Jump to content

Drogi Użytkowniku.

Zdajemy sobie sprawę, iż reklamy czasami bywają uciążliwe, jednak  staramy się z nich utrzymywać. Prosimy o wyłączenie blokowania reklam na naszej stronie, a komunikat zniknie. Dziękujemy za zrozumienie!

Forum Pszczelarskie - Pasieka "Banicja"

Krzyżak

Użytkownicy
 • Content Count

  643
 • Joined

 • Last visited

 • Days Won

  34

Krzyżak last won the day on January 18

Krzyżak had the most liked content!

About Krzyżak

Informacje o profilu

 • Płeć
  Mężczyzna
 • Imię
  Szymon
 • Lokalizacja
  Toruń
 • Typ ula
  3/4Langstroth

Recent Profile Visitors

206 profile views
 1. Jeżeli masz zarejestrowane RHD w ramch działalności pszczelarskiej to możesz sprzedawać tylko produkty pszczele nieprzetworzone. Jeżeli masz "RHD w ramach sadów orzechowych" to może tam możesz przetwarzać orzechy dodając do nich miód, tego nie wiem. Ale RHD w ramach działalności pszczelarskiej można tylko produkty nieprzetworzone i są jeszcze na to limity ilościowe.
 2. Produktów pszczelich nie można przetwarzać w ramach "RHD na produkty pszczele".
 3. Zdrowotne chyba można płacić samemu bez żadnego zatrudnienia gdziekolwiek.
 4. Można kupić ziemię bez krusu i bez papierów rolniczych, nie mam problemu.
 5. Zmierz po 10 komórek na raz i nie w dwóch tylko w 3 kierunkach. Jak pomiar wyjdzie w każdym kierunku 52mm to znaczy że jest git. Gratulacje.
 6. Ładna rzecz, choć dość duża, będzie miała sporą bezwładność. Trzeba będzie dobrze stojak dociążyć żeby nie tańczyła. Myślę, że i spiner i wytapiarkę parową można z niej zrobić bez problemu.
 7. Zbiorniki kwasowe czyści się najpierw zasadą a potem kwasem. Zasada najlepiej oczyści z tłuszczy a wszelkiego rodzaju kamienie załatwią kwasy. Poza tym kwas zneutralizuje resztki pozasadowe w zbiorniku. Najtańsza zasada to oczywiście soda kaustyczna. O czyszczeniu możesz doczytać na piwo.org Pokaż jakąś fotkę tego cuda.
 8. Nie doprecyzowałem. Przy stosowaniu kwasów wymianie corocznej podlega spirala i pompka. U tego producenta, jak piszesz, spirala 25zł + pompka 99zł. U innych producentów dyfuzorów z tego co pamiętam części zamienne jeszcze droższe.
 9. W tego rodzaju parownikach co roku trzeba wymieniać spiralę. Koszt 100zł.
 10. Jak się boisz, to dwa termostaty i po sprawie. Większym bólem jest stałość zasilania, UPS by się przydał.
 11. A kabel grzewczy z termoststem plus talerzyk z wodą nie starcza ?
 12. Te amerykańskie są z latexem, u nas takie dość drogie. Ściereczki lepsze będą, może się je uda użyć kilka razy.
 13. No taki "ręcznik warsztatowy". Randy piszę, że ma za sobą pierwsze testy na ściereczkach celulozowych i dalej je będzie w tym roku testował. Są lepsze, bo w każdą może wsiąknąć 40g kwasu szczawiowego, a w ręcznik tylko 18g. Stosowałem je kiedyś do podawania tymolu są bardzo fajne. Może też je przetrenuję. Jedyna wada, że są droższe niż ręczniki. Koszt nośnika wychodzi drożej niż sam "lek".
 14. Trenowałem metodę. Bardzo ciężko znaleźć odpowiednie ręczniki w Polce. Przerobiłem kilka rodzai. Albo słabo chłoną mieszaninę, albo sklejają się tak że nie idzie odwinąć, wiele się drze. Metoda aplikacji to też nie taki "piece of cake" jak rodzina rozbudowana do 3-4 korpusów. Póki co odpuściłem temat i w tym sezonie spróbuję przetrenować paski z kwasem. Z tego co pamiętam to Randy ma 1500rodzin. p.s. Oba posty (Tomka i mój) należało by chyba przenieść do wątku o kwasach.
×
×
 • Create New...

Important Information

By using this site, you agree to our Terms of Use.