobić 75, lub 100 $ w pierwotnych wariantach zarobisz 112,5$ Zepsute owoce pozostawić naturze . Jako kompost wzbogacą glebę i ponownie zasilą w składniki pokarmowe jabłonkę .
 8. A nie da się przesunąć węzy na dół po ponownym podgrzaniu na klemach?
 9. Yesterday
 10. Jak tak wtopiłeś to będziesz miał trochę bałaganu przy odbudowie węzy przez pszczoły więcej trutowych komórek w dolnej części ramek i oszczędność taka niewiele się opłaca bo będą większe straty , bo ramek takich z trutową zabudową nie będziesz mógł używać do układania gniazda zimowego. Spłynąć raczej nie spłyną jak będziesz je wstawiał w maju do uli i nie będzie afrykańskich upałów podczas wstawiania latem , albo węzy zanieczyszczonej parafiną.
 11. I wszystko sie zgadza tylko? Jak jablonki niepopryskal w odpowiednim czasie i pracownik musial spedzic 2 godziny aby przesortowac te 100kg i wyrzucic 25 kg. to juz strata. Dwie roboczo godziny + 25kg. robaczywych jablek. Powodzenia.
 12. Woda, węglowodany (z zapasu lub ciasta), białko (pyłek) oraz ciepło jet potrzebne teraz do dobrego rozwoju pszczół i będzie on odpowiedni tylko przy spełnieniu tych 4 warunków. My w tym roku pierwszy raz postanowiliśmy ustawić poidełka na pasiece, zainteresowanie pszczół jest ogromne. Pyłku nosiły dużo do momentu załamania pogody. Pokarmu coś tam mają ale niektóre rodziny w środku gniazda gdzie zwijają kłąb nie miały już prawie wcale (dlatego poszło ciasto). Zobaczę w niedzielę jak to ciasto im poszło, skontroluję inne rodzinki. 4 ule mam stanowczo do likwidacji. W jednym zarwała się podłoga - nie wiem od czego, co się tam dobierało? Ale deska wystaje od dołu i ocieplenie leży. W kolejnym ryjówka weszła do środka, zrobiła dziurę w zatworze, i górą przeszła od drugiego szczytu przez ścianę boczną z ociepleniem do góry i porobiła dziur w ociepleniu. Nie była zainteresowana łapką na myszy albo już jej tam nie ma. W każdym razie w tej rodzinie zauważyłem kłąb na środku ramek - albo się przesunęła przez mysz albo tak sama się uwiązała. W każdym razie silna rodzina to była w tamtym roku. Proponowałbym Wam jednak skontrolować zapasy pokarmu gdyż naprawdę może być różnie z czego doświadczyłem.
 13. Koledzy a nie rozważacie opcji jaką zaproponował Ignacy ( Nacek) Ja bym się skupił na zabezpieczeniu odpowiedniej ilości wody dla pszczół na przedwiośniu. Ciekawe czy są jakieś naukowe badania w sprawie tego izolatu w kontekście karmienia pszczół , bo cielaków i sportowców to czytałem gdzieś. Jak ktoś zna takie badania to chętnie poczytam. Pozdrawiam U mnie w ostatnich dniach największym powodzeniem cieszyła się woda w pobliżu pasieki pyłku mają w bród , w dorzeczu rzeczki gdzie mam pasiekę są duże ilości wikliny , wierzb i niedaleko jest nawet plantacja wierzby energetycznej na opał do pieców
 14. Kiedyś z kolegą za długo posiedzieliśmy wieczorem, to jego żona odwiozła go takim bolidem Tesco do domu
 15. Tak z dwa tygodnie temu oczyściłem dennice, choć nie było z czego to taki mam zwyczaj , oczyszczam , szybko traktuję ogniem i z powrotem . Coś bardzo zawilgocone podmieniam. Był to też pierwszy przegląd w tym roku nie licząc zakładania ociepleń , na zasadzie podniesiona folia i spojrzenie ile wypełniają , czerwienia nie sprawdzałem, na to jest czas . Jeżeli nadmiar ramek to wycofanie za zatwor , było tak w paru. Pokarmu mają dużo więcej niż w tamtym roku po zimie , mało osłabły.Coś pyłku przyniosły przez pare ciepłych dni , reszta to chłód i zimny wiatr.W tej sytuacji na razie nie ma potrzeby podkarmiania , oby do ciepłych dni.
