Jump to content
Forum Pszczelarskie - Pasieka "Banicja"

Brzytwiarz

Użytkownicy
 • Content Count

  790
 • Joined

 • Last visited

 • Days Won

  17

Brzytwiarz last won the day on March 18 2020

Brzytwiarz had the most liked content!

Community Reputation

163

About Brzytwiarz

 • Rank
  As forumowy
 • Birthday 06/15/1984

Informacje o profilu

 • Płeć
  Mężczyzna
 • Imię
  Daniel
 • Lokalizacja
  Jaworzno
 • Typ ula
  1/2 Dadant korpusowy 12-o ramkowy komórka 5.1 pszczoła Sklenar G10, Hinderhofer AGT, Hinderhofer,Singerka, Nieska

Recent Profile Visitors

1,740 profile views
 1. Mi raz tak też zrobił. I zgadnij co się stało?? -ze stresu i nawału pracy zachorowałem bo choroba nie wybiera Jak dla mnie deko kawałek ale pomysł zacny. Jak będzie już pewne to podanie o urlop.
 2. Ja pi*****e może czegoś nie rozumiem ale jaka jest różnica między jedno a dwudniową larwą skoro karmienie jednej i drugiej jest takie same więc i przekładanie jest bez znaczenia - jak dla mnie. Dla mnie jedno czy dwudniowa to ten sam pokarm czyli mleczko więc co za różnica ?? pytam bo deko jestem zdziwiony.
 3. https://pomorska.pl/doplaty-do-pszczol-i-dotacja-za-szkody-w-uprawach-w-2020-roku-nawet-1200-zl-do-hektara/ar/c8-15603451
 4. A czy ta konstrukcja/suwnica jest tylko na te 4 ule? czy jest więcej na tym jednym pasieczysku ???
 5. I po co taka suwnice bramową budować ??
 6. O Jezu masz rację dopiero teraz widzę. Chodzi mi o drabinę teleskopową https://allegro.pl/oferta/drabina-teleskopowa-prz-wys-r-6-6m-nowa-generacja-9542904441?utm_feed=aa34192d-eee2-4419-9a9a-de66b9dfae24&utm_source=google&utm_medium=cpc&utm_campaign=_DIO_pla_dom_budownictwo&ev_adgr=Dachy,+garaże,+ogrodzenia+i+bramy,+prace+na+wysokości,+schody+oraz+sprzęt+budowlany&gclid=Cj0KCQjwp86EBhD7ARIsAFkgakjBwO3hcrlkP0hCRADflJeY2yrkm2oVfz0dHEjYvsLKXvKi32sHPs8aAhQTEALw_wcB ostatnio znajomy co korzysta w pracy powiedział mi, że poza plusem że się fajnie składa to nic więcej. Trzeba delikatnie się z nią obchodzić bo jak piach czy inny syf dostanie się to ponoć zaczyna się kapa. Co do przewożenia to też trzeba uważać bo jak się coś na nią położy i niedaj boże się coś zkrzywi to też lipa. @Robi_Robson @piotrpodhale czy może jednak taka https://allegro.pl/oferta/drabina-krause-multimatic-4x4-szczeble-5-5m-120694-7887960190?reco_id=7d861582-aea8-11eb-8876-246e96321100&sid=1cd3d0f84797ee9dbaaf52fac42b60e8c157c38c529f4e34b5162f65fddea227
 7. Ponowie temat czy takie coś było by by dobre?? stosuje ktoś coś takiego czy to raczej wynalazek ??
 8. zgadza się że ma docisk ale próbowałem też w takiej prasce do odsklepin i jak odpowiednio długo "gotujesz" zboiny to nie wiem czy ma to sens. Wczoraj w zasadzie uświadomiłem sobie że przecież mam 100l autoklaw z funkcją właśnie imadła który zrobili mi na Słowacji. Planowałem tak właśnie wyciskać ostatnie soki ze zboin może i wrócę do tematu jak czas pozwoli. Wielu kolegów się mocno spina z tym tematem i nie dopią tylko czekają na to aż będzie a potem się okazuje że jest motylica albo zapleśniałe ramki i nic tylko ognisko zostaje - taki to mają zysk.
 9. Ja nie wiem skąd wy tam tyle wyciskacie. Ja po parowej i położeniu potem płyty 5kg na zboiny stwierdzam, że bawienie się w praskę to chyba sztuka dla sztuki. Worki jutowe i płyta chodnikowa daje rade. Ja kupiłem sobie parową i też tak myślałem jeszcze praskę sobie dorobię ale jak się okazuje to po samej płycie już zboiny są suche choć faktycznie jak dałem do praski to coś jeszcze tam oddała ale tak znikome ilości, że jak przy 400 ramkach wyrwę o 250g no max 500g więcej to szkoda chyba czasu. Jak mi gdzieś w fabryce zrobią za piwo to zainwestuje w przeciwnym razie nie idę w to.
 10. Plastik to czeski materiał wybuchowy - miewał mawiać jeden z profesorów na studiach. Co do zasadności użycia nie bardzo widzę zasadność. Co za plusy ?? moje pytanie po ilu latach ten plastik się sypnie ?? w tym roku chcę przekonać się na własnej skórze o zasadności niskiej ramki kolejnego jej plusa a mianowicie nie drutowania tylko wkładania węzy do ramki. Kolega z forum @Turqs poradził mi bardziej zaawansowany system montowania węzy "na ścisk" - po rosyjsku. Koledzy już mają ramki bez drutowe 1/2d i to działa więc i liczę że u mnie zadziała a wtedy to już temat plasiku już całkowicie zbędny.
