Jump to content

Drogi Użytkowniku.

Zdajemy sobie sprawę, iż reklamy czasami bywają uciążliwe, jednak  staramy się z nich utrzymywać. Prosimy o wyłączenie blokowania reklam na naszej stronie, a komunikat zniknie. Dziękujemy za zrozumienie!

Forum Pszczelarskie - Pasieka "Banicja"

baru

Użytkownicy
 • Content Count

  241
 • Joined

 • Last visited

 • Days Won

  2

baru last won the day on March 4 2016

baru had the most liked content!

About baru

 • Rank
  100% Domownik
 • Birthday 08/30/1964

Kontakt

 • Strona WWW
  http://www.bajorek.com.pl
 • Skype
  tel.602882166

Informacje o profilu

 • Płeć
  Mężczyzna
 • Imię
  Bronisław
 • Lokalizacja
  Rzepiennik Biskupi
 • Typ ula
  wielkopolskie

Recent Profile Visitors

158 profile views
 1. Właśnie w niedziele był Pan który ma po sąsiedzku firmę rozlewającą miód z Ukrainy . Pofatygował się kawał drogi po mój miód. U mnie na wystawce są miody z "przed lat" najstarszy z 2013r.nie każdy skrystalizował tak jak książka pisze . Ale po to są wystawione, żeby każdy widział jak mój miód może ,czy będzie wyglądał za miesiąc czy rok . Nie rozlewam też wszystkiego od razu do słoików bo część klientów chce płynny . Weź tu za miesiąc wiosenny płynny . Jak ja go podgrzeje to wiem że nie jest przegrzany .
 2. U mnie cena 45zł za 1,25 kg, 25zł za 0,5 litra czyli te prawie 700g . miód wielokwiatowy wiosenny ,prawdziwy wielkokwiatowy z racji tego że mieszkam w ekologicznej okolicy i o przemysłowych uprawach nie ma mowy . Aromat mniszka ,czeremchy wyczuwalny . Z tego co się orientuje ,jeszcze mało kto wirował ,wielu straciło dużo rodzin . .
 3. michal79 A co znalazłeś rój, dziko żyjący dłużej jak 4 lata ? 😉
 4. Jak Bozia chce to "postawi " zachwyconego pszczelarza przy nowo zakupionym ulu w południe, jak pszczoły się rozbijają o niego oślepione słońcem odbitym.Wtedy taki pszczelarz zap ..yla do sklepu i maluje od razu daszki na biało .Mnie Bozia lubi .
 5. Co do mojej wiedzy o dostosowaniu . Miałem i mam . styrodury na pełnej i z siatką. drewniane ocieplane , jak wyżej. z jednej deski , jak wyżej . Mało tego i warszawiaki zwykłe z jednej deski . Już nie wspomnę o starej pasiece wz ocieplenie 4-8 cm sieczki . Nikt nie wcisnął też na siłę roju pszczół który zbierałem po pół roku bytowania pomiędzy strop a podłogę gdzie "wysokość ramki "była około 30 cm. Nikt też nie kazał siedzieć na gałęzi rojowi który zginął tego roku z głodu i zimna , znalazłem pod drzewem martwy. Te się nie dostosowały .
 6. Pszczoły i dawniej i teraz potrafiły się dostosować po prostu do warunków .Dorabianie ideologi to nasza domena . Moje styrodury ,Wasze jednościenne z otwartymi dennicami ,po prostu dają radę . Tata miał 50 lat warszawskie ocieplane ,też dały radę .wylotek mały ,ul ciepły czytaj termos ,na wiosnę zimny . Dały rade i życzył bym sobie takich miodnych lat .
 7. manio pozwolę się z Tobą nie zgodzić .Te dziuple umieszczone wysoko ,też nie maiły dna ? Właśnie dlatego że obserwuję to robię tak a nie inaczej . Wyleganie pszczół na zewnątrz to sytuacje ekstremalne. Odkąd przeszedłem na 5cm grube styrodury i zamknięte dennice ,skończyło się "wyleganie "pszczół . Pszczoły nie wydzielają wielkiego ciepła ,pszczoły jak chcą to je wytwarzają .
 8. Jak nie będzie pożytku,jak będzie nektar nie będę robił . Bo bym miał zafałszowany ziołomiód 😂. Ale sok z pokrzyw już robię i konserwuje cukrem ,czyli zasypuje na ful
 9. Tylko uważaj bo sok z pokrzywy łatwo się psuje ,nie wiem jak to będzie z miodem ale z syropem trzeba się spieszyć . Ja robię zawsze tyle żeby pszczoły to pobrały i podkarmiaczki muszą być myte . Klienci bardzo zadowoleni .
 10. Wszyscy się prześcigają w porównywaniu dziupli jako najlepszego siedliska dla pszczół . Więc przytoczę kilka szczegółów. W dziupli nie było wentylacji górą (pajączki),nie było wentylacji dołem(siatka), była wentylacja tylko dziurą po dzięciole. Pszczoły studzą gniazdo wyciągając powietrze ,jak ma im w tym pomóc otwarta dennica? Gdy mamy na zewnątrz 38 st ? W zimie i na wiosnę muszą zatykać uliczki żeby zimno nie piz..hulało . W lecie muszą zatykać uliczki żeby gorące powietrze nie wchodziło do ula to się pytam po co ta siatka? Mam dennice pełne i osiatkowane ale zasunięte ,służą mi tylko do ułatwienia obserwacji osypu i ew. do transportu. Jak ktoś wcześnie pisał wystarczy obserwować pszczoły . Po przetestowaniu i przemyśleniu nowinek ,wszystkie ule mają wentylację tylko wylotkiem. Moje zdanie .
 11. 😂😂😂 Dlatego mamy jak mamy, odważnych amatorów nie wahających się "przepychać swoją niewiedzę " Dałem się i ja ponieść nerwom bo dawno takiego bufoniastego tekstu nie czytałem w necie.
 12. Jak koledzy z wagą ? Przybywa, ubywa ?
 13. Przeczytałem zaległosci i rzuciło sie mi w oczy dwa posty Może po prostu nie jest dobry dla nich .I to jest cała filozofia .
 14. To jest waga ciężka ,przykładowo cztery wagi = dwie beczki miodu spadziowego po 300kg w hurcie ,trochę drogo .
 15. Witejcie . Dorzucę parę groszy ,różowy styrodur jest najbardziej podatny na uszkodzenia .Najbardziej kruchy -wnioski po dwóch- trzech sezonach . Ja się rzuciłem na głębsza wodę i nie żałuję .Zgryzanie to kwestia też a może największa linii pszczół na całą pasiekę , mam może trzy rodziny które maja takie ciągotki . Zresztą tym rodzinom przeszkadzam i ja podczas przeglądów będą wymienione lub pójdą do drewniaków . To są też bardzo pyłkodajne rodziny i rojliwe.
×
×
 • Create New...

Important Information

By using this site, you agree to our Terms of Use.