Jump to content

Drogi Użytkowniku.

Zdajemy sobie sprawę, iż reklamy czasami bywają uciążliwe, jednak  staramy się z nich utrzymywać. Prosimy o wyłączenie blokowania reklam na naszej stronie, a komunikat zniknie. Dziękujemy za zrozumienie!

Forum Pszczelarskie - Pasieka "Banicja"

lalux5

Użytkownicy
 • Content Count

  335
 • Joined

 • Last visited

 • Days Won

  22

lalux5 last won the day on November 1 2019

lalux5 had the most liked content!

About lalux5

 • Rank
  100% Domownik

Informacje o profilu

 • Płeć
  nie ustawiona
 • Imię
  ****
 • Lokalizacja
  Małopolska
 • Typ ula
  WL

Recent Profile Visitors

89 profile views
 1. Do kwasów nie stosowałem, nie wiem , z ciekawości spróbuję . Do amitrazy i podobnych rzeczy sprawdza się . Zaletą jest szybkość zabiegu.Niedogodność :zatykanie rurki , awarie pompki . Nie liczmy też , że ustawimy idealną powtarzalną dawkę , ale nie ma znowu jakiegoś strasznego rozrzutu, który by zagrażał.Po zabiegu należy płukać dyfuzor.Najsłabszy element to pompka( sprężynki zaworków ulegają korozji , oraz środek stosowany robi wżery w korpusie ,) tak sezon , dwa to wszystko przy intensywniejszym stosowaniu. Spirala - kupić przewód hamulcowy za parę zł i zwinąć . Pompka - każda która ma ręczne pompowanie , skoda tiko a w proponowanych do sprzedaży łada . Koszt nowej od łady to coś 50 zł z przesyłką ( tak było , jak obecnie , nie sprawdzałem) . Autozłom -20 zł . Pojemnik , to pojemnik od pistoletu do malowania lub jakiś pojemnik też może być .Palnik dobrze jest kupić z zapalaniem automatycznym i żeby nie gasł i nie rzygał płomieniem .
 2. Dla równowagi możemy zamieścić swoje spostrzeżenia na temat tej znanej firmy dotyczące : obsługi , jakości produktów , cen, promocji....😀
 3. Bardzo fajny żywopłot wychodzi z rodzimego świerka . Należy przycinać aby gęstniał , sadzonki tanie , no i ....pachnie a nie śmierdzi jak niektóre tuje.
 4. Po ugryzieniu pszczoły jeden ląduje na sorze , drugi się uśmiechnie😀 Przekroczenie dawki nie od razu wykończy lub daje efekt wizualny.Może spowodować ubytek , którego pszczelarz nie zauważy. Groźne jest gwałtowne zwiększenie parowania na wskutek ,,ocieplenia" i braku kontroli nad ilością . Jak się ma dobre parowniki to oky , jednak najczęściej poddawany jest na talerzykach, serwetkach itp , czyli tak zwana partyantka i tu można przesadzić .Można pozbyć się matki lub trochę pszczół .Nie przesadzajmy , że cały ul odjedzie ,to nie siarka! Zabieg powinien być szybki i w miarę skuteczny .Moim zdaniem dopracowany parownik kwasu szczawiowego może być lepszym rozwiązaniem.
 5. ,,Po wprowadzeniu do ula kwas wysyca powietrze ulowe, co jest gorzej znoszone przez roztocze niż pszczoły.Jednak granica pomiędzy umieralnością roztoczy i pszczół jest stosunkowo wąska .Stężenie może szybko osiągnąć rozmiary zabójcze dla pszczół." ,,można zastosować 85% kwas działający dobrze również w zasklepionym czerwiu" Nie mogę sobie przypomnieć publikacji o przeżywalności czerwiu i usuwaniu przez pszczoły- gdzieś to jest? ,, matka przestaje składać jaja , wyklute z nich larwy giną pod wpływem KM" ,,wygryzające się młode pszczoły giną , jeśli zostaną wystawione na działanie KM." Tak że KM nie jest taki cacy jak każde lekarstwo , dobrze jest znać jego skutki uboczne , a podstawą sukcesu jest umiejętność jego aplikacji.Dobre parowniki też kosztują
 6. Na mrówkowym się można prędzej przejechać !
 7. U mnie kotki z okolicy całe lato dokonują połowów , tak do 30 cm rybki im wystarczają 😀, no chyba że wpadnę w złość to jest przerwa w łowach.
 8. Pewnie kotek , który zachował odrobinę instynktu łowcy.
 9. manio dzięki za przepis , grzech nie spróbować.
 10. lalux5

  Pomoc!!!

  Oby jak najszybciej stanął na nogi , skromny datek poszedł, może coś pomoże , ale najważniejsze niech wie że jesteśmy z nim , głowa do góry.
 11. A przy jakiej temp. odparowywania sypie się varoza najbardziej? W/g mnie to będzie najbardziej wiarygodna kalibracja .
 12. Wygrali producenci z ,,górnej półki" . Wygrali podwójnie : raz przetarg, a raz finansowo😉. Oby się Krzyżak mylił 😉, Obstawiam , że ma racje.
 13. ,, 1)Matka przestaje składać jaja lub składa jaja i wyklute z nich larwy giną pod wpływem kwasu mrówkowego w powietrzu.Również obecny już w ulu otwarty czerw może obumierać pod wpływem leczenia 2)Zasklepiony czerw rozwija się podczas leczenia normalnie.Zagrożony jest dopiero podczas wygryzania się .Wygryzające się młode pszczoły giną jeśli zostaną wystawione na działanie kwasu mrówkowego bez żadnej ochrony. Dzieje się tak jeśli nie zachowamy wystarczającego odstępu między................................................,lub w przypadku słabych rodzin,jeśli czerw nie jest chroniony przez robotnice. -leczenie długotrwałe prowadzi do kumulowania się kwasu w miodzie i karmie ............ Łatwe pszczelarstwo -Gerhard Liebig. cytaty trochę wyrwane z całości ,bez przeczytania dokładnego książki mogą wypaczać , ale to nie jest tak , że stosowanie kwasu jest super i beż efektów ubocznych. Do stosowania kw. mrówkowego trza mieć doświadczenie , aby się nie zdziwić . Nie stosuje .
 14. Nic dodać , może dalszą część postu , ale te dwa zdania zawierają sedno. Nigdy nie mówi się ,,nigdy" , ale na razie zapomnijmy o tym , że wprowadzając jakiś wynalazek hodowlany zostajemy zwolnieni od leczenia , lub od pomocy w przezyciu rodzinie. Niektóre matki mają podwyższony instynkt higieniczny , objawiający się sprzątaniem ule , oczyszczaniem się nawzajem z kleszcza , obroną rodziny,szybkim usuwaniem czerwiu np Dobra- która była selekcjonowana w tym kierunku , Vigor szczególnie z początków ( na marginesie ma bardzo dużo wspólnego z Dobrą ) ,AGT , ale to wszystko nie wystarcza.........................druga część cytatu mania
×
×
 • Create New...

Important Information

By using this site, you agree to our Terms of Use.