Jump to content
Forum Pszczelarskie - Pasieka "Banicja"

Gerd

Użytkownicy
 • Content Count

  27
 • Joined

 • Last visited

Community Reputation

1

About Gerd

 • Rank
  Bywalec

Informacje o profilu

 • Płeć
  Mężczyzna
 • Imię
  Gerd
 • Lokalizacja
  Śląsk
 • Typ ula
  Zander

Recent Profile Visitors

163 profile views
 1. Witam, po miesiącu zrobiłem trochę dennic do uli, teraz ruszam z korpusami gniazdowymi, a potem korpusy na miodnię, wyremontowałem solidnie VW T4, myślę że posłuży na sezon, dwa, jutro początek przygotowań pomieszczenia na pracownię, no i powoli zbieram papiery na pozwolenie budowlane na pięknej mojej działeczce:) Za tydzień jadę po węzę. Aha, jeśli kto słyszał że ktoś sprzedaje sprzęt pasieczny (wiadra, zbiorniki, prasy, odstojniki, podkurzacze itp.) biorę wszystko No, prawie wszystko.
 2. Mam trochę nadzieję że jak będę pracował na zanderowskim ulu, to może nie będzie się nikomu kraść, jak sam będzie miał wielkopolskie czy inne popularne w PL.
 3. I jeszcze jedno pytanie: Często kradziono Wam ule? Ewentualnie niszczono?
 4. Wczoraj wróciłem ze swojej działeczki w okolicach Świeradowa-Gryfowa Śląskiego. Pod kątem posadowienia tam pasieki głównej wygląda to dobrze. (grunt zorientowany pn-pd, od trzech stron osłonięty drzewami, wokół łąki i lasy, mieszane), mały minus to fakt że jakieś 400 m ode mojej działeczki stoi 30 uli wielkopolskich. Ale myślę że dogadamy się, bo ja chcę wozić a tam te ule człowiek postawił na stałe chyba. Jutro mam planowaną rozmowę z architektem, celem skonsultowania co mogę na mojej działce postawić. (1,5 ha, ale rolnej ziemi mam tylko 0,93 ha, reszta to las). Zamówiłem 100 kg grubej węzy, sprzedaję moje auto (bo do 300 konnego hot hatcha nie zaczepię lawety ) i kupuję busa WV przedłużany, dwoje bocznych drzwi, 2,5 TD. Od połowy listopada zaczynam zbijać ule. (będę miał wzór z Austrii, czyli z miejsca z którego będę kupował odkłady na początku.
 5. Dziękuję za wskazówkę A na starszych panów muszę trochę liczyć, nie mam wyjścia Intensywnie działających pszczelarzy znam 2 ale jednem 150 km drugi 500 km. A starsi panowie 300 m
 6. Susz - mam dwie sprzeczne informacje na ten temat. Jedną: nie kupować, bo można sobie choroby sprowadzić. Druga: kupować, bo skoro sprzedający nie ma chorób i zadbaną pasiekę nie ma większych ryzyk. Co Pan na to p. Taduszu?
 7. Na refundację już za późno, powiedział mi prezes gminnego koła PZP, ale nie w tym problem. Pozytyw jest taki że okazuje się iż mam po sąsiedzku paru starszych panów, część kojarzę z gminnych imprez co to mają po paręnaście rodzin. No i ponoć są uczynni. Czytać będę na 100%, w przyszłym roku spróbuję spokojnie w warunkach zastanych organizować pracownię (bez nakładów w budynek) i nie będę nic wywozić. No chyba że ogarnę się jakoś nadzwyczajnie dobrze (ale tego nie zakładam). Więc dodatkowe korpusy czy odbudowane ramki jeszcze nie będą problemem.
 8. O mojej obecnej pracy nie będę pisał. To zbyt zryty temat. A co do placu, to myślę o docelowym, na docelowy mam za mało miejsca pod domem. bo wolnego mam jakieś 5-6 arów.
 9. Najgorsze że to ja jestem dziś szefem Nie będę się samookleczać
 10. U mnie na wsi mogę spokojnie 20 rodzin trzymać pod domem, bo mam i sady i łąki, jest też rzepak, konkurencja jest mała, nikt nie ma pasieki większej niż 5 rodzin. Tyle że nie mam zbyt dużego placu koło domu. Mam natomiast bardzo ładną działkę (1,5 ha) na pogórzu izerskim na której mogę spokojnie zorganizować bazę. Mam tylko zagwozdkę, bo nie znam tamtych terenów pod kątem pożytków w promieniu do 150 km. Co do rozwoju pasieki to już przyjąłem do wiadomości że przyszły rok to maks 20 pni, żeby się uczyć. I dopiero potem jak mi wyjdzie jakoś rozwijać do 120 rodzin w przeciągu 3 lat.
 11. Mi generalnie wsio rawno, chcę (właściwie muszę-ze względów zdrowia psychicznego) zrobić coś co spowoduje u mnie uspokojenie a przy okazji da mi szansę zarobić parę złotych na życie. Dobrze rozumiem że odkład to zaczątek rodziny, musi się odbudować aby dawać pożytek, kupując rodzinę pomijam ten etap. Dobrze to rozumiem?
 12. Sorki, zaczynam, jak wspomniałem, więc w sumie nie widziałem że można kupić całą rodzinę. Ciągle słyszałem temat: odkład, odkład.
 13. Da mi 10 rodzin na początek, potem pewnie czysty handel.
×
×
 • Create New...

Important Information

By using this site, you agree to our Terms of Use.