Jump to content

Drogi Użytkowniku.

Zdajemy sobie sprawę, iż reklamy czasami bywają uciążliwe, jednak  staramy się z nich utrzymywać. Prosimy o wyłączenie blokowania reklam na naszej stronie, a komunikat zniknie. Dziękujemy za zrozumienie!

Forum Pszczelarskie - Pasieka "Banicja"

lalux5

Użytkownicy
 • Content Count

  371
 • Joined

 • Last visited

 • Days Won

  23

lalux5 last won the day on January 27

lalux5 had the most liked content!

About lalux5

 • Rank
  100% Domownik

Informacje o profilu

 • Płeć
  nie ustawiona
 • Imię
  ****
 • Lokalizacja
  Małopolska
 • Typ ula
  WL

Recent Profile Visitors

161 profile views
 1. W ostatnim Pszczelarstwie można poczytać: ,, Zima 2018/19 -kolejny sezon niewysokich zimowych strat rodzin pszczelich w Polsce" Jest jeszcze ankieta do wypełnienia . Ankietę dotyczącą zimowli i strat od paru lat przeprowadza także WZP Kraków , ale czy ktoś to opracowywuje i analizuje , nie wiem . Może tylko służy do prognozowania zapotrzebowania na odkłady.
 2. Witajcie ! Szczere życzenia , aby ule i pszczoły zostały 😀 My też uczymy się ciągle i chętnie pomożemy , śmiało możecie zadawać pytania .Będzie dobrze.
 3. Czy aż tak często uciekają po osadzeniu? Ramka pokarmu, ramka czerwiu , ramka suszu i reszta węza i rujka wrzucona na to. Całość przykryta daszkiem bez foli , powałki , to daje jakieś 95% skuteczności. W przyrodzie nie ma 100% metod , jak się uprą to pójdą , to niech idą ! Nie neguję , że pewne zabiegi zwiększają skuteczność ,jak przetrzymanie w chłodzie itp , ale często na to brak czasu i ochoty .
 4. Poprawne wykonanie ula jednościennego nie jest proste , a stolarstwo nie jest zawodem który nie wymaga wiedzy i doświadczenia , oraz maszyn odpowiednich.
 5. A jest coś pszczoły w tym dolnym korpusie przy matce czy tylko garstka? O tej porze (12/04) matkę dałeś na susz pod gniazdo i oddzieliłeś kratą od gniazda ? Ja to tak rozumuję z opisu ?, kończysz , osłabiasz rodzinę najprawdopodobniej .
 6. Ostatnie pozostałości drzew owocowych pięknie kwitną , mniszek też , tylko, tylko przez tą suszę dają tyle wziątku co na rozwój + troszkę do miodni. Coś zaczyna kropić , oby chociaż zwilżyło , bo na więcej się nie zanosi .Dla rolnictwa makabra .
 7. Wiele z tej nieaktualnej wiedzy zawartej w starych czasopismach jest odkrywana na nowo i przytaczana jako coś ,, współczesnego", tak że warto przeczytać .
 8. Jeżeli rodzina jest słaba lub średnia , to po całkowitym zatkaniu powałki powstaje wilgoć . Należy trochę podwinąć , na to ocieplenie i po sprawie.Jeżeli rodzina jest mocna to nic się nie dzieje i folia się sprawdza . Jest tania , łatwiejsza w użytkowaniu niż powałka , no może jak jest wiatr to trochę nie halo .
 9. Można spytać od kogo , jeśli to nie tajemnica , kiedyś zawiodłem się na sklenarze ?
 10. Moim zdaniem -nie ma ,,niemal 100% pewności powrotu matki, z lotu godowego" -na sukces ma wpływ wiele czynników - jednym z najważniejszych jest pogoda ............., brak opalitka(teren) , kondycja matki , a kondycja matki wynika.......tu zgoda.
 11. Spróbuj wykonać ekran + filtry.
 12. Jest taka tendencja szczególnie w internecie , że zaleca się karmienie wiosną , latem , jesienią i zimą , co ma zapewnić siłę i zbiór. Karmić , podkarmiać powinno się jak jest taka potrzeba, to należy ocenić . Zgadzam się , jednocześnie uważam , że sprzedający powinien poinformować Cię w paru zdaniach o rodzinie .Jeżeli sam nie zaglądnął przed sprzedaniem do rodziny , to nieładnie .Ty też powinnaś to uczynić i kupić tak za 2 tygodnie.Zastrzegłaś reklamacje ?
 13. E tam , od razu kraść , chcieli sprzedać , a ty pewnie jak na złość miałeś nieczynne.?
×
×
 • Create New...

Important Information

By using this site, you agree to our Terms of Use.