Jump to content
Forum Pszczelarskie - Pasieka "Banicja"

Nacek

Użytkownicy
 • Content Count

  1,055
 • Joined

 • Last visited

 • Days Won

  43

Nacek last won the day on June 15 2021

Nacek had the most liked content!

Community Reputation

434

About Nacek

 • Rank
  Guru forumowy

Informacje o profilu

 • Płeć
  Mężczyzna
 • Imię
  Ignacy
 • Lokalizacja
  Ziemia Sieradzka
 • Typ ula
  WP, wielkopolski, dadant 1/2

Recent Profile Visitors

1,758 profile views
 1. Coś Ty, ja już od 16 lat na emeryturze i na razie nigdzie się nie wybieram🤣a to że wstawać mi się nie chce to inna sprawa😁
 2. Wszystko co kwitnie po lipcu cenne i warto sadzić.
 3. Uważam że dużo większym problemem są dodatki dokładane do wosku od wieku węzy.
 4. Cóż w historii mieliśmy nawet wyrób czekoladopodobny😁 Kto jeszcze pamięta?
 5. Mam rojnicę zrobioną z płyty pilśniowej 3mm boki, spód i górna pokrywa z sklejki 4mm. Wentylacja z kawałka siatki aluminiowej na jednej z ścian wylot zamykany zasuwką. Służy mi od nie pamiętam ilu lat, czyli jest dobra, jedyne co przydało by się zrobić to pomalować na biało z powodów o których wcześniej pisał Robert ale jakoś nie mogę się zmobilizować. Rozmiar uniwersalny, w jedną stronę wchodzi ramka warszawska poszerzona, w drugą wielkopolska a po przekątnej dadant. Czasami wkładam na zachętę ramkę z suszem ale nie jest to konieczne, jest już tak przesączona zapachem ula że pszczoły i bez tego chętnie do niej wchodzą. A po co w rojnicach montowana jest krata odgrodowa? Nie mogę się domyślić co autor miał na myśli 😁
 6. Życzę wam wesołych, zdrowych i błogosławionych świąt Bożego Narodzenia. Ignac
 7. Jednym z poważniejszych źródeł zgnilca, są porzucane beczki po miodzie pochodzącym i nie pochodzącym ... Takich beczek jest pełno wystawianych na sprzedaż w ogłoszeniach, oczywiście nikt tego nie myje. Na jednej z konferencji prof. Chorbiński mówił że w dużych pasiekach zgnilec nie jest wykrywany. Myślę że pszczelarz zawodowy ma zbyt wiele do stracenia aby pozwolić sobie na wpadkę. Jeżeli chodzi o małe pasieki to czasami mi ręce opadają jak słyszę czy widzę co jest w nich robione a w zasadzie co nie jest robione. Oczywiście nie dotyczy to wszystkich.
 8. A ja wam życzę dobrej zabawy i pozdrawiam. Właśnie dojechałem na inne spotkanie pszczelarskie w Bukowinie Tatrzańskiej⛷️
 9. Kwadrat 7x7 mm a otwór szeroki o wysokości 7 mm to zdecydowana różnica. Nie piszę tego na podstawie wyczytanych informacji na forach tylko z własnych obserwacji. Problem z ryjówka mi mam w zasadzie tylko na dwóch miejscówkach, na pozostałych jak do tej pory był spokój. W ubiegłym roku zabrakło mi siatki 7x7 i do kilkunastu uli założyłem 10 x 10 i tam wiosną w kilku znalazłem na dennicach spore kupki resztek odwłoków. Kiedyś jeszcze w warszawiaku za zaworem wiosną znalazłem więcej obgryzionych resztek pszczół niż w gnieździe żywych. Jeżeli się uda mi odzyskać zdjęcia z starej komórki to Ci pokażę. Być może góralskie myszy i ryjówki są bardziej wypasione i do takich dużych dziur się nie mieszczą?
 10. Ja sprzedaje w cenach podobnych jak Krzychu, ale miejscowe targowiska zawalone są „miodami" po 35-39 zł. I to wszystkie gatunki i kolory, nawet takie o których nigdy nie słyszałem, nie tak jak u mnie, tylko wielokwiat, akacja i lipa.
 11. Oj widzę że nie widziałeś co ryjówka potrafi zrobić. Co roku mam z nimi problem, pomaga zasiatkowanie wylotków siatka o oczkach 10x10 mm też ich nie zatrzymuje, 7x7 mm jest ok. Te orginalne zasuwki też się sprawdzają.
 12. O ile wylotek 7 mm zatrzymuje mysz to ryjówka wchodzi przez niego jak przez otwarte wrota.
 13. Jeżeli muszę przestawiać ule w obrębie tej samej pasieki to robię to w zimie. Najlepiej jak temperatura jest kilka stopni powyżej zera.
 14. Rozdrażnione to one są przez rabunki. Trzymaj zwężone do czasu aż się sytuacja uspokoi.
×
×
 • Create New...

Important Information

By using this site, you agree to our Terms of Use.