Jump to content

Drogi Użytkowniku.

Zdajemy sobie sprawę, iż reklamy czasami bywają uciążliwe, jednak  staramy się z nich utrzymywać. Prosimy o wyłączenie blokowania reklam na naszej stronie, a komunikat zniknie. Dziękujemy za zrozumienie!

Forum Pszczelarskie - Pasieka "Banicja"

Brzytwiarz

Użytkownicy
 • Content Count

  658
 • Joined

 • Last visited

 • Days Won

  17

Brzytwiarz last won the day on March 18

Brzytwiarz had the most liked content!

About Brzytwiarz

 • Rank
  As forumowy
 • Birthday 06/15/1984

Informacje o profilu

 • Płeć
  Mężczyzna
 • Imię
  Daniel
 • Lokalizacja
  Jaworzno
 • Typ ula
  1/2 Dadant korpusowy 12-o ramkowy komórka 5.1 pszczoła Sklenar G10, Hinderhofer AGT, Hinderhofer,Singerka, Nieska

Recent Profile Visitors

1,242 profile views
 1. z miłą chęcią posłucham o ciekawych sposobach może takowe są może się da z jednego ula trzasnąć 100 może i nawet 200 ramek i do tego jeszcze miód zebrać.
 2. czemu tak sądzisz ?? ani przez chwilę mi to do głowy nie przyszło
 3. Koledzy poradźcie proszę jak pozyskać nowy susz w ilościach dużych. Z roku na rok mając więcej rodzin cierpię na brak suszu. Jak najlepiej to poprowadzić by mieć jak najwięcej suszu. Ile lat to kolekcjonowaliście ??
 4. A ja zalewam spirytusem i jest dobra naleweczka. Tak trzymam 6 miesięcy potem odcedzam, mieszam jak sobie przypomnę. Potem do przetopienia.
 5. to jest prawdziwy recykling. By nie powiedzieć dosłownie że śmieci trafią finalnie do ziemi
 6. wszyscy jadą równo choć na peletonie te większe plakaty ale z drugiej strony w przeliczeniu na cm^2 to remis
 7. Ja miałem agro włókninę tą czarną ale mi za*****i ale po wyborach mam plakaty wyborcze z pcv - od lewicy do prawicy mogę śmiało powiedzieć ze kandydaci osiągnęli level ziemi
 8. Po podeślij coś wartego czasu wiele więc przeczytam coś zawsze może się przydać.
 9. a gdzie napisałem ze to nie o córki reproduktorki chodzi ???
 10. @Tikcophehehehe to na pewno dlatego że masz "rasowe linie" od super hiper hodowców a jak nie to przekreślasz ich prace. Taka ironia
 11. Może i było pociągnąć ale jak koledzy mieli podobną opinie to dałem sobie z nimi spokój. Nie mam do nikogo pretensji po prostu nie są tak dobre jak ich marketing - takie mam zdanie. Dla mnie jako inżyniera jest ważna obliczalność dawały znacząco mniej i były znacząco mniejsze kolonie. Polbart robi na pewno najlepsze matki tak było, jest i będzie - ale ja już od niego nie chcę nawet za free. Tak świadomie wykluczam się z tego klubu posiadania za********h genów pszczół od Polbarta i innych super hiper hodowców na rzecz tych kundli. Z tego co widzę to natura jakoś sobie daje radę jak jej mocno nie przeszkadzamy bo tak popisowo jak my ludzie potrafimy wszystko wyregulować- zmodyfikować albo nazywając rzeczy po imieniu sp********ć to poezja. ps. poprostu uważam że najlepsze pszczoły to pszczoły przystosowane do terenu czyli lokalne. Przystosowane do pożytków i klimatu. Geny jedno ale przystosowanie to terenu to inna sprawa - tak po prostu uważam i tak mi wychodzi z obserwacji. I nie widzę sensu szukać "markowej matki od markowego hodowcy" jak moje są ok. Pszczoły to nie lans typu a ja mam matki od tego czy tamtego. I wybieranie z tych obecnych najlepszych i ciągnięcie po nich córek dla mnie ma sens na ogół nie są gorsze niż matki a kilka zawsze jest wybitnie lepszych.
 12. Manio nie chodzi mi o to by jechać po Polbarcie czy innych po prostu zwykłe moje kundle były jakoś bardziej optymalne, większe kolonie tworzyły i modniejsze. Te elgony pewnie i dobre były by do wielkopolskich a nie do dadanta gdzie jest miejsce do zagospodarowania. Pewnie i masz racje ze mogłem to źle prowadzić ale faktycznie na 10 jedna była ok reszta tworzyła małą kolonie mało miodu i do zimy musiałem to łączyć bo strach było to zimować. @Tadek11 tak zoo cieszy oko ale to zoo jest mi obecnie potrzebne by drogą eliminacji zostawić już "przystosowaną" do pożytków najlepszą dla mnie linie nawet jeśli ma być to qundel.
 13. Pewnie tak jest właśnie. Co chodziło mi bardziej że co najwyżej ze sprawdzonym czerwieniem. Kiedyś myślałem właśnie że takie matki od hodowców tj Polbart czy Lewandowski czy Loc to normalnie top of the top. A życie pokazało coś kompletnie innego elgony od Polbarta max syf. a reszta całkowicie bez szału. W tym roku też będę z uporem maniaka wymieniał na swoje matki po tych wybitnych rodzinach, oczywiście trzeba coś świeżego też ale chcę bazować w większości na swoich matulach.
 14. ale dlatego mówię że oni to mają matki ze sprawdzonym czerwiem i nic więcej.
 15. Chodzi mi o to że to chyba powinno wyglądać inaczej a mianowicie trzeba by sprawdzić pokolenie po niej jakie cechy posiada i czy w odpowiednich "proporcjach" kto to u nas robi ??U nas wygląda to tak że jak czerwi i czerw w "proporcjach" to idzie na handel. Teraz szybkim wyznacznikiem jest plenność matki co nie do końca jest wyrocznią o jakości pszczoły jak dla mnie oczywiście to moje zdanie.
×
×
 • Create New...

Important Information

By using this site, you agree to our Terms of Use.