Jump to content
Forum Pszczelarskie - Pasieka "Banicja"

ArCzi

Użytkownicy
 • Content Count

  128
 • Joined

 • Last visited

Community Reputation

1

About ArCzi

 • Rank
  100% Domownik

Informacje o profilu

 • Płeć
  Mężczyzna
 • Lokalizacja
  Lubelskie
 • Typ ula
  WZ

Recent Profile Visitors

488 profile views
 1. Wracając do zimowli w ulu Wielkopolskim styrodurowym to gdy bym zimował na denincy wysokiej osiatkowanej okolo wys pólkorpus wielkp to była by pewna poduszka powietrzna tylko czy wykonanie takiej dennicy bd tylko na zime czy na caly sezon?? Czy ktoś ma jakies konkretne rysunki szkice jak wyglada dennica wysoka osiatkowana a co sądzicie o denicy niskiej 2,5 cm i trzech pajączkach w niej czy ktoś zimuje na takim ukladzie i ile pajaczkow otwiera na zime w dennicy i w powalce??
 2. Witam Tadek11 ramka standardowa,zimować chyba będe na kilka sposobów chciałbym zobaczyć jak bd 1. Niska dennica osiatkowana i pólkorpus pod spód od góry szczelnie beleczki 2 wysoka dennica osiatkowana bez poduszki i szczelnie od góry 3 sposob tak jak 2 z otwartym jednym pajączkiem w powalce jak wy sądzicie?? . Wy jak uwazacie lepiej powalki na zimę czy belki?? Będzie to pierwsza moja zimowla na takich ulach nie chcę postawić wszystkiego na jedno. Ile wy zoatawilibyście otwartego wylotka na zime w tych moich spsobach które wyzej opisałem????
 3. Z tego co koledzy napisaliście to musze zrobic polkorpusy albo denice wysokie osiatkowane, czy ktoś zimował na denicach niskich osiatkowanych bez zadnej poduszki powietrznej?
 4. Witam Chciałbym się dowiedzieć jak wy zimujecie w ulach styrodurowych denica płytka czy osiatkowana jaka siła rodziny ile ramek min , czy trzeba zastosować poduszkę powietrzną czy tylko wystarczy sama dennica osiatkowana powałka szczelna czy pootwierane pajączki ???
 5. Jak jest z tym klejem do łaczenia ścianek styroduru klej polimerowy w zupełności starczy czy jakiś z nadprzyrodzonymi mocami ??
 6. Możemy przenieść, mam jeszcze jedno pytanie ważne aby pisało xps 300 tak ? A co do tych wręg to macie jakieś fajne sposoby na ich produkcje myślałem robić po porostu na pile wycinać te rowki , czy to nie zda egzaminu ??
 7. To 3 cm spokojnie starczą u mnie w sklepie jest styrodur szary czy to ma jakieś znaczenie? Ile lat służą takie korpusy u was w pasiekach. Jaki klej do łączenia najlepszy? Zimowanie to na otwartej denicy czy pełnej, ile pajaczkow zostawiacie na zimie otwartych w powalce??
 8. Witam Z jakiego styroduru robicie swoje korpusy , jaka grubość i gęstość i czy trzeba malować od wewnątrz klejem polimerowym? Czy mogłby mi ktoś z was podać wymiary wręg co do mm ?? na styrodur grubości 4 cm bo taki jest obecnie w sklepie u mnie w mieście .
 9. Jak szybko i sprawnie złaczyć dwie rodziny ule warszawskie zwykłe ?
 10. Witam Ja w tym roku karmiałem pszczoły przy użyciu karamzytu , wstawiałem wiaderko 5l do ula mam WZ na koniec za gniazdo przez noc wszystko było wybrane pszczoły się nie topiły , wszystko jest ok jak do tej pory .
 11. Obsiadują 4 ramki , niby maja trochę pokarmu może jak się pogoda poprawi to po podmieniam ramki .
 12. Witam Mam mały odkład , którego prawie nie za karmiłem , mam pytanie czy poddanie miodu rzepakowego nie wpłynie źle na zimowlę ? Nie chce teraz męczyć cukrem pszczół .
 13. Osobiście nie znam takich pszczelarzy , ale to forum pozwoliło mi poznać wiele ciekawych osobistości Ostrożność też powinna być na wysokim poziomie w czasie takiej akcji
×
×
 • Create New...

Important Information

By using this site, you agree to our Terms of Use.