Jump to content

Drogi Użytkowniku.

Zdajemy sobie sprawę, iż reklamy czasami bywają uciążliwe, jednak  staramy się z nich utrzymywać. Prosimy o wyłączenie blokowania reklam na naszej stronie, a komunikat zniknie. Dziękujemy za zrozumienie!

Forum Pszczelarskie - Pasieka "Banicja"

baru

Użytkownicy
 • Content Count

  399
 • Joined

 • Last visited

 • Days Won

  3

baru last won the day on August 16 2020

baru had the most liked content!

Community Reputation

110

About baru

 • Rank
  100% Domownik
 • Birthday 01/01/2000

Kontakt

 • Strona WWW
  http://pasiekabajorek.pl
 • Skype
  tel.602882166

Informacje o profilu

 • Płeć
  Mężczyzna
 • Imię
  Bronisław
 • Lokalizacja
  Rzepiennik Biskupi
 • Typ ula
  wielkopolskie

Recent Profile Visitors

467 profile views
 1. Tak ,tak jest dokładnie i dobrze by było ją wymienić w sezonie lub pod koniec .
 2. ikor ,nie mogę wyczaić po co są te wkręty w tych grubych listwach . Czy one są skręcane z dwóch? Bo chyba ta cienka listewka jest klejona?
 3. Ja taki zabytek mam ,chyba 24v,600w nie używam żadnych regulatorów . Przy drucie ocynkowanym było to chyba dwie sekundy,ale to dawno. Bo od dłuższego czasu używam 0,4mm nierdzewkę i trzeba policzyć do 4 .
 4. Irkor ,więc jak jest z budowaniem plastrów w tym ulu ,czy pszczoły się trzymają schematów ? Na filmikach jest zawsze wszystko cacy ,a Ty masz wiedzę 👍 Nie przeraża mnie jakieś odstępstwo ale tak ogólnie o tendencję pytam . Bo ramka w tym ulu daje pszczołom więcej "możliwości fantazjowania" niż w ulikach weselnych.
 5. Pytałem o "nie stymulowane" i o to ile u irkora. Ja wiem co potrafi rodzina ,stymulowana i mająca dostęp do pyłku. Ogólnie sonduje temat ,choć jakie takie pojęcie mam. . Odpowiedź irkora mnie satysfakcjonuje ,Twoja również . Dziękuję ,przeskakuje do linku .
 6. Dzięki . Czyli to ten standardowy ul . Plastry duże ,to z odbudową ramki wielkopolskiej nie powinno być problemu. Trochę się obawiam o równoległość . A jak w Twoim ulu? trzymają się linii jaki snozy wyznaczają ,czy próbują skosować ? Bo dzika zabudowa pod ramkami z reguły jest budowana pod kątem 45st do ramek., Niezależnie czy ciepła czy zimna zabudowa. A wylotek masz z boku ? Bo to sugeruje używanie kraty .
 7. A ile przykładowo odbudowuje ramek taka rodzina ? "o własnych siłach" nie stymulowana. Nie mam wiedzy ,ale ciekawi mnie temat ,ze względu na odbicie się od dna ,na którym się znalazłem dzięki kupnej węzie. Nie wiem jeszcze jak ugryźć temat . Zabudowa dzika w ulu z suszem może być zanieczyszczona woskiem ze starych ramek. Zastanawiam się nad wykorzystaniem uli ,wielkopolskich do tego "procederu" ,dylemat, 1/2 czy cała ?
 8. Rynek istnieje, ale to nie tak że zaplanujesz sobie że sprzedasz 50 przezimowanych rodzin po powiedzmy 500zl. Jak nie będzie upadków rodzin to kicha. Po 350zl będą. Sztuką jest mieć wtedy gdy innym padają. Takie niestety realia tego biznesu. Gdyby rodziny nie padały ludziom to rynek odkładów by legł w gruzach.
 9. Pierwszy wpis 10st , 80kg Ostatni -6st , 90kg Chyba że źle czytam ,że to nie waga.
 10. Przy 16st różnicy na minus ,10kg przybytku? Coś mi się tutaj nie zgadza .zarówno waga za 35 zeta jak i profesjonalna pokazywał ubytek wagi wraz ze spadkiem temperatury. Musiałeś coś zamieszać przy kabelkach . Mało tego to są za duże różnice . Kolega który "walczy" też z podobną konstrukcją ,miał podobne wskazania ,okazały się błędem podłączenia . Ja nic nie robię tylko obserwuję ,zaraz idę porobić zdjęcia i wyślę Ci na emalia.
 11. Mam i testują ją pod balkonem . Testuję "pełzanie " pomiarów względem temp. My ślę że dla dobra tematu zalinkuje ten temat .Kolega astroludek wpadł na to . http://forum.pasiekaambrozja.pl/viewtopic.php?f=47&t=19680&hilit=waga&start=150 Zdjęcie mojego stanowiska badawczego .Na emalia wyśle Ci jutro zbliżenia . Przeczytaj od początku ,prostota tego patentu powala;) . Ostatnio były poszukiwania takiego modelu ,bo ten z początku tematu znikł ,okazało się że jest taki model teraz ,linki na ostatniej stronie .
 12. Dlatego zawsze się pisze gniazdo, dopasowane do wielkości rodziny. Jednak gdy będą mrozy to bym nie liczył że się przemieszczą.
 13. Robert z tych sikorek to bym się tak nie cieszył. Niech by sobie jadły co spadnie ale napieprzają w siatkę i niepokoją pszczoly. Co powoduje większy osyp. Takie moje zdanie.
 14. Piotr jest na Ambrozji temat o wagach. Za 35 ,zl one się nie tarują. Wygaszają się, ale po przyciśnięciu guziczka lub"stopą", podają wagę bieżącą lub z ew. Zmianą. Nie wiem jak to jest ale działa. Gdyby było się w stanie, wzbudzić ją elektronicznie i przechwycić ten wynik to połowę elektroniki mamy 😉. Stoi teraz pod balkonem i" nie swiruje za bardzo " przy tych temp. Niby temat zaczynam ale brakuje czasu. Mam schemat od mania, i nie zdążyłem złożyć. Rok czasu używałem tej za 35 zł, tylko wyświetlacz był na" przedłużaczu" Czytanie forum na tel. to ciekawa rzecz, tyle reklam 🙈. Na kampie nie mam nic 😉. Lubię Ubuntu 👍
×
×
 • Create New...

Important Information

By using this site, you agree to our Terms of Use.