Jump to content

Drogi Użytkowniku.

Zdajemy sobie sprawę, iż reklamy czasami bywają uciążliwe, jednak  staramy się z nich utrzymywać. Prosimy o wyłączenie blokowania reklam na naszej stronie, a komunikat zniknie. Dziękujemy za zrozumienie!

Forum Pszczelarskie - Pasieka "Banicja"

Kamhkillo

Użytkownicy
 • Content Count

  160
 • Joined

 • Last visited

 • Days Won

  4

Kamhkillo last won the day on August 9

Kamhkillo had the most liked content!

About Kamhkillo

 • Rank
  100% Domownik
 • Birthday 03/22/1988

Informacje o profilu

 • Płeć
  Mężczyzna
 • Imię
  Kamil
 • Lokalizacja
  Wojcieszków
 • Typ ula
  Wielkopolski
 1. Nie można na sprzedaż, jak już Tadek wspomniał to tylko na użytek własny, na RHD nawet sprzedać świeczki z własnego wosku nie można, tylko miód, pyłek, pierzge i mleczko pszczele. RHD niby fajne bo nie ma takich wymogów jak SB, ale już zbywanie produktów pszczelich jest dość ograniczone.
 2. Dokładnie tak jak przedmówcy, każdy wet po swojemu interpretuje przepisy, np u mnie potrzebne są badania sanepidowskie i dodatkowo wizyta u lekarza medycyny pracy jest konieczna, a kuchnia wystarczy, a znajomy z innego województwa tylko złożył wniosek i nic więcej nie musiał robić.
 3. Tak to te, dziś jak byłem w lesie to widziałem takie wielkie że łodygi są grubości kciuka i tak na oko to 3 metry z groszami miały, a pszczół było sporo na kwiatach
 4. U mnie zaczyna kwitnąć Topinambur i Astry jesienne zwane Marcinkami.
 5. Jak zwykle nie potrzebnie podniosłem alarm, już kolejny raz pszczoły udowodniły że nie ma co się martwić na zapas. Silne rodziny (8 do 10 ramek) skrystalizowany syrop wywaliły a naniosły czegoś świeżego, może gryki może gorczycy, rolnicy sieją teraz na potęgę poplony,slabsze rodziny 7 do 5 ramek coś tam działają ale chyba będzie trzeba połączyć te co na 5 siedzą. Temat do zamknięcia albo zostawienia dla potomnych.
 6. No nie dawałem. A ile dajesz kwasku na np 1kg cukru albo na 1 litr syropu 3:2?
 7. Na którymś filmiku Stańczuk tłumaczył że musi to być podkład panelowy
 8. A czy zmieszany z syropem z cukru nie będzie się z nim coś działo?
 9. I tu się chyba sprawa wyjaśniła bo pod koniec zakarmiania było parę dni niepogody i najprawdopodobniej to było przyczyną, cóż nauczka na przyszłość
 10. Nie wiem jak się to stało ale w większości rodzin mam tak ok 50% skrystalizowanego pokarmu na ramkach, który nie jest zasklepiony, gorczycy w tym roku u mnie w okolicy brak, nawet już zaczęłem szukać modrzewia ale też nigdzie nie ma, "Polski cukier" bez żadnych dodatków. I nie wiem co tu teraz robić, macie jakieś pomysły co do takiej sytuacji?
 11. Kwas mrówkowy w żelu to cuda na kiju, posypało się kilka sztuk. Dennica ma być zamknięta aby uzyskać jak największe stężenie kwasu w rodzinie, a jak piszą opary KM są cięższe. Fakt faktem to już te paski z KS w glicerynie to już skuteczność jest o wiele większa a i zaoszczędzić można jeśli samemu je uczynimy.
 12. Ja pod koniec lutego wysiałem do doniczek i później przesadziłem do gruntu, fajnie się rozrasta ale jeden warunek to woda, trzeba podlewać jeśli na suchej glebie a na podmokłych rośnie jak wściekły.
 13. Hej opiszesz ten sposób? Mi ciągle jakoś nie idzie w podawaniu nowych matek.
 14. U mnie to samo ciemna herbata i opalizuje na zielono.
 15. U mnie pierwsze kwiaty pojawiały się przed 26 kwietnia a teraz już ostatnie kwiaty, czyli koniec tygodnia i koniec rzepaku, właściciel pola też stwierdził że rokordowo długo kwitł bo zimno rozciagnelo kwitnienie, jeśli chodzi o zebrany miód to nie wiem jeszcze bo czekam na obeschniecie drogi coby dojechać do miejsca stacjonowania uli bo po deszczach ostatnich jest straszna bryndza na drogach dojazdowych a mam tylko osobówkę ale jak byłem tydzień temu to więcej naniosły przez kilka dni niż przez trzy tygodnie i to jest mój pierwszy wyjazdowy wypad na pożytek więc nie mam odniesienia to poprzedniego. Ale znowu pada to pewnie też i trochę wszamią teraz miodku
×
×
 • Create New...

Important Information

By using this site, you agree to our Terms of Use.