Jump to content

Drogi Użytkowniku.

Zdajemy sobie sprawę, iż reklamy czasami bywają uciążliwe, jednak  staramy się z nich utrzymywać. Prosimy o wyłączenie blokowania reklam na naszej stronie, a komunikat zniknie. Dziękujemy za zrozumienie!

Forum Pszczelarskie - Pasieka "Banicja"

baru

Użytkownicy
 • Content Count

  325
 • Joined

 • Last visited

 • Days Won

  3

baru last won the day on August 16

baru had the most liked content!

About baru

 • Rank
  100% Domownik
 • Birthday 01/01/2000

Kontakt

 • Strona WWW
  http://www.bajorek.com.pl lub http://pasiekabajorek.pl
 • Skype
  tel.602882166

Informacje o profilu

 • Płeć
  Mężczyzna
 • Imię
  Bronisław
 • Lokalizacja
  Rzepiennik Biskupi
 • Typ ula
  wielkopolskie

Recent Profile Visitors

310 profile views
 1. Chodziło o tych którzy uważają że pszczoły "są bezobsługowe ". Cherlaki mog ale zarazić okolice .
 2. Dbajmy o pszczoły.docx Mnie się udało ,przenosisz plik na pisanego posta i jest . Przy okazji rozpowszechnię , bo według wet. choroby pszczół, znów zbierają żniwo
 3. Nie wiem jak,ale kolega który teraz nie jest pszczelarzem (uczulenie ) potrafił 3-4 roje w ciągu roku "ściągnąć " do swoich uli . Mi ani jeden się nie wprowadził ,a odległość 300m .
 4. Jest tak jak na pożytku ,te rabujące latają i wracają ciężkie , reszta pasieki krąży "tak bez celu" . W tym roku skasowałem matki w trzech rodzinach rabujących w swojej pasiece ,w sezonie ciężko zaobserwować teraz dużo łatwiej . Ja nie potrzebuje pszczół które zawsze mają "miód" choć w polu nic nie ma. A tak reklamuje jedną ze swych linii , jeden z hodowców matek .
 5. W tamtym roku przeżyłem coś podobnego ,gdy jedna z rodzin zaczęła rabowacz "padającą pasiekę " w świeżo zasklepionym czerwiu w jednej komórce max. było 16 sztuk warozy . Kto idzie o zakład że tyle się nie zmieści w jednej komórce. To była maskara , w tym roku wydaje się być ok .
 6. Z Twoich postów (czytałem też o Twojej "walce " z rejestracją SB ) wynika że macie kogoś trudnego do współpracy . Na naszym terenie nie słyszałem o takich wymogach .
 7. Dokładnie tak jest , kiedyś tak robiłem ,rozlewałem całość do słoików . Dużo osób mówiło "dobra to se rozgrzeje w gorącej wodzie " . Więc znów tłumaczenie ,niektórzy płacili i zostawiali żebym im "rozpuścił " w dekrystalizatorze. Teraz wolę rozlewać na bieżąco . W tym roku ni było problemu ,nawet były zagwozdki bo odstojniki mam małe .
 8. Co Ty opowiadasz za nowości . Chłopie poczytaj o termice ula .To że męczysz pszczoły i dają sobie radę z Twoimi pomysłami to nie znaczy że tak im najlepiej . Literatura i obserwacja .
 9. W mojej obecności z ulika weselnego poszły wszystkie pszczoły .Był pokarm był czerw .
 10. A takie pośrodku ,nie wykształcone samice .
 11. Wiesz co to za stworzonka? Bo na filmiku nie wiele widać . 23 sztuki to nic ,bo to jest ta waroza która wcisnęła się w resztki czerwiu . Za kilka dni jak się wygryzie 90% czerwiu ,sprawdź ew .jak by było jeszcze kilka komórek zasklepionych to "drapnij i odym . Wykorzystaj dogodną sytuację po karmieniu bo za miesiąc może być znów dwa kółka .
 12. A może po prostu zabija przy wyjściu z komórki . Młode nie dokończa wybarwione .Gdyby zabijał pod zasklepem to powinny być wszystkie stadia rozwoju warozy .
 13. Najlepiej po zapoznaniu się z ustawą ,zapoznać się ze zdaniem PLW ,uniknie się wtedy nieporozumienia .Ja tak zrobiłem i obeszło się bez nerwów. Mam SB ale postaram się chyba o RHD bo rozszerza możliwości .
 14. Postaw miód w ciepłym miejscu to się Ci lepiej sklaruje. Piana występuje rożnie ,najlepiej zbierz z warstewką miodu . Niby nie powoduje psucia się miodu ale będziesz miał białe wykwity w słoikach ,dla Ciebie to pikuś . Klientowi trzeba tłumaczy że ,miód jest "żywy" i ma prawo tak się zachować , to tak krótko .
×
×
 • Create New...

Important Information

By using this site, you agree to our Terms of Use.