Jump to content

Drogi Użytkowniku.

Zdajemy sobie sprawę, iż reklamy czasami bywają uciążliwe, jednak  staramy się z nich utrzymywać. Prosimy o wyłączenie blokowania reklam na naszej stronie, a komunikat zniknie. Dziękujemy za zrozumienie!

Forum Pszczelarskie - Pasieka "Banicja"

kubek33

Moderator/Organizator
 • Content Count

  739
 • Joined

 • Last visited

 • Days Won

  41

Everything posted by kubek33

 1. SB jest szerszą działalnością, o większych wymogach sanitarnych. RHD to ukłon w stronę małych producentów, którzy chcą handlować swoimi produktami na lokalnym rynku, wymogi sanitarne też są ale już co do pomieszczeń to pozwalają na wykorzystanie tego co jest czyli np. kuchni - SB - musi być pracownia.
 2. Czytałem, zapoznałem się o co tu chodzi - poradnik dla nas - niby fajna sprawa, ktoś się natrudzi ...... tylko czy powiatowy zechce to przeczytać bo to on będzie decydował jak to ma wyglądać (my przeczytamy, powiemy, że tak jest w poradniku napisane a powiatowy powie, że poradnik go nie interesuje tylko ustawa) . Tak mi się wydaje, że znajomość ustawy + rozmowa z powiatowym = sukces przy rejestracji. A poradnik..... jak wskazuje wcześniejsza dyskusja wymogi powiatowych są różne (rozporządzenie to samo)..... jak z tym plasterkiem na pępku na chorobę lokomocyjną ...nigdy nie zaszkodzi....
 3. No poszły - u mnie każdego roku 15 lipca są w magazynie - co mają nosić - nektar z sosny, pyłek z kukurydzy.
 4. Witam. Ja każdego roku w lipcu po ostatnim miodobraniu dałem po 4 kg a od 5 września po 12 kg inwertu. Na dzień dzisiejszy 45 rodzin już pobrało całą dawkę lub kończy pobierać, 5 rodzin pobiera wolno ale jest jeszcze czas. Dziś przejrzałem 15 rodzin w domu - gniazda zmniejszone do 7-8 ramek zalane całe zasklepione w 2/3, czerw kryty na 1-2 ramkach w różnej ilości - ogólnie matki wyhamowane w czerwieniu. W okolicy kwitnie nawłoć więc pyłek targają i to bardzo cieszy, może jeszcze gdzieś gorczyca się pojawi bo ten pyłek teraz jest na wagę złota.
 5. W zeszłym roku dałem odetchnąć i na koniec października włosy mi stanęły dęba jak zobaczyłem co się sypie bo właśnie we wrześniu i października nastąpiła reinwazja warroa
 6. Miły oku i kieszeni widok ....
 7. Bo właśnie 25 sierpnia wyjąłem paski Biowaru 500 teraz karmie i po zakarmieniu włożę paski z kwasem szczawiowym - nękanie warroa
 8. No i już wiem....paski idą do ula koło 15.09
 9. Pytanie: czy leczenia paskami kwasu szczawiowego własnej produkcji we wrześniu, październiku (np. 15.09 - 15.10) jest efektywne. Ktoś ma jakieś doświadczenie w tym temacie?
 10. To nic strasznego - zrobienie pasków to żaden problem - postępuj zgodnie z instrukcją. Gotowe paski - kasa dla biznesmena od leniwych - jaka byś skuteczność osiągnął - jeśli masz jednego warroa w ulu i on padnie to 100% ...... i tego Ci życzę ......
 11. Znalezione w necie - pastuchy i lokalizatory na refundacje https://pasieka24.pl/index.php/pl-pl/aktualnosci/wiadomosci-z-polski/2693-refundacja-pastuchow-i-lokalizatorow-gps-dla-pszczelarzy?fbclid=IwAR13N4R_qlyHW0onunIPe8gNrJrcvVguPFrZOGVquX0Fmc5a4Ot-7sy9ogY
 12. Brzmi prawie jak trójkąt bermudzki....🤣🤣🤣
 13. Witam z Turku na naszej ławeczce - dobrze trafiłeś. Beczek miodu życzę.
 14. Potwierdzam tylko próchno z wierzby a do rozpalania może być ..... spirytus ... ten dla ociemniałych... odrobina i się pali.
 15. Swoja sprzedałem za 1000 zł - 4 ramkowa elektryczna ( pierwszy wzór Łysonia) - sobie kupiłem promienistą na 18 ramek WLKP w pełnym automacie - BAJKA Iwona kupujesz sprzęt na lata zastanów się dobrze czy chcesz kręcić korbką. Inna sprawa producent - ja kupiłem od Łysonia bo to duża firma, która mam nadzieje nie zniknie z rynku tak jak np firma Anna - moi koledzy maja wirówki z tej firmy i mają w tej chwili duży problem z częściami.
 16. U mnie to samo - nazwa zobowiązuje - lipa.
 17. Potwierdzam ocenę kolegi - PiotrekF zna się na rzeczy
 18. Teraz gdy jest pożytek szpary nie są problemem - problem zacznie się gdy skończą się pożytki a zacznie dokarmianie i silne rodziny zaczną szukać co by tu wyrabować i znajdą takie szpary - będzie problem. Co do pytania dlaczego powstały dziury to już stolarz niech się wypowie bo w moich ulach gdy pada szpary giną.
 19. Witaj na forum Temat przeniosłem ponieważ umieściłeś go w dziale gdzie możesz się przedstawić - coś więcej o sobie i swojej pasiece.
×
×
 • Create New...

Important Information

By using this site, you agree to our Terms of Use.