Jump to content

Drogi Użytkowniku.

Zdajemy sobie sprawę, iż reklamy czasami bywają uciążliwe, jednak  staramy się z nich utrzymywać. Prosimy o wyłączenie blokowania reklam na naszej stronie, a komunikat zniknie. Dziękujemy za zrozumienie!

Forum Pszczelarskie - Pasieka "Banicja"

manio

Użytkownicy
 • Content Count

  837
 • Joined

 • Last visited

 • Days Won

  60

manio last won the day on November 23

manio had the most liked content!

About manio

Informacje o profilu

 • Płeć
  Mężczyzna
 • Imię
  manio
 • Lokalizacja
  Mazury Garbate
 • Typ ula
  A

Recent Profile Visitors

The recent visitors block is disabled and is not being shown to other users.

 1. manio

  2019-nCoV

  Pan Krzysztof Konowicz żyje i nadal jest aktywny , jeśli to o nim piszesz. Wiadomości o jego śmierci były przedwczesne i nieprawdziwe.
 2. manio

  2019-nCoV

  ponieważ nie wiesz o kim piszę , to przedstawiam Ci Pana Krzysztofa Kononowicza z Białegostoku
 3. manio

  2019-nCoV

  Kononowicz był prorokiem i przewidział to przed laty. Nie czytaj o chorobie tylko o czymś przyjemnym. Informacja internetowa niejednego doprowadziła do wariactwa , a o jakiej chorobie by nie czytać to wychodzi że masz nowotwór. Zachowaj spokój , nie śpij w dzień bo będziesz się męczył w nocy. Dużo pij . Cudownego leku nie ma, masz własną wysoką odporność i szybko sobie tym poradzisz. Pszczoły już na Ciebie czekają.
 4. Oj chyba bezfelzowe to w języku krzyżackim : ohne falz , czyli gładkie. Ewidentne zapożyczenie z niemieckiego , jakich wiele w języku fachowym stolarzy czy hydraulików. Po polsku będzie to bez wręg , czyli gładki lub obrazowo bezwręgowy.
 5. doradż sąsiadowi augustowskie z Olecka , a sam kup sahariensis . Polecam sahariensis 105 i jej potomne linie , ma w nazwie saharę więc i jakieś geny, ale to nadal pszczoła europejska i dobrze przystosowana do naszych, polskich warunków klimatycznych. U mnie doskonale nosi lipę i kruszynę . Tymi nasadzeniami się nie przejmuj bo w tej skali mają tylko efekt wizualny, pszczoły tego nawet nie poczują . Zawsze warto sadzić , pamiętak o akacjach bo łatwo się przyjmują i można je podrzucić na każdy nieużytek , przy drodze , czy każdym innym zapomnianym miejscu. Szybko rosną i szybko zaczynają kwitnąć. Na lipy trzeba czekać latami.
 6. i na tym należy się skupić, a resztę zostawić pszczołom .
 7. Pszczoła europejska jest tylko z nazwy , wszystkie przyszły z północy Afryki w czasach gdzie byliśmy jednym lądem. Podobnie jak Adam i Ewa manio murzyn
 8. Sahariensis to moja najlepsza z buckfastów. Łagodna , dobrze zimuje i szybko się rozwija. Ma więcej trutni niż inne rodziny , ale kto bogatemu zabroni ? Zdecydowanie polecam . Moja jest wersji ciemno ubarwionej , nie kupuję żółtych buckfastów bo są u mnie zbyt plenne i miodu nanosza ledwie na swoje potrzeby.
 9. manio

  2019-nCoV

  nigdy nigdzie nie było komunizmu , więc tym bardziej i u nas. To był zwykły bałagan centralnie sterowany i zarządzany przez dyletantów z partyjnymi kwalifikacjami. Karierę robili oportuniści a nie fachowcy. Nic Ci to nie przypomina ? W każdym razie nadchodzą coraz ciekawsze czasy
 10. manio

