Jump to content
Forum Pszczelarskie - Pasieka "Banicja"

Nacek

Użytkownicy
 • Content Count

  1,030
 • Joined

 • Last visited

 • Days Won

  43

Nacek last won the day on June 15

Nacek had the most liked content!

Community Reputation

415

About Nacek

 • Rank
  Guru forumowy

Informacje o profilu

 • Płeć
  Mężczyzna
 • Imię
  Ignacy
 • Lokalizacja
  Ziemia Sieradzka
 • Typ ula
  WP, wielkopolski, dadant 1/2

Recent Profile Visitors

1,501 profile views
 1. Robiłem w ostatnią zimę z sosny, korpus 1/2 dadant, materiał wychodził mi 8 zł.
 2. Nic takiego nam nie grozi, coraz częściej siane są odmiany hybrydowe na których pszczoły nie mają co szukać.
 3. To nie żarty tylko polska rzeczywistość, kurczące się pożytki z roku na rok do tego przeszczepienie i efekty są. Chcecie mieć więcej miód do dołóżcie uli😁 Przed chwilą dowiedziałem się że w Łodzi wykryto zgnilca, myślę że to początek, kula śniegu zaczyna się dopiero toczyć.
 4. RHD było wprowadzane nie dla pszczelarzy tylko dla rolników a pszczelarze się tylko załapali przy okazji.
 5. Koledzy nie mylcie pojęć, pszczelarz zajmuje się chowem ewentualnie hodowlą pszczół. Złodziejstwem zajmuje się złodziej a nie pszczelarz!!!
 6. To żadna konkurencja, zawsze mi brakuje miodu. Ani obecny ład (od TVP) ani poprzedni (ten od TVN) nic z tym nie robił. Obecni przynajmniej wprowadzili RHD na który przy okazji załapali się pszczelarze oraz możliwość prowadzenia działalności gospodarczej bez rejestracji no i 20+ . Pszczelarstwo jest branżą niszową i dlatego nikt nas poważnie nie traktuje.
 7. Mirek ja zawsze wiedziałem że ty to zdolny człowiek jesteś😊
 8. Przy obfitym wziątki tak się dzieje. Dobrze że masz węzę ok gdyby była z dodatkami parafiny wszystko było by na dennicy a w najlepszym wypadku zdeformowany plaster.
 9. Nie tylko u Ciebie😀 Ja podejrzewam że to manio niby udaje że u niego słabe zbiory a faktycznie rozsyła po Polsce cysterny miodu🤣
 10. W sieradzkim sklepie pszczelarskim Regionalnego PZP miód ukraiński po 32zł.😲 Dobrze że już nie należę do tej wspaniałej organizacji pszczelarskiej wspierającej polskich pszczelarzy.
 11. W tym roku jeżeli będę miał co sprzedawać to zdecydowanie powyżej 40 zł za słoik 0,9 l. Z kim bym nie rozmawiał to nikt niema miodu, oczywiście nie dotyczy to naszego forum, tutaj leje się strumieniami🤣
 12. Amerykańską oblatują dokąd nie pojawi się akacja. Jak kwitnie nasza to kwitną również wierzby a to pszczeli przysmak😋
 13. Tadek czy ludzi którzy od lat żyją z pszczół (nie z pszczelarzy) nazywasz nieudacznikami? Wątpię aby komuś kto ma kilkaset pni się nie chciało. Często nie chce się tym którzy pszczołami dorabiają sobie do emerytury lub pensji, oni z pszczelarstwa nie muszą mieć dochodu bo i tak mają za co utrzymać rodziny.
 14. Takiej biedy na rzepaku jeszcze nie miałem nigdy, pola praktycznie już zielone a w ulach prawie pusto. Rolnik posiał podobno sześć odmian a tylko na dwóch polach pszczoły oblatywały. Jedynie co dopisało to frekwencja😫 z moich obliczeń wyszło że na hektar przypadało po kilkanaście pni. Na pozostałych miejscówkach sytuacja podobna, najgorzej na leśnej. Przede mną jeszcze akacja ale raczej szału nie będzie, na drzewach jest bardzo mało pąków. Dobrze że dają 20+ to będzie chociaż na dziesięć kg cukru.
 15. Harcerzu myślę że twój problem z znalezieniem chętnych na ule wynika z tego że są one nietypowe. Masz rację jeżeli to zajęcie nie sprawia Ci frajdy tylko katorgę to chyba lepiej zrezygnować.
×
×
 • Create New...

Important Information

By using this site, you agree to our Terms of Use.