Jump to content

Drogi Użytkowniku.

Zdajemy sobie sprawę, iż reklamy czasami bywają uciążliwe, jednak  staramy się z nich utrzymywać. Prosimy o wyłączenie blokowania reklam na naszej stronie, a komunikat zniknie. Dziękujemy za zrozumienie!

Forum Pszczelarskie - Pasieka "Banicja"

lalux5

Użytkownicy
 • Content Count

  401
 • Joined

 • Last visited

 • Days Won

  25

lalux5 last won the day on October 17

lalux5 had the most liked content!

About lalux5

 • Rank
  100% Domownik

Informacje o profilu

 • Płeć
  nie ustawiona
 • Imię
  ****
 • Lokalizacja
  Małopolska
 • Typ ula
  WL

Recent Profile Visitors

254 profile views
 1. To zatkaj, dwie pineski i coś tam , uzupełnij deseczką itp. Obserwacja i nic nie robienie nie poprawi warunków zimowli. Zimowanie rodziny na 4 ramkach jest bardziej ryzykowne niż nieszczelności między korpusami .Oczywiście jest możliwe i nawet na mniejszej liczbie ramek. W razie upadku takiej rodziny należy pamiętać o przyczynach,, współistniejących" i je przeanalizować, a nie tylko wina szczelin 😀
 2. Daj spokój z przeglądami z szukaniem matki, nasyp trutki , załóż łapkę i zabezpiecz wylotek , najlepiej inne też . Na niektórych miejscach jest problem z myszami, a rozsuwanie ramek teraz to ostateczność ,możesz narobić więcej szkody niż mysz. Sprawdzić kiedyś czy trutka jest zjedzona , czy ul jest wolny od gryzonia i tyle.Osobiście łapek nie stosuję , wyganiam i trutka jakby któraś gdzieś się skryła+ zabezpieczenie wylotka .
 3. Piękny utwór, wspaniałe wykonanie super technika i wspaniała barwa głosu......i akordeonu ,choć na 100% nie jest to orginalne brzmienie cantusa , głosy podmienione .
 4. Jak już zaglądnąłeś pod daszek , to w takim przypadku widząc odchody należało zrobić wgląd do ula ( nie przegląd). Mysz, myszy mogą mieć już gniazdo w ramkach i spożywać pokarm , lub za zatworem albo pod daszkiem , tam byś widział.Patrząc na wylotek powinieneś widzieć czy w ulu masz intruza. Wygonić z ula , dać łapkę , trutkę i zabezpieczyć wylotek , może być siatka plastikowa. Przez wylotek o wys większej jak 5-6mm wchodzi .Potrafią wykończyć rodzinę zimą .
 5. Witaj , oby początki Cię nie zraziły. Będzie dobrze !Pszczoły w tym zwariowanym czasie to fajna odskocznia i forma relaksu. Powodzenia !
 6. Jak amitrazy niet , to i z kwasem bida. Naszym obowiązkiem jest zabespieczyć papu i leczenie i o tym należy myśleć wcześniej . Gdyby miał zbędne z 2 tabletki to w ciepły dzień mógłby odymić z 2 ule i włożyć wkładki , coś by to mogło podpowiedzieć o stanie .Czy to kwasy , czy to amitraza nie są przesadnie drogie , żeby ich nie mieć na zabieg nawet kontrolny , a dzielenie tabletek na pół jest ryzykownym sposobem z paru powodów.
 7. Jednak ostatecznie znalazły wejście do ula , to nie problem takie odwrócenie . Ile dni nielotnych, - jak najwięcej . Wykonaj przeniesienie przed samą zimą co cię ponagla .W obecnym czasie u mnie prawie codziennie latają i to w niektóre dni jak oblot wiosenny. Na wiosnę też któraś zaglądnie na stare miejsce , ale to nie ma znaczenia wróci do ula.
 8. Nic nie powinno być i da się funkcjonować . I tak większość pomocy jest roztrwaniana i przechwytywana przez cwaniaków i,, znajomych".
 9. Przy odymianiu zatkałeś wylotek? Czy miały dostęp powietrza w tak małej kubaturze?Czasem bez odymiania można w ten sposób wysłać na tamten świat.
 10. I wielu innych. Jak to mówią ,, swój swojego.......''. Gdyby to dotyczyło Ciebie lub zwykłego użytkownika , pewnie wyleciałbyś z hukiem.
 11. ` To trzeba Cię zaprosić do dźwigania korpusów , przyjemności nigdy za wiele😃
 12. Jest tyle owoców i warzyw wokół nas które zawierają witaminę C , że nie ma sensu chodzić po aptekach .
 13. Chiny , aliexpres najtaniej, u nas jak napisano sklepy BHP najprościej.
 14. W każdym ulu da się gospodarzyć i nabyć doświadczenia . Pewna wiedza zdobyta jest uniwersalna i ma zastosowanie do gospodarki w warszawiakach i ...kuszkach. Jednak wchodząc w niektóre ule później mamy pod górkę jak pasieka się rozrasta lub coś jest nietypowego. Z czego by nie zrobić musi być wentylacja , bo się nie sprawdzi i zapleśnieje.
×
×
 • Create New...

Important Information

By using this site, you agree to our Terms of Use.