  2019-nCoV

  W czasach ustroju powszechnej szczęśliwości wszystko było nasze . Ale czy było lepiej ? Czy ktoś by chciał żeby te czasy wróciły ? Bo czasem odnoszę takie wrażenie . Poza tym " o take Polske walczylym" .
 11. tak można napisać o każdej współczesnej pszczole.Nikt nie chwali swojej linii ,że nie jest plenna i nie tworzy silnych rodzin bo kto by takie pszczoły kupił ? Mam od lat wyłącznie buckfasty i dość ubogie pożyki , ograniczone dodatkowo jeziorami , bo pasieki nad brzegami jezior. Z pewnością są buckfasty które potrafią doprowadzić rodziny do stanu głodu , przy ramkach pełnych czerwiu. To zachowanie patologiczne i takie linie miodu nie przyniosą , nie zimują dobrze i gwarantują w końcu problemy. Nie zgadzam się jednak na generalizowanie bo tak nie jest. Poza tym uważam ,że w obecnej chwili pojęcia krainka u buckfast się rozmyły . Po prostu nie należy hodowac linii skrajnie nieprzystosowanych do lokalnych warunków klimatyczno=pożytkowych. a jak ustalić datę kiedy to zrobić ? To odwieczny problem , choć byli tacy co wyliczali co do dnia i ogłaszali sztywne prawa rozwoju . U mnie takie ustalenia niemożliwe albo jestem z tych małosprytnych . Zamiast więzić matkę można ją wymienić na NU lub po prostu zabrać matkę żeby sobie wychowały nową. Wstrzyma to czerwienie na miesiąc , a pszczoły nie przestaną zbierać miodu. Najlepiej by było zabrać matkę i poddać matecznik na wygryzieniu. Ja się nie napalam na miód rzepakowy i wyznaję zasadę , którą zapisał powyżej Krzyżak. Miód wiosenny to u mnie 70% zbiorów. O matki trzeba zadbać w poprzednim roku , wtedy nie trzeba kombinować z więzieniem czy wątpliwej jakości wymianą wczesnowiosenną.
 12. teraz chyba już nie ma możliwości rejestracji przyczepki samoróbki , więc trzeba kupić zarejestrowaną przyczepkę dla samych papierów. Jest też inne zjawisko : ludzie kupują duże przyczepy kempingowe , odkręcają koła żeby nie ukradli , a dowód rejestracyjny chroni ich przed posądzeniem ,że popełnili samowolę budowlaną . Tyle ,że co jakiś czas wzywają ich do gminy żeby okazali dowód rejestracyjny i opłacone OC. Znam takich co mają jedne papiery i kilka przyczepek na różne okazje.
 13. jak sam piszesz ,żrą wszystko. jedyny sposób to każdą owinąć siatką stalową . Wtedy zjedzą tylko to co wystaje z siatki. Kiedyś zostawiały olchy, teraz już nie ma zmiłuj.
 14. Ładne kaczuszki i smaczne , ale kaczki też zjedzą wszystko to co lubią ślimaki, więc może lepiej od razu wszystko zabetonować ? Teraz gdzie by nie grzebnąć łopatą to ławo znaleźć białe jaja tych ślimaków. Nawet pod ziemią nikt ich nie zje. Nie ma naturalnych wrogów , więc wątpię czy kaczki by go wyżerały . Kupię kaczki , zasrają mi ogród , a gównem nie pogardzą śliniki . Do tego jest hemafrodytą czyli jednocześnie paniem i panią. Nie potrzebuje drugiego osobnika do rozmnażania , a składa setki jaj. Nie występuje w lasach , więc może mrówki ? Jest zaliczany do 100 najbardziej inwazyjnych zwierząt w Europie. Stonki u mnie nie ma ( bo nie mam ziemniaków) , ale tego nie sposób się pozbyć. Na mrozy już nie ma co liczyć.
 15. Nie mam nic przeciwko , ale ślimaki luzytańskie występują w skali biblijnej klęski , to nie jest normalne że wieczorem przejść nie można . Są wszystkożerne , dosłownie zjedzą nawet końską kupę i siebie nawzajem też . Poza tym to obcy nam gatunek i pewnie dlatego nie ma komu go zjeść. Sam mu nie jestem w stanie poradzić. Szkoda ,że nie zrobiłem zdjęć jak wyłazi stadem nawet na utwardzoną drogę gminną . Niestety będzie kolejna ciepła zima i jaja tych obrzydliwców bez problemu przezimują w ziemi.
×
×
 • Create New...

Important Information

By using this site, you agree to our Terms of Use.