Jump to content
Forum Pszczelarskie - Pasieka "Banicja"

slawo3663

Użytkownicy
 • Content Count

  57
 • Joined

 • Last visited

Community Reputation

6

About slawo3663

 • Rank
  Prawie domownik

Informacje o profilu

 • Płeć
  nie ustawiona
 • Imię
  Sławek
 • Lokalizacja
  Lubelak
 • Typ ula
  warszawski poszerzany

Recent Profile Visitors

411 profile views
 1. A zatem cukier został poniżony 😉 jako gorszy sort względem cukru pudru.
 2. Ha ha wczoraj miałem identyczną sytuacje też został jeden por po zimie i zakwitł żona mi pokazała / tego pora a nie .../ - niezłe dziwo i oblepione owadami
 3. Czy ktoś praktycznie zajmował się tym tematem. Czytałem różne fora nie doszedłem dom jednoznacznej i jasnej odpowiedzi jak wyprodukować róże z nasion. Jedni zalecają sadzić od razu inni moczyć w gorącej wodzie, stratyfikować kilka miesięcy itp. A teraz pora odpowiednia na pozyskanie nasion. A z nasion można podobno uzyskać ciekawe mieszańce które kwitną w pierwszym roku.
 4. U kolegi pod gołębnikiem nota bene na gołębim łajnie też takie wyrosły w podobnym rozmiarze i to od razu kilka sztuk.
 5. Ja sypałem proszkiem do pieczenia. Na trochę był spokój a w niektórych całkiem się wyniosły.
 6. ,,ot mądrego to i dobrze posłuchać,, chyba to - dzięki
 7. prośba mojej małżonki o zidentyfikowanie rośliny - samo wyrosło w zapomnianej skrzynce - jakby jakowaś rudbekja
 8. Potwierdzam. U mnie ta amerykańska jest b chętnie oblatywana. Na tej ,,naszej,, nigdy pszczoły nie widziałem.
 9. Nie lepiej napisać ,,pod koniec maja,, lub w ,,końcu maja,, niż ,,końcem maja,,.
 10. Wspomniane było o karaganie syberyjskiej - podobno miodajna. Mam spory krzak. Jakaś pszczoła czasami się trafi. Czy macie podobne spostrzeżenie ?
 11. Berberys chyba ,,zwyczajny,, kwitnie na żółto. U mnie 3 metrowe krzaczyska mocno kwitną - można powiedzieć, że nawet w cieniu. Pszczoły go chętnie oblatują - niestety bardzo krótko kwitnie.
 12. Po zastosowaniu żelatyny 0,5 dawki mniej niż w instrukcji zamiast gliceryny jako rozpuszczalnika do KS. Stwierdzić należy, iż kwas rozpuścił się idealnie. Wchłanialność jakby troszkę mniejsza. Po umieszczeniu 5 listewek 3/10 cm w odkładzie 6 ramek wlkp osyp po 26 godzinach 17 szt nieprzyjaciela. Użycie żelatyny nie spowodowane ekstremalnym skąpstwem tylko dostępnością tego produktu. W końcu nie ,,każden,, jeden mieszka w ameryce gdzie gliceryne sprzedają co 5 metrów. PSZCZOŁY CHYBA ZADOWOLONE.
 13. Ja używam drewienka ze skrzynek po pomarańczach itp. Zastanawiam się czy zamiast gliceryny można użyć ,,cienkiego,, roztworu z żelatyny spożywczej.
 14. ,,Moim zdaniem błędem w dzisiejszych czasach jest kończenie zakarmiania początkiem września jak pogoda jest do połowy grudnia a na pewno do połowy listopada. Po prostu w ulu nie brakuje pokarmu by najmniej u mnie tylko wiem jak wygląda siła.,, Bardzo ciekawa uwaga.
×
×
 • Create New...

Important Information

By using this site, you agree to our Terms of Use.