Jump to content

Drogi Użytkowniku.

Zdajemy sobie sprawę, iż reklamy czasami bywają uciążliwe, jednak  staramy się z nich utrzymywać. Prosimy o wyłączenie blokowania reklam na naszej stronie, a komunikat zniknie. Dziękujemy za zrozumienie!

Forum Pszczelarskie - Pasieka "Banicja"

Pawo171

Użytkownicy
 • Content Count

  23
 • Joined

 • Last visited

Community Reputation

1

About Pawo171

 • Rank
  Bywalec
 • Birthday 12/26/1985

Informacje o profilu

 • Płeć
  Mężczyzna
 • Imię
  Paweł
 • Lokalizacja
  podlaskie
 • Typ ula
  LN 3/4, Wlkp 17 cm
 1. Kaukaskie stoja w lesie, pasuje mi taki rozwoj. Na mniszek mam pszczole krainska.
 2. Mam trochę pszczół kaukaskich z pasieki Mellifera i nie zauważyłem rabunków między nimi. Aczkolwiek to już nie jest czysta pszczoła kaukaska, tylko krzyżówka. Pszczoły są spokojne, nie tworzą silnych rodzin, poza pszczołą armeńską. Startują trochę później od krainek linii Nieska, u mnie dopiero na malinie są w pełni siły.
 3. A ja znalazłem coś takiego na temat zimowli pszczół
 4. A proszę bardzo. Widziałem ramki langa 3/4 na szerokość ramki dadanta. Mi odpowiada ten ul, ale ktoś inny może mieć inne odczucia.
 5. Witam. Wielkopolska ramka nie bardzo sprawdzała się na moich pożytkach, była za duża (za wysoka), natomiast na zimowlę na jednym korpusie była za niska, 17-stka pod tym względem jest lepsza, ale dużo przy niej pracy, a i zimowla jest średnia. Warszawskie zwykłe też testowałem, moim zdaniem dobry ul, ale do stacjonarnej pasieki. Langstroth mnie zaskoczył szybka obsługą, 3 tygodnie później pszczoły wpadły w nastrój rojowy niż w ulach wlkp 17cm i łatwiej było opanować nastrój niż w 17-stkach, w razie słabego wziątku mogłem ograniczyć go na 1 korpus, co dało pojemność gniazda podobną do ula Ostrowskiej, zimowla też jest dobra. Znajomy mnie namówił na ten ul, przyznam, że wydawało mi się, że ten ul nie będzie nadawał się na słabe pożytki .
 6. Witaj Michał. Ja mam wielkopolskie i wielkopolskie 17-stki, ale powoli zmieniam na LN 3/4.
 7. Witam, Teraz mogę coś powiedzieć o Kaukaskiej od p. Gembali , p. Trzybińskiego i p. Loca. Cau WG - pszczóka nierojliwa, rozwój średni, wolniejszy od BF. Na mniszku wypadła słabo, w sumie to miałem wrażenie, że na mniszku dopiero zaczęła się rozwijać. Ale potem to się rozkręciła nieźle. Kaukaska od p. Trzybińskiego - pszczoła rojliwa, na mniszku ok. Potem wypadła słabo. Kaukaska Woźnica od Loca - łagodna, zaczerwia 2-3 ramki wielkopolskie skrócone do 17 cm, nie chce nosić do nadstawek, musiałem przekładać ramki z czerwiem do miodni, wtedy było ok. Nierojliwa, pszczoły w ulu mało, a miodu dużo . Paweł
 8. Tak, przy starej matce. Leżała okłębiona na kracie odgrodowej.
×
×
 • Create New...

Important Information

By using this site, you agree to our Terms of Use.