Jump to content
Forum Pszczelarskie - Pasieka "Banicja"

Brzytwiarz

Użytkownicy
 • Content Count

  903
 • Joined

 • Last visited

 • Days Won

  21

Brzytwiarz last won the day on January 11

Brzytwiarz had the most liked content!

Community Reputation

216

About Brzytwiarz

 • Rank
  As forumowy
 • Birthday 06/15/1984

Informacje o profilu

 • Płeć
  Mężczyzna
 • Imię
  Daniel
 • Lokalizacja
  Jaworzno
 • Typ ula
  1/2 Dadant korpusowy 12-o ramkowy komórka 5.1 pszczoła, Hinderhofer AGT, Hinderhofer,Singerka, Nieska

Recent Profile Visitors

2,517 profile views
 1. polecam przed poniedziałkiem
 2. Aktualizując temat. We wtorek zabrałem rójkę która wyszła ze ściany i osiedliła się w tym ulu. Rodzinka zabrana we wtorek i leczona kwasem mlekowym w środę. Dziś w piątek plastry odbudowane i zapakowane nektarem. Nie jestem jakoś wybitnie obeznany z tematem ale to druga taka rodzina u mnie w pasiece wyjęta z obszaru "współistnienia z człowiekiem". Pierwsza wyciągnięta z dachu domu i ta była wybitnie spokojna nawet jak była używana piła spalinowa przy wycinaniu fragmentów dachu. Ta też jest niemiłosiernie spokojna i wcale niezainteresowana moją osobą. Z czasem zobaczę czy warto odciągać matki czy po prostu jej nie wymienić.
 3. O tym mowa Polak Polaka w du**ę harata. Czy to jest normalne https://niezalezna.pl/441245-adiunkt-z-uw-wzywa-zach-oacute-d-do-docisniecia-polski-jej-zdaniem-wojna-na-ukrainie-to-swietna-okazja @Tadek11 nikt nie mówi o komunizmie. Bez znaczenia nawet sędziowie oddalając wyrok tego Niemca co mówił że by strzelał do Polaków tak właśnie myślą. Polacy co mają więcej niż biedota myślą o sobie jak o kaście i tyle. Poprostu jesteśmy narodem szuj i stąd też były problemy z wizami bo tak jak Polacy donosili na siebie w USA to nawet Meksyk przebiliśmy. @daro zamordyzm to przenośnia chodzi mi o to że musi być jasno wskazany oprawca z którym walczymy. W przeciwnym razie każdy chce rządzić i każdy ma rację. Zamordyzm zawsze konsolidował naród do jedności i działania. Nie inaczej jest teraz z pomocą dla Ukrainy.
 4. To chyba jednak tadeczku nie zrozumiałeś mojego przesłania. Ja nie jestem z tych co tylko plują na Polskę jak co poniektórzy i zachwycają się zachodem. Ja jestem wstanie rozgraniczyć interesy krajowe, i ekspansję interesu w państwach wasalnych. Zmierzam tylko do tego że jaki by niezabudowana system to człowiek a tym bardziej Polak to taki twór co rozwalanie i podważanie ma we krwi. Polacy poprostu od zawsze lubili zamordyzm bo to nas łączyło. Tak było w historii od zawsze i nie inaczej jest teraz. A to co się dzieje na Ukrainie to tragedia ludzka i zapewne początek nowego otwarcia o przepływy strategiczne w Europie. Ja dokładnie to mówię że jesteśmy skazani na USA. Bo ani Niemcy ani Rosja nigdy nie pozwoli byśmy byli gospodarczo ich partnerem. I teraz śmieszy mnie zachowanie Sikorskiego tego od MSZ co mówił kiedyś o łasce/lasce dla USA. Dziś już ma inne zdanie bo jak Anglosasi wygrają wpływy w Europie to zachód zbiednieje a my mamy cień szansy na bycie państwem neutralnym a nie wasalem niemcow czy Ruskich. Ale by to się stało trzeba ponieść koszty. Czyli okraść obywateli by mieć pieniądz.
 5. Ja tam się nie obawiam zbytnio inflacji tzn wiadomo że się coś straci ale trzeba wyłożyć karty na stół. Wzrost stóp zmieni system WIBOR bo to co banki robią to jest śmiech na sali. A mianowicie mają wystarczająco pieniędzy by nie pożyczać między sobą i by czesać klientów na kredytach. A oprocentowanie lokat bankowych stoi ale to też na pewno wina rządu, Kaczyńskiego, czy Tuska. Najlepsze że to Polacy niemający kredytów spłacą kredyty kredytobiorcą. PS. Zaraz będziemy zarabiać i wydawać w milionach bo to jest w interesie Państwa polskiego by okraść swych obywateli i biznes na rynku. Przypominam pamietne słowa rostowskiego ze należy się zadłużać na potęgę bo przyjdzie wojna i będzie wielki reset a społeczeństwa zostaną okradzione. W naszej historii to już było grane. Potem przyszedł największy kretyn ekonomi Balcerowicz i schładzał gospodarkę. A dla wszystkich tych co pi******ą o zagranicy to zobaczcie co się dzieje w berlinie że ludzie nie mają mieszkań. Rozmawiałem z gościem z Bawarii i powiedział mi że nie stać go zapłacić podatku za dom który dostał w spadku i fundusze inwestycyjne bądź państwo to kupi a on będzie wynajmował. Więc na tle tego to byłbym daleki od opowiadania, że jest tylko źle. Oczywiście nie jest też tylko różowo ale to co dziś te qurwy w eurokołchozie wyprawiają to już przegięcie pały. a @piotrpodhale ty jako dumny reprezentant goralenverein historia się powtórzy ??? mówię o tych szmatach z Podhala
