Jump to content

Drogi Użytkowniku.

Zdajemy sobie sprawę, iż reklamy czasami bywają uciążliwe, jednak  staramy się z nich utrzymywać. Prosimy o wyłączenie blokowania reklam na naszej stronie, a komunikat zniknie. Dziękujemy za zrozumienie!

Forum Pszczelarskie - Pasieka "Banicja"

Krzyżak

Użytkownicy
 • Content Count

  926
 • Joined

 • Last visited

 • Days Won

  49

Krzyżak last won the day on September 17

Krzyżak had the most liked content!

About Krzyżak

Informacje o profilu

 • Płeć
  Mężczyzna
 • Imię
  Szymon
 • Lokalizacja
  Toruń
 • Typ ula
  3/4Langstroth

Recent Profile Visitors

470 profile views
 1. Moje wpisy nie odnosiły się do twoich uli tylko do Tomka a on zimuje na jednym korpusie. Sam zimuję na 4 korpusach LN3/4.
 2. Gdy się trzyma pszczoły na zimę na jednym korpusie, to przez siatkę zawiewa zimno wiosenną porą. Utrzymanie temperatury 34C w gnieździe na wielu ramkach z czerwiem, to zupełnie inna sytuacja niż kłąb zimowy z dwudziestoparu stopniami w centrum kłębu. Wydatek energetyczny jest inny.
 3. No ale jak już zaczną czerwić wiosną w odpowiednim wg Ciebie terminie, to dlaczego im nie zamknąć ?
 4. Varroa wychodząca z pod zasklepu jest już zapłodniona i ma barwę ciemną. Jeżeli kolega widzi jasne osobniki, to wyjścia są dwa. Jeżeli są mniejsze to są to osobniki męskie, jeżeli są normalnych rozmiarów ale jasne to są to osobnik żeński przed zapłodnieniem. Czas w końcu uwierzyć, że KM działa pod zasklepem. A jakie to stadia, poza tymi które opisałem, kolega ma na myśli.
 5. Za same braki prawidłowych opisów na etykietach 1000zł mandaty się należy.
 6. Było zabrać macierak, postawić w jego miejsce odkład, pszczoły z macierzaka wytrzepać w krzaki i nie patrzeć.
 7. Stosowałem kiedyś podpaski do kwasu, dają radę choć dozowniki woreczkowe dużo lepsze.
 8. Nie przesadzajmy tak z tą koniecznością wymiany plastrów. Jak mamy węzę z prawdziwego wosku i nie stosujemy akarycydów /np.Amitrazy/, które odkładają się w wosku, to nie ma co się tym, aż tak przejmować. Ważne żeby pszczoły przez cały sezon nie głodowały i miały niskie porażenie warrozą. Plastry, to rzecz drugo a nawet trzeciorzędna. Co nie zmienia faktu, że należy wymieniać. U nas raczej pszczoły są trzymane "na głodzie" i z dużym porażeniem /w lipcu i sierpniu/ a potem choroby i problemy z zimowlą. Potem wymysły, że to przez stare plastry.
 9. Nie. Zamiast dywagować czy amitraza działa czy nie działa, kiedy działa a kiedy nie, to wystarczy zmierzyć porażenie przed i po leczeniu. Wiemy wszystko. Ale nie, po co się męczyć. Po co przepłukać 300 pszczół co zajmuje 3 minuty. Lepiej snuć wydumane teorie i pomstować do wszystkich, że za mało leków.
 10. Moim zdaniem w dużej mierze są mega leniwi i idą po najniższej linii oporu.
 11. W Apiwarolu nie zmieniano z tego co pamiętam. Zwiększono dawkę w paskach Biowar.
 12. To nie moje dywagacje tylko cytat z profesorów uniwersyteckich wydziału biologii.
×
×
 • Create New...

Important Information

By using this site, you agree to our Terms of Use.