Jump to content

Drogi Użytkowniku.

Zdajemy sobie sprawę, iż reklamy czasami bywają uciążliwe, jednak  staramy się z nich utrzymywać. Prosimy o wyłączenie blokowania reklam na naszej stronie, a komunikat zniknie. Dziękujemy za zrozumienie!

Forum Pszczelarskie - Pasieka "Banicja"

Brzytwiarz

Użytkownicy
 • Content Count

  281
 • Joined

 • Last visited

 • Days Won

  13

Brzytwiarz last won the day on September 18

Brzytwiarz had the most liked content!

About Brzytwiarz

Informacje o profilu

 • Płeć
  Mężczyzna
 • Imię
  Daniel
 • Lokalizacja
  Jaworzno
 • Typ ula
  1/2 Dadant korpusowy 12-o ramkowy komórka 5.1 pszczoła Sklenar G10, AGT, Singerka

Recent Profile Visitors

378 profile views
 1. czyli co niby więcej się pozyskuje w ten sposób wosku. Może kiedyś się na to skuszę dziś używam dalej metody Junga. Ale dobrze wiedzieć że to ma jakieś uzasadnienie.
 2. Ja tam stosuje ten system i działa. Archaiczny ale cóż. http://www.berest.pl/publikacje/wytapianie-wosku/
 3. Zastanawiam się nad racjonalnością topiarki wirowej np takiej konstrukcji:
 4. daro widziałem że mówiłeś o ukraińskich walcach do węzy masz może do nich jakiś namiar??

  1. daro

   daro

   Ja się za rok wybieram jak na wesele zaproszą . Kupić można u mrówek . 1000 - 1500 od ceny biorą za dostawę . Samemu jak dla Ciebie nie warto jechać .

 5. Oczywiście że nie. Zmierzam do tego że pogoda deko mi komplikuje. I pewno wszystkie polatają w tym czasie liczyłem już na max 10 st i w nocy minimalny minus.
 6. czerwiec. chodowca z gliwic najprawdopodobniej. Co do pokarmu to też go jakoś dziwnie nadmiernie konsumują. jeszcze w weekend ma być 16 st więc pewnie coś sobie polata
 7. Bo są właśnie tacy co promują wyrzucanie czerwiu z ula w tym okresie i izolowanie matek.
 8. Znajomy podeslał mi coś takiego i zastanawiam co się dzieje w tym roku wielu kolegów mówi że siedzą u góry. kilka rodzinek jest wysoko ale reszta jak trzeba. Co sądzicie ?? Moim zdaniem zakarmiał je cały czas i matka się rozczerwiła ale to mój typ.
 9. Oczywista sprawa, że tak ma być tylko co jeśli coś idzie nie tak to mamy machnąć ręką ?? No oczywiście, że nie. Ja widzę różnicę w zachowaniu mega silnych rodzin które sprawiają mi problem. Bo przy obecnej pogodzie jaka towarzyszyła nam do zeszłego tygodnia tak do 10-12 st one nie siadały w kłębie. A późne pożytki poplon + astry sprawiły, że zrobiły miejsce matuli na czerwienie. I pewnie jak bym wrzucił na trzy korpusy 30kg invertu to by było ok choć i tego nie jestem pewien. Bo co jak by chciały robić to samo to było by podobnie jak pisał Robson. Prawa fizyki są nie ubłagane bo ciepło idzie do góry więc jest jak jest. Co do 5 korpusów to nie wiem tego ale rozmawiałem z gościem z pod Krakowa tym od matki na ilu on zimuje i powiedział że na dwóch pełnych korpusach więc w moim przypadku było by to 4. I pokarmu jak powiedział w marcu już może brakować. Zmierzam do tego że mówienie o wielkości bez podania wartości konkretnych to tylko gadanie. Bo dla mnie dużo to dla ciebie średnio i na odwrót.
 10. To rozumiem Szymon że twoja pasieka jest już zautomatyzowana a całe zarządzanie przez app-ke.
 11. To nie jest reaktor byś musiał ingerować w autotune. On się ustawi i będzie ok. Ważniejsze jest pewnie rozkład ciepła a to czy jest 175 zamiast 180 to pikuś byle było w miarę równomiernie ale to moje zdanie.
 12. Jak chcesz profesionalnie to by trzeba kamere termowizyjną
 13. Fajnie Mirku to wygląda. Tą rurkę w tygielku mogłeś może zaślepić od góry i zrobić wlot od boku i temat wpadającego kwasu do niej miał być całkowicie zamknięty. Ale jak mówisz że jest 6mm zapasu to może będzie ok jak coś to zaspawać i dremelkiem delikatnie naciąć bok. Teflonowa podkładka na dole też ok. A powiedź proszę jak rozkłada się temperatura w nierdzewce chodzi mi o to porównanie ścian do dna. Widzę że masz pirometr więc będę wdzięczny za takie info.
 14. A miody podkarpackie robią takie wsady 50 kg?? byłem tam u nich dawno i mi robili z wsadu chyba 110kg czy jakoś takoś. I poproś by zrobili ci możliwie najgrubszą bo parę lat temu była mega kicha z ich węzą i zawsze im to przypominam.
×
×
 • Create New...

Important Information

By using this site, you agree to our Terms of Use.