Jump to content

Drogi Użytkowniku.

Zdajemy sobie sprawę, iż reklamy czasami bywają uciążliwe, jednak  staramy się z nich utrzymywać. Prosimy o wyłączenie blokowania reklam na naszej stronie, a komunikat zniknie. Dziękujemy za zrozumienie!

Forum Pszczelarskie - Pasieka "Banicja"

Tadek11

Moderatorzy
 • Content Count

  3,550
 • Joined

 • Last visited

 • Days Won

  156

Tadek11 last won the day on August 7

Tadek11 had the most liked content!

About Tadek11

 • Rank
  Guru forumowy

Informacje o profilu

 • Płeć
  Mężczyzna
 • Imię
  Tadeusz
 • Lokalizacja
  Mazowieckie
 • Typ ula
  Wielkopolskie z ramką 18 cm

Recent Profile Visitors

1,166 profile views
 1. Pogoda sprzyja wytapianiu wosku w topiarkach słonecznych , poza tym pojawia się na nich motylica i trzeba się śpieszyć. Nawłoć u mnie jeszcze około tygodnia zanim zakwitnie.
 2. A może o tym tez miesiąc temu było 😁 https://biznes.interia.pl/gospodarka/news-mniej-miodu-z-polskich-pasiek,nId,4656862
 3. Sorry . ale miesiąc temu byłem tak zajęty w pasiece , że nawet nie miałem czasu wszystkiego śledzić co się dzieje na forum . Pozdrawiam
 4. https://kobieta.interia.pl/zdrowie/news-czym-jeszcze-moga-zaskoczyc-nas-pszczoly,nId,4652264#iwa_source=worthsee
 5. OK Tomaszu 😁 Wiem że umiesz pisać normalnie 😁 PS I jeszcze drobna uwaga o tej ocenie personalnej. nie było żadnej oceny personalnej , było tylko naruszenie punktu nr. 4 regulaminu forum , i ten sam regulamin daje prawo funkcyjnym na forum do upomnienia i pilnowania porządku na forum w tym przestrzegania regulaminu.
 6. Bogumił przypomniał mi się kawał z czasów PRL-u o Radiu Erewań Pytanie do radia Erewań : - Czy będzie wojna ? Odpowiedź radia Erewań - Wojny nie będzie. Ale będzie taka walka o Pokój , że nie pozostanie kamień na kamieniu. Co do tych zakupów inwertu w maju to , właśnie sporo Kół pszczelarskich i Stowarzyszeń robią zakupy grupowe dla Kół właśnie w maju . U mnie moje Stowarzyszenie też zawsze w maju kupuje cukier i inwert dla członków Stowarzyszenia , wychodzi wtedy trochę taniej przy zakupie grupowym.
 7. W tym roku nikt się nie chwalił na forum i ogólnie , jak rozmawiam z kolegami pszczelarzami. Rok słaby pod tym względem , ale nie martwcie się w marketach nie zabraknie "miodu" 😋 i nie ma co liczyć na zwyżki cen , a jeżeli to tylko lokalnie u niektórych pszczelarzy. Temat ile kto wyciąga z ula jest drażliwym tematem i niewielu decyduje sie na strzelanie cyferkami w obawie o to , że zostaną oceniani publicznie personalnie przez innych , a na forum nie powinniśmy nawzajem oceniać się , tylko dyskutować , pomagać sobie , wymieniać doświadczeniami i nie powinno być pomiędzy nami jakiejś niezdrowej rywalizacji typu "ten lepszy kto więcej wyciągnie z ula" nie o to chodzi na forum. Tomaszu piszesz tez jakimś slangiem , gwarą wiejską czy spod ruskiej granicy ? , czy w domu na odzień też tak rozmawiasz z żoną i czy mam prostować i tłumaczyć Twoje wpisy. Na forum większość Kolegów jest z młodego pokolenia i nie używa na co dzień takiego języka. Starajmy się pisać poprawnie po Polsku i nie róbmy z forum pośmiewiska.
