Jump to content

Drogi Użytkowniku.

Zdajemy sobie sprawę, iż reklamy czasami bywają uciążliwe, jednak  staramy się z nich utrzymywać. Prosimy o wyłączenie blokowania reklam na naszej stronie, a komunikat zniknie. Dziękujemy za zrozumienie!

Forum Pszczelarskie - Pasieka "Banicja"

Nacek

Użytkownicy
 • Content Count

  666
 • Joined

 • Last visited

 • Days Won

  29

Nacek last won the day on May 28

Nacek had the most liked content!

About Nacek

 • Rank
  As forumowy

Informacje o profilu

 • Płeć
  Mężczyzna
 • Imię
  Ignacy
 • Lokalizacja
  Ziemia Sieradzka
 • Typ ula
  WP, wielkopolski, dadant 1/2

Recent Profile Visitors

426 profile views
 1. Wczoraj widziałem że pszczoły nosiły pyłek z akacji, na razie pojawiają się kwiatki tylko w miejscach nasłonecznionych.
 2. To co nazbiera rój zasilony czerwień i pszczołami, jest bez porównania z tym co by uzbierał oddzielnie, wyrojony i rój. Macierzak powinien do zimówki się odbudować a jeżeli nie to posłuży do zasilenia innej rodziny, jeżeli jest taka potrzeba można go rozwiązać wcześniej.
 3. Ja bardzo często rojowi daje prawie cały czerw z macierzanka a przed poważniejszym pożytkiem zasilam go pszczołom lotnymi przez nalot.
 4. Pod warunkiem że będziesz miał pewność że nie mają matki.
 5. Krzychu włóż po ramce młodego czerwiu to będziesz miał pewność gdzie niema matki, tym które są bez matki możesz poddać matkę z hodowli.
 6. Zupełnie inaczej sytuacja wygląda w ulach z materiałów sztucznych a inaczej w drewnianych i nie da się przenosić wzorców z jednych na drugie, piszę to na podstawie własnych obserwacji.
 7. W ubiegłym roku słoik 0,9 l sprzedawałem po 35 zł. Lipowy, leśny z minimalnym dodatkiem spadzi oraz nawłociowy po 40 zł. Chyba było to zbyt tanio ponieważ miodu mi zabrakło.
 8. Pszczół nie należy się bać, tylko trzeba do nich podchodzić z respektem a to dwie różne rzeczy.
 9. Mój rzepak dawno odwirowaniu, nawet zaczął się krystalizować a teraz biorę się za wielokwiat bo na akacjach pokazują się pierwsze białe kwiatki.
 10. Z osiki pszczoły bardzo chętnie zbierają materiał na propolis.
 11. Ostatnio znalazłem wodą pokrzywy na gnojówkę do podlewania warzyw, kurom bardzo posmakowała połowę wypiły, nawet jaj jest jakby więcej.
 12. Kiedyś zrobiłem pokrzywę z miodem rzepakowym, w smaku był taki sobie, wyglądał jak spadź. Małżonka przez zimę zjadła, nawet hemoglobina się jej poprawiła.
 13. Od trzech lat sukcesywnie przesiedlam pasiekę na ramkę 1/2 dadant i siłą rzeczy brakuje mi odbudowanych ramek. W ubiegłym roku pszczoły na rzepaku dostawały do nadstawek tylko węzę, w tym roku sytuacja była nieco lepsza i większość r ramek w nadstawkach była odbudowana a zbiory miodu były tylko minimalnie większe, ale trzeba pamiętać że pogoda rok temu była zdecydowanie bardziej fatalna. Wniosek jest prosty, opowieści o tych ogromnych stratach na miodzie można włożyć między bajki.
×
×
 • Create New...

Important Information

By using this site, you agree to our Terms of Use.