Jump to content

Drogi Użytkowniku.

Zdajemy sobie sprawę, iż reklamy czasami bywają uciążliwe, jednak  staramy się z nich utrzymywać. Prosimy o wyłączenie blokowania reklam na naszej stronie, a komunikat zniknie. Dziękujemy za zrozumienie!

Forum Pszczelarskie - Pasieka "Banicja"

Leaderboard


Popular Content

Showing content with the highest reputation on 10/16/2020 in all areas

 1. 3 points
  Krzychu

  Pszczoły, które noszą dużo propolisu

  Nie ma takiego leku, który wyleczył by u mnie tak szybko gardło jak nalewka 6 kropelek propolisu na łyżeczkę miodu podane bezpośrednio. Naprawdę działa. Medycyna ludowa na bazie ziółek, naparów, czosnku, propolisu była skutecznie stosowana od wieków zanim koncerny farmaceutyczne opatentowaly chemię i ją promują.
 2. 2 points
  No chyba nie zaprzeczysz, że nie ma cudownych właściwości? Apteki nie zbankrutują bo sprzedają z marżą specyfiki koncernów farmaceutycznych. I to koncerny mają dzięki finansom takie narzędzia jak marketing, handlowców. W aptece wszystkie suplementy diety to dopiero pić na wodę, wszelkie witaminy w tabletkach musujących, które przepuszczasz z moczem przez nerki do kanału. Co natura to natura, gdyby koncerny przyznały, że na przeziębienie działa czosnek, imbir, propolis, pirzega, miód to by zbankrutowały a tego nie chcą z jasnych przyczyn. Jak mnie łamie to nigdy nie lecę do apteki. Dopiero jak już mnie rozłoży to niestety - lekarz, recepta, l4. Póki objawy są małe to tylko naturalnie, i wtedy na małych objawach się kończy
 3. 2 points
  Tak sobie przeglądam i muszę Cię uzupełnić. Kolego Sławku widzę, że z ciebie to żartowniś - Tak, radzi sobie. Ale nie dopisałeś, że ten jegomość gra znaczonymi kartami, a goj trzeba dymać bez końca.
 4. 1 point
  irkor

  Pszczoły po odymieniu

  Odymiłem tylko raz pięć lat temu. Widziałem jak się zachowywała więc Ci odpowiem. Nie zachowywała się wcale bo się osypała. Od tamtej pory nie stosuję Amitrazy.
 5. 1 point
  Tadek11

  Pszczoły, które noszą dużo propolisu

  Mirek ale jakie efektywne wykorzystywanie ? Jak tu są sprzeczności hodowlane i Ci pszczoły przywloką zgnilca i PLW każe spalić pasiekę za jakieś drobne odszkodowanie ? To dlaczego mam Kolegi nie ostrzec przed taką możliwością ? Piszę to w dobrej wierze bo ze Sławkiem się już znamy wiele lat i cenie jego wiedzę pszczelarską i aktywność . A doświadczenie zdobywa się latami pracy w pasiece. Pozdrawiam
 6. 1 point
  mirek.

  Pszczoły, które noszą dużo propolisu

  Tadek 11 a może tu chodzi o efektywne wykorzystywanie posiadanych pszczół i ich produktów nazwijmy ubocznych i sprzyjającej im bazy poużytkowej w owym działaniu
 7. 1 point
  Krzychu

  Pszczoły, które noszą dużo propolisu

  Ja mimo uczulenia - nigdy nie miałem problemu ani z propolisem ani z miodem. A podobno i po miodzie może być różnie.
 8. 1 point
  Krzychu

  Cena miodu 2020

  Odkąd w sieci pojawiły się podejrzane ogłoszenia o czym już mówiłem, typu miód słonecznikowy za 28 zł z Kaszub - a Kaszuby nie są bardzo bogate w pożytki aby uzyskiwać miód towarowy i miody są tam drogie) to ludzie pytają mnie skąd mam miód, jakiego kraju pochodzenia jest miód. Gdy już wszystko zostaje wyjaśnione wówczas faktycznie klient nie przychodzi po 1 czy 2 słoiki, a często po 20 co jest dość spoko bo wówczas odczuwasz kasę. Po większe ilości przychodzą również i klienci z ubiegłych lat i pytają o biały miód, który tak ładnie się smaruje i jest najsmaczniejszy
 9. 1 point
  Wtedy to już w ogóle byłyby krzywo ścianki wbijane, krzywe oczepy, nabrzeża, drogi itp 😂
 10. 1 point
  daro

  Pszczoły, które noszą dużo propolisu

  Ma go rozpuścić . Jako też są składniki rozpuszczalne w wodzie- spirytus niższym stężeniem . Nie stać was na lepsze alkohole ? Szef zawsze sknera postawił by jaką śliwowicę do dezynfekcji. Nie ?
 11. 1 point
  Tadek11

  Pszczoły, które noszą dużo propolisu

  Był u nas w na zebraniu pszczelarskim kiedyś przedstawiciel jakiejś firmy farmaceutycznej zajmującej się przetwarzaniem propolisu i mówił ze najbardziej pożądane właściwości ma propolis nowy czyli pozyskiwany danym roku nie stary wieloletni i jeszcze najlepiej jak by był pobierany przez pszczoły w okresie letnim a nie ten wiosenny chodzi o zanieczyszczenia środkami ochrony roślin których na wiosnę więcej jest używanych. w rolnictwie niż późnym latem. Tak że jak dla siebie ktoś chce to należy zwrócić na to uwagę czyli na zabiegi agrotechniczne wykonywane w pobliżu pasieki przez rolników.
This leaderboard is set to Warsaw/GMT+01:00


 • Newsletter

  Want to keep up to date with all our latest news and information?
  Sign Up
×
×
 • Create New...

Important Information

By using this site, you agree to our Terms of Use.