 8. OK Piotrek tylko gdzie tu muzyka ? Chyba że masz na myśli rapowanie tego tekstu w języku migowym ?😁
 9. Sławek znasz forum i chyba wiesz że trzeba pisać tutaj łopatologicznie , tak żeby Wszyscy którzy chcą zrozumieli , swoją drogą wstawki w języku angielskim nie są tu mile widziane , albo nic nie pisać tylko przytakiwać , albo pisać "półsłówkami" które daja coś do myślenia ale nie wiadomo o co chodzi i każdy kto czyta interpretuje to po swojemu i jest OK. chociaż interpretuje coś błędnie ale on myśli że o to Tobie chodziło właśnie. Ja już pisząc na forum wiele razy musiałem prostować swoje wypowiedzi bo ktoś czytając źle zrozumiał co miałem na myśli, taka jest natura pisania na forum , że nie każdy załapie od razu o co Ci chodzi ( albo moja wina i ja nie zbyt łopatologicznie napisałem) i prostowanie później zajmuje Twój czas i w międzyczasie ktoś inny podłączy się do dyskusji w innej interpretacji "co autor miął na myśli" , też nie przeczytawszy od początku tematu i dyskusja nabiera niekontrolowanego kształtu , bo każdy co innego ma na myśli i robi się jeden wielki bałagan. Chyba za długo się rozpisałem.
 10. To może trzeba zmienić tekturę na cienkie deseczki drewniane z miękkiego i lekkiego drewna.
 11. Wydaje mi się że robicie sobie jaja z tym barwieniem tektury roztworu KS w glicerynie. Czy macie dowody że tektura zwiera trujące substancje ? Jaki z tym kolorem macie problem ? że nie ładny ? Jak nie chcecie to spróbujcie deseczek , czy grubego forniru drewnianego , ale zaraz będzie pytanie jakie drewno na jaki kolor zabarwi roztwór KS w glicerynie i jaki kolor badzie OK a jaki nie ?
 12. Właśnie już o tym pisałem , wyrażenie "miód lipowy " to jest marka handlowa a co się pod tymi słowami kryje ?
 13. Ale Zdzisław coś mnie się wydaję że mylisz pojęcia . Robić w pasiece może sobie każdy co chce i błędy robić w pasiece również można nie jest zabronione . I możesz sobie hodować i same matki na sprzedaż i wiosną sprzedawać jak świeże bułeczki mnie nic do tego. I masz wolność , równocześnie zgodnie ze starą zasadą liberałów , "moja wolność kończy się tam gdzie zaczyna nos drugiego człowieka" . Ale jest też wolność do wyrażania swoich poglądów i forum jest właśnie takim miejscem . aby tylko zgodnie z regulaminem forum a, więc nie obrażać drugich uczestników forum i nie oceniać ich w negatywnym kontekście ad persona i w innych punktach - patrz regulamin forum. Tak że traktuj forum jako taki rynek wymiany poglądów i doświadczeń , a nie jako biblię czy kodeks prawny a wiec "słowo pisane" o które w swoim poście na początku pytasz , my Ci nic tu nie zakazujemy i masz wolność aczkolwiek z pewnymi ograniczeniami o których było wyżej pisane w kolorze niebieskim.
 14. Dodał bym jeszcze jedno słowo "hodowla matek zapasowych" Nie wiem skąd takie ambicje u nowicjuszy żeby sobie trzymać w zimie matki zapasowe , skąd taki pomysł w ogóle powstaje w ich głowach ? ja już mam pszczoły kilkadziesiąt lat i jeszcze mi taki pomysł nie zaświtał w głowie , może mam coś z głową ?
 15. Bogumił co chciałeś zakomunikować powyższym , bo nie bardzo kumam. 😁
×
×
 • Create New...

Important Information

By using this site, you agree to our Terms of Use.