Jump to content

Drogi Użytkowniku.

Zdajemy sobie sprawę, iż reklamy czasami bywają uciążliwe, jednak  staramy się z nich utrzymywać. Prosimy o wyłączenie blokowania reklam na naszej stronie, a komunikat zniknie. Dziękujemy za zrozumienie!

Forum Pszczelarskie - Pasieka "Banicja"

Michał

Użytkownicy
 • Content Count

  314
 • Joined

 • Last visited

 • Days Won

  21

Michał last won the day on December 10 2019

Michał had the most liked content!

About Michał

 • Rank
  100% Domownik
 • Birthday 09/11/1987

Informacje o profilu

 • Płeć
  Mężczyzna
 • Imię
  Michał
 • Lokalizacja
  Wielkopolska
 • Typ ula
  wlkp 18cm

Recent Profile Visitors

98 profile views
 1. Miałem kiedyś apkę PlantSnap ale wiele roślin identyfikowała błędnie, więc ją odinstalowałem. Każda wskazówka co jest co jest cenna.
 2. 114mln to dużo? TVpis dostał 2 miliardy(!!!) dotacji. Takie pieniądze to dla władzy betka. Zamiast 500+ dadzą 600+, 13tki, 14tki, dodatkowe emerytury, mniejszy pit itd... Jakoś dziwnie nie dostają pieniędzy tylko ludzie, którzy faktycznie coś robią, pracują. Jak ma dostać 500+ patol spod sklepu, to jednak wolę, żeby to trafiło do pszczelarza.
 3. Te 70 zł jest wałkowane już kilka lat. Nie wypracowano i raczej przez ASF / ptasią grypę - wybrać sobie - nie będzie wypracowane w najbliższych latach jakiekolwiek rozwiązanie. Musiałby być prowadzony ścisły nadzór nad ilością rodzin w Polsce a weterynaria się tego nie podejmie. Związki pszczelarskie nie mają takiego prawa, by kontrolować, więc sprawa zamknięta raczej. Pszczelarzom nikt kasy za darmo nie da, a ule zawsze można magicznie rozmnożyć. Sam mam pewnie 100 pustych, czekających na zasiedlenie. Ilość hektarów w Polsce jest skończona, więc łatwo tym zarządzać. Ilość uli już nie...
 4. Dekrystalizator mam, ale musiałbym wyrzeźbić na raz z 1000 mateczników żeby zapełnić go chociaż w połowie A tak serio to jeżeli ma ktoś jakąś opcję to chętnie się zapoznam.
 5. Generalnie na własny użytek, ale z własnego użytku z czasem zaczął robić się mały biznes i wsparcie okolicznych pszczelarzy. Ponad 200 matek w ubiegłym sezonie, a wiadomo, że większość potrzeba w maju / czerwcu. W tym roku pewnie będzie jeszcze więcej potrzeba.
 6. UPS i tak pod piec muszę kupić to jak zakończy się sezon grzewczy będzie pod cieplarkę.
 7. Niby by starczył, ale za dużo znam przypadków kiedy to całe serie matek szlag trafił przez takie chałupnictwo.
 8. W tym roku chciałbym kupić cieplarkę do hodowli matek pszczelich. Do tej pory mateczniki dojrzewały sobie w ulach, ale był moment, że do hodowli były przeznaczone zbyt duże ilości rodzin... Inkubator wydaje się rozsądnym kompromisem, ale pytanie, czy macie jakieś sprawdzone i nie rujnujące kieszeni modele?
 9. Używam plastiku tylko w ulach Langstrotha. Kupowałem w nastavky.cz
 10. Używam. Ramki drewniane z węzą średnio mi się podobają, ale całe ramki z plastiku uważam za niezłe rozwiązanie. Ważne, żeby mieć swój czysty wosk i nim dobrze pomalować plastikowe komórki. Wówczas pszczoły wolą taką ramkę od takiej z węzą albo pustej.
 11. Lat temu 11-12 pracowałem w fabryce kół. Przed naklejaniem ciężarków na felgę używało się takich białych ręczników - czyściwa. Nie było to papierowe, ani bawełniane... Było mocne jak diabli przy ścieraniu, ale dało się dość łatwo podrzeć - mieliśmy to dostarczane w rolkach, które były dość drogie niestety. Takie coś pewnie by się nadało, ale nie wiem z czego było zrobione a już teraz nie przypomnę sobie nazwy. Jak macie znajomego wulkanizatora może się spotkał z tym materiałem.
 12. Patrząc na fotki u Randy'ego to raczej nie ręczniki a zwykłe czyściwo przemysłowe.
 13. Zazwyczaj końcem lutego kładłem rodzinom, które były pod powałką. Od ubiegłego sezonu daję praktycznie każdej rodzinie. Część rodzin poradziłaby sobie bez tego, ale patrząc na ostatnie przedwiośnia, gdzie potrafi padać przez tydzień, przygrzać na 2 dni i później przymrozić 2 tygodnie wolę mieć pewność, że pszczoły mają z czego czerpać na rozwój. Nie zaglądam później miesiąc i jakoś tak oddech mam wolniejszy Reszta ciasta idzie do odkładów. A kupuję teraz bo zazwyczaj było taniej o ok 10%. No i jak mam zapas to wiem, że jest pod ręką gotowe do użycia.
 14. Wczoraj 11 st C i pszczoły wodę nosiły - ja byłem w kołchozie co prawda, ale koledzy raportowali. Skoro w połowie stycznia mamy marzec, to co będzie w marcu? Rzepak? Leszczyna robi się żółta.
×
×
 • Create New...

Important Information

By using this site, you agree to our Terms of Use.