Jump to content
Forum Pszczelarskie - Pasieka "Banicja"

mezon

Użytkownicy
 • Content Count

  21
 • Joined

 • Last visited

Community Reputation

0

About mezon

 • Rank
  Bywalec

Informacje o profilu

 • Płeć
  Mężczyzna
 • Imię
  Arkadiusz
 • Lokalizacja
  Warszawa
 • Typ ula
  warszawskie

Recent Profile Visitors

245 profile views
 1. Panowie spokojnie.NIe chc nikogo obrażać bo i po co miałbym to robić? NIe jestem pszczelarzem i patrzę na to z czysto biznesowego punktu widzenia. Dokładnie tak samo jak firma Łysoń tylko w innej skali. Patrzę z boku na środowisko i oceniam czy jest tu potencjał. To wszystko. To jest normalne testowanie potencjału rynku. Dla was pszczoły to jest hobby albo praca zarobkowa. Producenci sprzętu i pszczelarze chcą czy nie chcą muszą żyć w pewnej symbiozie. Jedni zależą od drugich. Natomiast robienie mi zarzutu, że chce robić biznes na produkcji sprzętu uważam za niestosowne. Od pszczelarzy wiem, że do Polski masowo napływa sprżet produkowany na Ukrainie.
 2. A więc tak jak intuicja mi podpowiada wagi elektroniczne GSM to produkt ostatniej potrzeby dla pszczelarza. Pszczelarze nie czują potrzeba, a towar jest za drogi. Niestety nie wyobrażam sobie żeby waga GSM była tańsza niż 1000zł. Może 900zł ale co wtedy z gwarancją? Za darmo żaden producent nie da gwarancji na swoje produkty. Pewnie wielu z was zdziwi się ale gwarancja kosztuje, gwarancja nie jest za darmo. Istnieje jeszcze opcja produkcji wag przez chińczyka, wtedy z ceną pewnie da sie zejść na około 600-700zł. Jedank tutaj bez zapewnionego zbytu na tysiące sztuk w skali roku nikt nie złoży zamówienia u chińczyka. Co do wózków pasiecznych z windą jestem większym optymistom, widzę sens ich posiadania. Doceni to każdy kto ma problemy z kręgosłupem. Patrząc na pszczelarzy z boku odnoszę wrażenie, że wielu z chęcią nadal by chodziała w onucach i cepami owies młóciła. Nie ukrywam, moje zainteresowanie produkcjom sprzęt pszczelarsiego związana jest z corocznymi dotacjami rządowymi na te produkty. Zwłaszcza że podobno na kolejne lata te dotacje będą jeszcze zwiększone. Momentami wydaje mi się, że nawet jakby dotacje były na 100% na to co dusza zapragnie to byłaby grupa która też by jęczała i narzekała. Jest takie powiedzienie "Rosja to nie kraj, Rosja to stan umysłu". Wystarczy zamienić słowo Rosja na pszczelarz i to też będzie prawdziwe.
 3. Powiedzci mi jak obecnie wygląda sytuacja z popytem na wagi i wózki pasieczne takie z "windą". Znajomy pszczelarz proponuje mi produkcję takiego sprzętu i pomoc w tym temacie. Zrobiłem rozeznanie w kilku małych firemkach które niby produkują wagi ale wyszło z rozmowy, że praktycznie każda z tych firemek zbankrutowała. Wszyscy twiertdzili że popyt jest mikroskopijny. A jak już są klienci to ich oczekiwania są smieszne na poziomie 300-400zł za wagę z komunikacją GSM. Do tego gwarancja full wypas, najlepiej na 100 lat ? Rozmawiałęm też z właścicielami kilku sklepów pszczelaskich.Oni równeż są bardzo sceptyczni co do potencjału handlowego wag elektronicznych GSM. Powiedzieli mi, że ewentualnie moga wziąść w komis taką wagę. Jak sprzedadzą to wtedy za nią zapałacą. Jako potencjalny producent nigdy w życiu nie zgodzę sie żeby za własne pieniądze wyprodukować towar, a potem czekać nie wiadomo ile za zwrot pieniędzy. Może rok, może dwa, moze więcej??? Pszczelarzy to w ogóle stać na taką zabawkę? Co do wózków pasiecznych to jest jeszcze dziwniej bo widzę, że u Łysonia są wyłącznie za duże pieniądze takie prostacie wóżki do przewozu "skrzynek z piwem". A takie wózki z "windą" to produkuje chyba kilku chałupników. Podsumowując jest zapotrzebowanie na wózki pasieczne z" windą" i wagi pasieczne GSM w poważnych ilościach? Poważne ilości to na pewno nie jest prosukcja 10-15 sztuk na rok. Raczej 300-500 sztuk minimum. Inaczej to jest zabawa i wygłupy a nie odpowiedzialna produkcja.
 4. Zmianę masy pokazuje. Pod koniec filmu pokazuję jak to wygląda. Przyjżyj się dokładnie końcówce. Pokazuję jak po dołożeniu obciążenia nowy pomiar wyświetla przyrosty. Cięzko mi było w pojedynkę lepiej to pokazać. sms-y wychodziły co około 5 sekund. Majac tylko 2 ręce nie dałem rady lepiej tego zrobić.
 5. Kolejny film znacznie lepszej jakości. Dodane jest w tej wersji oprogramowania : --- data pomiaru masy --- czas pomiaru masy --- wskaźnik pokazujący zmianę wagi ula między aktualnym i poprzednim pomiarem. --- nowa obudowa odporna na warunki atmosferyczne. Osoby zainteresowane mogą kontaktować się ze mną bezpośrednio tel : 507 975 960
