Jump to content
Forum Pszczelarskie - Pasieka "Banicja"

vincent vega

Użytkownicy
 • Content Count

  286
 • Joined

 • Last visited

 • Days Won

  17

vincent vega last won the day on August 16 2019

vincent vega had the most liked content!

Community Reputation

71

About vincent vega

 • Rank
  100% Domownik
 • Birthday 03/23/1969

Informacje o profilu

 • Płeć
  Mężczyzna
 • Imię
  Vincent
 • Lokalizacja
  Powiat żyrardowski
 • Typ ula
  Wielkopolski

Recent Profile Visitors

393 profile views
 1. Wiedziałem, że będzie dobrze. Reakcja organizmu na szczepionkę była taka jak trzeba. Widać, że szczepionka zadziałała. Ja jestem zwolennikiem szczepienia i uważam, że nieliczne wady nie są w stanie przykryć wszystkich pozytywów szczepienia. Teraz Twoja odporność na covida będzie coraz większa. Tylko się cieszyć.
 2. Mnie to czeka w poniedziałek...
 3. No tak... to wiele może tłumaczyć... ale nie wszystko. w Kanadzie jeszcze się chyba nie obleciały. Mam nadzieję, że to nastąpi szybko.
 4. Naprawdę? To doprecyzuję - tylko niektórych bardzo, bardzo nielicznych.
 5. Właśnie to powiedziałem ale widać nie umiesz czytać ze zrozumieniem. Tego życzę polskiemu Kanadyjczykowi - czytać ze zrozumieniem po polsku. Amen. Pierwszą część komentarza odczytuję jako czepialskie cwaniakowanie... Ot, taki sobie mądrala i tyle.
 6. Dodam jeszcze, że zadawanie pytań nie jest złe. Jednak gdy zadaje się ich zbyt wiele otrzymuje się zbyt wiele odpowiedzi. Nowicjusz nie zawsze będzie potrafił oddzielić ziarno od plew. Dlatego mniej odpowiedzi to mniej dylematów co dla początkujących może wyjść tylko na dobre.
 7. Jest jedna jedyna rzecz, którą robisz źle i powinnaś to zmienić . Zadajesz za dużo pytań. Po prostu rób jak robisz bo co byś nie zrobiła to będzie źle dla jednych a dobrze dla innych. Tak było zawsze, jest tak teraz i tak zawsze będzie.
 8. Jak by to z 15 tysięcy było - takie na bogato, hahaha
 9. Miodarka z nierdzewki z atestem, stół z nierdzewki, odstojnik z nierdzewki, pracownia z nierdzewki, woda z badaniem, pszczelarz z dokumentami na nosicielstwo a siatka do suszarki z plastiku niewiadomego składu bez atestów??? Zaiste, dziwna jest taka muzyka...
 10. Mam taką suszarkę. Myślicie, że nada się do hodowli matek? https://www.konigin.pl/suszarki-do-pylku/87-suszarka-do-pylku-wklad-15-kg-10-szuflad.html?search_query=suszarka+do+pylku&results=37
 11. A po co mają być takie dopłaty do ula? Powtórzę jeszcze raz - jeśli bez dopłat pszczelarz nie potrafi zdziałać aby jego pasieka była rentowna to dopłaty tego nie uczynią a wręcz utrudnią. Chyba, że chodzi o pszczelarzy, którzy mają pszczoły hobbystycznie i dodatkowy tysiaczek czy kilka tysiaczków w gotówce to tak naprawdę czysty dla nich zysk lub darmowe wczasy w Chorwacji.
 12. Mówimy o różnych sprawach - Ty mówisz o rolnictwie a ja mówię o posiadaczu roli, który nie ma zamiaru być rolnikiem a któremu chodzi o wykorzystanie dotacji unijnych dla posiadaczy roli. Mazury, Kujawy czy Dolny Śląsk - nie ma znaczenia -wszędzie dopłaty są podobne.
 13. manio - te 150 ha to nie rolnik ale "pobieracz dotacji". Ten tysiąc uli to nie w rozumienia ula przez pszczelarza ale przez "pobieracza dotacji".
 14. Wprowadzenie dopłat do hektara spowodowało, że nie wiadomo skąd pojawiło się mnóstwo rolników i to niemałych. Sam znam takich, co mając świetne posady w bankach - nagle stali się rolnikami o powierzchni ponad 100-150 ha a o rolnictwie mają tylko tyle pojęcia ile potrzeba do wypełnienia odpowiednich wniosków o dopłaty i programy rolnośrodowiskowe. Nie uprawiają swoich hektarów ale po kilkaset tysięcy każdego roku przytulają. Wprowadzenie dopłaty np. 100 zł do ula to przy 1000 uli daje 100 000 zł. Będą tłumy chętnych by przytulić 100 000 tyś co roku. Pszczoły nie będą ważne, środowisko nie będzie ważne - ważne będzie te 100 000 zł. wszystko inne to tylko będzie dla takich środek do zgarnięcia tej stówki każdego roku. Myślicie , że nie????
 15. Podwoiła? Razy dziesięć albo i więcej. A miód byłby w cenie 15 zł lub mniej. Dopiero byłby płacz i zgrzytanie zębów, że rząd chce zniszczyć pszczelarstwo. Hahaha.
×
×
 • Create New...

Important Information

By using this site, you agree to our Terms of Use.