Jump to content

Drogi Użytkowniku.

Zdajemy sobie sprawę, iż reklamy czasami bywają uciążliwe, jednak  staramy się z nich utrzymywać. Prosimy o wyłączenie blokowania reklam na naszej stronie, a komunikat zniknie. Dziękujemy za zrozumienie!

Forum Pszczelarskie - Pasieka "Banicja"

Krzyżak

Użytkownicy
 • Content Count

  1,165
 • Joined

 • Last visited

 • Days Won

  64

Krzyżak last won the day on December 21 2020

Krzyżak had the most liked content!

Community Reputation

490

About Krzyżak

 • Rank
  Guru forumowy

Informacje o profilu

 • Płeć
  Mężczyzna
 • Imię
  Szymon
 • Lokalizacja
  Toruń
 • Typ ula
  3/4Langstroth

Recent Profile Visitors

723 profile views
 1. Dla osób angielsko języcznych lub "google translate" Jest pod tym LINKIEM do ściągnięcia za darmo, grudniowy nr American Bee Journal w wersji PDF. Między innymi na stronie 1349 jest artykuł dr Randy Olviera o stosowaniu kwasu szczawiowego w trakcie pozyskiwanie miodu. Mite Control While Honey is on the Hive
 2. U mnie dziś dziewczyny polatały, miło było je znowu zobaczyć
 3. Jak potrzebujesz, to translatory /jako wtyczki do przeglądarek/ w locie tłumaczą napisy na polski.
 4. To jest zawsze sprawa indywidualna. Ja zawsze dążę aby różnego sprzętu było jak najmniej. Optymalnie to: jedna dennica, korpus, ramka, daszek i podkarmiaczka. Moim zdaniem jak nie prowadzi się sprzedaży odkładów czy matek, to nie ma co się pchać w odkładówki. Z ekonomicznego punktu widzenia też nie ma to sensu. Taki korpus odkładowy kosztuje w materiale i robociźnie prawie tyle samo co normalny.
 5. Devon, wg jego opinii klimat paskudny.
 6. Jako, że odwiedzili mnie na święta goście z Hiszpanii, siostra z mężem Hiszpanem, to dziś kawałek który słuchałem będąc jeszcze na studiach Hiszpanki rock
 7. A mnie dziwi a i czasem śmieszy, że ludzie mają takie parcie na szkło. Ale to chyba w imię starej zady, "Nic nie umiesz, to ucz innych"
 8. Stosować środki, które działają pod zasklepem i długość fazy foretycznej będzie bez większego znaczenia.
 9. Nie wykryto amitrazy, bo rozkłada się między innymi na dwa związki /których nazwy są taka długie że nie jestem wstanie przytoczyć/, które są równie toksyczne a zostają w ulu forever. Żadne sterylizowanie w autoklawach ich nawet z wosku nie "wypłucze". Wracając do tematu, lądowiska są w skazane, gdy unasienniamy matki w ulach z osiatkowaną dennicą. Zdarza się /niestety nie rzadko/, że matka wracając po locie uwiesza się pod ulem, pszczoły do niej przechodzą i tam próbują żyć.
 10. Papy się czepiacie, a amitrazę do ula walicie przez lata, a potem go skrobiecie żeby zdrowiutki propolis zebrać
 11. Mit pszczelarski, nie mający poparcia w praktyce. Bo masz oryginalnego Nicota. 99% ma chińską podróbę, która się do niczego nie nadaje. Zmusić tam matkę, żeby czerwiła to cud nad Wisłą. Żadne smarowania, nakrapiania woskiem czy zostawianie w ulu na tydzień nie pomagają. Bezskutecznie trenowałem temat chińskich Nicotów dwa sezony. Nawet kiedyś zadzwoniłem do "PolskiegoMiodka", bo pokazywał na YT jak to pięknie mu idzie hodowla w chińskim Nickocie. Motał się chłopak pół godziny przez telefon, po czym na koniec się przyznał, że on to jednak ma oryginalnego Nicota a nie tego chinola za 50zł.
 12. To nie zawsze musi być gadżeciarstwo. Często trzeba przerobić ileś tam rozwiązań żeby znaleźć to właściwie dla siebie. Miałem tak np. z wózkami pasiecznymi, zbudowałem kilka różnych wersji a w koniec końców nie używam żadnego, bo się u mnie nie sprawdzają.
×
×
 • Create New...

Important Information

By using this site, you agree to our Terms of Use.