Jump to content
Forum Pszczelarskie - Pasieka "Banicja"

Nacek

Użytkownicy
 • Content Count

  1,046
 • Joined

 • Last visited

 • Days Won

  43

Nacek last won the day on June 15

Nacek had the most liked content!

Community Reputation

423

About Nacek

 • Rank
  Guru forumowy

Informacje o profilu

 • Płeć
  Mężczyzna
 • Imię
  Ignacy
 • Lokalizacja
  Ziemia Sieradzka
 • Typ ula
  WP, wielkopolski, dadant 1/2

Recent Profile Visitors

1,652 profile views
 1. Kwadrat 7x7 mm a otwór szeroki o wysokości 7 mm to zdecydowana różnica. Nie piszę tego na podstawie wyczytanych informacji na forach tylko z własnych obserwacji. Problem z ryjówka mi mam w zasadzie tylko na dwóch miejscówkach, na pozostałych jak do tej pory był spokój. W ubiegłym roku zabrakło mi siatki 7x7 i do kilkunastu uli założyłem 10 x 10 i tam wiosną w kilku znalazłem na dennicach spore kupki resztek odwłoków. Kiedyś jeszcze w warszawiaku za zaworem wiosną znalazłem więcej obgryzionych resztek pszczół niż w gnieździe żywych. Jeżeli się uda mi odzyskać zdjęcia z starej komórki to Ci pokażę. Być może góralskie myszy i ryjówki są bardziej wypasione i do takich dużych dziur się nie mieszczą😁
 2. Ja sprzedaje w cenach podobnych jak Krzychu, ale miejscowe targowiska zawalone są „miodami" po 35-39 zł. I to wszystkie gatunki i kolory, nawet takie o których nigdy nie słyszałem, nie tak jak u mnie, tylko wielokwiat, akacja i lipa.
 3. Oj widzę że nie widziałeś co ryjówka potrafi zrobić. Co roku mam z nimi problem, pomaga zasiatkowanie wylotków siatka o oczkach 10x10 mm też ich nie zatrzymuje, 7x7 mm jest ok. Te orginalne zasuwki też się sprawdzają.
 4. O ile wylotek 7 mm zatrzymuje mysz to ryjówka wchodzi przez niego jak przez otwarte wrota.
 5. Jeżeli muszę przestawiać ule w obrębie tej samej pasieki to robię to w zimie. Najlepiej jak temperatura jest kilka stopni powyżej zera.
 6. Rozdrażnione to one są przez rabunki. Trzymaj zwężone do czasu aż się sytuacja uspokoi.
 7. A gorczyca nie daje rady?
 8. Krzychu to są rodziny w ulach 1/2 dadant na trzech korpusach. Mają gdzie czerwić i gdzie syrop odparowywać. Wiosną dolne korpusy zabiorę do topienia.
 9. Ja tak najczęściej robię i mam wysoką skuteczność, sporadycznie zdarza się że coś pójdzie nie tak, nawet w odkładaj robionych pod koniec lipca.
 10. Krzychu musisz coś robić źle. Poddawanie matek nu do odkładów daje bardzo dużą skuteczność.
 11. A ja karmię systematycznie od drugiej połowy lipca, porcjami 3-4 litry raz w tygodniu, kilkanaście rodzin dostało dwa razy po 10 l. Myślę że w pierwszej połowie września powinienem zakończyć.
 12. Po lipie trutnie niby mniej urodziwe ale za to selekcjonowane, rodziny bardzo rojliwe i złośliwe już się ich pozbyły. Co do odpoczywania, właśnie pojechałem na wyspę Wolin, na plaży pełno ludzi, w knajpie tłok i nie można doczekać się na kelnera, w sklepie kolejka, mało tego to jeszcze co chwilę pada, dobrze że choć w okolicy sporo starych znajomych ale za to wątroba boli, wracam do domu, przy pszczołach sobie odpocznę😁
 13. Wirus to jeszcze efekt ubiegłego roku.
 14. Moje spostrzeżenia są podobne. A co do bulu pleców bolały mnie niestety tylko trochę i to tylko w końcówce sezonu.
×
×
 • Create New...

Important Information

By using this site, you agree to our Terms of Use.