Jump to content
Forum Pszczelarskie - Pasieka "Banicja"

MAZI

Redaktorzy
 • Content Count

  1,075
 • Joined

 • Last visited

 • Days Won

  45

MAZI last won the day on January 30 2019

MAZI had the most liked content!

Community Reputation

251

About MAZI

 • Rank
  Guru forumowy
 • Birthday 10/04/1977

Informacje o profilu

 • Płeć
  Mężczyzna
 • Lokalizacja
  Jordanów Śląski
 • Typ ula
  wielkopolskie i dadant 1/2 styrodur korpusowe

Recent Profile Visitors

1,526 profile views
 1. 50-200 pewnie więcej bo na drugi dzień na wylotkach po kilkanaście leżało...
 2. A ja dymiłem tydzień temu. I dobrze bo osyp warrozy przerażający...
 3. Paski, paskami, ale dopóki nie opanujesz leczenia kwasami to ja bym kontrolnie w tym roku raz odymił.
 4. A właśnie, że należy się bać. Jeżeli pszczelarz nic nie zrobił w listopadzie to czarno to widzę. I sarkazm tutaj nie pomoże.
 5. Jak ktoś zakończył leczenie we wrześniu to wiosny może nie być... Wczorajsze dymienie - w rodzinie dymionej we wrześniu 4x4 i w październiku 2 x 30 ml KM, po godzinie osyp około 100 sztuk, w 2 innych na dennicy osiatkowanej podobnie... Wczoraj odymiłem 58 rodzin. Wykorzystajcie każdą możliwość, żeby jeszcze raz odymić.
 6. Tak, ale one na 100% przyniosły to z terenu, w pozostałych testowanych rodzinach (13) osyp na poziomie kilkudziesięciu sztuk...
 7. Do stycznia będzie jeszcze kilka dni z temperaturą powyżej 10 stopni.
 8. Spokojnie, wiem co robię. Im później tym lepiej.
 9. Sytuacja opanowana. Zazimowane 59 rodzin, miałem łączyć, ale nic na siłę... Jeszcze tylko jedno odymianie, prawdopodobnie w najbliższy weekend i czas zacząć sezon nasadzeń. 30 lip, 10 jaworów i wierzby czekają na swoją kolej.Wosk wytopiony, jeszcze zostało klarowanie i można zamawiać wykonanie węzy. Od grudnia biorę się za ramki, żeby do lutego mieć spokój.
 10. Tak, że czas na poprawkę. U mnie po dymieniu 4x4 dałem w październiku KM. W 15 rodzinach osyp rzędu 50-200 sztuk rozłożony w czasie, w jednej rodzinie osyp na poziomie kilku tysięcy, po podaniu KM usunęły dobrą ramkę czerwiu porażonego, a najlepsze, że rodzina nadal jest silna - mam wrażenie, że one musiały znaleźć i wyrabować jakąś słabą/padłą rodzinę i przywlekły cały syf...
 11. Tadek nie chcę Cię martwić ale za kolejne 100 lat 100-lecia nie będzie :-) Wszystkiego najlepszego dla Polaków. Oby nasz naród nigdy więcej nie musiał walczyć o wolność.
 12. Byś się zdziwił... Warroza nie wysycha bez wody :-P
 13. We wtorek do 10 rodzin pójdzie kwas mrówkowy - tam gdzie pojawia się usuwany czerw porażony przez wirusy - 60 ml w parowniku otwartym całkowicie na środkowym pajączku w powałce.
×
×
 • Create New...

Important Information

By using this site, you agree to our Terms of Use.