Jump to content

Drogi Użytkowniku.

Zdajemy sobie sprawę, iż reklamy czasami bywają uciążliwe, jednak  staramy się z nich utrzymywać. Prosimy o wyłączenie blokowania reklam na naszej stronie, a komunikat zniknie. Dziękujemy za zrozumienie!

Forum Pszczelarskie - Pasieka "Banicja"

Paweł

Administracja
 • Content Count

  779
 • Joined

 • Last visited

 • Days Won

  17

Everything posted by Paweł

 1. Mam pytanie czy ktoś się orientuje czy w tym roku są gdzieś kursy pszczelarskie z uprawnieniami R04 - żona myśli o zrobieniu uprawnień - ja niestety nie mam takich możliwości Najchętniej w pobliżu świętokrzyskiego
 2. Dziękuję za opracowanie. Temat podpinam jako bardzo wartościowy. Zamykam temat, ale prosiłbym jeśli ktoś ma uwagi o informację PW do autora, lub moderatora/admina w celu zmian lub uzupełnienia listy
 3. mnie tam nie ma... Przynajmniej tak mi się wydaje
 4. Kolega pospamował troszkę (4 czy 5 postów reklamujących konkretny sklep) i posty zostały usunięte, a niestety użytkownik ostrzeżenie. Znając życie raczej już się tu nie pojawi, aby Ci odpowiedzieć na pytanie. Chociaż chciałbym się mylić...
 5. Maris spamuje. Usunąłem linki włącznie z przyznaniem ostrzeżenia.
 6. Nie wróciła - wyciągnąłem z 2 odkładu bo ją okłębiały (chyba w ostatnim momencie udało się uratować mateczkę :). Podłożyłem do rodziny z której "poszła w górę"... Reasumując - tam gdzie był przygotowany na 100 % stan bezmateczny (czyli odkład i podmiana matki)- matki zostały przyjęte - sprawdzałem dzisiaj - strzelają "jajkami" :) Odkład, który okłębiał matkę zostawiłem na razie do obserwacji - zobaczymy co z tego wyjdzie.
 7. Podsumowując - przedwczoraj podłożone - w rodzinie z wymianą matka wczoraj spokojnie chodziła na ramkach, czyli chyba przyjęta. Ale jedno ale .... - podczas przeglądu wzbiła się w powietrze... Nie sądzę, aby wróciła - dziś się okaże. W pozostałych na etapie wygryzania ciasta.
 8. Mam jutro jedną do wymiany - w czwartek ją zabrałem z macierzaka - jutro będę poddawał - reszta odkłady. Może nie za bardzo w porę, ale nie miałem możliwości wcześniej
 9. Za szybko odpowiedziałem, nie doczytałem - zdecydowałem się na linię HINDERHOFFER należącej chyba do programu AGT. Dziękuje @Xpand za sprostowanie.
 10. Dziękuję :). Rozmawiałem z nimi - wysyłka najwcześniej czwartek - a ja w sobotę już wyjazd. Skusze się na tą AGT - wysyłają w poniedziałek. Z opisu linii - może się dobrze sprawować w moich warunkach.
 11. Właśnie na nią mam ochotę po wszelkich analizach i chyba zamówię przez allegro u Miody Pojezierza Drawskiego - chyba, że znacie jakiegoś innego sprawdzonego hodowcę?
 12. Dziękuję Tadeusz - przeoczyłem ten temat... Wszystko wskazuje na Sklenara ...
 13. Ze względu na różne opinie chciałbym od Was usłyszeć jak sprawuje się Karpatka? Musze jeszcze w tym sezonie podmienić matki chyba w 2 rodzinach i skłaniam się ku tej linii... Ktoś ? Coś? Jakieś doświadczenia? Z góry dziękuję za odpowiedzi.
 14. Przenoszę temat do odpowiedniego działu. Dział Pytania i odpowiedzi dotyczące funkcjonowania forum nie jest właściwym miejscem
 15. A ja jestem zadowolony z Apikoz. Po 3 sezonach oddałem do przeglądu - wymienili łożyska, uszczelnienie przy spuście, wyregulowali napęd - nie wzięli grosza :)
 16. Zgodnie z regulaminem, w tematach w dziale ogłoszeń nie dyskutujemy. Wszelką korespondencję prosimy przeprowadzać via PW. Temat aby był otwarty do dyskusji przenoszę na Pozostałe.
 17. Gratuluję Krzysztof. To pracownia czy też magazynek jak to nazywasz rokuje rozbudowę pasieki :) Powodzenia!
 18. Witam na forum Osobiście trzymam około tygodnia - czasami dłużej, jest to zależne od rodzaju miodu. Ale poczekajmy na wypowiedź fachowców - jam amator
 19. Witaj Miło Cię tu widzieć. Pszczoły to wyzwanie, ale sprawiają frajdę... P.S Wczoraj dostałem 3 strzały i złożyłem się "jak scyzoryk" - pół godziny przeleżałem zwinięty w w pół (jestem uczulony), ale nie zraża mnie to - jutro idę dalej do "moich dziewczyn" :) Powodzenia.
 20. Jeśli stwierdzisz, że nie będą po przejściu na ramki pojawiać się jajeczka, wtedy poddaj ramkę z jajeczkami - wtedy powinny pociągnąć mateczniki (jeśli nie będzie matki) - to taka metoda próbna - jeśli będziesz chciał aby same wyhodowały sobie matkę - musisz uzbroić się w cierpliwość. Jeśli na szybko , to po stwierdzeniu braku matki dobrze by było podać nowa unasienniona - skrócisz czas na wychów nowej, unasiennienie itp.
 21. Witaj na forum ....a może daj im ramkę z czerwiem z innego ula?
 22. Kilkanaście dni temu kolega zasiedlił mi ul rójka, która zawisła na drzewie w mojej pasiece (nie sądzę, aby to była moja) - matka sprawdza się wyśmienicie - czerwi na potęgę - wczoraj robiłem przegląd - najwięcej nakropu maja, i najwięcej czerwiu. Dałbym chwilę czasu i poobserwował co się będzie działo.
 23. Czy są jakieś nowe propozycje co do sklepów? Mam jakieś zakupy do zrobienia typu sitka, 2 bluzy, rękawice - czy też pozostać w apitec jak to było w 2015r? Dziękuję z góry za propozycje. Allegro raczej odpada, bo chcę zrobić u 1 , aby nie płacić wielu przesyłek.
×
×
 • Create New...

Important Information

By using this site, you agree to our Terms of Use.