Jump to content
Forum Pszczelarskie - Pasieka "Banicja"

zegaj

Użytkownicy
 • Content Count

  64
 • Joined

 • Last visited

 • Days Won

  1

zegaj last won the day on November 17 2016

zegaj had the most liked content!

Community Reputation

13

About zegaj

 • Rank
  Prawie domownik

Kontakt

 • Strona WWW
  http://www.pasieka.dzietrzniki.pl

Informacje o profilu

 • Płeć
  Mężczyzna
 • Imię
  Zenon
 • Lokalizacja
  okolice Wielunia
 • Typ ula
  wlkp.dadan

Recent Profile Visitors

580 profile views
 1. sok_mir tak na marginesie Ci strażacy z OSP popełnili wiele błędów przy tak prostym zadaniu jak wypompowanie wody ze zbiornika podziemnego. Podstawowy karygodny to strażak nie może wejść do strefy (studni) bez pełnego zabezpieczenia w tym wypadku braku uprzęży (szelek) i liny asekurującej. Aparat to nie wszystko, no i mam nadzieje że w ręku ma miernik wielogazowy a nie tylko tlenomierz albo co gorsze miernik CO. A tak na marginesie mam wiele szacunku dla druhów OSP.
 2. Dżdżownice kalifornijskie kiedyś miałem w kompostowniku ale wyginęły, dwa razy zasiedliłem i zginęły. Kompostownik taki 3x2,5 idzie tam wszystko co organiczne poza liśćmi z orzecha włoskiego. Co kilka lat z połowy wybieram od spodu ładne próchno i tak na zmianę.
 3. Dla ciekawych co dzieje się na górze PZP http://www.zwiazekpszczelarski.pl/menu_id/582?_mid=KCGn+C5xPjU=
 4. Pitr Kopacz "Miody Wambierzyce" przerabia wosk dla mnie od kilku sezonów i nie narzekam.
 5. Mam ten krótszy ukraiński, odsklepiam nim ramki nadstawkowe dadana i wielkopolskie, tak gospodaruję że miód tylko z ramek na miód rzadko wiróję z dużych ramek nadstawkowych. Jest bardzo dobry ramki po odsklepieniu są równe. podstawa to mieć ramki zasklepione całkowicie, przy świeżej węzie nie zawsze pociągną komórki ponad beleczki. Do stołu zamontowałem wyłącznik i jak zapowiada się dlóższa przerwa to hebelek wyłącznika na 0. Korzystam z akumulatora który stoi pod stołem i starczy na cały dzień, przymierzam się jednak do trafo.
 6. Po kwasie octowym druty i gwoździe są pordzewiałe.
 7. U mnie na rzepaku z 11 uli dwie rodziny straciły matke, trzy zesłabły, a pod każdym ulem słoik martwych pszczół. Te co zostały w domu rozwinęły się o niebo lepiej. Różnie to więc bywa.
 8. najlepszy kranik a jeszcze lepszy zawór na wężu podobny do tego jak nalewają piwo, były takie przy gaśnicach naciskasz leci nie naciskasz nie leci
 9. Ja robię tak. Po ostatnim miodobraniu podkarmiam bo wtedy wiadomo co się w ulach zostawiło. Mam korpusy dadanty 10 ramkowe wielkopolskie 10 ramkowe i leżaki dadanty i wz. O ile w dadantach i wz z podkarmianiem można poczekać to w wielkopolskich korpusach po miodobraniu trzeba na drugi dzień podkarmiać bo czerwiu jest w nich od deski do deski. podkarmianie w 1 L słoikach po jednym co 4, 5 dni syropem 1:1. Wtedy też robię przeglądy, układam gniazda, wycofuję ramki, wymieniam matki, które sam hoduję i zawsze czekają w ulikach.. Sezon z miodobraniem kończę około 20 lipca chyba że gdzieś posieją grykę to dłużej. Właściwe karmienie zimowe syropem 3:2 zaczynam około 25 sierpnia w trzech dawkach po 5L co tydzień, potem przegląd i ewentualne dokarmienie.Wtedy też odymiam. A i na czas karmienia zamykam dennice.
 10. Po histlizie 2 dzien w środku biała pszczoła wykształcona niestety nie merda już nóżką.
 11. A ja dzisiaj wróciłem z pracy a w cieplarce 20 st.C. okazało się że wczoraj wyłączyli prąd. Nie wiem jak długo ale dwa UPSy rozładowane na maxa. No i z 30 mateczników dopa.
 12. Matka po jaśniejszym trutni pewnie buckwasta lub minesoty. Będzie Pan zadowolony
 13. zegaj

  Spadź 2016

  U mnie na śliwkach leje że wszystko pod nimi lepkie ale pszczół na nich nie ma.
 14. Mój oryginalny refraktometr do miodu polskiej produkcji ma zaznaczoną granicę na 18,5. Większość miodu jaki odbieram ma w granicach 16,5 wiosenny około 19 ze względu na strach przed krystalizacją. Klienci się często dziwią mówiąc czemu twoj miód taki gęsty a ten z ... lub od ... taki rzadki.
×
×
 • Create New...

Important Information

By using this site, you agree to our Terms of Use.