Jump to content
Forum Pszczelarskie - Pasieka "Banicja"

piotrpodhale

Pszczelarz Roku 2016
 • Content Count

  2,398
 • Joined

 • Last visited

 • Days Won

  249

piotrpodhale last won the day on June 29

piotrpodhale had the most liked content!

Community Reputation

1,674 Mistrz pszczelarski

1 Follower

About piotrpodhale

 • Rank
  __________________
 • Birthday 03/03/2015

Informacje o profilu

 • Płeć
  nie ustawiona
 • Imię
  Kazimierz
 • Lokalizacja
  Podhale
 • Typ ula
  wlkp

Recent Profile Visitors

2,553 profile views
 1. Nawet nie potrafisz powtórzyć co ci wciskali. Na każdym szkoleniu o produktach pszczelich, czy lekarze mówią to samo. Ty wiadomo wiesz wszystko lepiej.
 2. No popatrz jak to początkującego łatwo zaskoczyć banałem w pszczelarstwie. Nie przekonałeś mnie do tych głodniaków, może kogoś dopytasz jak nazywa się pszczelarz co mu głodniaki w czerwcu po miodobraniu uciekają. Dla mnie to doktor zastodolny albo paprok.
 3. Zaczynają się problemy z cukrem. Nie wiem czyja to wina? Pewnie ogłoszą że Tuska i Putina. Niestety ale zaczyna nakręcać się spirala cenowa, występują braki w biedronce czy dino coraz ciężej kupić towar na hurtowniach. Krąży info że za chwilę będzie 8 zł za kg. Zobaczymy jak się rozwinie sprawa, bo nie w każdym regionie kraju tak jest. Mając na uwadze że w Polsce doprowadzono do kosmosu z cenami żywności i że inwerty zbożowe też szybują do góry kto się zagapi będzie płacił dużo więcej. Zobaczymy. Ja mam zapasy z zeszłego roku, a teraz dokupię jeszcze dla pewności 200kg, ciasto też mam zapas. Inwertix72 cena jeszcze bardzo przyzwoita niecałe 5zł.
 4. Tak jest ponieważ w lubuskim, dolnośląskim gdzie zagłębie miodu akacjowego bili tego roku rekordy w zbiorach tego miodu. W hurcie sprzedają 30 zł za kilogram. Duże pasieki muszą część miodu sprzedać na jedzenie dla pszczół apifood 100% do góry w porównaniu z ubiegłym rokiem.
 5. Jak się goli pszczoły bez opamiętania to w czerwcu stają. Żelazny zapas-elementarz pszczelarza. Uważać na głodniaki 😞 Raczej uważać na tego pszczelarza od głodniaków.
 6. Matka podobnie jak zwykła robotnica ma doskonały węch o wiele lepszy od psa. Czasem lata po pasiece i znajdzie ul w którym już była.
 7. Też może być ale matki sztucznie unasiennione są często natychmiast wymieniane przez pszczoły i w ogóle są z nimi problemy.
 8. Czeka cię robota. Niestety ale przy takich genach jakie masz wśród swoich pszczół należałoby matki wymienić na unasiennione. PK
 9. No już politykujesz? Nie przesłuchuję chciałbym tylko wiedzieć ile za literek czy starczy pińcet miesięcznie czy dentka jak ostatnio na Śląsku spożywał lepszy sort. U górali inwert z sokiem malinowym idzie jak woda, a ty chcesz miód robić na alkohol. Potrzebujesz jakiejś porady marketingowej? Od górala zawodowego oszusta z góralenvolku jak to tu wyszydzałeś?
 10. Elektorat twojej umiłowanej partii preferuje towar w niższym przedziale cenowym, coś jak jagodzianka na kościach, to nie wiem czy sprostasz wymaganiom musisz się postarać. 😂
 11. Niektórzy twierdzą że tak nie powinno się robić bo pszczoły przeważnie wybierają matkę ze zmienionym genem agresywności.
 12. A to różnica u was dobrobyt w centralnej Polsce myślą zwozić pszczoły awaryjnie z facelii.
 13. Tego roku podobno pszczelarze mają problemy na facelii że bardzo słabo nektaruje. Na FB czytałem wilgoć jest, ciepło jest, a w ulach ledwo ledwo. Ciekawe może chłodne noce?
 14. zabierz matkę z gniazda, a za jakiś czas poprzekładaj czerw jak chcesz. Proponuję działać szybko zanim umyślą sobie wybrać która matka lepsza.
×
×
 • Create New...

Important Information

By using this site, you agree to our Terms of Use.