Jump to content

Drogi Użytkowniku.

Zdajemy sobie sprawę, iż reklamy czasami bywają uciążliwe, jednak  staramy się z nich utrzymywać. Prosimy o wyłączenie blokowania reklam na naszej stronie, a komunikat zniknie. Dziękujemy za zrozumienie!

Forum Pszczelarskie - Pasieka "Banicja"

Paweł

Administracja
 • Content Count

  751
 • Joined

 • Last visited

 • Days Won

  16

Everything posted by Paweł

 1. A witaj na forum. Pozdrowienia ze świętokrzyskiego i Niemcy tu i tam... :)
 2. Nie wróciła - wyciągnąłem z 2 odkładu bo ją okłębiały (chyba w ostatnim momencie udało się uratować mateczkę :). Podłożyłem do rodziny z której "poszła w górę"... Reasumując - tam gdzie był przygotowany na 100 % stan bezmateczny (czyli odkład i podmiana matki)- matki zostały przyjęte - sprawdzałem dzisiaj - strzelają "jajkami" :) Odkład, który okłębiał matkę zostawiłem na razie do obserwacji - zobaczymy co z tego wyjdzie.
 3. Podsumowując - przedwczoraj podłożone - w rodzinie z wymianą matka wczoraj spokojnie chodziła na ramkach, czyli chyba przyjęta. Ale jedno ale .... - podczas przeglądu wzbiła się w powietrze... Nie sądzę, aby wróciła - dziś się okaże. W pozostałych na etapie wygryzania ciasta.
 4. Paweł

  Apiwarol

  Zgodnie z regulaminem, w tematach w dziale ogłoszeń nie dyskutujemy. Wszelką korespondencję prosimy przeprowadzać via PW.
 5. Mam jutro jedną do wymiany - w czwartek ją zabrałem z macierzaka - jutro będę poddawał - reszta odkłady. Może nie za bardzo w porę, ale nie miałem możliwości wcześniej
 6. Za szybko odpowiedziałem, nie doczytałem - zdecydowałem się na linię HINDERHOFFER należącej chyba do programu AGT. Dziękuje @Xpand za sprostowanie.
 7. Dziękuję :). Rozmawiałem z nimi - wysyłka najwcześniej czwartek - a ja w sobotę już wyjazd. Skusze się na tą AGT - wysyłają w poniedziałek. Z opisu linii - może się dobrze sprawować w moich warunkach.
 8. Zgodnie z regulaminem, w tematach w dziale ogłoszeń nie dyskutujemy. Wszelką korespondencję prosimy przeprowadzać via PW.
 9. Właśnie na nią mam ochotę po wszelkich analizach i chyba zamówię przez allegro u Miody Pojezierza Drawskiego - chyba, że znacie jakiegoś innego sprawdzonego hodowcę?
 10. Dziękuję Tadeusz - przeoczyłem ten temat... Wszystko wskazuje na Sklenara ...
 11. Ze względu na różne opinie chciałbym od Was usłyszeć jak sprawuje się Karpatka? Musze jeszcze w tym sezonie podmienić matki chyba w 2 rodzinach i skłaniam się ku tej linii... Ktoś ? Coś? Jakieś doświadczenia? Z góry dziękuję za odpowiedzi.
 12. Przenoszę temat do odpowiedniego działu. Dział Pytania i odpowiedzi dotyczące funkcjonowania forum nie jest właściwym miejscem
 13. A ja jestem zadowolony z Apikoz. Po 3 sezonach oddałem do przeglądu - wymienili łożyska, uszczelnienie przy spuście, wyregulowali napęd - nie wzięli grosza :)
 14. Zgodnie z regulaminem, w tematach w dziale ogłoszeń nie dyskutujemy. Wszelką korespondencję prosimy przeprowadzać via PW. Temat aby był otwarty do dyskusji przenoszę na Pozostałe.
 15. Gratuluję Krzysztof. To pracownia czy też magazynek jak to nazywasz rokuje rozbudowę pasieki :) Powodzenia!
 16. Witam na forum Osobiście trzymam około tygodnia - czasami dłużej, jest to zależne od rodzaju miodu. Ale poczekajmy na wypowiedź fachowców - jam amator
 17. Witaj Miło Cię tu widzieć. Pszczoły to wyzwanie, ale sprawiają frajdę... P.S Wczoraj dostałem 3 strzały i złożyłem się "jak scyzoryk" - pół godziny przeleżałem zwinięty w w pół (jestem uczulony), ale nie zraża mnie to - jutro idę dalej do "moich dziewczyn" :) Powodzenia.
 18. Jeśli stwierdzisz, że nie będą po przejściu na ramki pojawiać się jajeczka, wtedy poddaj ramkę z jajeczkami - wtedy powinny pociągnąć mateczniki (jeśli nie będzie matki) - to taka metoda próbna - jeśli będziesz chciał aby same wyhodowały sobie matkę - musisz uzbroić się w cierpliwość. Jeśli na szybko , to po stwierdzeniu braku matki dobrze by było podać nowa unasienniona - skrócisz czas na wychów nowej, unasiennienie itp.
 19. Witaj na forum ....a może daj im ramkę z czerwiem z innego ula?
 20. Kilkanaście dni temu kolega zasiedlił mi ul rójka, która zawisła na drzewie w mojej pasiece (nie sądzę, aby to była moja) - matka sprawdza się wyśmienicie - czerwi na potęgę - wczoraj robiłem przegląd - najwięcej nakropu maja, i najwięcej czerwiu. Dałbym chwilę czasu i poobserwował co się będzie działo.
 21. Czy są jakieś nowe propozycje co do sklepów? Mam jakieś zakupy do zrobienia typu sitka, 2 bluzy, rękawice - czy też pozostać w apitec jak to było w 2015r? Dziękuję z góry za propozycje. Allegro raczej odpada, bo chcę zrobić u 1 , aby nie płacić wielu przesyłek.
 22. Akt wandalizmu - 24 ule poprzewracane - znalazłem rano przeglądając net https://kobieta.onet.pl/tomasz-zakladal-ule-na-dachu-teatru-wielkiego-teraz-wandal-zniszczyl-jego-rodzinna/kym4l59
 23. Przeglądając onet znalazłem artykuł dotyczący pączków z hipermarketów (w sumie każdy wie, ale warto to przypominać i nagłaśniać przy każdej okazji): https://www.fakt.pl/pieniadze/zakupy/zobacz-z-czego-jest-paczek-z-marketu-sklad-paczka/bq5nmp0
×
×
 • Create New...

Important Information

By using this site, you agree to our Terms of Use.