Jump to content

Drogi Użytkowniku.

Zdajemy sobie sprawę, iż reklamy czasami bywają uciążliwe, jednak  staramy się z nich utrzymywać. Prosimy o wyłączenie blokowania reklam na naszej stronie, a komunikat zniknie. Dziękujemy za zrozumienie!

Forum Pszczelarskie - Pasieka "Banicja"

vincent vega

Użytkownicy
 • Content Count

  260
 • Joined

 • Last visited

 • Days Won

  17

vincent vega last won the day on August 16 2019

vincent vega had the most liked content!

About vincent vega

 • Rank
  100% Domownik
 • Birthday 03/23/1969

Informacje o profilu

 • Płeć
  Mężczyzna
 • Imię
  Vincent
 • Lokalizacja
  Powiat żyrardowski
 • Typ ula
  Wielkopolski

Recent Profile Visitors

139 profile views
 1. Niektórzy bez polityki nie potrafią żyć. Wszędzie gdzie się pojawiają zaraz śmierdzi sraniem na pisiorów.
 2. Patol z pod sklepu ma większą siłę przebicia niż pszczelarz, niestety. Biedactwa. Uroniłem łezkę smutku (chlip, chlip...)
 3. W czerwcu wielkopolskie, pięcioramkowe odkłady sprzedają się po 300 zł tj. 60 zł za ramkę. Tuż przed rozpoczęciem sezonu 10 ramek dadanta za 600 zł (porównując do cen odkładów za ramkę) to jakoś dziwnie tanio.
 4. https://www.youtube.com/watch?v=HSNq7U3fnds
 5. https://www.youtube.com/watch?v=CIlBfxyisVs
 6. Brzytwiarz, a masz chociaż ze sto rodzin? Jeśli tak to naprawdę podziwiam Twoją metodę walki z warozą. Jesteś naprawdę dobry. Posłuchaj Piotra bo to wysokiej klasy pszczelarz i wielu z nas jeszcze długo nie osiągnie jego poziomu.
 7. Zainstalowałem aplikację i wydaje mi się, że może z tego coś być. Myślę, że będę ją testował i podpowiadał co bym chętnie widział w takiej aplikacji. Tak na szybko to jest jakiś błąd, który polega na tym, że po kliknięciu dodania zadania aplikacja wyłącza się. Druga rzecz która jest mi potrzebna to możliwość identyfikacji ula przez np. skanowanie choćby kodu kreskowego naklejonego na ul czy coś w tym stylu. Fajnie by było aby np. po zeskanowaniu oznaczenia ula odczytywał np. zadania do wykonania w tym ulu na najbliższe dni ale też otwierał kartę ula. Inną rzeczą jaką bym widział to intuicyjny interfejs umożliwiający szybką ocenę stanu ula. Np. lista pewnych elementów na jakie zwraca się uwagę podczas przeglądów ula. Dobrze by było aby taką listę user mógł sam tworzyć gdyż oprócz pewnych podstawowych elementów każdy zwraca uwagę na inne, ważne dla niego a nieważne dla innych lub nieważne w danym okresie sezonu. To tak na początek aby nie zawalić pracą programisty. Jeśli będzie chęć rozwoju to chętnie wezmę udział podpowiadając co mi jako pszczelarzowi będzie potrzebne.
 8. Paweł, proponuję tego sprzedawcę. Wziąłem już od niego (w ostatnich trzech latach) ponad 100 matek - jestem bardzo zadowolony. Matki mają takie cechy jak przewiduje "szablon" dla rasy. Bardzo polecam. Na początku maja tego roku był kłopot z kurierem (matki nie przeżyły) - nie miałem najmniejszych problemów z reklamacją. Najszybciej jak można było dostałem nowe matki a dodam, że to nie było jedna czy dwie. Hodowca godny pełnego zaufania. https://allegro.pl/oferta/matki-pszczele-sklener-i-hinderhoffer-unasiennione-8239977234
 9. Miałem dać sobie spokój z pisaniem na tym forum przez tydzień. Wytrzymałem kilka dni, niestety, na chamstwo trzeba reagować. Kubek- trochę kultury osobistej nie zaszkodziło by tobie! Zorganizowałeś spotkanie forumowiczów i chwała ci za to ale to nie upoważnia cię do bycia chamem i obrażania wszech i wobec. Widać taki już jesteś i nie zmienisz się. Może twoi znajomi tolerują takie zachowania ale ja chamstwa nigdy nie będę tolerował. To był mój ostatni post na tym forum. Dziękuję wszystkim, których tutaj poznałem, którzy są normalni i też nie tolerują chamstwa. Pozdrawiam. Teraz kubku możesz se poużywać, bo ja już na twój post nie odpowiem.
 10. Robi, każdy robi co lubi. Nie moja sprawa co tam sobie lubicie. Chodzi o podpowiedź dla adepta pszczelarstwa. Jeśli ktoś podpowiada (a przynajmniej głośno nie protestuje ), że zapleśniałe ramki są cacy to trudno - popieracie to, macie podobne zdanie? Tak trzymać. Ja sobie daję spokój z pisaniem na forum przez tydzień. Później zobaczę. Jest tu mnóstwo fachowców - na pewno będzie miał kto podzielić się swoją wiedzą i doświadczeniem z młodymi.
 11. U mnie niektóre rodziny odbudowały już i zaczerwiły po dwie ramki węzy. Dzisiaj dokładałem im trzecie. Jeszcze w tym tygodniu (jak się uda) do znacznej większości rodzin daję drugi korpus i rozwijam rodziny. To dopiero początek kwietnia a rodzinki idą jak burza. Aż się boję co będzie dalej.
 12. Ja zaczynałem jazdę samochodem w maluchu. Dzisiaj mam znacznie lepszy samochód. Nie zamierzam wracać do malucha. Kubek, jeśli zamierzasz żywić swoje dzieci pajdą chleba z mlekiem od krowy to twoja sprawa. Powodzenia życzę. Czym innym jest posmakować tego a czym innym jest wychowywać na takim pokarmie. Zresztą, temat zbacza - róbcie jak chcecie tylko nie uczcie adeptów pszczelarstwa złych nawyków takich jak nieprzejmowaniem się zapleśniałymi ramkami i dawanie takich pszczołom. Jeszcze trochę i ktoś inny zaproponuje drewniane miodarki bo jego dziadek na takiej miód wirował i dożył 100 lat. Sorki ale to nie moje klimaty.
 13. No i super. Dzięki temu nie musisz do Mrozów jeździć i wysłuchiwać gderania tego i owego, hehehe.
×
×
 • Create New...

Important Information

By using this site, you agree to our Terms of Use.