Jump to content
Forum Pszczelarskie - Pasieka "Banicja"

Kosut

Użytkownicy
 • Content Count

  289
 • Joined

 • Last visited

 • Days Won

  21

Kosut last won the day on April 22

Kosut had the most liked content!

Community Reputation

114

About Kosut

 • Rank
  100% Domownik

Informacje o profilu

 • Płeć
  Mężczyzna
 • Imię
  Andrzej
 • Lokalizacja
  ok Łukowa
 • Typ ula
  wlkp dadant

Recent Profile Visitors

739 profile views
 1. Olej gościa, z polskich podatków się wykształcił i raptem zapomniał języka.
 2. Moim zdaniem 14 ramek WP na gniazdo to zdecydowanie za dużo.
 3. 50 lat nie mam, a doświadczenie z pszczołami mam dłuższe niż pięcioletnie, przedkładam doświadczenie nad wiedzę ze starych gazet.
 4. Przy takim zakazie krainki też byś nie miał, a pasiek by było mniej ze względu na sąsiadów. Pamiętam pszczołę rodzimą, gdy Dziadek otwierał ul - nic co żywe na podwórku nie miało prawa przebywać ( i nie mówię o miodobraniu).
 5. Pozostaję wierny Bf od 10 lat nie zawiodłem się na nich, miodniejsze od znanych mi krainek, dają lepsze wyniki zwłaszcza przy wczesnych pożytkach a że do barci się nie nadają to dla mnie nie problem.
 6. Mam dennice 18 cm wysokości to trochę pomaga.
 7. Tadku chodzi o względy praktyczne, tak jak Michał napisał wyżej. Dodam jeszcze, że palety gdy ,tak jak teraz, grunt rozmięknie zachowują stabilność a większość stojaków wchodzi w ziemię i trzeba stosować jakieś płyty betonowe czy inne podkłady. Oczywiście takie płyty mam na jednej miejscówce, ale teraz i tak leżą na nich palety. Pozdrawiam.
 8. Tadku moim zdaniem palety, zwłaszcza przy gospodarce wędrownej zdają egzamin. Można mieć same ule figuralne, to jest estetyka, a nie jakieś skrzynki na ogrodzie.?
 9. Kosut

  Zimowanie

  Zdecydowanie bardziej zaburzy przestawienie po oblocie.?
 10. Mirek życzę zdrowia. Mam nadzieję że na pszczołach znasz się lepiej niż na medycynie i nie gnębisz biednych owadów jak Michał.
 11. Nie jesteś w kraju sam. Naukowcy z Uniwerku w Białymstoku zbadali ,że na covid wrażliwe jest kilkanaście procent populacji Polski. Własnie te kilkanaście procent jest w stanie zablokować szpitale, ale ty masz ich w du**e - jesteś mądrzejszy, ciebie nie bierze. Ciekawe gdybyś - czego nie życzę - miał zawał i karetka z tobą jeździła pół dnia szukając oddziału który by Cię przyjął - dalej uważałbyś , że covid to ściema?
 12. Mirek moim zdaniem jesteś zakręcony w przeciwną stronę. Wolę wierzyć naukowcom niż szamanom, mam dwoje znajomych co covid przeszli ciężko - nie życzę nikomu, ale skoro Ty wiesz lepiej to czemu nie.
 13. No i konferencja odwołana, a raczej przeniesiona na styczeń 2023. Trochę szkoda.
 14. Robert wszystkiego naj, może w Pszczelej się spotkamy, bo planują konferencję w tym roku.
×
×
 • Create New...

Important Information

By using this site, you agree to our Terms of Use.