Jump to content

Drogi Użytkowniku.

Zdajemy sobie sprawę, iż reklamy czasami bywają uciążliwe, jednak  staramy się z nich utrzymywać. Prosimy o wyłączenie blokowania reklam na naszej stronie, a komunikat zniknie. Dziękujemy za zrozumienie!

Forum Pszczelarskie - Pasieka "Banicja"

Nacek

Użytkownicy
 • Content Count

  453
 • Joined

 • Last visited

 • Days Won

  17

Nacek last won the day on September 10

Nacek had the most liked content!

About Nacek

Informacje o profilu

 • Płeć
  Mężczyzna
 • Imię
  Ignacy
 • Lokalizacja
  Ziemia Sieradzka
 • Typ ula
  WP, wielkopolski, dadant 1/2
 1. Sprzedaż domowa to bardzo ważna cześć ale sprzedaż na targach to też fajna sprawa, po ciągłym przebywaniu wśród pszczół, od czasu do czasu dobrze jest pobyć między ludźmi Robert widzę że mnie nieco wyprzedziłeś, bo ja dopiero tonę z małym grosikiem sprzedałem. Taa już to widzę
 2. Marbert to podobnie jak ja, aż rojnica mi się rozleciała. Tak naprawdę to chyba tylko nie było większych problemów z buckfastami ZG od Zdzisława Berenta (nie mylić GZ) ale to pszczoła o odrobinę wolniejszym rozwoju wiosennym.
 3. A pszczoły ma jeszcze bliżej Ciebie, myślę że jakieś 20 km. Kolega Przemysław opowiadał wielokrotnie różne dziwne historie, które niewiele miały wspólnego z rzeczywistością. U mnie z tym zamykaniem to wyszło niejako przy okazji, ponieważ chciałem się pozbyć czerwiu, ponieważ miałem go za dużo aby go powkładać do rodzin które pozostały na ramce WP.
 4. Podobno wykładowca z Litwy ma przywieź jako ofertę młynek i segregator do pozyskiwania pierzgi
 5. Tadek niema co dyskutować, trzeba po prostu przeprowadzić eksperyment samemu i mieć swój pogląd a nie tylko wyczytany. Ja przymierzam się do zrobienia czegoś takiego na ostatnim pożytku czyli lipie. W tym roku w związku z tym że przesiedlałem kilkanaście rodzin z ramki WP na dadanta 1/2 zamknąłem chyba w ośmiu ulach matki w klateczkach do czasu wygryzienia się czerwiu jedna z nich nie podjęła czerwienia, pozostałe ładnie doszły do zadowalającej sił przed zimowlą. Eksperyment z przesiedlaniem pszczół na susz czy węzę końcem lipca robię od trzech lat i za każdym razem te rodzinki z zimy wychodzą jako jedne z lepszych. pszczoła niepokancerowana przez warrozę, niepoparzona czy podtruta przez pszczelarza bardzo dobrze zimuje.
 6. A czy kwas nie wchodzi przypadkiem w reakcje z aluminium, mam na myśli siatkę w dennicach?
 7. Wielu głosi teorie że na tępo parowania KM ma temperatura zewnętrzna a mi się wydaje że zdecydowanie większy wpływ ma siła rodziny, silna trzyma temperaturę w miarę stabilną, natomiast słaba ma z tym spory kłopot, po prostu nie ma komu podgrzewać czy wentylować i w takich często zdarza się poparzony czerw.
 8. I tu jest istota sprawy, rodzina w której matka zacznie czerwić wiosną o kilka czy kilkanaście dni później, ma znacznie mniej warrozy w lipcu czy sierpniu, ale nie zwalnia to niestety pszczelarza z obowiązku leczenia, bo jakie ma znaczenie czy mamy do wytrucia 1500 czy 2000 osobników. Inna sprawa, po co mi pszczoła która ma wolniejszy start wiosenny, zanim dojdzie do siły to już trzeba ją dokarmiać. W moich warunkach jeżeli nie pozyskam miodu wiosennego to później już tego nie nadrobię.
 9. Ja o spadzi jodłowej to tylko w necie czasami mogę poczytać☺️ czasami zdarzy się domieszka liściastej do ostatniego miodu. Nie wiem czy o to Ci chodziło?
×
×
 • Create New...

Important Information

By using this site, you agree to our Terms of Use.