Jump to content

Drogi Użytkowniku.

Zdajemy sobie sprawę, iż reklamy czasami bywają uciążliwe, jednak  staramy się z nich utrzymywać. Prosimy o wyłączenie blokowania reklam na naszej stronie, a komunikat zniknie. Dziękujemy za zrozumienie!

Forum Pszczelarskie - Pasieka "Banicja"

baru

Użytkownicy
 • Content Count

  315
 • Joined

 • Last visited

 • Days Won

  3

baru last won the day on August 16

baru had the most liked content!

About baru

 • Rank
  100% Domownik
 • Birthday 08/30/1964

Kontakt

 • Strona WWW
  http://www.bajorek.com.pl lub http://pasiekabajorek.pl
 • Skype
  tel.602882166

Informacje o profilu

 • Płeć
  Mężczyzna
 • Imię
  Bronisław
 • Lokalizacja
  Rzepiennik Biskupi
 • Typ ula
  wielkopolskie

Recent Profile Visitors

220 profile views
 1. Wiesz co to za stworzonka? Bo na filmiku nie wiele widać . 23 sztuki to nic ,bo to jest ta waroza która wcisnęła się w resztki czerwiu . Za kilka dni jak się wygryzie 90% czerwiu ,sprawdź ew .jak by było jeszcze kilka komórek zasklepionych to "drapnij i odym . Wykorzystaj dogodną sytuację po karmieniu bo za miesiąc może być znów dwa kółka .
 2. A może po prostu zabija przy wyjściu z komórki . Młode nie dokończa wybarwione .Gdyby zabijał pod zasklepem to powinny być wszystkie stadia rozwoju warozy .
 3. Najlepiej po zapoznaniu się z ustawą ,zapoznać się ze zdaniem PLW ,uniknie się wtedy nieporozumienia .Ja tak zrobiłem i obeszło się bez nerwów. Mam SB ale postaram się chyba o RHD bo rozszerza możliwości .
 4. Postaw miód w ciepłym miejscu to się Ci lepiej sklaruje. Piana występuje rożnie ,najlepiej zbierz z warstewką miodu . Niby nie powoduje psucia się miodu ale będziesz miał białe wykwity w słoikach ,dla Ciebie to pikuś . Klientowi trzeba tłumaczy że ,miód jest "żywy" i ma prawo tak się zachować , to tak krótko .
 5. Wiosenny po 45 zł wspomnienie ,Spadziowo-lipowy na zapisy po 50 zł już nie ma . Nawłociowy po 45zł ilości min. zniknie . Nie będę daro denerwował co mam jeszcze, ale też na zapisy . Rok bidny choć dla mnie i tak lepszy jak poprzedni ,jednak tempo sprzedaży masakryczne . Miałem w tamtym roku propozycje od Ukraińca po 10z ł za kilko na miejsce . Ja sprzedaje tylko swoje wyroby jednak wielu na pewno się skusiło . Jedyna nadzieja w smaku klientów . Są tacy że jak im braknie teraz to zapisują się na następny .To bardzo cieszy . Jednocześnie trochę żal że nie ma się więcej .
 6. Ja bym usunął mateczniki i zaraz położył na korpusie z matką ,przez gazetę . Według mnie lepiej położyć rodzinę bez mateczną na tej z matką . Co do wartości matki nie dyskutuje ,Jeżeli pszczół mało to cudów nie zrobi .
 7. Dlatego robienie ziołomiodów nie jest proste i tanie .U mnie odbudowały połówki węzy w miodni, ale ile wessały do gniazda zanim zaczęły budować lepiej nie mówić . Skutkuje to też zatrzymaniem czerwienia matki .Takie są realia tego procederu 😉
 8. Badania prowadziła dr.Pochorecka ,On rok wcześniej dał by się zabić że 4x4 działa . Leczenie w czasie karmienia według mnie ma jak najbardziej sens.
 9. Tak i leżą na dennicy bo nie ma kto wynieś . Powodzenia kolego ,z przytupem odpowiadasz ,takiej pewności w prowadzeniu pszczół życzę (w połączeniu z wiedzą )
 10. Bo w tamtym roku przynajmniej u mnie doniosły nawłoci a w tym też się zdziwiłem gdy popatrzyłem do miodni po pięciu dawkach 😀. Ziołomiód dobry, to nie tani interes ale ma swoich klientów.
 11. Jechałem dziś z południa do Tarnowa i dalej ,nawłoci macie sporo. U mnie po pasiece niesie się zapach nawłoci ale szału nie ma ,jednak coś ruszyło bo nakrop pomiędzy czerwiem . Pożyjemy zobaczymy, pszczoły jeszcze multum ,jak pogoda dopisze to coś liźniemy .
 12. Nie będę się pastwił (czytaj; pisał jak jest) na Ambrozji podobny post.🙁 Chłopie to są poczwarki-czerw, wyrzucone przez pszczoły .Weź kogoś poproś, kto ma pojecie o pszczołach i niech Ci popatrzy na nie i powie jak jest . Bo coś mi się wydaje że te "mocne" to już na wykończeniu .
 13. stantom20 tak robił a może i robi i jest ok .ale to trzeba kontaktować się z nim .
×
×
 • Create New...

Important Information

By using this site, you agree to our Terms of Use.