Jump to content
Forum Pszczelarskie - Pasieka "Banicja"

sławul

Użytkownicy
 • Content Count

  13
 • Joined

 • Last visited

Community Reputation

1

About sławul

 • Rank
  Nowicjusz na forum

Informacje o profilu

 • Płeć
  Mężczyzna
 • Imię
  sławomir
 • Lokalizacja
  podlaskie
 • Typ ula
  wielkopolskie
 1. Słowian.WOŚP to nie tylko Owsiak . Przez 25 lat młodzi ludzie łączą się chcąc pomóc,dać coś od siebie.Trochę straszno jak akcja charytatywna może pokazać jak jesteśmy podzieleni. Czy chcąc pomóc można zawsze wiedzieć jaki sposób jedynie właściwy? i czy to jest najważniejsze ?
 2. Witam. Może kogoś zainteresuje, znalezione na aukcjach ;http://aukcje.wosp.org.pl/rodzina-pszczela-z-ulem-pszczoly-linii-bukfast-i4006923 I moje http://aukcje.wosp.org.pl/mala-mi-maskotka-i4036193 pozdrawiam.
 3. Chore to było prosić urzędnika o zgodę na wycięcie drzewa na własnej ziemi,które sam zasadziłem,lub pozwoliłem by wyrosło. Wielu właścicieli wycinało młode siewki,nic nie sadziło bo będzie problem z wycięciem. Szkody to może przynieść zapowiedz odwołania tego prawa-zacznie się wielkie rżnięcie.
 4. Byłem u swojego mentora i jego ocena bez wnikania w szczegóły to choroba.Ludzie chorują i matki pszczele też.A już moje domysły to że choroby wychodzą w słabszych rodzinach,którym trudniej ruszyć po zimie. Tylko nie dopytałem czy w rabowanej rodzinie matka ganiana i żądlona to pewnie przerywa jajczenie?
 5. Ule ocieplone ,wylotki zwężone gąbką.Pierzgi raczej mało lub wcale mimo że wierzby pod nosem.Ocenię jutro jak zdejmę korpusy. Teraz myślę może miały cichy rabunek bo włoszki coś przynosiły.
 6. Może i tak było.Były z tych słabszych .
 7. Tadek 11dziś to ja miałem chyba pierwszy dzień do przeglądu.Większość dostała po ramce bo matka przy zatworze i ciągną języki dzikiej.W silnejszych czerw trutniowy..A te dwie to jak jaj brak to przeglądam do końca dwa razy. Pierwszy wgląd 10 dni temu jakiś czerw był .
 8. Pokarm był,puste komórki po wyklutych wypolerowane zero jaj i larw.Matki raczej całe .Mam je zamrożone .
 9. Podlaskie- bliżej Suchowoli. Matki były.Usunięte i rodziny połączone z sąsiednimi .W zeszłym roku też była taka jedna i myślałem że przechłodzona bo rodzina słabsza.Ale czemu nie czerwią wcale ?Nawet nie na trutniowo?
 10. Witam. Dziś przy przeglądzie stwierdziłem brak jaj w 2 rodzinach.Tylko ostatki zasklepionego czerwiu.Matki młode zeszłoroczne są ,Zimowały na 7 -6 ramkach wielkopolskich.Raczej słabsze odkłady ,Co jest przyczyną przerwania czerwienia?
 11. http://olx.pl/oferta/pasieka-maskotka-mis-CID757-IDemyrF.html#41337d5d20 Proszę bardzo.
 12. A dla mnie ciekawy film.Szczególnie kominy wentylacyjne,poszerzanie od dołu ,czy badanie węzy. Oczywiście dla początkującego.
×
×
 • Create New...

Important Information

By using this site, you agree to our Terms of Use.