Jump to content
Forum Pszczelarskie - Pasieka "Banicja"

lalux5

Użytkownicy
 • Content Count

  446
 • Joined

 • Last visited

 • Days Won

  25

lalux5 last won the day on October 17 2020

lalux5 had the most liked content!

Community Reputation

145

About lalux5

 • Rank
  100% Domownik

Informacje o profilu

 • Płeć
  nie ustawiona
 • Imię
  ****
 • Lokalizacja
  Małopolska
 • Typ ula
  WL

Recent Profile Visitors

433 profile views
 1. Kasetowa ma małą przepustowość , dobra radialna załatwia problem . Jak kiedyś , kiedyś ,byłem sceptyczny do radialnej , to teraz sam się z tego śmieję . Ale jak mówią nie spróbujesz , nie przekonasz się .Firma Konigin ma swoje 5 minut , bo robili ( myślę , że robią nadal) solidny sprzęt . To powoduje długi czas oczekiwania . Oby nie obrośli w piórka 😀
 2. Tak się też może stać , jak ktoś stosuje zatwór i wstawia zbędne ramki za zatwór i zostawia na zimę przy ,srednich i mocnych rodzinach .Przy słabych nie grozi. Tak można stracić rodzinę . Są to sporadyczne przypadki , ale kiedyś się zdarzy .
 3. Jedna z lepszych i najtańszych podkarmiaczek! Nawet przy powałce można wyciągnąć pajączka i pszczoły mają dostęp . Jeżeli nie pobierają do czysta lub się topią , to z rodziny nici. Warunek - ma być słoma( SIECZKA) Minus- należy mieć korpus pusty na wiaderko .
 4. Powyżej 10mm jest za dużo . Zimuję na 1 korpusie , ale często się coś łączy i mamy 2 korpusy ,nie chce się składać na jeden , tak zastaje . Na dwóch wielkopolskich też zimują bardzo dobrze , ale jak jest duży odstęp + 2 grubości beleczek i nie zmostkują dobrze to jest problem , można stracić rodzinę . Masz jedną operacje mniej , zakładanie kraty , stawiasz korpus z kratą 😀 ..... i pewność , że nie zapomniałeś założyć kraty. Uli Burnata nie miałem , widziałem , ma dobre wykonanie. Teraz dopiero się dowiedziałem , że produkuje też ule z wręgami pasującymi do Łysoni , Babika.Inny rodzaj skosów uważałem za dyskwalifikacje na starcie. U innych producentów styropianów też jest rozrzut w wymiarach , nie ma tak , że jest 100/100. Są różnice w szerokości korpusu i w wysokości.Pisał o tym kiedyś Kudłaty.
 5. lalux5

  2019-nCoV

  A ja naiwny wierzyłem , że składki zdrowotne po to mi są potrącane przymusowo przez wiele wiele lat , że jak zaistnieje potrzeba to będę miał bezpłatną pomoc medyczną 😀 Jeszcze ta konstytucja coś tam mówi o .... opiece medycznej , ale czas zejść na ziemię jak mówicie , to się nie liczy Cytuj Uwaga: Wyrażone treści w moich postach są wyłącznie moim poglądem i nie oznacza to że narzucam swój pogląd komukolwiek Każdy ma prawo do swoich poglądów !!!!!!!
 6. Piszecie o dodawaniu miodni , rodni , całych korpusów z węzą ,a za oknem biało od 2 tygodni , temp . około zera. Zaraz będą pytania pokroju, czemu pszczoły nie przechodzą do dodanych korpusów , nie odbudowywują węzy , słabną. Myślę , że Ci co się nie pospieszyli z nadmiernym poszerzaniem gniazd , nic nie stracili . Pogoda jest niesprzyjająca , przynajmniej na południu. Pożyjemy , zobaczymy .
 7. https://youtu.be/fEH-9zBDqOU
 8. https://youtu.be/fEH-9zBDqOU
 9. Jak masz kłopot to internet , tam masz handlarzy i producentów .Kupisz tonę i kilogram.
 10. https://youtu.be/9uWrBccE3y8
 11. Dąb jest tak drogi, że kupisz cztery razy tyle sosny😀Jak Ci podpowiedziano , sosna , jodła , świerk- ten coraz trudniej dostać i wydziela dużo żywicy. Żywica nie jest szkodliwa dla pszczół!. Daj sobie spokój z kombinacjami , będziesz później tylko żałował. Miało nie być pisane tu o drewnie w temacie siatki !!!!! Tadek11
 12. Za oknem bieluteńko , śnieżek pada , globalne ocieplenie wzięło w łeb , dobrze , że nart nie schowałem .
 13. Korpus styropianowy WL - od Babika , od 2,7 do 3,2 kg .
 14. Jeżeli rodzina posiada pokarm , a piszesz że kuna nie naruszyła ramek , to zostawić w spokoju . Na dodatek nie ma dużych mrozów ,kłąb ułoży się i przemieści , jeszcze masz powałki .
×
×
 • Create New...

Important Information

By using this site, you agree to our Terms of Use.