Jump to content
Forum Pszczelarskie - Pasieka "Banicja"

DarekBt

Użytkownicy
 • Content Count

  59
 • Joined

 • Last visited

Community Reputation

9

About DarekBt

 • Rank
  Prawie domownik
 • Birthday 05/06/1966

Informacje o profilu

 • Płeć
  Mężczyzna
 • Imię
  Dariusz
 • Lokalizacja
  Kikity Warmińsko Mazurskie
 • Typ ula
  Dadanta i częściowo Warszawski poszerzany własnej konstrukcji.

Recent Profile Visitors

693 profile views
 1. To tylko w ZSSR takie cuda. Co do warrozy mamy już ją wytępioną w 99,99% czy to znak że jest dobrze z naszymi pszczółkami.A co do spustoszenia jakie już warroza nam w rodzinie zrobiła te wszystkie horoby jakimi nam rodzinę zaraziła. Co dalej. Może ma ktoś jakieś lekarstwo na te wszystkie horoby jakie nam warroza pozostawiła w rodzinach czy aby odymienie czy jaki kolwiek inny środek zapobiegnie dalszej klęski pszczół.
 2. DarekBt

  Buckfast Kb

  Coś i za coś Tak ma Backfast i Włoszka dwie różne rasy.Ale bardzo plenne Żelazny zapas musi mieć nawet kundelek bo i on się z głodu osypie jak nie ma z czego zbierać. Pozdrawiam. Mam Backfasty i Krainki.Myślę że każda pszczoła jest dobra tylko trzeba nią umiejętnie kierować.Kb od Gz różni się chodzby tym że Kb ma większą skłonność do rójki jest troszkę bardziej kąśliwa na moim terenie raczej szybciej wychodzi z zimy miodność podobna.Ale mam na tym samym pasieczysku kilka krainek i muszę przyznać że biją na głowę Bf pod każdym względem o prócz rojenia się. Pozdrawiam. Co do Backfasta i Włoszkii należy dać o 30% więcej pokarmu niż jak to jest przy pszczole kraińskiej.Po prostu trzeba zalać gniazdo pokarmem tym samym ograniczamy matki w czerwieniu.
 3. Witam; A czy słyszeliście o takim składniku jak FLUMANTRYNA.
 4. Tu jest jeszcze jedno co może pszczelarzy spotkać. http://gigalol.pl/arts/pszczoly-zombie-istnieja-naprawde,2414,1.html
 5. http://www.wprost.pl/ar/521539/Z-kazda-sekunda-w-Polsce-ubywa-ponad-100-pszczol/#.Vr0SSYoPhK0.google_plusone_share
 6. Zwalczanie warrozy tym skuteczniejsze im mniej czerwiu w rodzinie, dlatego ciepłe jesienie skutkują dużym spadkami rodzin. Na tym trzeba się skupić , a nie nad ilością odymień. Wczesne pobudzanie pszczól, karmienie ciastem jeszcze zimą mimo braku głodu to kolejny ukłon w kierunku warrozy i wyhodowanie dodatkowych 2-3 pokoleń przed pożytkami. Sami pszczelarze są główną przyczyną jej kariery , co nie znaczy że mam choć cień wiary w działania "naturalnych oszołomów" co to najbardziej zachwycają się własnymi ,czy nawet osobistymi wpisami na własnych forach i z wzajemnością traktują wszelkie inne poglądy jako oszołomskie.. Spokojnie czekam na ich nieuniknioną klęskę i to realizm , nie pesymizm. BRAWO manio 100% popieram. Miałem przyjemność zagościć na tamtejszym forum.Oni chyba sami w swoje słowa do końca nie wierzą.Nie chciał bym nikogo obrażać. Ale wydaje mi się że to właśnie hodowcy varroa i to jeszcze gorszej niż destrukcion. Na razie mamy tą warrozę a co za kilka lat jaki będzie jej następca.Już mówi się wiele o małej muszce gdzie jest groźna bardzo. Na YT jest filmik chwalący się jak to sobie rodziny radzą z chorobami związanymi z warozą. I ja zerkam kiedy nastąpi ich koniec i dalsze rozwijanie varroa. Pozdrawiam.
 7. Jedna z niemal 100% walki z warroza wydaje mi się że jest taka Jak wszystkim Jerzy wiadomo pszczoły to jedna wielka rodzina i się zazębiają jak twoje pszczoły z sąsiada pszczołami jego jeszcze z innymi w rezultacie nawet z mojimi.Proste wystarczy jak wszyscy pszczelarze umówią się w kołach i miedzy sobą walczymy z warrozą od tego konkretnego dnia ale wszyscy bo jak ieden z nich powie że dziś to ja mam wolne to już to da w łep. Tak mi się wydaje że jak wszyscy zaczną w jednych terminach walkę z warrozą to i jej asz tyle nie będzie. Pozdrawiam.
 8. To słowa znanego pszczelarza pozwoliłem je sobie tu przytoczyć.
 9. Można ten zabieg zrobić nie tylko na paskach.Ale i ten zabieg stosuje się na jesień Nie stosuje się go podczas gdy pszczoły zbierają nektar.Zapach jest tak intensywny że miód będzie pachniał tymi olejkami.
 10. na opakowaniu wszystko jest opisane jak i kiedy stosować tabletki jak się do tego zastosujesz to będzie na wiosne dobrze.Co prawda ja wolę stosować olejki. Jak kolega wspomniał i dokładnie opisał amitraza to trucizna.
 11. jeśli przeprowadziłeś dobrze zabieg odymiania jesienią to nie ma takiej potrzeby ,,jeśli z jakiś przyczyn nie odymiłeś na jesieni to lepiej odymić ale to dla własnego spokoju. Pozdrawiam.
 12. Witam.Mi wydaje się że ciasto dla pszczół to jak dla ludzi jabłko ugryść i zjeść nie magazynować go ale to tylko moja teoria. Co do karmienia to popieram KARMIMY NA JESIEŃ Trzeba dać tyle by wystarczyło do pierwszego pożytku.Można pobudzić ale w kwietniu jak jest już przypływ pyłku i nektaru. Każda pszczoła która ma kontakt z syropem czy ciastem miodowo cukrowym traci zdolność wychowu larw pszczelich i tu może być odwrotny skutek takiego karmienia. Oczywiście są wyjątki jak rodzina głoduje ale i tu można poddać wcześniej usunięty plaster z miodem i pierzgą. Pozdrawiam.
 13. Za pewne wszyscy znają i tą metodę ale może ktoś stosuje te olejki już kilka lat i może coś więcej powiedzieć.
×
×
 • Create New...

Important Information

By using this site, you agree to our Terms of Use.