Jump to content

Drogi Użytkowniku.

Zdajemy sobie sprawę, iż reklamy czasami bywają uciążliwe, jednak  staramy się z nich utrzymywać. Prosimy o wyłączenie blokowania reklam na naszej stronie, a komunikat zniknie. Dziękujemy za zrozumienie!

Forum Pszczelarskie - Pasieka "Banicja"

irkor

Użytkownicy
 • Content Count

  266
 • Joined

 • Last visited

 • Days Won

  22

irkor last won the day on June 21

irkor had the most liked content!

About irkor

 • Rank
  100% Domownik

Informacje o profilu

 • Płeć
  Mężczyzna
 • Imię
  Irkor
 • Lokalizacja
  wielkopolska
 • Typ ula
  WP ; TBH

Recent Profile Visitors

355 profile views
 1. Sierpień, to bardzo dobry miesiąc na wymianę matek.
 2. Dzięki Nacek za info. Jak nie będzie wyjścia, to pojadę. Jednak przedtem ma ktoś jakiś namiar w okolicach Konin, Turek, Krośniewice, Izbica Kujawska ?
 3. Zaplanowałem sobie wymianę kilku matek unasiennionych na przełomie lipca i sierpnia. Obdzwoniłem kilku zaprzyjaźnionych Kolegów i okazuje się, że na chwilę obecną jest problem z matkami. Jak to wygląda w innych regionach ?
 4. Manio, jak już tak bardzo chcesz robić na forum pszczelarskim wykłady na temat wag, to zacznij najpierw swoją edukację od działki legalizacyjnej i elementarnej, później zajmij się metodami wyznaczania błędów wskazań oraz dokładności wskazań, a następnym Twoim etapem niech będzie wyznaczanie rozrzutu i pobudliwość. Jak opanujesz już te podstawy, to nie będziesz opowiadał na forum bajek o kompensacji temperatury i błędach wagi. Powiem Ci w tajemnicy, że nawet te wagi, które ważą węgiel przez cały rok tj. w temperaturze od -30 do +30, nie mogą sobie pozwolić na błędy o których piszesz. I zapewniam Cię, że żaden informatyk nie dopisuje tam procedur korygujących.
 5. Co Wy tak żeście się uczepili tej temperatury ? Gdybyście trafili na upierdliwego urzędnika, to by Wam dowiódł, że Wasza waga podlega legalizacji, gdyż jest związana z obrotem handlowym zgodnie z Prawem o miarach (dziennik ustaw niech sobie każdy sam doszuka).
 6. Spytaj @mania, a jak manio nie odpowie, to z pewnością będzie wiedział @manio
 7. Nie oblatują, bo ty pszczół nie masz. Bynajmniej ja żadnej nie widzę na Twoim zdjęciu.
 8. Tadek, bałem się zabierać głos bo myślałem, że tylko u mnie jest coś nie tak. A bałem się dlatego, że czytam na tym i innych forach o geniuszach, którzy już trzecie miodobranie robią w tym roku. Ten rok zapiszemy jako jedn z gorszych.
 9. Widzę, że jakby Kolega @manio nie zacytował i skrytykował mojego postu, to by dzisiaj nie zasnął. Już chyba najwyższy czas Panowie Moderatorzy wyjaśnić naszemu Koledze, na czym polega i jak funkcjonuje forum internetowe. A szczególnie Forum Pszczelarskie Pasieka „Banicja”. No chyba, że Kolega otrzymał monopol na wiedzę, gdyż jak śledzę jego posty, to wiedza ta zaczyna się od apiologii poprzez ewolucję wszechświata i kończy na metrologii i dendrologii. Przypuszczam nawet, że Kolega wie, że jak świeci słońce to jest ciepło, a jak nie świeci to jest zimno. Ale pewnie nie wie, że najgorszy jest wiatr, najgorszy jest wiatr. Trochę wstyd mi się przyznać, ale zazdroszczę mu tak rozleglej wiedzy. Jednak cały czas będę brał udział w dyskusjach tego forum i nawet jak nie będę miał racji, to jestem przekonany, że nikt mi nie będzie więcej razy zarzucał „czepiania się” w przypadku odmiennego zdanie w danym temacie. W dniu 16.07.2020 o 09:07, manio napisał: uczepiłeś się mnie jak rzep, ale znajdź w dowolnym źródle informację , że masz choć cień racji zamiast mnie poniewierać tylko z powodu własnej frustracji i niewiedzy . To żaden wstyd umieć czytać . Nie pisz nieprawdy , nie będę komentował. Młodzi czytają i obciach pisać co z palca strzeli.
 10. Drewno akacjowe (robinia akacjowa) jest bardzo wartościowym drewnem pod względem gospodarczym. Drewno to jest doskonale wyglądające i bardzo wytrzymałe (porównywalne do drewna dębowego), co z pewnością jest jego największą zaletą. Używa się go między innymi do produkcji oklein, a także w branżach farbiarskiej i garbarskiej. Z uwagi na dużą wytrzymałość i elastyczność, drewna akacjowego używa się także do budowy konstrukcji górniczych, masztów i beczek, a także sprzętu sportowego.
 11. Zejdźcie może na ziemię. Nie mamy do czynienia z wagami laboratoryjnymi, tylko z wagami pasiecznymi. Postawicie swój ul na solidnej wadze dziesiętnej i bez problemu osiągniecie zamierzony cel.
 12. Problem w tym, że to akurat nie jest dziupla. W naturze nigdy nie występują idealnie symetryczne zabudowy, którą jest ul. A manio, to odpowie Ci tylko to, czego dowie się od Wujka Google.
 13. "Bardzo nieładnie i niegrzecznie napisałeś. Niczym sobie nie zasłużyłem na takie traktowanie. Nie wiem dlaczego mnie ciągle próbujesz obrażać i atakujesz personalnie. Byłeś kiedy w lesie ? Nigdy nie piszę czego się tylko naczytałem lub naoglądałem. Pszczołami zajmowałem się zanim zacząłem czytać , wiec nie ścigaj się ze maną na to kto jest praktykiem , a kto pisze co mu się tylko błędnie wydaje lub gdzieś usłyszał i nie wie gdzie" Smutno by było bez Ciebie manio na tym forum. Pamiętaj jednak, że najgorszy manio jest wiatr. Najgorszy jest wiatr.
 14. W naturze pszczoły zawsze zabudowują swoją "dziuplę" w zabudowie zimnej.
 15. Ale co z powrotem do ula ? Wywirowany miód, czy refraktometr ?
×
×
 • Create New...

Important Information

By using this site, you agree to our Terms of Use.