Jump to content
Forum Pszczelarskie - Pasieka "Banicja"

slawo3663

Użytkownicy
 • Content Count

  50
 • Joined

 • Last visited

Community Reputation

4

About slawo3663

 • Rank
  Prawie domownik

Informacje o profilu

 • Płeć
  nie ustawiona
 • Imię
  Sławek
 • Lokalizacja
  Lubelak
 • Typ ula
  warszawski poszerzany

Recent Profile Visitors

236 profile views
 1. Potwierdzam. U mnie ta amerykańska jest b chętnie oblatywana. Na tej ,,naszej,, nigdy pszczoły nie widziałem.
 2. Nie lepiej napisać ,,pod koniec maja,, lub w ,,końcu maja,, niż ,,końcem maja,,.
 3. Wspomniane było o karaganie syberyjskiej - podobno miodajna. Mam spory krzak. Jakaś pszczoła czasami się trafi. Czy macie podobne spostrzeżenie ?
 4. Berberys chyba ,,zwyczajny,, kwitnie na żółto. U mnie 3 metrowe krzaczyska mocno kwitną - można powiedzieć, że nawet w cieniu. Pszczoły go chętnie oblatują - niestety bardzo krótko kwitnie.
 5. Po zastosowaniu żelatyny 0,5 dawki mniej niż w instrukcji zamiast gliceryny jako rozpuszczalnika do KS. Stwierdzić należy, iż kwas rozpuścił się idealnie. Wchłanialność jakby troszkę mniejsza. Po umieszczeniu 5 listewek 3/10 cm w odkładzie 6 ramek wlkp osyp po 26 godzinach 17 szt nieprzyjaciela. Użycie żelatyny nie spowodowane ekstremalnym skąpstwem tylko dostępnością tego produktu. W końcu nie ,,każden,, jeden mieszka w ameryce gdzie gliceryne sprzedają co 5 metrów. PSZCZOŁY CHYBA ZADOWOLONE.
 6. Ja używam drewienka ze skrzynek po pomarańczach itp. Zastanawiam się czy zamiast gliceryny można użyć ,,cienkiego,, roztworu z żelatyny spożywczej.
 7. ,,Moim zdaniem błędem w dzisiejszych czasach jest kończenie zakarmiania początkiem września jak pogoda jest do połowy grudnia a na pewno do połowy listopada. Po prostu w ulu nie brakuje pokarmu by najmniej u mnie tylko wiem jak wygląda siła.,, Bardzo ciekawa uwaga.
 8. Witam j/w w temacie chce do wiosny przestawić ule o ok 10m. Książkowo to przed pierwszym wiosennym dużym oblotem. Ale pogoda nietypowa wiosenna pszczoły bardzo bardzo rozluźnione ze trzy dni temu miały oblocik. Zapowiadają lekkie oziębienie - zastanawiam się czy nie lepiej ich teraz przedstawić ?
 9. U mnie po dwukrotnym odymieniu w tym miesiącu stwierdzam, że warrozy dużo a nawet b dużo więj niż w poprzednim roku. W lecie dwukrotnie/ 3 na 6 / ul/ pryskałem kwasem mlekowy tak co drugą ramkę gotowym kwasem mlekowym /pewnie trzeba dokładniej/ różnicy w tych rodzinach nie widzę. Tylko jeden odkład trochę dalej w pełnym cieniu o dziwo tylko ze dwadzieści spadło i to za pierwszym razem dym ale tu matka długo nie czerwiła.
 10. Ten ,,mały,, rój uwiązał się w pod konarem starej jabłonki / dodam, iż powiesiłem tam pusta klateczkę po zakupionej matce/ . Dam im ramkę z czerwiem - Zobaczymy.
 11. Chyba rójkowy rok. W niedziele dwie w tym jedna ,,mega bomba,,. Wczoraj jeszcze jakiś słabiak - chyba 99 % bez matki. Tu pytanie czy tak może być, że bez matki i co z tym zdiełać.
 12. Panowie nie ma co kruszyć kopii o martwe luba absurdalne prawo. Nie wiem czy wiecie ale w naszym piknym kraju jeszcze parę lat temu / a może i dziś/ obowiązywał zakaz wywieszania flagi narodowej w inne dni niż święta państwowe przez osoby pryw.
 13. W niedziele dałem do dwóch rodzin owe cegiełki / w jednej raczej była konieczność w drugiej na wszelki wypadek/ . Wczoraj patrzyłem a powałki gorące. Nie podoba mi się to.
×
×
 • Create New...

Important Information

By using this site, you agree to our Terms of Use.