Jump to content
Forum Pszczelarskie - Pasieka "Banicja"

Pawo171

Użytkownicy
 • Content Count

  23
 • Joined

 • Last visited

Community Reputation

1

About Pawo171

 • Rank
  Bywalec
 • Birthday 12/26/1985

Informacje o profilu

 • Płeć
  Mężczyzna
 • Imię
  Paweł
 • Lokalizacja
  podlaskie
 • Typ ula
  LN 3/4, Wlkp 17 cm
 1. Kaukaskie stoja w lesie, pasuje mi taki rozwoj. Na mniszek mam pszczole krainska.
 2. Mam trochę pszczół kaukaskich z pasieki Mellifera i nie zauważyłem rabunków między nimi. Aczkolwiek to już nie jest czysta pszczoła kaukaska, tylko krzyżówka. Pszczoły są spokojne, nie tworzą silnych rodzin, poza pszczołą armeńską. Startują trochę później od krainek linii Nieska, u mnie dopiero na malinie są w pełni siły.
 3. A ja znalazłem coś takiego na temat zimowli pszczół
 4. Witam, Teraz mogę coś powiedzieć o Kaukaskiej od p. Gembali , p. Trzybińskiego i p. Loca. Cau WG - pszczóka nierojliwa, rozwój średni, wolniejszy od BF. Na mniszku wypadła słabo, w sumie to miałem wrażenie, że na mniszku dopiero zaczęła się rozwijać. Ale potem to się rozkręciła nieźle. Kaukaska od p. Trzybińskiego - pszczoła rojliwa, na mniszku ok. Potem wypadła słabo. Kaukaska Woźnica od Loca - łagodna, zaczerwia 2-3 ramki wielkopolskie skrócone do 17 cm, nie chce nosić do nadstawek, musiałem przekładać ramki z czerwiem do miodni, wtedy było ok. Nierojliwa, pszczoły w ulu mało, a miodu dużo . Paweł
 5. Tak, przy starej matce. Leżała okłębiona na kracie odgrodowej.
 6. Kilka dni temu poddałem do rodziny zasklepiony matecznik nad kratę odgrodową. Dzisiaj matka się wygryzła, a pszczoły ją okłębiły. Robiłem tak już kilka razy i wszystko było ok. W ten sam sposób wymieniłem matkę w sąsiednim ulu i ją przyjęły. Dlaczego pszczoły mogły ją okłębić?
 7. Możliwe, że teraz nie ma. 2 lata temu brałem od Loca. A w tym roku brałem kaukaską woźnicę od p. Bielickiego. A materiał ten pan ma od pana Loca. A to link do pasieki Mellifera,mają w ofercie cau WG : http://www.pasiekamellifera.com/pl/component/content/article/10-pasieka/12-charakterystyka-linii
 8. Prosiłbym o recenzję tego BF, też miałem zamiar wziąść od niego.. Mam BF z Krasnowa.
 9. Witam. Brałem w zeszłym roku Kaukaza od tego pana. Pszczoła ogólnie łagodna. Ale przy słabszej pogodzie trzeba uważać. Z miodnością jeszcze nie wiem. Narazie szału nie ma. Mam kaukaza też do Loca i od Gembali. Jak narazie najlepiej spisuje się od Loca.
×
×
 • Create New...

Important Information

By using this site, you agree to our Terms of Use.