Jump to content

Drogi Użytkowniku.

Zdajemy sobie sprawę, iż reklamy czasami bywają uciążliwe, jednak  staramy się z nich utrzymywać. Prosimy o wyłączenie blokowania reklam na naszej stronie, a komunikat zniknie. Dziękujemy za zrozumienie!

Forum Pszczelarskie - Pasieka "Banicja"

Krzyżak

Użytkownicy
 • Content Count

  757
 • Joined

 • Last visited

 • Days Won

  41

Krzyżak last won the day on March 31

Krzyżak had the most liked content!

About Krzyżak

 • Rank
  As forumowy

Informacje o profilu

 • Płeć
  Mężczyzna
 • Imię
  Szymon
 • Lokalizacja
  Toruń
 • Typ ula
  3/4Langstroth

Recent Profile Visitors

293 profile views
 1. Kiedyś z kolegą za długo posiedzieliśmy wieczorem, to jego żona odwiozła go takim bolidem Tesco do domu
 2. Zostaw i nie przejmuj się takimi pierdołami.
 3. Wosk dziewiczy nie ma żadnego zapachu. Weź Boguś sobie bialutką dziką zabudowę i wetkaj tak kinol. Możesz wąchać tydzień i nic nie wyczujesz. Wszelkie zapachy i kolor wosk pszczeli łapie z czasem. Oceniając żółty pachnący krążek wosku mówiąc, że ten to jest prawdziwy pszczeli mijamy się z prawdą. Ani kolor, ani zapach nie świadczy o prawdziwości wosku. Czysty, prawdziwy wosk pszczeli nie ma ani zapachu ani koloru.
 4. Pszczelarstwo to nie sprawa życia i śmierci, to coś znacznie poważniejszego
 5. W zimę pszczoły mają pokarm zgoromadzony przez sezon lub podany przez pszczelarza jesienią. Ciasto to się daje odkładom w lato.
 6. Kolega stosuje lizawki solne w swojej pasiece, pszczoły z nich korzystają. Niektórzy dodają sól do cist pszczelich i to w wielokrotnie większych stężeniach niż podano w 1964r. Pszczoły żyją i mają się dobrze.
 7. U nas mówią, że nie kupuje się pszczół po zmarłym, bo pszczoły za nim idą.
 8. Robert ustaw beczki, a nuż będą paliwo zrzucać
 9. I tylko to się liczy, reszta to wymysły pszczelarzy.
 10. Mnie nie interesuje jak działa to urządzenie, choć z przedstawionych materiałów wiadomo jak. Chodzi o to, że konieczność przetopu próbki przed badaniem eliminuje go z większości zastosowań. Póki co jest bubel, więc tak go oceniam. Jak będzie wersja niewymagająca przetopu, to będę chwalił.
 11. Moim zdaniem, urządzenie póki co bezużyteczne. Jeżeli przed sprawdzeniem, trzeba stopić wosk i uformować go w specjalny kształt to jego zastosowanie spada prawie do zera. Powinno być tak zrobione, że można odłupać kawałek wosku wrzucić do maszyny i ma pokazać wynik. Wtedy Pan Heniu na skupie mógłby każdego sprzedającego sprawdzić i skończyło by się "dosypywanie" syfu do wosku. Pewnie spowodowało by to złamanie rynku wosku na rok czy dwa ale raz na zawsze byśmy się oczyścili.
 12. Napisz do Matuli niech oddaje kasę za rodziny
 13. Tadziu już Ci to tłumaczyłem. Piszę "kontrę" do styroduru, żeby osoby zaczynające pszczelarstwo, a czytające ten wątek miały świadomość, że to syf. Że jest lepsza alternatywa. Jak będziesz w tym wątku pisał tylko Ty i Krzychu chwaląc "plastik", to ktoś może pomyśleć, że wszyscy tak uważają i że styrodur to super fajne rozwiązanie. Nie jest to więc zaśmiecanie tematu tylko polemika. Chyba to rozumiesz.
×
×
 • Create New...

Important Information

By using this site, you agree to our Terms of Use.