Jump to content

Drogi Użytkowniku.

Zdajemy sobie sprawę, iż reklamy czasami bywają uciążliwe, jednak  staramy się z nich utrzymywać. Prosimy o wyłączenie blokowania reklam na naszej stronie, a komunikat zniknie. Dziękujemy za zrozumienie!

Forum Pszczelarskie - Pasieka "Banicja"

Krzyżak

Użytkownicy
 • Content Count

  805
 • Joined

 • Last visited

 • Days Won

  44

Krzyżak last won the day on May 31

Krzyżak had the most liked content!

About Krzyżak

 • Rank
  As forumowy

Informacje o profilu

 • Płeć
  Mężczyzna
 • Imię
  Szymon
 • Lokalizacja
  Toruń
 • Typ ula
  3/4Langstroth

Recent Profile Visitors

387 profile views
 1. Michał, może i niezniszczalny ale "spust" od tyłu jest mega niewygodny.
 2. To akurat może generować rabunki w pasiece. Lepiej jest obrócić podkarmiaczkę do góry dnem i na to daszek. Pszczoły ulowe ją szybko wyczyszczą.
 3. Odsklepiny zostają w wannie do odsklepiania 24-48h. Wanna od góry nakryta płytą w środek farelka z termostatem lub kabel grzewczy. Odsklepiny po tym czasie prawie suche. Można je potem jeszcze zalać wodą ale mało już z tego "cukru" się odzyska. Suche odsklepiny do beczki i parownica. Piękny czysty wosk na węzę.
 4. Pisak olejowy lub z farbą plakatową.
 5. Praktyka i badania polwe zdaje się dr Borsuka, następnie p.Kruka /nie mogę znaleźć teraz linku/ nie potwierdzają tezy o złym wpływem wstrząsów na matki podczas histolizy.
 6. Tak, mogła się nalecieć matka z lotu godowego. Nie bez przyczyny niektórzy dają kratę na wylotek podczas osadzania cennych matek w "bezmtecznej" rodzinie. Mogła też być młoda nieunasienniona jeszcze matka z cichej wymiany. Jest kilka możliwości, aby rodzina "bezmaeczna" jednak miała matkę.
 7. Pewnie nie był bezmateczne.
 8. A ile to roboty zestawić miodnię na bok, podnieść gniazdo w położyć kratę ? Góra 15 sekund. Mam auto pszczelarskie z paką, w kabinie mam wszystko co potrzeba w każdej ilości. Nadmiarowych krat, to z 50 ze sobą wożę, a w sezonie rojowym spryskiwacz zawsze pod ręką. Nie szukaj dziury w cały kolego.
 9. A ja zatrzymałem wczoraj wychodzący rój. Przyjechałem na pasiekę a tam wychodzi rój z jednego ula. Pszczoły wylewają się na przednią ścianę ula. Wrzuciłem szybko kratę odgrodową na dennice. Pszczoły na ulu porządnie zrosiłem wodą. Po pół godzinie towarzystwo normalnie pracowało. Potem rozebrałem ul i zerwałem dwa mateczniki, które musiałem przeoczyć przy ostatnim przeglądzie. Do gniazda dwie ramki z suszem i korpus węzy między gniazdo a miodnie. Ciekawe czy wybiłem im głupoty z głowy.
 10. Rój /szczególnie cudzy/ dobrze jest przegłodzić w piwnicy z 48h. Wg doktorów, po takim zabiegu nie masz szans na przeniesienie ewentualnego zgnilca do nowego ula.
 11. Miód nie będzie drożał, nie ma co się łudzić. Tendencja na rynkach światowych od lat jest w dół. Oczywiście jeden czy drugi Kowalski może się chwalić, ze sprzedaje np. hipsterom słoik coraz drożej ale generalnie tendencja jest spadkowa.
 12. Bzdura do kwadratu. W 2014 r. frezarka w Obi kosztowała 90zł, teraz ta sama 190zł. Poza piwem wszystko podrożało. "Dobra zmiana" - to się chyba nazywa.
×
×
 • Create New...

Important Information

By using this site, you agree to our Terms of Use.