 11. Tak deko z innej beczki. Widzę, że jest okres sadzenia sadzonek i zapewne sztobrów (drzewka owocowe w biedronce) gdzie można wyrwać takie coś w dobrej jakości i cenie?? I nie mówię tutaj o 5 sztukach tylko tak za np 500-1000 zeta. Co roku próbuje sadzić i połowę mi sarny i inne op..ą. Połowa się nie przyjęła więc zostaje 25% zawsze coś.
 12. Absolutnie i za dziesięć lat będą w stanie mnie zaskoczyć. Nie wiem ale zapewne z wieloma kolegami nie znajdę wspólnego języka i nie mowa tutaj akurat o @piotrpodhale tylko wszystkich tych nawiedzonych. Ostatnio usłyszałem, że mam podejście towarowe tzn przeliczam czas w pasiece na pieniądze. Nie ukrywam, że tak jest bo jest czas na pracę, na rodzinę i na hobby jakim są pszczoły i jak się da coś przyspieszyć w pasiece to chcę to zrobić. Jak choćby wysofać się z drutowania ramek. I sorry ale jak ktoś mi mówi, że przezimowały bo zainwestowałem czy to w cukier/inwert czy leki/parowniki to kończę dyskusję. Tak samo jak nikt nie przekona mnie do karmienia słoikami. Ciasto też jest dobre ale do karmienia między pożytkami, nie wiem jak to jest możliwe by wciągały ciasto i zrobiły zapas. Tyle lat to ćwiczyłem i jakoś tak kolorowo nie ma, tak samo jak to opowiadają inni o 200 kg w sezonie - no chyba że z syropu cukrowego :D. Koledzy może się mylę ale pracując zawodowo w rozjazdach "serwis europa" kiedyś jeszcze kilka wizyt w USA + Canada w roku. Spotykam kolegów pszczelarzy z innych krajów i jestem zszokowany poziomem naszych pszczelarzy. Jak choćby wszyscy u nas mówią tak: - Czym karmiłeś na zimę? - Inwertem, -a jakim -orionem - przeca to pasza a nie inwert, - jaka pasza na opakowaniu pisze inwert ze zbóż, (Mi kolega w szwecj to powiedział tak: jest syrop cukrowy (zawartość wody X%) jest inwert z buraka (zawartośc wody x%) i jest Pasza ze zboża (zawartość wody X%) i jest też ciasto itd. w kilku zdaniach opisał każe i tyle. Nie mam nic do paszy tylko chodzi o elementarną sprawę nazewnictwa. To samo z tym izolowaniem tych matek ( to chyba nasz narodowy sport), a po co ??, a co to daje??, przeca finalnie szkoda czasu na takie pie....e. To samo z tymi naszymi warszawiakami no jak słyszę że Dziadek miał i mówił że najlepszy to kończę temat. I zawsze pytam czy też jeździ furmanką czy konno jak dziadek ?? kiedyś ktoś analizował roczniki statystyczne z okresu wojny i wyszło że polski pszczelarz pracujący na etacie ma 80 rodzin a zachodni 200. przy tym samym czasie pracy bo zapewne nie wysiłku.
 13. A kiedy jak nie w sierpniu je wyciągałem. I dlatego tak pisze.
 14. A ja mam takie co jak je zdejmowałem ze ściany i wycinałem dach piłą spalinową to nie reagowały. Gniazdo rozwalałem i nie za bardzo były agresywne. I powiem więcej tyle lat tam były i to bez leczenia. Dziwna sprawa z nimi bo one widać, że rasowe . Bankowo pociągnę od nich matki bo fajnie przezimowały i by trud nie poszedł na marne tego wycinania dachu dam szanse na testy. @piotrpodhale hehehe i co kolejny raz lipa, przezimowało mi tyle, że mogę spokojnie powiedzieć jest siła. PS. Pytanie do kolegów z niską ramką a najlepiej 1/2d rodziny które były zimowane na dwóch korpusach (8 ramek na czarno) w lutym miały mało pokarmu ale rodziny które poszły na trzech korpusach teoretycznie miały praktycznie jeden korpus zapasu przy tej samej ilości suchej masy na podkarmianiu 18kg. Jeden trzy korpusowy się mi uwiązał pomiędzy korpusami 1 a 2 bo matka tam bankowo czerwiła i potem pokarmu brakło. Ogólnie rodziny osypane wszystkie z głodu osypy max ogromne i zero pokarmu. Kiedyś myślałem że jak za dużo pokarmu zostaje to źle ale coś mi się wydaje, że wręcz przeciwnie. Zimuje ktoś na trzech korpusach i może podzielić się opinią ??
×
×
 • Create New...

Important Information

By using this site, you agree to our Terms of Use.