Jump to content

Drogi Użytkowniku.

Zdajemy sobie sprawę, iż reklamy czasami bywają uciążliwe, jednak  staramy się z nich utrzymywać. Prosimy o wyłączenie blokowania reklam na naszej stronie, a komunikat zniknie. Dziękujemy za zrozumienie!

Forum Pszczelarskie - Pasieka "Banicja"

Tadek11

Moderatorzy
 • Content Count

  3,126
 • Joined

 • Last visited

 • Days Won

  131

Tadek11 last won the day on January 15

Tadek11 had the most liked content!

About Tadek11

 • Rank
  Guru forumowy

Informacje o profilu

 • Płeć
  Mężczyzna
 • Imię
  Tadeusz
 • Lokalizacja
  Mazowieckie
 • Typ ula
  Wielkopolskie z ramką 18 cm

Recent Profile Visitors

743 profile views
 1. Panowie macie rację wygląda to na wpis spamerski , ale może to być też niezamierzony wpis młodego pszczelarza nie znającego jak widać zasad na forum ? i nie kontynuujmy dalej dyskusji w tej sprawie , a decyzję co z tym wpisem dalej niech podejmie Admin. Paweł
 2. Może Szymon Ci coś doradzi ? 🙂 bo ja nie bardzo rozumiem ja ma przebiegać ten proces separacji i to jeszcze w czasie ogrzewania ? To są skomplikowane sprawy wymagające wielu doświadczeń , obserwacji wyciągania wniosków i ciągłych poprawek i wg mnie gra nie warta świeczki .
 3. Robert żeby to ocenić i porównać to trzeba mieć dwa i z tego co wiem to tylko Bogumił Beeman pochwalił się że ma oba . Na początku tematu o sublimacji coś o tym pisał , sięgnij wstecz i poczytaj ewentualnie dopytaj Bogumiła o szczegóły ?
 4. Pamiętam jak wprowadzono kiedyś kartki na cukier i dla pszczelarzy był deputat w postaci cukru na podkarmianie zimowe , to przed wprowadzeniem kaartek pszczelarzy zarejestrowanych w naszym kole pszczelarskim było około 120 osób , a po wprowadzeniu kartek przybyła ilość zarejestrowanych pszczelarzy do ilości 550 członków , i u nas koło pszczelarskie rozdzieliło się na dwa koła terenowe 😊 żeby ogarnąć taką liczbę członków , chociaż w zasadzie chodziło o animozje związane z podziałem cukru dla pszczelarzy 😀 Polak potrafi !!!!!!!
 5. Robert ma rację , na wiosnę trzeba postawić jak najwięcej pułapek na matki szerszeni i oczywiście przejrzenie swoich strychów , szop pod tym kątem , czy nie są zakładane gniazda szerszeni . A z tym chińskim to chyba trochę " strachy na Lachy"
 6. Nie stosowałem takiego i nie mam zdania na jego temat , może Ty Robert będziesz pierwszym i opiszesz jego zalety ☺️, cena nie wydaje się za bardzo wygórowana w porównaniu z innymi sublimatorami i może cena coś nam może zasugerować ? Nie wiem ?
 7. A może samoróbka ? Ostatecznie to banalnie proste urządzenie , tak mnie się wydaje oczywiście 😊, jeżeli ma się trochę smykałki to techniki 😊 i pewnie znajdziesz na różnych forach takich którzy przerabiali budowę cieplarki . Gdzieś nawet czytałem , chyba na Amnezji , takie wątki o budowie cieplarki , u nas takiego tematu nie było .
 8. Przy takich ilościach to można pokusić się o inkubator. ☺️ Ceny z zakupu są horrendalnie wysokie i po ilu latach się zwróci zakup ? 🤔 Ale są takie sprzęty które można by wykorzystywać podwójnie i jako również de krystalizator do miodu i wtedy na refundacje można próbować .
 9. Koledzy Michał i Tomasz 😀 Nie pomyliły Wam się tematy ?😀 Co to ma wspólnego z szerszeniem ?
 10. Wbrew pozorom świerk jest cenną rośliną dla pszczół a jednocześnie i spełniającą inne walory w architekturze naszych zieleni, doświadczyłem to wielokrotnie obserwując pszczoły i widząc chmary pszczół na świerkach . Młodzi pszczelarze w większości by nawet tego nie zauważyli ?
 11. A matki tylko na własny użytek czy i dla innych pszczelarzy ? Ile szt na sezon ?
 12. Uwaga posty Kolegów dotyczące KS przeniosłem do tematu " Paski z kwasem szczawiowym"
 13. I bardzo dobrze że co roku zmieniasz 😁 matki. Bo jak zmieniasz matkę to jakby otwierasz nową kartę w pasiece czyli masz nową rodzinę 😁 A śniegu u nas nie widać jak na razie , z czego najbardziej niezadowolone są moje wnuki , na szczęście lodowisko miejskie blisko i wczoraj byłem z wnukami na lodowisku.
 14. Oczywiście Tomasz że naniosą jeszcze , i we wrześniu trzeba powtórzyć jakieś zabiegi ale z mniejsza ilością chemii i pewnie jeszcze w listopadzie trzeba kontrolować i dobić . Ale rodzina taka się nie posypie we wrześniu , oraz nie zostanie zainfekowana w takim procencie chorobami wirusowymi roznoszonymi przez warrozę a na szkoleniu mówiła Anna Gajda , ze aż 36 różnych wirusów i rodzina jest zdrowotnie w w lepszej kondycji . Tomasz Ty nie masz czasu , ale ja mam 😊
×
×
 • Create New...

Important Information

By using this site, you agree to our Terms of Use.