Jump to content

Drogi Użytkowniku.

Zdajemy sobie sprawę, iż reklamy czasami bywają uciążliwe, jednak  staramy się z nich utrzymywać. Prosimy o wyłączenie blokowania reklam na naszej stronie, a komunikat zniknie. Dziękujemy za zrozumienie!

Forum Pszczelarskie - Pasieka "Banicja"

kubek33

Moderator/Organizator
 • Content Count

  625
 • Joined

 • Last visited

 • Days Won

  39

kubek33 last won the day on October 11

kubek33 had the most liked content!

About kubek33

Informacje o profilu

 • Płeć
  Mężczyzna
 • Imię
  Jacek
 • Lokalizacja
  Turek/Wielkopolska
 • Typ ula
  oczywiście wielkopolski

Recent Profile Visitors

184 profile views
 1. Bohtyn zapewniam Cię, że ten apiwarol działa - ja dymiłem z datą ważności do marca i efekt był piorunujący.
 2. I to kolejna przyczyna naszych problemów z warrozą -przepszczelenie- mam dwie pasieki w lesie (brak pasiek za miedzą) i tam takiego porażenia warrozą nie ma.
 3. U mnie susza zrobiła swoje - brak pyłku bardzo źle wpłynął na rodziny a bardzo dobrze na warroze. Leczenie apiquardem we wrześniu ograniczyło robala ale... Dopiero w październiku trochę naniosły z gorczycy ale przy okazji nastąpiła bardzo silna inwazja warrozy. Tak więc na wiosnę może być różnie łącznie z armagedonem. Odymiłem apiwarolem 6 listopada i...... 😯 ..... włosy mi się wyprostowały co ich nie mam ... 16 była powtórka (jak było - nie sprawdzałem) .. mam nadzieję na jeszcze jedno dymienie w grudniu. Z tego co rozmawiam z kolegami wszyscy mają podobnie jeśli chodzi o warroze.
 4. Wkleić bym mógł ale co z prawami autorskimi??
 5. Witamy na naszej ławeczce - ładne masz marzenia i zrób wszystko by je zrealizować. Znajdziesz tu chętnych praktyków do podpowiadania - Tadek11 już widzę udzielił Ci bardzo cennej rady. Powodzenia - beczek miodu.
 6. Byłem - wizyta bardzo owocna - handlowa, towarzyska - wygląda na to, że to już pewna tradycja te moje jesienne wizyty u Roberta...... tylko jeszcze by nas było więcej. Podziękowania dla Bożeny i Roberta za ciepłe przyjęcie - smaczne "rękopisy" - miłą atmosferę.
 7. Już drugi rok otrzymaliśmy węzę w ramach programu poprawy warunków fitosanitarnych w pasiekach. W tym roku było to 334 gramy na rodzinę. Program realizowany przez Urząd Marszałkowski woj. wielkopolskiego. W tym roku jakość węzy była kiepska ale rodziny budowały plastry - jaka jest jakość tej węzy dowiemy się w przyszłym sezonie, choć sam wygląd i zapach są bardzo obiecujące. https://iturek.net/fakty/nadeslane/dofinansowanie-od-marszalka-na-zakup-wezy-pszczelej
 8. No Daro liczyłem na Ciebie i czekałem kiedy to zrobisz - no i jest sezon 2019/20. Daro jestem u Roberta w sobotę 9 listopada- wpadnij, nadrobimy, pogadamy.... IV sezon miód ... katastrofa .... ale ..... 2 nowe miejscówki na stałe pasieki po 10 rodzin, zrobiona wymiana matek, 42 rodziny zimują.... BYLE DO WIOSNY !!!!!
 9. Do Sieradza mam 40 km, parę razy tam jechałem ale palm nie było widać 🤣🤣 Tak jak piszesz piotrpodhale ...... zabieg niewykonalny.... a szkoda
 10. Hymn na niedzielny poranek 🤣
 11. Beeman podzielam Twoje zdanie w pełni - droga amitraza to lek na wszystko wg zdecydowanej większości pszczelarzy.
 12. 20 czerwca to akurat lipa w pełni kwitnienia - inna sprawa, że lipa to tak samo pewny pożytek jak spadź
×
×
 • Create New...

Important Information

By using this site, you agree to our Terms of Use.