Jump to content
Forum Pszczelarskie - Pasieka "Banicja"

baru

Użytkownicy
 • Content Count

  432
 • Joined

 • Last visited

 • Days Won

  4

baru last won the day on May 7 2021

baru had the most liked content!

Community Reputation

125

About baru

 • Rank
  100% Domownik
 • Birthday 01/01/2000

Kontakt

 • Strona WWW
  http://pasiekabajorek.pl
 • Skype
  tel.602882166

Informacje o profilu

 • Płeć
  Mężczyzna
 • Imię
  Bronisław
 • Lokalizacja
  Rzepiennik Biskupi
 • Typ ula
  wielkopolskie

Recent Profile Visitors

871 profile views
 1. Widzę że problemy prostej konstrukcji rosną niebotycznie . gdzieś tutaj wrzuciłem własną , proponował bym iść tym tropem.,ew obieg wewnętrzny went. Jakość matek naprawdę jest ok,potwierdzona przez kolegów którzy brali ode mnie. Na taką skale się sprawdza. Brzytwiarz a może masz złe czujniki ,bo coś za małe te wskazania .
 2. Od tego się zaczęło, świat nauki nie zareagował tak jak trzeba . Nie przyznał się do błędu otwarcie ,wręcz słyszałem na jednym szkoleniu że to odkrycie to plotka . Muszą to "przeboleć" . 40 lat powtarzać błąd dedukcji ,to dowodzi jak wnikliwie był problem warozy badany
 3. Super podejście do sprawy . Każdy popełnia błędy ,ważne żeby wyciągać wnioski i ich nie popełniać powtórnie . Rzepak pewnie zacznie fermentować w dogodnych warunkach,dużo piany . Coś jest w tym miodzie, trzy razy dostałem na prezent i wszystkie zaczęły buzować .
 4. Pozwolę sobie wkleić z innego forum własny post .
 5. Jak byś położył 50kg to by była sztuka 5kg to mało . Taka śruba ma może ponad 300kg nacisku .
 6. Najfajniej jest jak połowę się chwyci górnego a reszta zostaje ,super, w rękach trzymasz korpus i fru , garść młodych pszczół w trawie .
 7. Ja miałem swojej roboty ,skrzynię szczelną ,byłem pewny że jest ok .ale kiedyś wziąłem zboiny zagotowałem i do wora i pod praskę ,poleciało jeszcze sporo. Dlatego kupiłem .1000zł nie mało ale solidnie zrobiona.
 8. Nacek Nie ale wku...rza mnie gdy łapie się do górnego . Reszta mi nie przeszkadza Gospodarze na pełnych korpusach,zimuję na jednym lub półtora
 9. Kupiłem nie dawno ,sprawuje się dobrze ,tak jak kolega powyżej pisał ja też zagotowuję woszczyznę a później wrzucam do tej topiarki . Mnie się nie spieszyło więc chwilę czekałem ,żeby para spenetrowała wsad i dopiero wtedy dociskałem.
 10. Umią i myślą ,to przemyślany efekt i ja też tak zrobiłem w swoich styrodurowych. Kratę nie kitują do góry tylko do dołu a to bezcenne. W moich styrodurach słabym elementem wręgi , robione z miękkiego drzewa (topola osika) po prostu się psują ,
 11. Oczyszczony czy skrobany ? U mnie , 70zł za ramkę, 700zł za rodzinę z czerwiem na 7 ramkach + 3 zapas .
 12. Wpadłem na pomysł ,ustawiłem kupione korpusy do testów w słupku przykryłem ,w środek grzałka temp. 31 st . Sprawdzę który najmniej przepuszcza ciepła na zewnątrz i te kupię .
 13. Ja ? Nie nie moja bajka ,kupie jakieś styropiany pewno bo o producentach z poliuretanu słyszę że oszczędzają na wadze coraz bardziej .
 14. Ciekawy pomysł,cena nie zła na promocji i fajny pomysł na pokazanie wodoodporności tensometrów.
 15. Łysoń 2.033kg gr 2,35cm Burnat -kompatybilny z innymi 2.335kg gr 2,35cm Burnat -ich oryginalny pomysł 2.635kg gr 3,72cm (nie pasują wręgi do innych) Mój styrodurowy -2,640kg gr 5,0cm Właśnie się zastanawiam nad wyborem ;).
×
×
 • Create New...

Important Information

By using this site, you agree to our Terms of Use.