Jump to content
Forum Pszczelarskie - Pasieka "Banicja"

All Activity

This stream auto-updates     

 1. Yesterday
 2. Michał, ciesze się, że udało Ci się kupić
 3. A ja już karmie. Produkcyjne dziś dostały drugą porcje 4 l. Pierwszą dostały w dniu odebrania ostatniego miodu. Odklady po 1-2 l zależy od siły. W busie padło sprzęgło i trzeba było przeprosić zestaw przyczepka + beczka. Oczywiście rozlewanie przy pomocy pompy. Na zdjęciu w tle pasieka z odkładamy. 65 porcji w 55 min. Mnie taki czas zadowala. I bez biegania
 4. Dzięki Ci dobry człowieku. Zakupione.
 5. Nie widziałeś u mnie pokazywałem Ci. . Skręcam wkrętami samo wiercącymi dlatego żeby wzmocnić ramki i nie zdarzyło mi się jeszcze żeby ramka mi się rozerwała podczas obsługi uli jak je pszczoły mocno zakitują , te wkręty tak mocno trzymają i są nierdzewne. https://e-budowlany.eu/produkt/wkrety-samowiercace-do-mocowania-plyt-g-k-do-podlozy-stalowych-35x25mm-wkret-met/ Ramek nie wybierałem do zdjęcia tylko jak leci po kolei.
 6. ramki skręcasz czarnuchami? ta z tyłu ładniejsza
 7. U mnie jeszcze nie koniec sezonu , i liczę na nawłoć jeszcze w przygotowanych do tego rodzinach. Rok pszczelarski przeciętny bo nie miałem akacji oddzielnie tylko razem z rzepakiem przez nałożenie się terminów. Teraz dopiero kręcę lipcowy miód którego zbiór trochę opóźniłem ze względu na za rzadki miód w ramkach i na kwitnącą grykę , ale już zaczyna przekwitać gryka u mnie i czas na walkę z warrozą w tych rodzinach. Oto dzisiaj zrobione zdjęcie.
 8. Ta . Co najwyżej spacerujesz tu i ówdzie z lizakiem 😁
 9. U mnie ten garaż blaszany upodobały sobie jakbym miał tam co najmniej otwarte odstojniki z miodem otwarte. Rozpalenie papieru w blaszanym garnku w środku nic nie dało. Tylko na moment dymienia zwiewaly potem znowu atak. Coś mi przypomina to zachowanie. Podobne jak w tamtym roku. Wy kręcicie miód. A ja obstawiam, że od razu po chowaniu ramek, do magazynu, bez kręcenia będę musiał od razu karmić.
 10. U mnie podobnie sezon się nie skończył, chociaż miód z ostatniej rodziny brałem wczoraj. Z jednej miejscówki mam taki miód z dodatkiem spadzi jak u piotrpodhale a pozostałe jaśniejsza lipa. Wiosna była słaba i wszystko co zebrały, to poszło dla pszczół i jeszcze karmić musiałem. Dzisiaj będę robił paski z kwasem szczawiowym, jak dobrze pójdzie, to jutro rozpocznę rozwożenie. Jeżeli chodzi o koniec sezonu i początek nowego, to u mnie jest to 1 stycznia 2022, bo moje pszczoły pracują na tym samym kalendarzu, co ja :)))
 11. Panowie i Panie, Znów jest cukier w Tesco po 1.99zł/kg. Z tego co kojarzę promocja jest do czwartku. U mnie rzucili mało i warto było rano jechać, ale i tak kilkaset kilo zakupione. Generalnie cukier się nie psuje jak się go w suchych warunkach przechowuje. Ostatnio wyrobiłem ze 100 lub 200 kilo cukru z 2019, był sypki jak każdy inny. Także jak ktoś ma możliwość na przechowanie, to moim zdaniem warto kupić na zapas.
 12. Ogólnie od jakiegoś czasu wszelkie bistra, i restauracje w większości kupują surówki (bo akurat te o które pytałem są po surówkach) w wiaderkach, gdzie dekielka tylko lekko przylegają i nie są szczelne jak np w wiadrach po syropie apifood. Czyli ładują taką surówkę, zgrzewają u góry folią i nakładają wieczko aby tylko leżało - tak mam teraz w wiadrach syropu invertix. I tych wiaderek nie wykorzystam już jako podkarmiaczki.
 13. dokładnie A co to jest ten wekend ? Ja nocami pracuję , zawijam te cukierki w sreberka . 🤣
