Jump to content

Drogi Użytkowniku.

Zdajemy sobie sprawę, iż reklamy czasami bywają uciążliwe, jednak  staramy się z nich utrzymywać. Prosimy o wyłączenie blokowania reklam na naszej stronie, a komunikat zniknie. Dziękujemy za zrozumienie!

Forum Pszczelarskie - Pasieka "Banicja"

Kamhkillo

Użytkownicy
 • Content Count

  169
 • Joined

 • Last visited

 • Days Won

  4

Kamhkillo last won the day on August 9 2019

Kamhkillo had the most liked content!

About Kamhkillo

 • Rank
  100% Domownik
 • Birthday 03/22/1988

Informacje o profilu

 • Płeć
  Mężczyzna
 • Imię
  Kamil
 • Lokalizacja
  Wojcieszków
 • Typ ula
  Wielkopolski

Recent Profile Visitors

277 profile views
 1. Paski robione własnoręcznie podane we wtorek do uli dodatkowo miałem jeszcze paczkę pasków od łysego😁 osyp po paskach własnej roboty niesamowity, normalnie rzeźnia aż wstyd się przyznać że dopuściłem do takiego stanu. Paski od łysonia są miękkie i pszczoły je ścinają, ale osyp warozy też jest mniejszy. Matki czerwią normalnie, nawet pod paskami. Zapewne zabieg ten skróci ich czerwienie ale to już mniejsze zło konieczne.
 2. Ile Ci wychodzi gotowych pasków z 1kg gliceryny i 0,6 kg kwasu? Tych w nowych wymiarach?
 3. Nie chcący natrafiłem na takie oto przepisy i ciekawostki odnośnie mojego pytania https://pasiekaprowincjonalna.pl/propolis-bezalkoholowy-w-roznych-postaciach/
 4. Ciekawią mnie różne metody otrzymywania produktów z naszych pasiek. A czy przegrzanie przy destylacji nie wpłynie negatywnie na propolis?
 5. Otóż czy ktoś z szanownych kolegów i koleżanek zna metodę pozyskania bezalkoholowego wyciągu propolisowego?
 6. Jest taka książka jak "Dziennik pszczelarza praktyka" Janusza Zbigniewa Mazurka, wiele jego porad pojawiło się w miesięczniku "Pszczelarstwo" a później w "Pasiece". Jestem w trakcie jej studiowania, autor jest zwolennikiem stosowania izolatorów ze względu na słabe pożytki i sąsiedztwo większej pasieki co skutkowało dobrymi zbiorami miodu. Jako młody adept pszczelarstwa bez większego doświadczenia jestem ciekawy jego metod i zamierzam je wypróbować aby wypracować własną gospodarkę.
 7. O to widzę że jest idealna z moim założeniem na skrajne ule w leśnej pasiece jako strażniczki ? ciągle kombinuję nad linią i rasą pszczół w mojej pasiece, mam w większości uli krainki, dwie krainki mieszane z Buckfastem i mam też czystego Buckfasta (jakaś tam krzyżówka z cordovanem) no i mam też Buckfasta mieszanego z krainką, ot takie małe ZOO, natomiast na Kaukazy od Piotra Różyńskiego nie doczekałem się w tym sezonie, mogłem je dostać pod koniec sierpnia ale już nie miałem ich gdzie upchać i przełożyliśmy zamówienie na 2020. Włoszki nie chcę mieć jakoś się zraziłem do nich.
 8. Drodzy koledzy i koleżanki czy ktoś miał może styczność z tą pszczołą? Jak się z nimi pracuje, jak z agresywnością? Wspomniana już wcześniej pasieka hodowlana w Olecku ma te matki.
 9. Nie można na sprzedaż, jak już Tadek wspomniał to tylko na użytek własny, na RHD nawet sprzedać świeczki z własnego wosku nie można, tylko miód, pyłek, pierzge i mleczko pszczele. RHD niby fajne bo nie ma takich wymogów jak SB, ale już zbywanie produktów pszczelich jest dość ograniczone.
 10. Dokładnie tak jak przedmówcy, każdy wet po swojemu interpretuje przepisy, np u mnie potrzebne są badania sanepidowskie i dodatkowo wizyta u lekarza medycyny pracy jest konieczna, a kuchnia wystarczy, a znajomy z innego województwa tylko złożył wniosek i nic więcej nie musiał robić.
 11. Tak to te, dziś jak byłem w lesie to widziałem takie wielkie że łodygi są grubości kciuka i tak na oko to 3 metry z groszami miały, a pszczół było sporo na kwiatach
 12. U mnie zaczyna kwitnąć Topinambur i Astry jesienne zwane Marcinkami.
 13. Jak zwykle nie potrzebnie podniosłem alarm, już kolejny raz pszczoły udowodniły że nie ma co się martwić na zapas. Silne rodziny (8 do 10 ramek) skrystalizowany syrop wywaliły a naniosły czegoś świeżego, może gryki może gorczycy, rolnicy sieją teraz na potęgę poplony,slabsze rodziny 7 do 5 ramek coś tam działają ale chyba będzie trzeba połączyć te co na 5 siedzą. Temat do zamknięcia albo zostawienia dla potomnych.
 14. No nie dawałem. A ile dajesz kwasku na np 1kg cukru albo na 1 litr syropu 3:2?
×
×
 • Create New...

Important Information

By using this site, you agree to our Terms of Use.