Jump to content

Drogi Użytkowniku.

Zdajemy sobie sprawę, iż reklamy czasami bywają uciążliwe, jednak  staramy się z nich utrzymywać. Prosimy o wyłączenie blokowania reklam na naszej stronie, a komunikat zniknie. Dziękujemy za zrozumienie!

Forum Pszczelarskie - Pasieka "Banicja"

Brzytwiarz

Użytkownicy
 • Content Count

  771
 • Joined

 • Last visited

 • Days Won

  17

Brzytwiarz last won the day on March 18 2020

Brzytwiarz had the most liked content!

Community Reputation

153

About Brzytwiarz

 • Rank
  As forumowy
 • Birthday 06/15/1984

Informacje o profilu

 • Płeć
  Mężczyzna
 • Imię
  Daniel
 • Lokalizacja
  Jaworzno
 • Typ ula
  1/2 Dadant korpusowy 12-o ramkowy komórka 5.1 pszczoła Sklenar G10, Hinderhofer AGT, Hinderhofer,Singerka, Nieska

Recent Profile Visitors

1,463 profile views
 1. Widziałem na żywo wczoraj.
 2. Tymol 1g na 15l syropu. Zgodnie z recepturą jaką posiadam. Tymol pierw rozpuścić w alkoholu izopropylowym 1:5. // (Czyli 6g roztworu - 1g tymolu i 5 gram alkoholu izopropylowego (Izopropanol 99%) na 15 litrów syropu cukrowego) . Tak mam dennice osiatkowane. Po ostatnim 4 klarowaniu już jest lepeiej zauważyłęm że syf co opadł na dół dawał strasznie tymolem a sam wosk jakby mniej choć dalej daje.
 3. U mnie silne przy temperaturze 0 stopni bankowo czerwią a mniejsze w kłębach siedzą i nic nie kombinują - taka klasyka. Co do gęsi to wiedzą co robią. To będzie dobry rok dla nas.
 4. Nie do końca dobrą bo parę lat temu mieli wtopę bo była za cięka. Oczywiście, że to nie filantropi i nieumniejszam im. Sa ok a błędy się zdażają najlepszym bo nierobi błędów tylko ten co nic nierobi. No robiłem jak w przepisie z yt (rozrabiałem tymol) i wkładałem do ula jeszcze do syropu dodawałem i śmierdzi mi teraz ten wosk strasznie. Strasznie jak dla mnie - czuje to.
 5. @Turqs ja jestem przekonany, że chodzi o kasę. Bo jak wyślesz susz to zarobią podwójnie. Raz na przetopie drugi raz na przeróbce na węzę. Rynek się po prostu kurczy tzn konkurencja się robi. Ja planuję zrobić praskę ale też i ponieść temperaturę na 120 st bo ponoć to jest mocno pomocne. Mam pytanie do znawców tematu jak to jest z tymolem w wosku. Odpaliłem testowo i śmierdzi mi to strasznie. W pracowni nie da się tego trzymać więc jest na zewnątrz. Jest jakaś metoda ??
 6. kontynuując sprawę "listwy na mateczniki" może można by zastosować magnesy neodymowe koszt 100 szt (20 do 30 zeta.) Nie było by problemu z przewracaniem się lokówek. Oczywiście mowa tutaj o wklejeniu takowych do lokówek i przykręceniu do listwy wkręta wpuszczanego by licował się z drewnem. Jeśli była by za mała siła to można by pomyśleć też i wklejeniu tam magnesu na klej lub kupić magnesy pod wkręcenie. Wystarczą malutkie pastylki.
 7. By nie wprowadzać w błąd. Trzymanie temperatury ala termos to jedno ale nikt nie pisze, że układ nie może być zbyt szczelny tzn trzeba doprowadzać powietrze do komory z matecznikami inaczej będzie kicha.
 8. Koledzy wkładają butelki z wodą i to robi robotę. Ale chyba oczywista oczywistość że trzeba sprzęt uruchomić odpowiednio wcześniej by wszystko się ustabilizowało a nie 5 minut przed i heya "na Krzynówka" cały czas do przodu - no do przodu.
 9. A dlaczego miała by nie działać ??
 10. Jak dla mnie cały ten układ to jakaś padaka ale nie mój cyrk nie moje małpy. Rozwiązania gotowe "stosunkowo tanie" a działają nie w jednej fabryce i tam sobie dają świetnie radę a u nas wszyscy kleją co się da i potem jest efekt gotowania :D. Ale co się dziwić teraz te szkoły to uniwersytety gotowania na gazie a i kadra wątpliwa.
 11. a nie pomyślałeś może ze są gotowe rozwiazania które to świetnie ogarniają ?? jak choćby ssr? szybki i działa zawsze!! a przy takim prądzie to bez radiatora smiga. Ale wtedy to całe łączenie w szereg to o kant kuli rozbić by trza. Rozumiem podejście moje rozwiązanie jest najlepsze a inni w błędzie bo moje jest mojrze niż twojsze od taka logika. Dokładnie tak Czacza w zabezpieczająca i to jak dla mnie bez sensu. To zabezpieczenie jest z założenia ułomne. Padło pytanie o logikę układu i tam jest jedna wielka kicha. Najprostsze porównanie wartości z wyjścia sterującego i wejścia na odbiornik (najprościej miało by jakiś sens do tego jakieś układy redundantne i sprawa się zamyka w małej płytce i koszcie 50 zł)
 12. Bzdura. Stary szeregowo a nie czasem równolegle?? Po drugie dobrze dobrany regulator z ssr-em a nie na przekaźniku. Przekaźnik ma średnio 100000cykli ale to bez obciążenia z obciążeniem mniej znacząco dlatego do aplikacji o małej histerezę odpada.
 13. I dla niedowiarków jak ktoś dziś miałby zamontowany klimatyzator to by "niekontrolowanego oblotu" nie było. Coraz bardziej jestem przekonany że to może być dobry "gadżet".
 14. A czy jesteś świadomy że to może być objaw schizofrenii paranoidalnej ??
×
×
 • Create New...

Important Information

By using this site, you agree to our Terms of Use.