 6. Tak dokładnie mam taką jedną AMM i zawsze ale to zawsze sprzeda mi żądło. Jako ze do pasieki chodzę w klapkach albo butach typu trampki to kostki zawsze są trafione. AMM mam drugi rok i nawet na pożytkach ma jakieś ale. Bardzo oszczędna w pobór pokarmu ale trzyma się plastra jak na kleju a i do milusińskich mi nie należy. Co do lenistwa to chyba chodziło że lenistwo przychodzi z czasem. Ja jestem przekonany, koło to wynalazek jakiegoś "geniusza" lenia. W moim świecie lenistwo jest twórcze.
 7. Mnie bardziej w filmie uderza że tam jest stal i fara a nie kwasiak. Ale jak to mówią bułkę w bibułkę a ... do łapy. Co do metody to jak by dołożyli jakieś dmuchawy to było by cacy.
 8. Automatyzacja i wykorzystanie obecnego rozwoju to tak z lenistwa będzie kreowało rozwój pokoleń w późniejszym czasie. W pszczelarstwie jest wiele do zrobienia i nie ma się co głęboko zastanawiać tylko to robić! Nie jestem pierwszy bo za granicami już to znają a mianowicie stalowe opalitki. Chyba nie trzeba głębiej tłumaczyć jakie to daje możliwości w połączeniu z magnesem na wylotku. oznacza to uwiązanie rójki = brak utraty pszczoły ale dalej można mówić że to przemysłowa droga i nie humanitarna.
 9. Dokładnie tak. Poszerzamy z 1 korpusu na 3 lub z 2 na trzy 3 dodanie kraty i miodni. Rozwojem na przedwiośniu to jest termika. Rozrywanie gniazda i przenoszenie jest bez sensu. Znajomy pszczelarz z Niemiec kiedyś powiedział mi że jest zasada w pszczelarstwie "że jak nie wiesz co masz robić, lub robisz coś bez pewności że jest to właściwe w rozwoju to nie należy robić nic" Na początku traktowałem to za lekkie szaleństwo ale teraz doceniam te słowa i je stosuje w swej praktyce. Złośliwi powiedzą że to przemysłowe podejście ale to jest jedyne właściwe. Pszczelarstwo dla mnie to taśmociąg takie skrzywienie zawodowe.
 10. co jest złego w zamykaniu wylotka przed opryskiem? bez konieczności przyjeżdzania 50km tak samo co jest złego zamknięcie wylotka w nocy przed zabraniem uli z pożytku 50 km od miejsca zamieszkania. Oszczędność czasu i wygoda a nie jednokrotnie pieniędzy.
 11. A dla mnie to rozwiązanie zmiatania pszczoły ciekawa sprawa (ma ktoś linka do tego urządzenia). Choć ja zastanawiam się nad dmuchawą.
 12. Zakładam ten wątek w pełni świadomie, że nasze forum jest czytane przez producentów sprzętu pszczelarskiego. Od jakiegoś czasu zastanawiam się dlaczego jeszcze nie ma czegoś takiego jak automatyczny wylotek. Tzn widzę taką potrzebę bo mając pasiekę wędrowną było by to bardzo wygodne i oszczędzało czas jak i pieniądze bo nie jednokrotnie trzeba zamknąć pszczołę w ulu. Czasem bo będzie oprysk a czasem by móc zabrać sobie spokojnie rodziny z pożytku. Więc dla wszystkich producentów wszelakich systemów gps czy wag czy innego ustrojstwa. Myślę by zapoczątkować to w produkcji masowej będziemy musieli to sami jakoś wytworzyć. Na chwilę obecną rozwiązywał bym to za pomocą elektromagnesów dwóch. Jeden otwieranie drugi zamykanie. Ale czekam na propozycję.
 13. Ten kawałek pozamiatał - "Pani Jadzia nie ma co sprzątać"
 14. Dokładnie dziś sprawdzałem węzę którą kupiłem @Robi_Robson kilka lat temu 2018. W dniu zakupu miała coś około roku chyba. Nadal jest plastyczna i ładna. Wrzucę ramki i zobaczę jak odbudowują.
 15. Podłączając się do tematu jaka najstarsza węzie ktoś wtapiał i czy zauważył jakieś różnice. Koledzy ze Szwecji mówią by nie wtapiać młodszej niż 2 lata, chodzi o substancje używane podczas produkcji i o "ułożenie się jednorodne substancji w węzie". Oczywiście mówią, też ze to dobra praktyka a nie zasada. Bo jak nie masz odleżanej to dajesz co masz ale ponoć jest gorsza.
×
×
 • Create New...

Important Information

By using this site, you agree to our Terms of Use.