Jump to content
Forum Pszczelarskie - Pasieka "Banicja"

lalux5

Użytkownicy
 • Content Count

  443
 • Joined

 • Last visited

 • Days Won

  25

lalux5 last won the day on October 17 2020

lalux5 had the most liked content!

Community Reputation

145

About lalux5

 • Rank
  100% Domownik

Informacje o profilu

 • Płeć
  nie ustawiona
 • Imię
  ****
 • Lokalizacja
  Małopolska
 • Typ ula
  WL

Recent Profile Visitors

403 profile views
 1. Powyżej 10mm jest za dużo . Zimuję na 1 korpusie , ale często się coś łączy i mamy 2 korpusy ,nie chce się składać na jeden , tak zastaje . Na dwóch wielkopolskich też zimują bardzo dobrze , ale jak jest duży odstęp + 2 grubości beleczek i nie zmostkują dobrze to jest problem , można stracić rodzinę . Masz jedną operacje mniej , zakładanie kraty , stawiasz korpus z kratą 😀 ..... i pewność , że nie zapomniałeś założyć kraty. Uli Burnata nie miałem , widziałem , ma dobre wykonanie. Teraz dopiero się dowiedziałem , że produkuje też ule z wręgami pasującymi do Łysoni , Babika.Inny rodzaj skosów uważałem za dyskwalifikacje na starcie. U innych producentów styropianów też jest rozrzut w wymiarach , nie ma tak , że jest 100/100. Są różnice w szerokości korpusu i w wysokości.Pisał o tym kiedyś Kudłaty.
 2. lalux5

  2019-nCoV

  A ja naiwny wierzyłem , że składki zdrowotne po to mi są potrącane przymusowo przez wiele wiele lat , że jak zaistnieje potrzeba to będę miał bezpłatną pomoc medyczną 😀 Jeszcze ta konstytucja coś tam mówi o .... opiece medycznej , ale czas zejść na ziemię jak mówicie , to się nie liczy Cytuj Uwaga: Wyrażone treści w moich postach są wyłącznie moim poglądem i nie oznacza to że narzucam swój pogląd komukolwiek Każdy ma prawo do swoich poglądów !!!!!!!
 3. Piszecie o dodawaniu miodni , rodni , całych korpusów z węzą ,a za oknem biało od 2 tygodni , temp . około zera. Zaraz będą pytania pokroju, czemu pszczoły nie przechodzą do dodanych korpusów , nie odbudowywują węzy , słabną. Myślę , że Ci co się nie pospieszyli z nadmiernym poszerzaniem gniazd , nic nie stracili . Pogoda jest niesprzyjająca , przynajmniej na południu. Pożyjemy , zobaczymy .
 4. https://youtu.be/fEH-9zBDqOU
 5. https://youtu.be/fEH-9zBDqOU
 6. Jak masz kłopot to internet , tam masz handlarzy i producentów .Kupisz tonę i kilogram.
 7. https://youtu.be/9uWrBccE3y8
 8. Dąb jest tak drogi, że kupisz cztery razy tyle sosny😀Jak Ci podpowiedziano , sosna , jodła , świerk- ten coraz trudniej dostać i wydziela dużo żywicy. Żywica nie jest szkodliwa dla pszczół!. Daj sobie spokój z kombinacjami , będziesz później tylko żałował. Miało nie być pisane tu o drewnie w temacie siatki !!!!! Tadek11
 9. Za oknem bieluteńko , śnieżek pada , globalne ocieplenie wzięło w łeb , dobrze , że nart nie schowałem .
 10. Korpus styropianowy WL - od Babika , od 2,7 do 3,2 kg .
 11. Jeżeli rodzina posiada pokarm , a piszesz że kuna nie naruszyła ramek , to zostawić w spokoju . Na dodatek nie ma dużych mrozów ,kłąb ułoży się i przemieści , jeszcze masz powałki .
 12. Tak! Jednak trza było podnieś powałkę i sprawdzić czy nie porozsuwane są ramki , a także zabezpieczyć powstały otwór ( zmniejszyć ). Jeżeli rodzina żyje , to ma duże szanse przetrwania. W jakiej sile będzie na wiosnę , to się okaże .
 13. Całkowita zgoda , drut jest masywny , po docięciu wzdłuż tego samego drutu nic się nie snuje ,odplata , , zawsze można zabezpieczyć bok listewką lub płaskowniczkiem , nie ma prawa ( nie powinno) się obwieszać . Jeżeli siatka z drutu nierdzewnego obwiśnie to nylonowa ma prawo się oberwać .Przy jednej i drugiej siatce można wkomponować podpory poprzeczne-listewki . Za plastikiem przemawia cena i dostępność , nierdzewka to raczej allegro.
 14. Składy GS , niektóre mają w ofercie siatki wszelakiego typu na metry . Mają też nylonowe siatki . Dawniej kupowano na sita .Choć już kończą z tym asortymentem. Jeżeli nie możesz trafić na ten asortyment w Nowym Targu ,bo tak przypuszczam , ze jesteś z tych stron, to chyba najlepsze wyjście allegro , są dostępne ocynkowe , nierdzewne , wszelaki rozmiar oczek.
×
×
 • Create New...

Important Information

By using this site, you agree to our Terms of Use.