Jump to content

Drogi Użytkowniku.

Zdajemy sobie sprawę, iż reklamy czasami bywają uciążliwe, jednak  staramy się z nich utrzymywać. Prosimy o wyłączenie blokowania reklam na naszej stronie, a komunikat zniknie. Dziękujemy za zrozumienie!

Forum Pszczelarskie - Pasieka "Banicja"

Krzyżak

Użytkownicy
 • Content Count

  1,095
 • Joined

 • Last visited

 • Days Won

  58

Krzyżak last won the day on November 20

Krzyżak had the most liked content!

About Krzyżak

 • Rank
  Guru forumowy

Informacje o profilu

 • Płeć
  Mężczyzna
 • Imię
  Szymon
 • Lokalizacja
  Toruń
 • Typ ula
  3/4Langstroth

Recent Profile Visitors

556 profile views
 1. Nie zarobione $14,95 tylko stracone $0,05
 2. Nie, nie można. Ewentualne szparki między korpusowe nie niosą za sobą takich konsekwencji jak dziurawe gumy.
 3. Pewien mądry pszczelarz z Pogórza Izerskiego mawia tak, a ja się z nim zgadzam w 100%: "Dużo pszczół, to dużo czerwiu. Dużo czerwiu, to dużo pszczół. Dużo pszczół, to dużo miodu."
 4. Po pierwsze primo, nie ule bezwręgowe tylko bezfelcowe !!! Po drugie primo, drobne szparki mogą się pojawić ale w niczym nie przeszkadzają. Nie zwracam na nie zupełnie uwagi, bo i po co.
 5. Eeee tam. To wszystko zależy jak zrobisz badanie. Jak postawisz dwa korpusy 1/2DD na dennicy to matka może mniej chętnie schodzić do dolnego i wtedy może zauważysz różnicę do pełnej ramki DD. Postaw natomiast 3 korpusy 1/2DDl, to już nie ma żadnych różnic. Matka ładnie zaczerwi 2 i 3 korpus tak jak by to była jedna ramka DD. Ale to wszystko przy średnich rodzinach. Silna rodzina idzie pełną parą bez względu na rodzaj ramki i ilość korpusów.
 6. Warto brać wszystkie w delegację. Jak Ci się trafi jakaś mega silna rodzina a jeszcze nie pora na odkłady, to zawsze można ją w środku dnia zamienić miejscami ze słabszą. Bardzo skuteczna metoda zapobiegania rójkom.
 7. Tam nie trzeba żadnej siły, tylko dwóch rąk. Kobiety też je mają i to dużo zwinniejsze niż my.
 8. Ten skobel bez problemu obsłuży kobieta. Idzie lekko a trzyma mocno. Wiem, bo używałem wiele razy jak bawiłem się jeszcze wózkami. Co do trwałości, to ten wichajster przetrzyma wszystkie sklepowe zapięcia za masę kasy. Poza tym nikt go nie ukradnie, bo nie ma wartości. Moim zdaniem jest to rozwiązanie duże lepsze, trwalsze, niezawodne i 10 razy tańsze od pasa ze sklepu.
 9. Lepiej kupić taśmę /jest tania/ i łączyć takim wichajstrem jak ma Krzysiek. Stosowałem kiedyś, są ok. Czeski patent.
 10. Każdy ma inne warunki, inną ilość rodzin, inną ilość kursów, inne miejscówki. Trzeba dostosować technologię do własnych warunków. Ja Ci tylko pokazałam, że platformy to nie taki genialny wynalazek. Zresztą takiego nie ma. Gdyby był to wszyscy byśmy go używali. Mi zależało i zależy żeby zawsze i wszędzie radzić sobie samemu. Dlatego moje rozwiązanie są dopasowane pod tą idę. Mam dostawczaka z paką i na nim dźwig ale nie każdy potrzebuje mieć dostawczaka. Jak ktoś ma mniej rodzin lub przewozi rzadziej to dodatkowe auto pasieczne może nie być mu przydatne. Przeanalizuj co potrzebujesz. Może mimo wszystko platformy, mimo swoich wad, będą dla Cibie optymalne. Każde rozwiązanie ma wady i zalety. Dla tego kolesia to jest rozwiązanie optymalne
 11. Wysokość praktycznie nie jest regulowana, bo jak wyjedziesz przyczepą to na tej wysokości praktycznie zostaje. Jak zjedziesz niżej to potem musisz podnosić a to nie jest łatwe. Więc ten jeden rząd przy przeglądach masz wysoko, niewygodnie. Pozostałe dla rzędy obsługujesz z platformy. Po otwarciu pierwszego ula reszta już jest nerwowa, bo się trzęsie wszystko. Wszystko musisz na ta platformę wnieść lub znieść. Zawsze masz jeden rząd z ustawieniem w złą stronę jak nie stoisz w środku pola. Przeważnie stajemy na skraju więc ten rząd uli się z czasem wypszczela. Poza tym nie zawsze jest miejsce żeby się z taką kolubryną rozstawić. Jak deszczyk popada to platforma też potrafi się ładnie zapaść a nawet wywrócić. To wszystko ładnie wygląda na obrazkach w necie.
 12. Jedź do kogoś kto ma taką platformę i zrób jeden przegląd na takim ustrojstwie, to już więcej o tym nie pomyślisz
 13. Słuchawki bezprzewodowe w uszy i można w pracy słuchać
 14. Informacja pozyskana z sieci. Poniżej przedstawiam program szkoleń realizowanych przez PODR w Boguchwale. Szkolenie odbędą się online, szczegółowych informacji udziela organizator, kontakt poniżej: 1. „Wykorzystanie produktów pszczelich” 01.12, godz. 10.00 Organizator: Adrian Kuźniarowicz TELEFON: 723977330 EMAIL: adrian.kuzniarowicz@podrb.pl Wykładowca: Paweł Kisała Link do rejestracji: https://szkolenia.podrb.pl/wykorzystani ... odz-10-00/ 2. „Zwalczanie chorób i szkodników pszczół” 02.12, godz. 10.00 Organizator: Adrian Kuźniarowicz TELEFON: 723977330 EMAIL: adrian.kuzniarowicz@podrb.pl Wykładowca: Paweł Kisała Link do rejestracji: https://szkolenia.podrb.pl/zwalczanie-02-12-godz-10-00/ 3. „Nowoczesna gospodarka pasieczna” 03.12, godz. 10.00 Organizator: Adrian Kuźniarowicz TELEFON: 723977330 EMAIL: adrian.kuzniarowicz@podrb.pl Wykładowca: dr.hab. Krzysztof Olszewski Link do rejestracji: https://szkolenia.podrb.pl/nowoczesna-03-12-godz-10-00/
×
×
 • Create New...

Important Information

By using this site, you agree to our Terms of Use.