Jump to content

Drogi Użytkowniku.

Zdajemy sobie sprawę, iż reklamy czasami bywają uciążliwe, jednak  staramy się z nich utrzymywać. Prosimy o wyłączenie blokowania reklam na naszej stronie, a komunikat zniknie. Dziękujemy za zrozumienie!

Forum Pszczelarskie - Pasieka "Banicja"

Nacek

Użytkownicy
 • Content Count

  505
 • Joined

 • Last visited

 • Days Won

  23

Nacek last won the day on January 20

Nacek had the most liked content!

About Nacek

 • Rank
  As forumowy

Informacje o profilu

 • Płeć
  Mężczyzna
 • Imię
  Ignacy
 • Lokalizacja
  Ziemia Sieradzka
 • Typ ula
  WP, wielkopolski, dadant 1/2

Recent Profile Visitors

191 profile views
 1. Pod pomidory najlepsze krowie łajno rozpuszczone w wodzie, podlewać raz na dwa tygodnie, ładnie rosną, zaraza się tak nie czepia a przede wszystkim smak jest super. Znaczy się smak 🍅😀
 2. Jeżeli ktoś patrzy na pszczelarstwo tylko pod kątem zysku to z tego nic dobrego nie wyniknie, można pszczoły traktować dochodowo ale pod warunkiem że jest to przede wszystkim pasja. Jest wiele łatwiejszych sposobów na zarabianie pieniędzy.
 3. 🤣U mnie też zima była, szron na szybie samochodu utrzymał się chyba z dwie godziny🤣
 4. Dla pszczół lepiej czwórkami, każdy wylotem w innym kierunku, ze względu na błondzenie robotnic a przede wszystkim matek. Dla pszczelarza chyba wygodniej w rządku blisko siebie ale jak działka duża to można pojedyńczo daleko od siebie, wtedy można np obok macierzaka stawiać odkład który później łatwo połączyć z nim. Dzielić na pół lotu czy wyczyniać inne cuda bardziej lub niej mądre jakie przyjdą nam do głowy. Kolejną sprawą jest możliwość podjechania pod ule aby wszystkiego nie dźwigać. Ja aby mieć większą swobodę za zaczołem rozbić dennice z możliwością wyjmowania szuflad z tyłu i przodu.
 5. Bohtyn i dopiero teraz o tym piszesz.
 6. Zapytam z ciekawości, ile hektarów ma Twój ogród, naprawdę godny podziwu👏
 7. 300 malowany polimerem
 8. Z styroduru mam ponad czterdzieści uli, najstarsze mają sześć lat i re nadają się do wyżucenia, na ognisku spalić się nie da, do kosza się nie zmieszczą☹️ tylko nadrobiłem sobie problemów. Drewniane pewnie by przeżyły mnie, a przy okazji były by o wiele tańsze. Tylko w tym roku ptaki rozdziobały siedem daszków, w ubiegłym roku kilka korpusów a o mrówkach nie wspomnę, może nieco lepiej sytuacja by wyglądała gdybym od środka wyłożył sklejką ale to znowusz koszt, za sklejkę na jeden korpus, mam deskę na dwa a gdzie pozostałe rzeczy. Styrodur jest dobry ale tylko do ocieplania fundamentów. Takie jest moje doświadczenie w tym temacie. Pozdrawiam wszystkich i idę do stodoły strugać dechy.
 9. Wy w tej Ameryce to macie wszystko naprawdę wielkie, bok korpusu prawie dwa i pół metra🤣to pszczoły do takich uli muszą być wielkości wróbli
 10. Krzychu jeżeli styrodur zostawisz na zewnątrz goły to go przynajmniej pomaluj jakąś farbą, może być emulsja do elewacji.
 11. W korpusie jest przeważnie osiem dziewięć zaczerwionych, to trochę robi się dużo jeżeli pomnożyć przez liczbę uli przynajmniej w moim przypadku.
 12. W ubiegłym roku na dadantach 1/2 przed lipą matki zamykałem kratą na jednym korpusie, była widoczna różnica w ilości miodu ale to było i tak za dużo czerwiu aby wykorzystać do zwalczenia pasożyta.
 13. Zawsze jest sens siać, sadzić zwłaszcza rośliny które wypełniają luki pożytkowe a co to już musisz dobrać do rodzaju gleby. Aż trudno uwierzyć że jeszcze są w Polsce miejsca gdzie są duże nieużytki, u mnie najmniejsze skrawki ziemi są uprawnione.
×
×
 • Create New...

Important Information

By using this site, you agree to our Terms of Use.