 6. Niestety wysyłanie sms-a na żądanie nie jest możliwe to realizacji. Wynika to z tego że żadna bateria ani akumulator tego nie wytrzyma żeby przez 2-3 miesiące być w stanie czuwania. Swój telefon jak często ładujesz, każdego dnia , co drugi dzień czy raz na 3 miesiące?
 7. Jeżeli chcesz kupić samą elektronikę i sam ja podłączyć pod swoją wagę łazienkową jak najbardziej możesz kupić moduł elektroniczny ode mnie za 400zł. Jeżeli chcesz kupić komplet , moduł zintegrowany z wagą to minimalna cena wynosi 500-550zł. Cena wynika z tego, że waga łazienkowa kosztuje, trzeba ją podłączyć pod moduł. Potrzeba trochę dodatkowych elementów, przewodów , lutowania itd. Ktoś to musi zrobić. Praca kosztuje. Jeżeli urządzenia ma mieć jakiś minimalny poziom wykonania to nie da się zejść poniżej pewnych kosztów.
 8. Powtórzę co napisałem wcześniej. Waga używa zwykłej karty do telefonu jaką możesz kupić w sklepie czy na stacji benzynowej. Ja mam kartę playa. Starter kosztuje 5zł. Doładowałem za dodatkowe 7 zł. Włączyłem opcję darmowych sms-ów do playa. Mój koszt utrzymania wagi to 7zł miesięcznie. Jak przychodzi moment że waga nie jest Ci potrzebna to po prostu nie przedłuższa ważności karty do telefonu. To wszystko. Wymiana karty będzie możliwa. Możesz sobie w dowolnej chwili zmienić kartę sieć, jak Ci się podoba.
 9. Na 350 zł planowana była cena samego modułu elektronicznego do samodzielnego podłączenia pod wagę. Takie było pierwotne założenie żeby było jak najtaniej. Po opiniach na tym forum że wszyscy chcą moduł juz połączony z wagą łazienkową zdecydowałem że będzie to sprzedawane właśnie w takiej formie. cena za komplet 500-550zł. Oczywiście jak ktoś chce kupić sam moduł i sam go podłączyć to chętnie sprzedam moduł do samodzielnego montażu. Cena 350-400zł.
 10. Obudowa na filmie jest tymczasowa, pasuje mi do testów.
 11. Układ można rozbudowywać o kolejne czujniki, pytanie czego potrzebujesz. Ograniczeniem w rozbudowie urządzenia jest wyłącznie cena. Żeby dodać kolejną funkcjonalność np. pomiar wilgotności muszę wiedzieć ile ludziom będzie to potrzebne. Mogę oczywiście zrobić rozbudowana stację zbierająca dane nawet dla jednej osoby, z tym że ta osoba musi za to zapłacić. Co według Ciebie jest potrzebne w takiej wadze elektronicznej? Co do zmiany numeru telefonu to taka opcja będzie dodana. Będziesz mógł wysłać sms-a który zdefiniuje numer telefonu na który maja być wysyłane sms-y. Karta SIM to zwykła karta do telefonu. Ja kupiłem zwykły starter za 5zł. Nie ma żadnych abonamentów na używanie wagi. Masz całkowitą swobodę.
 12. Czarne pudełko to tymczasowa obudowa. W środku jest całą elektronika, 4baterie R14 i karta sim do telefonu. Przy okazji jako praktycy podpowiedzcie mi jakie funkcjonalności powinna mieć waga. Co byście chcieli żeby robiła? Np. wysyłanie sms-a na jeden czy może na kilka różnych numerów telefonów itp.
 13. Czarne pudełko pełni role tymczasowej obudowy. W środku jest cała elektronika, 4 baterie R14 i karta sim do telefonu.
 14. Tak jak obiecałem przedstawiam pierwszy z serii filmów jak wygląda funkcjonowanie wagi. Film pokazuje wczesny okres pracy nad wagą, ale już w pełni funkcjonalnej. Przy testach jakie widać na filmie sms-y są wysyłane co około 10 sekund. Mierzona jest masa ula, temperatura zewnętrzna i napięcie baterii. Film był nagrywany starym aparatem fotograficznym wiec jakość odstaje od współczesnych standardów. Youtube wprowadziło koerkcję flmu któa zamiast poprawić jakość pogorszyła ją. Jak ktoś jest zainteresowany proszę o kontakt na forum albo telefonicznie : 507 975 960
 15. Nigdzie się nie ukrywam. Nie mam zamiaru wdawać się w pyskówki na tym forum, gdzie panuje dziwna atmosfera. Nie mam ochoty wdawać sie w wymiany słów z osobami, które piszą mi że 350zł to za dużo , że może 100zł to by dali jak to będzie siódmy cud świata. Nie, nie jest i nie będzie bo nie takie jest założenie. jak ktoś chce cud to polecam niemieckie strony tam waga kosztuje blisko 1000 euro (4500zł). Jasno też napisałem ze są dwie wersje produktu. Każdy zdaje sobie sprawę czym różni się Mercedes od Fiata. Więc jak ktoś zdecyduje się na Fiata to z jakiej racji miałby mieć pretensje że to nie jest Mercedes? Co do wagi , jasno napisałem co robi i z jakich bloków się składa. Konstrukcja jest do bólu pod względem elektroniki standardowa i skrojona maksymalnie ekonomicznie. Elektronika to jedno a oprogramowanie to całkiem inna historia. Soft nie jest i nie będzie do wglądu.
×
×
 • Create New...

Important Information

By using this site, you agree to our Terms of Use.