 14. Nie widzę sensu kupowania podkarmiaczki (typu wiaderko) w sklepie pszczelarskim. W sklepie gospodarczym kupisz wiaderko za 5zl. Wywiercisz pare otworków i podkarmiaczki gotowa. W większości używam takich podkarmiaczki i mi takowe pasują. Oczywiście nie kupuje takowych w sklepie bo można dostać za darmo wiaderka 4L np po majonezie w picerii. Są niezawodne i łatwo je umyć. No i ekologiczne bo dostały drugie zecie
 15. Lepiej powoływać się na Michała . On tam już jak domownik .
 16. Ostatnie miodobranie u "spóźnialskich" chcę zrobić w ten weekend (31li- 1 sie). Równocześnie chcę skonfigurować ule do zimy i podkarmić każdą rodzinę 4 litrami 1:1. Tylko nie wiem, czy to ma przełożenie na Twoje pomorskie klimaty i Twój pomysł na ule wielkopolskie zimą. Mogą być inne niż u mnie (Lubelszczyzna/ Mazowsze, każdy pszczelarz ma swoją ilość ramek, które zostawia w ulu).
 17. Nie znam lepszej daty na 1 dzień urlopu, niż między 11 listopada (święto narodowe), a weekendem. Walcz, niezastąpiony specjalisto!
 18. Witam, mam pytanie odnosnie czasu przejsciowego od miodobrania (polowa/koniec lipca) do ulozenia uli na zime. Ule stoja w bardzo zielonym duzym miescie, wiec pozytak taki lub inny jest prawie do jesieni. Miod zbieram jedank wlasnie w wyzej okreslonym czasie. Z regoly z poltorej nadstawki. Nie wiem, czy mam zaraz po zebraniu miodu przygotowac ule do zimowania, czy tez zredukowac korpusy do gniazda. Pszczol jest przeciez jeszcze sporo no i jakis tam pozytek tez jeszcze jest...
 19. Tylko jak tu planować Miałem podpisany urlop na 2-13 sierpnia. I co? Nagle jestem niezastąpionym, wykwalifikowanym specjalistą a interes firmy beze mnie jest zagrożony (Pracodawca spełnia wymóg kodeksu pracy, który mówi w jakim wypadku może przesunąć urlop/ściągnąć pracownika z urlopu). Dlatego muszę odwołać urlop. Nawet nie przesunąć. Bo wiem, że później będzie o wiele więcej roboty.
 20. Kto będzie pracował do późna między 11 listopada a weekendem? Daro, pojawisz się? Spod Zambrowa masz 3h
 21. Albo od Robiego 🤣 Ten ci i na czołganego dotrze . Tyle że arbeit macht frei 😀
 22. Szczęśliwie w tym roku Święto Niepodległości wydarzy się w czwartek. Czyli piątek 12 listopada jest takim dniem, że będzie łatwiej wygospodarować wolne popołudnie na pogaduchy i wypicie za zdrowie pszczół, jeśli kto by chciał. Tak się składa, że będę wtedy w gospodarstwie agroturystycznym "Malinowy Chruśniak" w Łędławkach k. Bisztynka, czyli całkiem niedaleko Robiego - "Ranczo w Kaczej Dolinie". Do dyspozycji jest cały dom z pokojami, bo to już po sezonie i nie będzie gości. Serdecznie zapraszam, kto chce dołączyć w luźnej formule - siadamy, gadamy i pijemy. Tutaj strona "Malinowego" z cennikiem. Dajcie znać, jeśli macie jakieś pytania. Po prostu chcesz się przyłączyć - rezerwujesz pokój u gospodarzy.
 23. Mam takie podkarmiaczki ale o mniejszej pojemności i leżą gdzieś w kącie jako bubel , ale był u nas na forum temat podkarmiaczek powałowych poczytaj jakie Koledzy stosują
 24. Ale zdarzy się, że i wszystko poleci. Ja w tamtym roku miałem taki widok. Z pozoru szczelby dekiel wiaderka. Odwróciłem. Wszystko grało i poszedłem. Na następny dzień patrzę a tu pusto. Myślę sobie pięknie, wszystko już pobrały. A dno ula całe zalane w syropie.
 25. Last week
 26. co tu można odwracać ? jak wyżej
 1. Load more activity


 • Newsletter

  Want to keep up to date with all our latest news and information?
  Sign Up
×
×
 • Create New...

Important Information

By using this site, you agree to our Terms of Use.