Jump to content

Drogi Użytkowniku.

Zdajemy sobie sprawę, iż reklamy czasami bywają uciążliwe, jednak  staramy się z nich utrzymywać. Prosimy o wyłączenie blokowania reklam na naszej stronie, a komunikat zniknie. Dziękujemy za zrozumienie!

Forum Pszczelarskie - Pasieka "Banicja"

Nacek

Użytkownicy
 • Content Count

  780
 • Joined

 • Last visited

 • Days Won

  33

Nacek last won the day on September 10

Nacek had the most liked content!

About Nacek

 • Rank
  As forumowy

Informacje o profilu

 • Płeć
  Mężczyzna
 • Imię
  Ignacy
 • Lokalizacja
  Ziemia Sieradzka
 • Typ ula
  WP, wielkopolski, dadant 1/2

Recent Profile Visitors

807 profile views
 1. A ja w tym roku sprzedaję po 38 za słoik 1,2 kg i żałuję że za tanio, jeszcze jesień nie nadeszła a ja już prawie bez miodu. Na lokalnym ryneczku pewien handlarz sprzedaję po 45 zł. miód podobno od wujka pszczelarza (każdy może mieć rodzinę za wschodnią granicą)🤣
 2. A mi wyjdzie średnio po około 18 kg cukru na rodzinę, choć są różnice pomiędzy poszczególnymi rodzinami i miejscówkami. A były czasy że 7 kg wystarczało.
 3. W dadantach 1/2 zawsze interesuje mnie czy górny korpus jest zalany pokarmem, dolnego nie sprawdzam, tylko ja zimuje na pełnych korpusach tj na 2 lub 3 razy 10 ramek, zalanie ramek do samej dennicy jest błędem, pszczoły muszą mieć miejsce na uwiązanie kłębu.
 4. U mnie w lipcu zamiast nadstawk na ulach były podkarmiaczki i worki z ciastem. Polska to nie Kanada🥴
 5. A nie prościej wycofać ramkę z pierzgą w okresie obfitości i oddać w czasie posuchy? Nadmiar pierzgi w maju często jest jedną z przyczyn nastroju ronowego. O ile dobrze pamiętam to pyłek z kończyny białej ma najwyższą zawartość białka, natomiast gryka daje słaby pyłek.
 6. Wozić korpusy i tak trzeba, albo na wiosnę albo w lipcu po miodobraniu, chyba że ktoś miodobranie robi na pasieczysku.
 7. Bez przesady, to już znam większych baronów, tylko niema ich na YT np Zdzisław B. z okolic Rzgowa.
 8. A to że niby kto ten baron, no bo przecież nie ja😁
 9. Jeżeli jakaś metoda daje powiedzmy, 50 procentową skuteczność ( np apiwarol) a w rodzinie mieliśmy 2000 szt. to po zabiegach zostaje tysiąc a po miesiącu mamy ponownie dwa i tak zw reinwazje.
 10. W ubiegłym tygodniu w tv mówili o miodach, że dobre, zdrowe i należy je jeść a najlepszy to nawłociowy i gryczany i teraz klienci mi nie dają spokoju, skąd ja mam niby im wziąć nawłoć😕
 11. Eee tam, gnoju nie było a pszczoły były.
×
×
 • Create New...

Important Information

By using this site, you agree to our Terms of Use.