Jump to content
Forum Pszczelarskie - Pasieka "Banicja"

netto

Użytkownicy
 • Content Count

  341
 • Joined

 • Last visited

 • Days Won

  6

Everything posted by netto

 1. Łukasz Ty to optymista jesteś.... z akacji nic nie będzie w tym roku..
 2. Średni pomysł z tym pryskaniem. Weż sobie wanienkę do której wchodzi cały bok korpusa i smiatkiem co by dało się lekko poszorować - wcześniej go oskrob dłutem,, wszystkie ślady wosku czy propolisu, stosunek 1:400 jak masz chorobę to 1:200, później spłucz bieżącą wodą. Zachowaj wszystkie środki ostrożności opisane na produkcie .. Rapicyd to nie żarty. PS: Jak nie znajdziesz wanienki to podjedź d hurotni wędliniarskiej, mają tam takie fajne białe skrzynki za 20 zł można kupić
 3. Dobrze ramki zabezpiecz, chyba że Hoffmany. I najlepiej jak za dużo jedzenia nie będą miały, najgorzej takie z nakropem się wozi. I mile widziane ciemniejsze plastry.
 4. Offtop robicie:) Wracamy do tematu .. i jest jeszcze jedna opcja .. mogą poszerzyć wielkość pasa ochronnego dla trutowiska w Murckach które graniczy z Kołem Bieruń na np cały Sląsk
 5. Właśnie, cała uchwała jest dziurawa ... bo 1. Nawet jak podpiszę to nie muszę się zastosować ( zakładamy, że w kole są nie tylko Pszczelarze ale i trzymacze którzy tak pomyślą) bo nie muszę nikogo wpuścić na teren pasieki, a tego nie mogą mi nakazać, a ja nie muszę wpuszczać. I nawet jakby dali sprawę do Sądu koleżeńskiego to wygram bo pasieka podlega lustracją tylko w określonych przypadkach. 2. Buckfasty zrobię sobie na żonę w Polance 3. Sąsiad ma BF u siebie .. a ja hoduję matki u siebie .. unasienniają się naturalnie - jakie pszczoły mam w pasiece ?
 6. Mogą, koło to klub ... do którego musisz się dostosować.
 7. Proszę się zapoznać z pismem, protokołem i uchwałą Pszczelarzy z Bierunia. Zapraszam do dyskusji.
 8. Pasieka (czsopismo) wiem, że u nich też można zamówić takie etykiety.
 9. Offtop: Robert poźniej zadzwonię do Ciebie w sprawie tych inkubatorów.
 10. A ja wymiotłem kolejną tj. 11 rodzinę z powodu nosemozy.
 11. Łukasz nie boisz się tak na publicznym o tej trawie ?
 12. Miałem już elaborat na 2 strony ale nacisnąłem backspace i poszło się ... jak moje pszczoły przez zimę. Dzisiaj wieczorem dłuższy artykuł pt. "Jak to straciłem połowę pasieki - spowiedź pszczelarza" Znowu trasa zabrała dzisiaj czas ... będę musiał brać lapka w trasę. Postaram się wyspowiadać jutro w czasie zmiany.
 13. http://wagipasieczne.pl/ Po zwrocie ma być koło 600 stówek za sztukę, podobno jedne z lepszych na rynku. Odstojnik wziąłem ze stożkowym dnem, bo opinie kolegi Rolanda, podobno te ze stożkowym dnem są bardzo fajne. A dodatkowo można zainstalować kabel grzejny pod spód miodarki, chociaż nie jestem zwolennikiem podgrzewania- możliwości są.
 14. W ramach refundacji zamówiłem sobie nowy odstojnik 150 litrów oraz 3x wagę pasieczną gsm zobaczymy te cuda. Co do Bohtyna to jedyna wskazówka jest taka, że jak zamknąłeś ul na jesień to otwórz na wiosnę
 15. U mnie na tą chwilę jeden ul z potężną biegunką .. nawet myślałem o likwidacji co by się bidoczki nie męczyły ...zafajdane wszystko, łącznie z plastrami w ulu .. a wiosny nie widać. Jak do 10 lutego nie będą miały jak się oblecieć to prawdopodobnie będę musiał je uśpić i zlikwidować.
 16. Próbowałem kiedyś ciągnąć dr. Londzina za język w tej sprawie ale pary nie puścił... ale z tego co się mówi w kuluarach w ŚZP to raczej nie jest to skuteczny sposób.
 17. Jak chcesz mieć 100-140 pni to od razu podziel to przez dwie pasieki... zawsze bezpieczniej mieć dwa miejsca chodzby ze względu na zgnilca. nawet mając 20 w jednym i w drugi miejscu to opłaca się pojechać do takiej pasieki .. a sam będziesz po dwóch sezonach widział gdzie wychodzi się lepiej .. ponadto od razu uzyskasz dwa rodzaje miodu z dwóch lokalizacji co także pomaga w handlu ..
 18. Gliwice też walczą ostro .. wczoraj na naradzie prezesów mówili w ŚZP .
 19. A ja tylko dodam, że firma BAYER połączył się z Monsanto.
 20. Miodek Tomek na nich bazuje, ale nie wiem jakich reproduktorek używa bo z tego co wiem to kilka opcji tam jest .. podejrzewam, ze tej najdroższej nie brał.
 21. Za parę dni wrzucę na co przeszliśmy ze słoików .. Tylko troszkę czasu dajcie.
 22. To wiem, że są podane parametry, chodzi mi tylko czy ktoś tam kiedyś spotkał coś innego niż 0 g.
 23. Używam narazie jeden podkarmiaczki powałkowej tej z kubeczkiem, ogólnie fajnie ( zamówiłem już 80 sztuk ) jednak po pobraniu pokarmu pojawia się propolis i kubeczek już nie wyglada tak fajnie, ale ogólnie ( kupiłem po 12.5) za taką cene daję 9/10 .
×
×
 • Create New...

Important Information

By using this site, you agree to our Terms of Use.