Jump to content
Forum Pszczelarskie - Pasieka "Banicja"

kubek33

Moderator/Organizator
 • Content Count

  804
 • Joined

 • Last visited

 • Days Won

  41

Everything posted by kubek33

 1. 240 metrów to jest problem (niby blisko ale daleko) - jeśli nie uda się teraz to ja bym załadował ule wiosną na przyczepkę, wywiózł z 5-6 km do znajomego, zostawił tam na tydzień na przyczpce i potem wrócił do miejsca docelowego. Pogoda deszczowa ale 11-14 stopni - wystarczy godzinne okienko bez deszczu, trochę słońca a wylecą i wrócą na stare miejsce - i problem.
 2. Tak złożyłem wniosek - wielkiego problemu z tym nie ma, zaniosłem do ARiMR i to wszystko. Na zebraniu koła był przedstawiciel Agencji - tłumaczył jak wypełnić wniosek, zachęcał do składania.
 3. No to ruszamy po "kasiore" - link do wniosku https://www.arimr.gov.pl/pomoc-krajowa/pomoc-dla-pszczelarzy-do-przezimowanych-rodzin-pszczelich.html
 4. Daro ....jego własne...
 5. A piwo też potrafią otworzyć ??? 🤣🤣
 6. A ja powiem tak.....jeśli ktoś chce mi dać 1000 zł to dlaczego mam się na niego obrażać i nie przyjąć tej pomocy. Fakt wiele to nie jest ale zawsze coś ..... w moim przypadku to połowa syropu na zakarmienie zimowe pasieki.... jak dają to się bierze a jak biją to ..... Moje benefity: dofinansowanie do leków - 90 % dofinansowanie do zakupu sprzętu - 60% kwoty netto czyli ok 50% kwoty brutto - sprzęt za pół ceny (kupiłem miodarkę, stół do odsklepiania) węza - 4 plastry na rodzinę - na przyszły rok dostanę ciasto 20 zł do rodziny czyli 1000 zł.
 7. U mnie dziś przerwa w pracy - od 16 wczoraj pada z przerwami - razem ma spaść 35 - 40 litrów na m. kw. 2 tygodnie temu spadło w ciągu nocy ok 40 litrów na m. kw - razem daje to duży zastrzyk wilgoci tak bardzo potrzebnej - 2 ostatnie lata była susza.
 8. 20 zł dużo to nie jest ale zawsze coś.... jeśli dostane to będzie na 500 kg syropu...
 9. A może materiał z banerów - ostatnio byłem w drukarni - dali w gratisie zbędne
 10. Miód - a co to? nie występuje u mnie (tylko jeszcze 2 słoiki głęboko zakonspirowane)
 11. Przyzwyczajenie do czego........bo ja tego nie znam...... więc pytam kto to popełnił
 12. Nie będą mi tu latać po moim niebem bez mojej wiedzy nygusy jedne...... no i żeby być przed tym Noblem...... Daniel zamawiam u Ciebie zestaw klimatyzatorów na 10 uli (na jedną pasiekę)- proszę podaj konfiguracje w jakiej mają być ustawione ule - w szachownice, w jodełkę czy może twórczy nieład..... Kolejne pytanie to jakie roboty ziemne mnie czekają - czy może wystarczy wpuścić kreta? No i czekam na kosztorys.....tylko Daniel nie próbuj mi wciskać tej chińszczyzny jako produkty Made in RFN.
 13. Bardzo staram się zrozumieć ten wpis i mimo szczerych chęci nie potrafię....więc może zamiast pisać o zaczynaniu od nowa lepiej zrobić to. Pozdrawiam
 14. 10 tysięcy za barak budowlany to duża przesada - za te pieniądze postawisz budynek. Mój kolega ostatnio kupił kontener samochodowy (chyba izotermę) 2x6 za 4 tysiące z którego zrobił pracownie. Widziałem - czyste, ładne, nie wymaga konserwacji, można w każdej chwili przenieść, duże drzwi (z boku i cały tył otwierany)- wejdzie każda miodarka. Trzeba tylko zagospodarować środek, doprowadzić prąd.
 15. 60 zł na allegro 5m x 50m...... zużyłem połowę. Chwilowo upchnięta szmatka i jako łata kawałek płyty osb ..... byle do wiosny 😀
 16. Obok jest las.... zielony złoczyńca widziany wielokrotnie...
 17. Przed wigilią zastałem w pasiece taki oto widok Jutro dzięcioł zastanie w pasiece taki widok 🤣 Jak sądzicie da sobie spokój??
 18. ZDROWYCH ...... resztę dopowiedzcie sami ..... ŚWIĄT BOŻEGO NARODZENIA życzy Jacek Kubiak z rodziną i dziewczynami 🐝
×
×
 • Create New...

Important Information

By using this site, you agree to our Terms of Use.