Jump to content
Forum Pszczelarskie - Pasieka "Banicja"

Tomzo

Użytkownicy
 • Content Count

  159
 • Joined

 • Last visited

 • Days Won

  1

Tomzo last won the day on October 21 2017

Tomzo had the most liked content!

Community Reputation

21

About Tomzo

 • Rank
  100% Domownik

Informacje o profilu

 • Płeć
  Mężczyzna
 • Imię
  Tomasz
 • Lokalizacja
  uOpolskie
 • Typ ula
  Zander

Recent Profile Visitors

698 profile views
 1. A czymże to nasza polska węza miałaby być skażona?
 2. Witam,ale się trochę pogubiłem i tego przelicznika nie mogę zrozumieć: Ile jest cukru w gotowym 1kg inwertu, bo w 1 litrze syropu np.3:2 jest 0,76 cukru?
 3. Ja sobie teraz przed lipą kopsnąłem EP Projekt czteroramkowa uniwersalną ,z napędem ręcznym i elektrycznym-u mnie w rejonie lubi dosyć często zabraknąć prądu z niewiadomych powodów-i jak na pierwsze wirowanie bez kręcenia korbą to jak przesiadka z konia na samochód. Co do zakupu to: po napisaniu e-maila z zamówieniem i miłej konsultacji telefonicznej ze sprzedającą ,to po ok 9 dniach została dostarczona przez owa firmę w cenie zakupu http://www.epprojekt.pl/miodarki/p,2,miodarki-elektryczne
 4. ...to tak ,bez wzgląd nasytuację,jak się gra do ostatniej sekundy,ciekawe czy tak zagrają Nasi?
 5. Np.zrobić odkład lub wzmocnić słabsze rodziny...
 6. Mamy tą samą strefę klimatyczną!
 7. Dziś szybki podwieczorny wgląd do odkładów z nowymi matkami-u jednego z nich zauwazyłem pszczołę wnoszącą pyłek.Sprawdziłem-klateczki puste,matki spacerują po przeczerwionych ramkach i podałem syropku 1:1-więc chyba wszystko jest na dobrej drodze!
 8. Witam, ...więc zrobiłem to tak : w zeszły piątek ,przyjeżdżając do domu z zakupionymi matulami UN-sklenar G10,jeszcze po 18.00 zdążyłem zrobić dwa odkłady z zakrytym czerwiem,w sobotę w południe poddałem matki nie otwierając zatyczki a w niedzielę przed wyjazdem do pracy ,oczywiście jeszcze zerknąłem na ramki czy starej matki nie zabrałem ,zatyczki.pootwierałem-Niech sie dzieje wola nieba!
 9. W mojej pasiece chcę zamienić matki,ponieważ tylko u jednej jest mi znany wiek.Jedne z nich są bardziej agresywniejsze podczas przeglądów,no ale jeszcze się nie zdarzyło,żeby mnie spod pasieki aż do domu goniły . Tadku! Każda Twoja ,jak i też od innych forumowiczów uwaga jest dla mnie cenna !!!
 10. ...takie wyzwanie na mnie czeka prawdopodobnie w ten weekend -czekam na telefon od hodowcy żeby matki odebrać.
 11. Witam! W końcu i ja mogę się pochwalić! -po wczorajszym moim pierwszym miodobraniu wykręciłem ogółem 43 kg z moich 4 uli.Co mnie jeszcze w tym zaciekawiło-że jedna z rodzin która stoi u brata,mimo suszy gdy kwitną rzepak,to coś z niego przyniosła-poza tym reszta rodzinek to z przewagą akacji-pozdrawiam!
 12. Po dzisiejszym przeglądzie okazało się,że podczas ostatniego przeglądu uszkodziłem matkę w rodzinie gdzie najżwawiej wyszła z zimowli -zero jaj,wyrwane skrzydełko i opalitek-mateczniki zostawiłem żeby wychowały sobie następczynię.Rozważam jescze zakup matki nieunasiennionej...
 13. Dziś była pogoda wręcz wzorowa na nektarowanie Robinii -po nocnych deszczach zrobiło się ,,PORNO i DUSZNO :D"!
 14. ,,Niewolnik swojej gospodarstwa"-ja też już wchodze na ten etap a emerytura dopiero za jakieś 25 lat!
 15. Robinie zakwitły ,susza doskwiera a mojemu sasiadowi dzisiaj wyszła rójka ,którą zbierał z miedzy za jego ogrodem,po kontroli w mojej pasiece okazało się że w najsłabszej (przezemnie okreslonej ) rodzinie,jest najwięcej odbudowanej węzy i zasklepianego miodku...
×
×
 • Create New...

Important Information

By using this site, you agree to our Terms of Use.