Jump to content

Drogi Użytkowniku.

Zdajemy sobie sprawę, iż reklamy czasami bywają uciążliwe, jednak  staramy się z nich utrzymywać. Prosimy o wyłączenie blokowania reklam na naszej stronie, a komunikat zniknie. Dziękujemy za zrozumienie!

Forum Pszczelarskie - Pasieka "Banicja"

lalux5

Użytkownicy
 • Content Count

  433
 • Joined

 • Last visited

 • Days Won

  25

lalux5 last won the day on October 17 2020

lalux5 had the most liked content!

Community Reputation

141

About lalux5

Informacje o profilu

 • Płeć
  nie ustawiona
 • Imię
  ****
 • Lokalizacja
  Małopolska
 • Typ ula
  WL

Recent Profile Visitors

317 profile views
 1. Korpus styropianowy WL - od Babika , od 2,7 do 3,2 kg .
 2. Jeżeli rodzina posiada pokarm , a piszesz że kuna nie naruszyła ramek , to zostawić w spokoju . Na dodatek nie ma dużych mrozów ,kłąb ułoży się i przemieści , jeszcze masz powałki .
 3. Tak! Jednak trza było podnieś powałkę i sprawdzić czy nie porozsuwane są ramki , a także zabezpieczyć powstały otwór ( zmniejszyć ). Jeżeli rodzina żyje , to ma duże szanse przetrwania. W jakiej sile będzie na wiosnę , to się okaże .
 4. Całkowita zgoda , drut jest masywny , po docięciu wzdłuż tego samego drutu nic się nie snuje ,odplata , , zawsze można zabezpieczyć bok listewką lub płaskowniczkiem , nie ma prawa ( nie powinno) się obwieszać . Jeżeli siatka z drutu nierdzewnego obwiśnie to nylonowa ma prawo się oberwać .Przy jednej i drugiej siatce można wkomponować podpory poprzeczne-listewki . Za plastikiem przemawia cena i dostępność , nierdzewka to raczej allegro.
 5. Składy GS , niektóre mają w ofercie siatki wszelakiego typu na metry . Mają też nylonowe siatki . Dawniej kupowano na sita .Choć już kończą z tym asortymentem. Jeżeli nie możesz trafić na ten asortyment w Nowym Targu ,bo tak przypuszczam , ze jesteś z tych stron, to chyba najlepsze wyjście allegro , są dostępne ocynkowe , nierdzewne , wszelaki rozmiar oczek.
 6. Nikt nie wymaga , aby byli filantropami.Zarabiają na produkcji węzy , to czemu mają nie zarobić na wytopie , zauważyli niszę i planują ją zagospodarować. Jak na razie węzę produkują dobrą i w dobrej cenie , to trzeba przyznać. Po wytopie w domowych warunkach w zboinach pozostaje w wielu wypadkach naprawdę dużo wosku. Wszystko zależy też jaki kto ma sprzęt . Ta czynność do przyjemnych nie należy , przynajmniej dla mnie. Może pożyjemy , to zobaczymy .
 7. Folia powoduje wilgoć (całkowite zakrycie folią) , nie można zasłonić całkiem korpusu w tym okresie , musi być przepływ powietrza , podwinąć na rogach z tyłu.
 8. W obecnym czasie , rządzących to najmniej obchodzi, najwyżej trochę osób zamarznie , Zamknięcie przychodni spowodowało śmierć nie tylu osób i co ? Na marginesie , w Krakowie zlikwidowano piece , wprowadzono zakazy , a smog ,,wawelski" i w powietrzu jeszcze większy. Należało by przywrócić piece.
 9. Ale też konkretny zysk😀 Są to ule głównie leżaki , , coś takiego widziałem .W dole dwie rodziny , dwa wylotki , a miodnia wspólna . Oczywiście można mieć miodnie przedzieloną . W tych co widziałem pszczelarz nie miał skrzynek nadstawkowych , przy przeglądach i miodobraniu operował ramkami.
 10. Żarówki proponuję zamontować dwie. Jak jedna padnie , to druga uratuje sytuacje na jakiś czas.Żarówka jest bardziej awaryjnym elementem , niż inne grzejniki. Miałem taką jak pokazał baru , sterowaną termometrem kontaktowym rtęciowym , element grzewczy poczciwe nasze żarówki w dorobionej osłonie.Dobrze trzymała temp. i była w porządku.
 11. Jak ktoś zna dobre rozwiązania i ma ochotę przekazać , to czemu nie. Postęp w elektronice też jest ogromny i nie wszyscy są specjalistami w tej dziedzinie .Przy sensownej podpowiedzi nawet laik jest w stanie wykonać instalacje cieplarki .Wiele rozwiązań wydaje się archaicznymi , ale się sprawdzają w praktyce i to jest najważniejsze .
 12. Czemu prywatna ? Zgadzam się z uwagą Quidam , że przyzwyczajenie jest drugą naturą , ale czasem nowe jest gorsze od starego .Okładka wygląda jakby to było czasopismo dla przedszkolaków . Nie leży mi ta szata graficzna. Wiem , można nie kupować .
 13. Jak w tytule , co sądzicie o Pszczelarstwie w nowej szacie. Dla mnie jest dużo gorsze.Szata graficzna do bani , tytuły rozmazane , mało czytelne , kolory takie bezpłciowe . To tylko moje odczucie . Zawartości merytorycznej nie oceniam.
 14. Matecznik nie umieszcza się na dnie lokówki, a może mało jeszcze widziałem. Otwory w listwach nie robi się na głębokość 7-8 centymetrów , do których weszła by cała lokówka i była by izolowana po bokach. . Temperatura ma być równa wszędzie , a powietrze wejdzie do lokówki 😀.Umieść czujnik w lokówce tak jak matecznik , a lokówkę na tym samym poziomie co inne. Trochę chaotycznie , ale u mnie to się sprawdza , nawet w cieplarce zrobionej z małej lodóweczki. Na pewno lepsza jest mikrofala taka większa , w niej uzyskuję stabilniejszą temp..Myślę , że nie ma co kombinować za dużo.
 15. Motylica , potrafi jeszcze więcej!
×
×
 • Create New...

Important Information

By using this site, you agree to our Terms of Use.