Jump to content

Drogi Użytkowniku.

Zdajemy sobie sprawę, iż reklamy czasami bywają uciążliwe, jednak  staramy się z nich utrzymywać. Prosimy o wyłączenie blokowania reklam na naszej stronie, a komunikat zniknie. Dziękujemy za zrozumienie!

Forum Pszczelarskie - Pasieka "Banicja"

Brzytwiarz

Użytkownicy
 • Content Count

  758
 • Joined

 • Last visited

 • Days Won

  17

Everything posted by Brzytwiarz

 1. I dla niedowiarków jak ktoś dziś miałby zamontowany klimatyzator to by "niekontrolowanego oblotu" nie było. Coraz bardziej jestem przekonany że to może być dobry "gadżet".
 2. A czy jesteś świadomy że to może być objaw schizofrenii paranoidalnej ??
 3. Odważnie powiedzieć że Brat Adam trzymał pszczoły!. Jak dla mnie to Ci z YT to robią i nigdy bym ich nie przyrównał do Brata Adama.
 4. @Turqs czerwona arafatka i wszystko jasne On z nimi się nie brata tylko wypowiada im wojnę
 5. Aha czyli powiadasz Tadku że "nauka radziecka zna takie przypadki ??
 6. Witam Wszystkich, wszyscy tak montują grzałki w zimie w ulach, a ja tak luźno myśląc, może by iść dalej i zamontować klimatyzator na pasiece. Było by plus zimą bo by podgrzewał a i latem by chłodził wszystkie ule. Tylko jak by to zrobić by centralnie ogrzewał wszystkie ule i nie przeziębił latem pszczół a i nie poparzył zimą podczas ogrzewania. Oczywiście wszystkie dane wysyłane na telefon i sterowanie z pracowni. Można by również doprowadzić do pracowni by pracowało się przyjemnie. To może być duży krok w przód i rewolucja w ogrzewaniu.
 7. Działa to już u kolegi latami i sobie chwali. Ale fakt trzeba też mieć wiedzę. Rybki prostsze niż pszczoły do hodowli
 8. Zainwestować w sterownik i sprzęt i będzie samo dozować mieszać karmić świecić, pH ustawiać i CO2 dozować.
 9. Ma ktoś może jakiś namiar na osobę, która mogła by mi wykonać te listwy z twardego drzewa ?? trzeba na pewno heblarkę i sękowiance 28-30 mm materiał jak coś podeślę.
 10. niby tak ale jak policzysz wydatek jednej rodziny to już nie jest tak drogi a lata później to już taniocha.
 11. czy dobrze rozumiem ze to będzie Piotr Nowotny show ?? Jeszcze tylko tego misia Stańczuka brakuje i reszty składu z YT i będzie drem team.
 12. Zgodzę się co do płaszcza wodnego bo ma jeszcze kilka dodatkowych zalet jak duża inercja jak by brakło zasilania. Oczywiście można tutaj podchodzić akademicko i dywagować i stawiać tezy ale to nie o to mi chodzi. Ja jestem w trakcie budowy i idzie mi to jak krew z nosa. Ja od strony sterowania mam deko inną wizję niż kolega szczupak na którego to projekcie się wzoruje i ten właśnie adaptuję pod siebie. Na chwilę obecną cały bajer jaki ja widzę to dobór mocy grzania. Jestem przekonany, że zwykły regulator fazowy dobrze ustawiony zrobi robotę i obetnie grzałki z ich mocy. A z drugiej strony szybki odczyt temperatury i kontrola załatwią sprawę. Oczywiście takie mam odczucie jak wyjdzie to zobaczymy. Na chwilę obecną zagrzebałem się w składaniu tego ustrojstwa a miało być tak szybko, łatwo i przyjemnie. Największym problemem jaki obecnie posiadam to chroniczny brak czasu. Ale w każdej wolnej chwili coś pcham do przodu ten wózek. Dziś wstępnie zakończyłem montaż osprzętu w "panelu cieplarki" jeszcze tylko jakieś opisy i ramka na LCD. Oczywiście można się czepiać ale wygląda nie najgorzej jak dla mnie OK. https://naforum.zapodaj.net/79fe5c72b8a1.jpg.html
 13. to jest nowy styl dedukcji jak pisze krowa to na pewno chodzi o konia.
 14. A co jest złego w parownika liebiga ??
 15. Ale moje mają się tylko przesunąć a nie przechodzić przez ramki.
