Jump to content

Drogi Użytkowniku.

Zdajemy sobie sprawę, iż reklamy czasami bywają uciążliwe, jednak  staramy się z nich utrzymywać. Prosimy o wyłączenie blokowania reklam na naszej stronie, a komunikat zniknie. Dziękujemy za zrozumienie!

Forum Pszczelarskie - Pasieka "Banicja"

vincent vega

Użytkownicy
 • Content Count

  264
 • Joined

 • Last visited

 • Days Won

  17

vincent vega last won the day on August 16 2019

vincent vega had the most liked content!

About vincent vega

 • Rank
  100% Domownik
 • Birthday 03/23/1969

Informacje o profilu

 • Płeć
  Mężczyzna
 • Imię
  Vincent
 • Lokalizacja
  Powiat żyrardowski
 • Typ ula
  Wielkopolski

Recent Profile Visitors

241 profile views
 1. Pan Marek (z Roztocza) na innym forum wielokrotnie dawał wyraz swojej "kulturze osobistej"... Wyraz ten był tak bardzo wyrazisty, że dostał bana.
 2. No widzisz, jak biznes to już jesteś gorszy sort dla niektórych, hahaha. Pewnie śmiał będziesz zarabiać. Ech.... co za ludzie. Tak na marginesie to osobiście szedł bym w Dadanta - nie w warszawiaki.
 3. No właśnie. Trafiają się komórki, które zawierają po więcej niż jedno jajko. W rodzinie jest jeszcze trochę czerwiu na wygryzieniu (na robotnicę) ale coraz więcej czerwiu garbatego. Zapytałem, ponieważ w tej rodzinie widziałem też matkę - niestety bardzo nędzna, bez skrzydełek... Zawsze byłem przekonany, że skoro jest po kilka jajek to i trutówki ale z matką (mimo, że nędzną) ??? Spotkaliście się z czymś takim?
 4. Czy strutowiała matka składa jajka tak samo jak trutówki robotnice? Chodzi o to, czy do komórki składa więcej niż jedno tak jak to jest u robotnic trutówek?A druga sprawa to jeśli mam strutowiałą matkę to czy w takiej rodzinie są też robotnice trutówki czy nie albo czy może być tak i tak? I czy jest sposób aby poznać czy oprócz matki są trutówki robotnice?
 5. Niektórzy bez polityki nie potrafią żyć. Wszędzie gdzie się pojawiają zaraz śmierdzi sraniem na pisiorów.
 6. Patol z pod sklepu ma większą siłę przebicia niż pszczelarz, niestety. Biedactwa. Uroniłem łezkę smutku (chlip, chlip...)
 7. W czerwcu wielkopolskie, pięcioramkowe odkłady sprzedają się po 300 zł tj. 60 zł za ramkę. Tuż przed rozpoczęciem sezonu 10 ramek dadanta za 600 zł (porównując do cen odkładów za ramkę) to jakoś dziwnie tanio.
 8. https://www.youtube.com/watch?v=HSNq7U3fnds
 9. https://www.youtube.com/watch?v=CIlBfxyisVs
 10. Brzytwiarz, a masz chociaż ze sto rodzin? Jeśli tak to naprawdę podziwiam Twoją metodę walki z warozą. Jesteś naprawdę dobry. Posłuchaj Piotra bo to wysokiej klasy pszczelarz i wielu z nas jeszcze długo nie osiągnie jego poziomu.
 11. Zainstalowałem aplikację i wydaje mi się, że może z tego coś być. Myślę, że będę ją testował i podpowiadał co bym chętnie widział w takiej aplikacji. Tak na szybko to jest jakiś błąd, który polega na tym, że po kliknięciu dodania zadania aplikacja wyłącza się. Druga rzecz która jest mi potrzebna to możliwość identyfikacji ula przez np. skanowanie choćby kodu kreskowego naklejonego na ul czy coś w tym stylu. Fajnie by było aby np. po zeskanowaniu oznaczenia ula odczytywał np. zadania do wykonania w tym ulu na najbliższe dni ale też otwierał kartę ula. Inną rzeczą jaką bym widział to intuicyjny interfejs umożliwiający szybką ocenę stanu ula. Np. lista pewnych elementów na jakie zwraca się uwagę podczas przeglądów ula. Dobrze by było aby taką listę user mógł sam tworzyć gdyż oprócz pewnych podstawowych elementów każdy zwraca uwagę na inne, ważne dla niego a nieważne dla innych lub nieważne w danym okresie sezonu. To tak na początek aby nie zawalić pracą programisty. Jeśli będzie chęć rozwoju to chętnie wezmę udział podpowiadając co mi jako pszczelarzowi będzie potrzebne.
 12. Paweł, proponuję tego sprzedawcę. Wziąłem już od niego (w ostatnich trzech latach) ponad 100 matek - jestem bardzo zadowolony. Matki mają takie cechy jak przewiduje "szablon" dla rasy. Bardzo polecam. Na początku maja tego roku był kłopot z kurierem (matki nie przeżyły) - nie miałem najmniejszych problemów z reklamacją. Najszybciej jak można było dostałem nowe matki a dodam, że to nie było jedna czy dwie. Hodowca godny pełnego zaufania. https://allegro.pl/oferta/matki-pszczele-sklener-i-hinderhoffer-unasiennione-8239977234
 13. Miałem dać sobie spokój z pisaniem na tym forum przez tydzień. Wytrzymałem kilka dni, niestety, na chamstwo trzeba reagować. Kubek- trochę kultury osobistej nie zaszkodziło by tobie! Zorganizowałeś spotkanie forumowiczów i chwała ci za to ale to nie upoważnia cię do bycia chamem i obrażania wszech i wobec. Widać taki już jesteś i nie zmienisz się. Może twoi znajomi tolerują takie zachowania ale ja chamstwa nigdy nie będę tolerował. To był mój ostatni post na tym forum. Dziękuję wszystkim, których tutaj poznałem, którzy są normalni i też nie tolerują chamstwa. Pozdrawiam. Teraz kubku możesz se poużywać, bo ja już na twój post nie odpowiem.
×
×
 • Create New...

Important Information

By using this site, you agree to our Terms of Use.