Jump to content
Forum Pszczelarskie - Pasieka "Banicja"

Piotr.CK

Użytkownicy
 • Content Count

  112
 • Joined

 • Last visited

 • Days Won

  1

Piotr.CK last won the day on June 13 2016

Piotr.CK had the most liked content!

Community Reputation

17

About Piotr.CK

 • Rank
  100% Domownik

Informacje o profilu

 • Płeć
  Mężczyzna
 • Imię
  Piotr
 • Lokalizacja
  Dublin
 • Typ ula
  Wielkopolskie korpusowe, Dadant
 1. Witam. Ma może ktoś namiar na dobrą szkółkę gdzie można kupić dobrze przygotowane drzewa miododajne? Najbardziej zależy mi na lipie Moltkego i głogu pięcioszyjkowym.
 2. To niech mi też dadzą czas antenowy, helikopter, ochronę policji i inne rzeczy, które ma Owsiak za darmo, to chętnie...
 3. "To forum tego nie potrzebuje..." To zamknij temat skoro aż tak Ci przeszkadza czyjeś odmienne zdanie. Innych nazywasz dyktatorami, a sam zabraniasz innym pokazać swojego punktu patrzenia na sprawę. Przyganiał wiadomo kto komu...
 4. Jerzy, a do konkretów potrafisz się odnieść? Czy umiesz tylko obrażać kogoś , kto ma odmienne zdanie?
 5. Dziwne są niektóre wypowiedzi. Matka Kurka wygrał jak dotąd wszystkie sprawy z Owsiakiem. Sąd nakazał mu po raz trzeci przedstawić kwity, czego on nie ma zamiaru zrobić. Owsiak każe wyprowadzać ochronie dziennikarza zadającego niewygodne pytania ... Ale dla niektórych to jest ok... A serduszka w szpitalach nawet są na ścianach - nie wszystko co jest oklejone, jest od niego... Miłego złudzenia , że jedynie pomagacie biednym, a nikt Was przy tym w jajo nie robi.
 6. To normalne, że kupuje się reproduktorki, zwłaszcza jeśli już się komuś sprawdziły matki po nich. Ja wolę tak, niż modlić się, żeby coś normalnego wyszło w czwartym pokoleniu po krzyżówkach z tymi wściekliznami tutejszymi, które roją się w takiej sile, że czasem nawet litra pszczół nie ma
 7. My co roku kupujemy kilka (2-3) reproduktorek i z nich robimy matki. W zeszłym roku kupiliśmy pierwszy raz primorskie produkcyjne i w porównaniu do buckfastów okazały się dużo wydajniejsze. Dlatego w tym roku kupiliśmy reproduktorkę i zobaczymy co w przyszłym roku pokażą jej córki. W kilku ulach udało nam się doczekać czwartego pokolenia buckfastów z trutniami irlandzkimi i gdyby nie agresja i rozbieganie , to nadal były całkiem miodne.
 8. Lepiej to zmodyfikować wg Twoich porad, czy kupić inny poławiacz?
 9. W wielkopolskich w dennicy są pajączki i też trzeba podnosić korpus, żeby je zatkać/odetkać. Drewniane są ciężkie. U Łysonia styropian jako zasuwka do dennicy sprawdza się bardzo dobrze (nie zacina się).
 10. Jednak najgorsze u Apikoza w dadantach są osiatkowane dennice, które się wyginają. Jak się zatnie plastikowa płytka zamykająca dennicę, to bez ściągania korpusów się jej nie wyciągnie. Stało się nam tak w kilku ulach podczas leczenia na warrozę. W przyszłym roku kupimy dennice od Łysonia i wymienimy również w WLK, bo te pajączki to równie tragiczne rozwiązanie.
 11. Do zsypancow ktoś podchodzi jak pies do jeża? Ciekawe, bo to najlepsza dla mnie metoda... Możesz odkłady zamknąć na tej samej pasiece na trzy dni, podłożyć im matkę w klatce i trzeciego dnia otworzyć klatkę i ul. U mnie jeszcze nigdy nie wróciły do starych uli.
 12. Joasia, po dwóch tygodniach często pokazują się już trutowki i one składają nawet po cztery jajka w komórce i czerwia gdzie popadnie, a na niezaplodnionych też czasem pszczoły ciągną mateczniki. Poza tym, pszczoły nie przenoszą jajeczek, bo często są w komórce dwie wyklute larwy,, a później pszczoły jedną usuwają.
 13. Ja nie wiem, może i leci jakaś świta... Raz do roku, w jednej rodzinie na milion. Młoda, nieunasienniona matka jest o wiele zwinniejsza od pszczoły. Jeśli ktoś widział wylatującą z ulika matkę nawet na oblot, to pewnie widział różnicę jej lotu i pszczoły. Żadna pszczoła nie dogoni takiej matki. Jaka wg jest domniemana rola tej świty?
 14. Przy zaziebieniu najczęściej dochodzi do wapnienia czerwiu. Widzieliśmy to w pokazowej pasiece na egzaminie. Ktoś dodał chyba na raz 4 ramki na początku sezonu i w tej rodzinie było bardzo dużo zarażonych komórek. Gdyby tylko to wystarczyło do wystąpienia zgnilca, to tam by już pewnie był.
×
×
 • Create New...

Important Information

By using this site, you agree to our Terms of Use.