 16. Ja myślę, że to co @Tikcop powiedział o sprawdzaniu to jest źle zrozumiałe. Ja też tak powiem choć otwieranie uli w wigilie to kwestia polewania KS i leczenie a to że się rzuci okiem gdzie kłąb i jak wygląda zapas to jest "przy okazji". Ja powiem więcej wedle wszystkich teorii z fejk-booka jedna rodzina powinna już być osypana bo od 1- listopada pod powałką. I nawet myślałem by robić jak Pawluk i dodawać ramek ale tego nie zrobię. Mają pokarm w około czyli jak kłąb się przesunie to z głodu nie padnie (przesunie mam na myśli przesuniecie się w uliczkach a nie przechodzenie na inne ramki!).
 17. Dokładnie też tak to widzę. Ja jestem zwolennikiem rozwiązań lenistwa. Bo to lenistwo pcha do rozwoju. Mam jedną ramkę, jedną dennicę, powałkę i daszek. Od czasu przetestowania unasienniania dwóch matek w jednym korpusie (korpus podzielony na pół a wylotki po przeciwnych stronach - otwory z kółkami) wybiłem sobie odkładówki. Mam kilka ale jak by to powiedzieć więcej stoją bo nie zimuje matek zapasowych. łączenie rodzin też jest prostsze - szybsze i przyjemniejsze.
 18. Może ktoś jest w stanie pomóc. Jako dziecko pijałem u babci herbatę z dodatkiem soku bankowo była tam cytryna albo pigwa ale w jakiś dziwny sposób kiszona. Ten sok dawał niepowtarzalny smak. Pamiętam, że to było coś na zasadzie kiszenia cytryny a pleśń czy grzyba zbierało się z wierzchu. Niestety obecnie nikt nie jest w stanie tego sobie przypomnieć jak to się zwało ani robiło. Szukam tego już kilka lat i nikt absolutnie nie ma pojęcia co to było.
 19. a daj namiar bo chcę uwierzyć że śnię. za 600 to nie może być dobre czyli dalej tyle niewarte. Bankowo szukają frajera. czy to jest o tym mowa https://www.olx.pl/oferta/prasa-do-wezy-weza-pszczela-pszczoly-wosk-CID757-IDHYp8T.html#4622394f9d ??
 20. spokojnie drobnica nie wymaga takiej dokładności.
 21. To manio się świetnie składa mam trochę towaru z inoxu to pospawania transport dało by się załatwić.
 22. ta qurwa to jest poza skalą. Puka od spodu. Jak podadzą w plastiku jak rakie to tragedia. Ale fakt piłem coś tam dobrego ale to było w vodicach ale to było lokalne Ale to też lata temu 14 lat temu. Na Słoweni mieli dobrą też. Greckie tsipouro to jest coś to z dodatkiem anyżu podczas drugiego "tłoczenia"
 23. Manio to gratuluję umiejętności spawania tigiem nierdzewki. Ja tak dobry nie jestem. Mi materiał ucieka i go wichruje i dla mnie efekt jest do du*y. Goście spawają tam zawodowo lewą i prawą ręką mają sprzęt do dobrania parametrów i doświadczenie bo to robią. Ta głowica była mocno skomplikowana a abradabek przy niej to Pan Pikuś. Do tego chłodnica po czesku "spirala topna" 18 metrów rurki fi 6 w 22 centymetrach. Dziś kocioł używam tylko do wytwarzania pary jak topie korpusami ramki. Teraz jakoś już tyle się nie pije a towaru tyle co dostaje to też zapas na rok jak by codziennie trza było grzać.
 24. gwarantuje Ci kolego ze kolumna wg Jarosława LM/VM daje radę. Forum znam bo jestem tam hoho i długo. A moja rura to 76mm/12kw wypełnienie pryzmatyczne i pierścienie centrujące. Moja chłodnica była taka pierwsza w kraju a spawane w zakładach lotniczych wiec to inni mogą się uczyć. Jak odpalałem te kolumnę to zachwyt i prym wiodły zimne palce-max syf. Projekt lata nie używany bo kto to wypije. Spirytus to do nalewek które lubię, ale pot stil na krótkiej kolumnie do owocówek to inna sprawa. Co do naszej łąckiej to zgoda syf jakich mało, ponoć na karbidzie ale srał to pies. W Czechach mają słabszą i dużo lepszą niż ten łącki syf.
 25. to moja warta 3 razy tyle @manio ale czysta wódkę pijesz ??
×
×
 • Create New...

Important Information

By using this site, you agree to our Terms of Use.