Jump to content
Forum Pszczelarskie - Pasieka "Banicja"

Pasieka Zosia i Jaś

Użytkownicy
 • Content Count

  17
 • Joined

 • Last visited

 • Days Won

  1

Pasieka Zosia i Jaś last won the day on July 10 2015

Pasieka Zosia i Jaś had the most liked content!

Community Reputation

5

About Pasieka Zosia i Jaś

 • Rank
  Nowicjusz na forum

Informacje o profilu

 • Płeć
  Mężczyzna
 • Lokalizacja
  Rększowice/Czestochowa
 • Typ ula
  WLKP
 1. Ja mam taką: https://www.topmarket.pl/narzedzie-budowlane-dedra-ded7814-p64635.html Patrząc na zdjęcia wszystko jeden czort.
 2. Ja zacząłem swoją przygodę z pszczołami w systemie 1 korpus + 3x1/2. Po dwóch sezonach poważnie zastanawiam się nad przejściem na 3 pełne korpusy. W sezonie 2016 tak właśnie spróbuję gospodarować. Odpada mi problem z przekładaniem ramek z rodni do miodni, ramka połówkowa jest tylko 20 groszy tańsza od normalnej, zadrutować też ją trzeba. Póki sił starczy będę starał się gospodarować na pełnej ramce WLKP.
 3. Mam taką jak proponuje Tadek, tylko marki dedra. Wystrugała już parę kubików desek i ma się dobrze. Jak na maszynę za 1200 pln daje radę. Ostatnio strugałem na niej stopnie 24 cm szerokie i parapety 26 cm szerokie z klejonki. Sztorców na 27 cm tym nie obrobisz, ale sztorce przy takich rozmiarach obrabiam na pilarce stołowej z przykładnicą. Tarcza z widia i dużą ilością zębów. Tnie się powoli, ale powierzchnia obrabiana wychodzi prawie jak po grubościówce. Ewentualne mankamenty poprawiam szlifierką taśmową lub oscylacyjną. Te 27 cm masz z jednej dechy czy klejonka ?
 4. Moje dwa poprzednie sezony zimowały na przeważającej ilości nawłoci. Nic im się złego nie stało. Ja zaoszczędziłem na cukrze.
 5. Jutro poddaję mateczki (NU) do odkładów zrobionych 3 lipca z 2 ramek czerwiu i dodatkowych z pokarmem. Po przyjęciu matek dokładam czerwiu z rodzin produkcyjnych i podkarmiam rozwojowo aby matule dobrze czerwiły. Mam nadzieję, że do zimowli zdążą się przygotować.
 6. Dlatego trzeba rynki zbytu poszerzać. Mój miód wędruje już do Krakowa i do Warszawy. Pani z Warszawy pytała czy nie mam sklepu internetowego bo znajomi pytali. Ostatnio nawet kilka słoików pojechało do Niemiec. Cały czas mam braki w magazynku. Mam nadzieję, że trend się utrzyma i rozwijanie pasieki się opłaci
 7. Na górę 2 ramki z czerwiem z dolnego korpusu, reszta do pełna węzy. W dolny korpus zamiast wyjętych ramek tez dajesz węzę. Temperatury teraz takie, że żadnych ociepleń nie potrzeba. Przy przeglądach sprawdzasz jak idzie odbudowa węzy w dolnym korpusie i jeśli odbudowana, to kolejne dwie ramki z czerwiem do góry a w zamian 2 ramki z węzą z góry na dól. W ten sposób odbudujesz cały korpus węzy i gniazdo będziesz miał na świeżej woszczyźnie.
 8. Dzięki z a odpowiedzi. Teraz już wiem dlaczego dziki zryły mi tak pasiekę w tym roku wiosną. Ogrodzenie już się robi, bo inaczej co chwila przeorane.
 9. Witam, wieczorami na pasiece latają mi jakieś chrząszcze - chyba. Jasno brązowe, buczą jak odrzutowiec i są strasznie upierdliwe. Jak się to coś nazywa i jak się tego pozbyć ?
 10. Robi, też ostatnio nie otworzyłem klateczki. Zdziwienie podczas przeglądu było wielkie W przyszłym roku próbuję własnej hodowli matek. Zimą trzeba będzie się doszkolić teoretycznie a w sezonie praktyka
 11. Witam, czy w obecnym sezonie też macie problemy z powrotami matek z lotów ? Na 22 poddane matki, 12 nie wróciło z unasienniania. Pod ulami ich nie znalazłem, wnioskuję więc, że padły ofiara ptaków.
×
×
 • Create New...

Important Information

By using this site, you agree to our Terms of Use.