Jump to content

Drogi Użytkowniku.

Zdajemy sobie sprawę, iż reklamy czasami bywają uciążliwe, jednak  staramy się z nich utrzymywać. Prosimy o wyłączenie blokowania reklam na naszej stronie, a komunikat zniknie. Dziękujemy za zrozumienie!

Forum Pszczelarskie - Pasieka "Banicja"

Tadek11

Moderatorzy
 • Content Count

  3,331
 • Joined

 • Last visited

 • Days Won

  139

Tadek11 last won the day on March 30

Tadek11 had the most liked content!

About Tadek11

 • Rank
  Guru forumowy

Informacje o profilu

 • Płeć
  Mężczyzna
 • Imię
  Tadeusz
 • Lokalizacja
  Mazowieckie
 • Typ ula
  Wielkopolskie z ramką 18 cm

Recent Profile Visitors

915 profile views
 1. Jeżeli Ci się podczas tej operacji nie podzieli na kilka elementów to próbuj . No i właśnie o to chodzi będziesz miał szybciej trutnie wiosną , już w kwietniu , zamiast pszczół robotnic . Wybieraj co lepsze w kwietniu ?
 2. Jak tak wtopiłeś to będziesz miał trochę bałaganu przy odbudowie węzy przez pszczoły więcej trutowych komórek w dolnej części ramek i oszczędność taka niewiele się opłaca bo będą większe straty , bo ramek takich z trutową zabudową nie będziesz mógł używać do układania gniazda zimowego. Spłynąć raczej nie spłyną jak będziesz je wstawiał w maju do uli i nie będzie afrykańskich upałów podczas wstawiania latem , albo węzy zanieczyszczonej parafiną.
 3. Koledzy a nie rozważacie opcji jaką zaproponował Ignacy ( Nacek) Ja bym się skupił na zabezpieczeniu odpowiedniej ilości wody dla pszczół na przedwiośniu. Ciekawe czy są jakieś naukowe badania w sprawie tego izolatu w kontekście karmienia pszczół , bo cielaków i sportowców to czytałem gdzieś. Jak ktoś zna takie badania to chętnie poczytam. Pozdrawiam U mnie w ostatnich dniach największym powodzeniem cieszyła się woda w pobliżu pasieki pyłku mają w bród , w dorzeczu rzeczki gdzie mam pasiekę są duże ilości wikliny , wierzb i niedaleko jest nawet plantacja wierzby energetycznej na opał do pieców
 4. Odżywki te można kupić w sklepach dla sportowców . Polecam o smaku czekoladowym. 😊
 5. Poruszyłeś bardzo ważny temat Sławku wentylacja w ulu jest bardzo ważnym czynnikiem niedocenianym przez wielu pszczelarzy a mającym bardzo duży wpływ na zimowlę i na rozwój wiosenny. Ale to nie temat na ten wątek. I jak być miał chęć założyć taki nowy temat to możemy porozmawiać.
 6. Byłbym zdziwiony jak antagoniści napisali by co innego 😁 , też mam ule drewniane i też mi się trzymają dobrze 😁, ale fakty fizyczne są niepodważalne i współczynnik przewodności cieplnej dla drewna wynosi 0,2 W/(mK) a dla styroduru XPS wynosi 0,03 W/(mK ) Pozdrawiam
 7. U mnie - 5 st.C. i słonecznie , wczoraj było + 18 st.C. W ciepłych ulach z tak znienawidzonego przez niektórych sturoduru czy poliuretanu , mają jednak pszczoły teraz ten komfort termiczny nieporównywalny do uli z pojedynczej dechy 😀
 8. Być może ale ja ciasta pszczołom nie daję , więc nie mam zdania w tej kwestii. I ciasto najlepsze robi moja Szymon czy ty wszystko musisz brać na poważnie ?
 9. Szymon jak ich w zimie będzie suszyło to czym popiją 😁
 10. Ja daję w 18 tkach węzę dotykającą dolnych beleczek każda przerwa u dołu to pewność że będzie tam przeważnie zabudowa trutowa i mateczniki i jeżeli już robić przerwę to u góry ramki ale też nie za dużą bo pokręcą plastry nie w płaszczyźnie ramki , ale ukośnie i nie będzie można swobodnie operować ramkami. Jak wyżej , ale w 18 tkach raczej nie spłynie , za niska ramka.
 11. Nie wierz nie zdementowanym wiadomościom , a tym bardziej ich nie powtarzaj publicznie. 😕 Sól jest trucizną i dla człowieka.
 12. Zdzisław nie wpadaj w depresję POLAKOWI NIGDZIE NIE JEST DOBRZE . Taką mamy naturę. 😀 https://www.youtube.com/watch?v=N-f-RM_YESI https://www.youtube.com/watch?v=SmWP9z2Jd9M&list=RDN-f-RM_YESI&index=3
 13. Adam ma dobrą węzę i dba o materiał do produkcji , ale jak ze swojego towaru to trzeba zamówić na autoklaw coś koło 10 kg . Nie wiem czy miesza wytopy i robi zbiórki na mniejsze porcje ? Mówił mi w ubiegłym roku , " - przywieź minimum 10 kg lub wielokrotność 10 kg , to Ci zrobię z Twojego materiału , ale śpiesz się przed wiosną bo później zaprzestaję produkcji węzy ". Robi raczej jesienią i zimą w wolnym czasie. Nie wiem jakie w tym roku ma mozliwości przerobu. A mam do niego około 15 km .
 14. Trzymamy i wierzymy w Ciebie Nie daj się nabrać na byle co . Pozdrawiam
 15. Wierzę że sobie na pewno poradzisz . 😊 Świadczą o tym Twoje wybory sprzętu D 1/2 12 ramkowy i jeszcze do tego mała komórka , jestem pod wrażeniem. Miodu będzie multum. Życzę sukcesu.
×
×
 • Create New...

Important Information

By using this site, you agree to our Terms of Use.