Jump to content
Forum Pszczelarskie - Pasieka "Banicja"

irkor

Użytkownicy
 • Content Count

  436
 • Joined

 • Last visited

 • Days Won

  28

irkor last won the day on April 23 2022

irkor had the most liked content!

Community Reputation

252

About irkor

 • Rank
  100% Domownik

Informacje o profilu

 • Płeć
  Mężczyzna
 • Imię
  Irkor
 • Lokalizacja
  wielkopolska
 • Typ ula
  WP ; TBH

Recent Profile Visitors

1,136 profile views
 1. I takie podejście wreszcie mi się podoba. Do upadłego będę walczył na tym forum z oszołomami, którzy przekonują, że nawet w grudniu trzeba polać kwasem, a w styczniu dwa razy po trzy razy oraz w lutym jeszcze raz sprawdzić co pod siatkę wpadło.
 2. Mądrego, to aż miło posłuchać. Wróć - to aż miło poczytać.
 3. No, ale wtedy nikt nie grzebał im co tydzień w gniazdach i nie polewał bezmyślnie śmierdzącymi substancjami. A potem pisał na forum - Nie wiem co się stało, pokarmu pełne ramki, a ul bez pszczół. Pewnie warroza je zjadła. Ale jak to możliwe, bo osypały się tylko trzy sztuki pasożyta po oprysku kwasem w grudniu.
 4. Z chemią w pasiece, to trochę tak jak z chemią na polu. Jak rzepaku nie opryskasz co najmniej osiem razy, to plonów nie zbierzesz. Och jak ja lubię ten internet. Każdy znajdzie dla siebie jakieś mądrości i właśnie to trzyma człowieka przy życiu. Wróć, trzyma człowieka na forum.
 5. Robi, wg. Wikipedii, to też symbioza. Jak już nie będzie barciaka, barciela, taszczyna, maika, roztocza, wszolinki, warrozy, to co będzie ? Przecież coś być musi.
 6. A może jedne potrzebuję do życia w symbiozie trzech sztuk, a inne tysiąc.
 7. Tak tylko spytałem, bo nie wiem, czy w chwili obecnej opłaca się sprzedać, czy trzymać na świeczki.
 8. A po ile tam w Warmii za wosk w dobie inflacji płacą ?
 9. Jest taka możliwość, ale sama nawłoć to za mało. Do prawidłowego rozwoju rodziny pszczelej potrzebny jest miód z wielu gatunków roślin, w tym z różnego rodzaju ziół no i oczywiście pyłek, który jest podstawą do rozwoju rodziny. Jak ograbisz pszczoły z miodu (pod warunkiem, że zostawisz pyłek) i podasz 15 kg cukru, to nie musisz niczego kontrolować.
 10. Ładnie mieszasz w tych ulach jak na koniec kwietnia.
 11. Hmm, pewnie coś w tym jest. Jakby nie czytać wszelkie teorie z lat ubiegłych, to zawsze wyczytamy, że pszczoły najlepiej rozwijają się na ramce wysokiej.
 12. No popatrz, bo ja to myślałem, że po tylu latach to już potrafię ocenić kondycję rodziny np. po ilości osypu zimowego. Jak to człowiek może się pomylić
 13. Najpierw odpowiedź na pytanie. Nie ma jednoznacznej odpowiedzi. Zależy to od bardzo wielu czynników. Może być tak, że pszczołę "zimową" będziesz miał do końca maja. Teraz moje pytanie. Dlaczego chcesz polewać pszczoły kwasem, skoro zrobiłeś to w listopadzie, a tym bardziej, że jesteś świadom o braku skuteczności ? Nie chcesz się pastwić nad pszczołą zimową, a jednak chcesz się pastwić nad nowym pokoleniem pszczół. Na każdym produkcie do walki z warrozą są podany okresy jego stosowania i tego się trzymaj.
 14. Guru forumowy powinien wiedzieć, że do tego nie jest potrzebna lupa, nawet ta duża.
×
×
 • Create New...

Important Information

By using this site, you agree to our Terms of Use.