 16. Poniesione koszty to nie zawsze strata ! Są straty kiedy coś wyprodukujesz , poniesiesz koszta, zmarnujesz i jeszcze zapłacisz za utylizację . Jeśli producent odkładu ponosi koszt węzy i wyprodukowania plastrów jest to dla niego inwestycja a nie strata . Żeby zarobić często trzeba ponieść koszty . Sprzedaje odkłady i inwestycja zwraca się z zyskiem To nie strata . Jak za stodołą ze starej jabłonki, która wydała 100kg. jabłek jabłka pospadały i zgniły, a ty nie zrobiłeś z nich jabola , to nie kosztowało cię to ani kosztu jabłek , ani kosztów jabola . Po prostu nie zarobisz jak ich nie zagospodarujesz . Ale czy je przerobisz , czy nie , to one i tak wyrosną . Koszt wyprodukowania jabłek się nie zmieni . Jak zerwiesz owoce i je sprzedasz po dolarze , to będziesz mógł policzyć zysk i te 100$ to jest twój zarobek . Jak zmarnujesz bo nie będzie się chciało nic robić , to nie możesz powiedzieć , że na jabłkach straciłeś 100$ . Tak samo jest z "kosztem wyprodukowania 1kg. węzy" w normalnych warunkach . Pomijając konieczność intensywnej i masowej produkcji w którą trzeba zainwestować .
 17. W obawie przed głodem w niektórych rodzinach tak jak słusznie zauważył Piotrpodhale, przygotowałem już pszczołom rzadkie ciasto miodowo - cukrowe 3:1 z resztek miodu, który nie zszedł. Opakowania przypadkowo takie kupiłem
 18. Może taki ? Teraz jest masa takich do wzięcia . Nawet nie trzeba wchodzić do sklepu Ceny już od 1zł.
 19. U mnie kwitną kwiaty na szybach, wymalowane przez mróz😁
 20. Mimo że wczoraj maksymalnie było 4 stopnie w cieniu, to wosk w topiarce słonecznej popłyną. Zrobiłem ją tak na szybko, z tego co mi wpadło w ręce, w mojej stodole i widzę że wyszła suoer😊. Przydało by się dorobić jeszcze jakiś statyw obrotowy.
 21. Last week
 22. If you can sell your honey for $2.50/lb (a ballpark figure), then it would cost roughly $5.00 in lost honey production to draw a single comb (not to mention the cost of the frame and foundation). Jezeli mozesz spszedac miod po 2.50/funt(na oko), to stracisz 5dol. w produkcji miodu na kazda odbudowanom ramke (nie wliczajac kosztu ramki i wezy)
 23. Harcerzu, proszę Cię wymień ile razy spełniły się Twoje teorie spiskowe, które do tej pory głosisz. Wiadomo, że odkąd fenicjanie wymyślili pieniądz to wszystko właśnie o to się rozchodzi i o władzę, dlatego w dziejach ludzkości zdarza się mnóstwo spisków ale aż tak jak Ty mówisz?
 24. Węza Andrzeja Wadeckiego zawsze rozchodzi się zapachem po mieszkaniu, po odpakowaniu!
 25. 🔛Jakie cirrusy, co Ty gadasz? Każdy tutaj wie, że to jest wina masonów kontrolujących pogodę pod powierniczym zarządem szaraków 👽 i jaszczurów 👾 z ciemnej strony księżyca 🌓. Obudź się wreszcie harcerzu i zobacz to, bo będzie za późno. Czemu jesteś ślepy na tak oczywiste sprawy? 🧙‍♂️🔚 Z pewnością nie ma to związku z tym, że żyjemy na planecie, która słynie ze zmienności i niestabilności klimatycznej, tylko naiwniaki tak myślą🤭
 26. Kosut

  2019-nCoV

  Generalnie w związku z utrudnionym dostępem do lekarzy specjalistów ze względu na epidemię , daje się zauważyć u niektórych znaczne pogorszenie stanu - moim zdaniem.
 27. Przygotujcie się na ciągłe podkarmianie. Nie widzicie co się dzieje z pogodą? Obecna akcja to mały pikuś, odwrócenie uwagi. No co liczycie , drzewa owocowe, rzepak, akacja? i później inne. W marcu pustynia. W długoterminowych prognozach brak jakichkolwiek opadów. W tym roku z rójkami może być cienko i z odkładami. Przyczyną tej katastrofalnej suszy jest właśnie układ cirrusów?. Które blokują fronty niżów atlantyckich.
 1. Load more activity


 • Newsletter

  Want to keep up to date with all our latest news and information?
  Sign Up
×
×
 • Create New...

Important Information

By using this site, you agree to our Terms of Use.