Jump to content

Drogi Użytkowniku.

Zdajemy sobie sprawę, iż reklamy czasami bywają uciążliwe, jednak  staramy się z nich utrzymywać. Prosimy o wyłączenie blokowania reklam na naszej stronie, a komunikat zniknie. Dziękujemy za zrozumienie!

Forum Pszczelarskie - Pasieka "Banicja"

Kamhkillo

Użytkownicy
 • Content Count

  164
 • Joined

 • Last visited

 • Days Won

  4

Kamhkillo last won the day on August 9 2019

Kamhkillo had the most liked content!

About Kamhkillo

 • Rank
  100% Domownik
 • Birthday 03/22/1988

Informacje o profilu

 • Płeć
  Mężczyzna
 • Imię
  Kamil
 • Lokalizacja
  Wojcieszków
 • Typ ula
  Wielkopolski
 1. Jest taka książka jak "Dziennik pszczelarza praktyka" Janusza Zbigniewa Mazurka, wiele jego porad pojawiło się w miesięczniku "Pszczelarstwo" a później w "Pasiece". Jestem w trakcie jej studiowania, autor jest zwolennikiem stosowania izolatorów ze względu na słabe pożytki i sąsiedztwo większej pasieki co skutkowało dobrymi zbiorami miodu. Jako młody adept pszczelarstwa bez większego doświadczenia jestem ciekawy jego metod i zamierzam je wypróbować aby wypracować własną gospodarkę.
 2. O to widzę że jest idealna z moim założeniem na skrajne ule w leśnej pasiece jako strażniczki 😁 ciągle kombinuję nad linią i rasą pszczół w mojej pasiece, mam w większości uli krainki, dwie krainki mieszane z Buckfastem i mam też czystego Buckfasta (jakaś tam krzyżówka z cordovanem) no i mam też Buckfasta mieszanego z krainką, ot takie małe ZOO, natomiast na Kaukazy od Piotra Różyńskiego nie doczekałem się w tym sezonie, mogłem je dostać pod koniec sierpnia ale już nie miałem ich gdzie upchać i przełożyliśmy zamówienie na 2020. Włoszki nie chcę mieć jakoś się zraziłem do nich.
 3. Drodzy koledzy i koleżanki czy ktoś miał może styczność z tą pszczołą? Jak się z nimi pracuje, jak z agresywnością? Wspomniana już wcześniej pasieka hodowlana w Olecku ma te matki.
 4. Nie można na sprzedaż, jak już Tadek wspomniał to tylko na użytek własny, na RHD nawet sprzedać świeczki z własnego wosku nie można, tylko miód, pyłek, pierzge i mleczko pszczele. RHD niby fajne bo nie ma takich wymogów jak SB, ale już zbywanie produktów pszczelich jest dość ograniczone.
 5. Dokładnie tak jak przedmówcy, każdy wet po swojemu interpretuje przepisy, np u mnie potrzebne są badania sanepidowskie i dodatkowo wizyta u lekarza medycyny pracy jest konieczna, a kuchnia wystarczy, a znajomy z innego województwa tylko złożył wniosek i nic więcej nie musiał robić.
 6. Tak to te, dziś jak byłem w lesie to widziałem takie wielkie że łodygi są grubości kciuka i tak na oko to 3 metry z groszami miały, a pszczół było sporo na kwiatach
 7. U mnie zaczyna kwitnąć Topinambur i Astry jesienne zwane Marcinkami.
 8. Jak zwykle nie potrzebnie podniosłem alarm, już kolejny raz pszczoły udowodniły że nie ma co się martwić na zapas. Silne rodziny (8 do 10 ramek) skrystalizowany syrop wywaliły a naniosły czegoś świeżego, może gryki może gorczycy, rolnicy sieją teraz na potęgę poplony,slabsze rodziny 7 do 5 ramek coś tam działają ale chyba będzie trzeba połączyć te co na 5 siedzą. Temat do zamknięcia albo zostawienia dla potomnych.
 9. No nie dawałem. A ile dajesz kwasku na np 1kg cukru albo na 1 litr syropu 3:2?
 10. Na którymś filmiku Stańczuk tłumaczył że musi to być podkład panelowy
 11. A czy zmieszany z syropem z cukru nie będzie się z nim coś działo?
 12. I tu się chyba sprawa wyjaśniła bo pod koniec zakarmiania było parę dni niepogody i najprawdopodobniej to było przyczyną, cóż nauczka na przyszłość
 13. Nie wiem jak się to stało ale w większości rodzin mam tak ok 50% skrystalizowanego pokarmu na ramkach, który nie jest zasklepiony, gorczycy w tym roku u mnie w okolicy brak, nawet już zaczęłem szukać modrzewia ale też nigdzie nie ma, "Polski cukier" bez żadnych dodatków. I nie wiem co tu teraz robić, macie jakieś pomysły co do takiej sytuacji?
 14. Kwas mrówkowy w żelu to cuda na kiju, posypało się kilka sztuk. Dennica ma być zamknięta aby uzyskać jak największe stężenie kwasu w rodzinie, a jak piszą opary KM są cięższe. Fakt faktem to już te paski z KS w glicerynie to już skuteczność jest o wiele większa a i zaoszczędzić można jeśli samemu je uczynimy.
×
×
 • Create New...

Important Information

By using this site, you agree to our Terms of Use.