Jump to content
Forum Pszczelarskie - Pasieka "Banicja"

lalux5

Użytkownicy
 • Content Count

  493
 • Joined

 • Last visited

 • Days Won

  28

lalux5 last won the day on December 25 2022

lalux5 had the most liked content!

Community Reputation

185

About lalux5

 • Rank
  100% Domownik

Informacje o profilu

 • Płeć
  nie ustawiona
 • Imię
  ****
 • Lokalizacja
  Małopolska
 • Typ ula
  WL

Recent Profile Visitors

657 profile views
 1. Nikt nie panuje nad importem . Miody te sprzedawane są jako polskie. Jest to zjawisko masowe . Miejscowości turystyczne , targowiska , na południu kraju są zalane miodami i to nie sprzedają pszczelarze . Ostatnio widziałem miód spadziowy 0,9 l po 40 zł jeszcze do negocjacji .Jest to dobrze zorganizowana sieć zbytu, tylko co odpowiednie służby na to ? Niech sprzedający poda kraj pochodzenia miodu na etykiecie i to czytelnie , swoje dane , itp. A kraj w pewnym stopniu powinien chronić swój rynek rolny czy przemysłowy .Jestem za wolnym rynkiem , ale w pewnych sytuacjach wymagana jest interwencja , aby się nie obudzić z ręką w ........
 2. Nie . Teraz to nie czas myśleć o rozczerwianiu matki , no chyba że u Ciebie wiosna idzie 😀. Na październik matka się wyrobi z odbudową rodziny albo się wykończy( rodzina).Ułożyć gniazdo odpowiednie do siły na tych ramkach co obsiadają , karmić , leczyć i obserwować czy ma szansę na pozostawienie , jeżeli coś nie tak to łączyć.
 3. Myślę , że się znajdą . Truteń + 7 karmicielek w klateczce . 20 zeta w promocji😀 Teraz to łączyć , bez sentymentu bo ... na wiosnę będziemy żałować wstecznych decyzji. U mnie jeszcze trutni mnogo , jesień piękna pogodna , nie myślą o zimie . Tak nie do końca , noszą pyłek ile mogą .Mają go bardzo mało , przez cały sezon dało się zauważyć chroniczny jego brak w otoczeniu , co martwi.
 4. Moim zdaniem - bez różnicy, tylko styropiany dobrego producenta . Styropiany są twarde jak decha , tylko nie L.....a. Jak spadnie to popęka jeden i drugi , mimo to styropiany wytrzymają 20-30 lat a może i więcej , jak Bozia da zdrowie to sprawdzę 😀. Poliuretany pewnie też . Waga podobna , o deka nie ma co się kłócić
 5. Ule styropianowe , pytanie , czy to są fabrycznie produkowane , czy domowa robota ze styropianu lub styroduru? Ule styropianowe fabryczne są dużo twardsze od styropianu i styroduru. Takie można przeszlifować przed malowaniem szlifierką dobierając odpowiednio grubość ziarna , oczywiście nie będą jak nówki ale po zabiegu posłużą kilka lat . Każdy styropian można przeszlifować myśląc przy robocie , ręcznie czy maszynowo - kwestia czym ktoś dysponuje i ile czasu chce poświęcić na tą czynność. Ja jeszcze stosuje grunt przed malowaniem emulsją .
 6. W zaistniałej sytuacji trza było pozostać przy ulu( nad ulem) w niezmienionej pozycji nie wykonując przemieszczeń i ruchów , daszek otwarty i obserwować . Często uda się , że polata i wróci , wyląduje na ulu lub wprosi się do ula Pszczelarz jest dla niej punktem orientacyjnym . Często też się nie udaje .
 7. Rejon rejonowi nie równy. Dyskusja między południem a północą o pogodzie mało wnosi , tak jak zachód a wschód. Obecny okres wiosenny jest trudny na południu. Dni lotnych można policzyć na palcach.Z pyłku iwy nie skorzystały .O brak pokarmu nie ma co się martwić , braknie , wina pszczelarza . W/ g mnie mają go nadstan po zimie i powinny go mieć bez dokarmiania , choć nowa szkoła głosi , że należy dokarmiać , oczywiście ciasto . Ja jestem starej daty , nie muszę dokarmiać. Przy tym stanie pogodowym rozwój rodzin jest opóźniony i utrudniony. Plotki głoszą o potężnych ubytkach rodzin , pożyjemy , zobaczymy.
 8. Jak to mówili , kiedy nie było internetu,, papier wszystko przyjmie". Teraz ,, papier" poszedł w odstawkę i jest nowa mądrość ,, internet wszystko przyjmie". Tych którzy nie są zajęci przeglądami uli lub już się odrobili zapraszamy na narty na południe .Dla pewności założyć zimówki , aby nie zostać zaskoczonym?
 9. Budzę się rano , za oknami biało , śnieżek prószy .Robię kawę i czytam jak to w innych rejonach pszczółki latają , noszą pyłek ?Na najbliższe dni zapowiadają mrozy i przelotne opady śniegu. Gdzie to globalne ocieplenie ??
 10. Futeralik z styropianu załatwia sprawę . Mateczniki Nie są tak delikatne jak nam się wydaje , no chyba że przemieszczane w niewłaściwym czasie ( mam na myśli fazę rozwoju a nie porę dnia )
 11. Tak , warto po dobrej cenie. Cukier to jest towar , a nie papierek z banku , którym może jutro każą nam podpalać w piecu. Osobiście , mam cukier, słoiki itp na ten sezon i jeszcze do przodu, i tak od lat. Mam gdzie składować . Gdybym nie kupił od razu , to i forsy też bym nie miał dzisiaj?. Kupowałem po 1.8-1,9kg. Można nadmiar gotówki zanieś do banku , powinni przyjąć?
 12. Dobrze , ze nie odwiązałem od legarów po zimie. Wichura nie dała rady naruszyć przynajmniej tam gdzie sprawdziłem.Grzmoty i błyskawice mają podobno zwiastować nadejście wiosny. Jest nieciekawie , a zapowiadają że to jeszcze potrwa !
 13. W przypadku R. Kluski zaszła potrzeba pokazania miejsca w szyku? Da się , jak się chce! Nie musi to mieć zastosowanie do wszystkich , ale u nas , obecnie, wszystko jest możliwe i ,, co nam zrobisz". Nowe prawa wprowadza się wpisami na twitterze , a wypowiedzi rządzących są ważniejsze od praw konstytucyjnych.
 14. To już parę lat temu funkcjonowało ! Jeden ,,wykonawca "przejął wykonawstwo przyłączy i dla niego ustalono termin w którym jest w stanie pojawić się na posesji . Podwykonawcy odstąpili od wykonywania przyłączy , gdyż nie mieli z czego dopłacać do proponowanej pracy , przynajmniej na południu. Odnośnie samochodów , to Pan Roman Kluska - ,,optimus" , kilkanaście lat temu ,w czasie pokoju pozbył się nowych Toyot na podstawie przytaczanej ustawy.Wojsko musiało przetestować?
 15. U mnie 10 stopni mrozu , ale za to w dzień piękne słoneczko a nie zwariowane wichury z grzmotami jak ostatnio.Niech tak będzie , narty wyciągnięte !
×
×
 • Create New...

Important Information

By using this site, you agree to our Terms of Use.