Jump to content
Forum Pszczelarskie - Pasieka "Banicja"

krzysiek5000

Użytkownicy
 • Content Count

  31
 • Joined

 • Last visited

Community Reputation

0

About krzysiek5000

 • Rank
  Bywalec

Informacje o profilu

 • Płeć
  Mężczyzna
 • Imię
  Krzysztof
 • Lokalizacja
  Stare Pole
 • Typ ula
  Wlkp+warszawskie

Recent Profile Visitors

301 profile views
 1. Jak tam u was z osypem , 2 tyg temu sprawdzałem osyp i jestem zaskoczony taką dużą ilością
 2. No i co z tego że na ambrozji ,należy do tych dwóch forum i będe pisał na tym i na tym, nie są na wykończeniu ,kilka pszczółek opadło to normalne że słabszych albo chorych osobników silna rodzina się pozbywa .
 3. Tak ,akurat ta rodzina co robiłem zdjęcie jest najsłabsza ,być może dlatego martwe pszczoły w ulu ,a to zdjęcie dzisiejsze po zmianie wkładek dennicowych ,warroza dalej się sypie jak szalona ,w tej rodzinie najwieksza ilość zkurar to jest najsilniejsza rodzina i też martwe pszczoły na wkładce ,🤔 ,wygladaby utopily się w syropie ,chociaż teraz nie podkarmiam https://zapodaj.net/bd613a36d5dac.jpg.html
 4. Tegoroczny wynik warrozy po zastosowaniu pasków szczawiowych ,kilkaset sztuk warrozy po 3 dniach po zastosowaniu pasków ,warroza dalej się sypie https://zapodaj.net/c2c6366f45460.jpg.html
 5. Witam , ostatnio podczas przeglądu zauważyłem , że matka krainka alpejka tegoroczna która została poddana pod koniec czerwia jest bardzo szczupła , była wielkości zwykłych robotnic , nie znosiła już jajeczek było tylko trochę czerwiu zasklepionego , no i znalazłem dwa duże mateczniki cichej wymiany. Co robić w takiej sytuacji czy czekać aż same matkę wymienią i ona się unasienni , czy połączyć tą rodzinę z inną ? ortografia , poprawiłem
 6. Wczoraj zbierałem dosyć silną rójke, jestem zdziwiony ze jeszcze gdzies komuś się pszczoły wyroiły
 7. A bezpośrednio połączyć trutówki z inną rodziną jest warto ,w sensie bezpo średnio wyciągnąć ramki z trutókami do rodzin z matką czy nie potną się tak ?
 8. Tak dziś zrobiłem trutówki wysypałem 50 metrow od pasieki ,ale wszystkie trutowki chyba wrocily zpowrorem ,proporcja jest taka że rodzina z matka jest słabsza od trutowej, słabsza z matką obsiada gdzieś z 5 rsmek a strutowiała 8
 9. Czy można łączyć rodziny strutowiałe z.normalną rodzińą czy nie zabiją one matki, a jeśli tak to jak lepiej połączyć taką rodzinę, poprzez wysypanie na pomost tej rodziny do lączenia czy przez gazetę?
 10. Witam przy wypuszczaniu unasiennionej matki z izolatora ta mi gdzieś uciekła, czy jest szansa że ta matka wróci spowrotem do tej rodziny czy przepadła ?
 11. Tak już pszczoły pięknie oblatują lipe szerokolistną, czy jest ktoś z was w stanie określić ile może dać miodu takie jedno duże drzewo lipowe ok 10metrowe w zwyż?
 12. A kiedy można otworzyć zatyczki w klateczkach po poddaniu matki czerwiącej ?
 13. Wczoraj zauważylem ze pszczoły latają na lipie, ale nie duże ilości .
 14. Witam Czy ktoś stosuje taką metodą poddawania matki polegająca na tym ,że starą matkę wyszukujemy ,łapiemy w klateczkę ,klateczkę zostawiamy w ulu,następnie gdy dostaniemy nową matkę ,starą z klateczki usuwamy ,wkładamy tam nową matkę i podobno pszczoły przyjmują ją ,gdyż nadal jest zapach starej matki ,czy ktoś to stosuje ,jeśli tak to czy taką nową matkę możemy poddać razem ze świtą która była ze starą matką czy matka musi być sama w klateczce ?
×
×
 • Create New...

Important Information

By using this site, you agree to our Terms of Use.