Jump to content
Forum Pszczelarskie - Pasieka "Banicja"

marcino91

Użytkownicy
 • Content Count

  260
 • Joined

 • Last visited

 • Days Won

  9

marcino91 last won the day on March 7 2022

marcino91 had the most liked content!

Community Reputation

44

About marcino91

 • Rank
  100% Domownik
 • Birthday 06/28/1991

Informacje o profilu

 • Płeć
  Mężczyzna
 • Imię
  Marcin
 • Lokalizacja
  Silesia
 • Typ ula
  Dadant 1/2

Recent Profile Visitors

536 profile views
 1. Dzisiaj bylem zobaczyć na rzepaku co slychać i jakież było moje zdziwienie, bo mialem dostawić nadstawki kolejne, a się okazało, że wcale dużo nie przybyło, pszczoły z oporem ciągną węzę a na polu susza... Pierwszy tydzien gdy natargaly nektaru smród rzepaku bylo czuć z daleka, teraz stojąc posrodku kilkudziesięcie ha rzepaku trzeba się skupić żeby coś poczuć. Jak nie popada będzie bida
 2. Pyłek? Tadziu przynajmniej u mnie nawet do porządku się nie obleciały, siedzą w kłębach i czekają na ciepełko, w połowie lutego z dzień może dwa polatały po wodę. Było kolo 10 stopni więc je trochę ruszyło ale później wiatry i ulewy a teraz do 5 stopni maksymalnie w ciagu dnia więc loty odwołane? dlatego zazdroszczę tym ktorzy pokazują filmy jak pszczoły już komplety ramek obsiadają o miodzie i pyłku nie wspominajac?
 3. Przeglądałem jutubowe doniesienia z pszczelarskiego świata i widzę, że pszczoły już na kompletach ramek siedzą a nawet miodu z przebiśniegów przyniosły? tylko te moje jakieś takie niemrawe i w kłębie nadal siedzą... też macie takie leniwe??
 4. Z trwałością nie ma problemu? Bo ceny obecnie znacznie lepsze jak u konkurencji
 5. Czy ktoś używał lub miał może do czynienia z tytułowym odstojnikiem? Zastanawiam się nad zakupem i l chciałbym zrobić małe rozeznanie. ?
 6. Gliwice, Katowice i inne miasta przez które przejeżdżałem wczoraj na śląsku już z akacją powoli startują. Pierwsze białe kwiatki wystrzeliły.
 7. To ze jest opóźnienie to nieistotne. Kwestia warunków pogodowych a raczej ich braku. Przy opóznieniu tez powinny nosić. U mnie kasztanowce kwitną jeszcze a akacja powoli paki kwiatowe puszcza.
 8. Szczerze zazdroszcze Wam takich pełnych nadstawek. Na śląsku w tym sezonie z rzepaku wyszła lipa. Raptem kilka dni pogody przez cala wiosnę. Non stop opady, chłód i wiatr. Niektore rodziny mialy problem na rzepaku miodnie 1/2 dadanta zapelnić. Do tego nastroje rojowe po poczatku kwitnienia. Bylem pare dni temu w zachodniopomorskim w jednej z dużych i znanych pasiek zawodowych, to wlasciciel przez łzy mówil ze takiego sezonu jeszcze nie miał i gdyby nie cukier na wiosne to straciłby rodziny
 9. U mnie kwitną mirabelki, klony, zaczął mniszek ale cóż z tego skoro w dzień w słońcu ledwo 12 stopni i nic nie nektaruje. Pojedynczy pyłek i wyloty po wodę. Z mniszka szarpały pyłek marchewkowy w zacisznych nagrzanych miejscach, pod murami i plotem z płyt. Co do rzepaku to pewnie po weekendzie majowym wystrzeli, wilgoć jest, jedynie ciepłych nocek brakuje, a ponoć jak warunki ma, to przyrosty ponad 20 cm dziennie może mieć. Tak więc trzeba czekać i zobaczymy jak się sezon uloży
 10. Na Śląsku też pogoda stabilna, od tygodnia leje i specjalnie szansy na poprawę nie widać. Mirabelki zaczynają się bielić ale co z tego skoro zimno i pogoda nielotna. U mnie nawet korpusów szkoda wyciągać na miodnie bo się w deszczu będą niszczyć? chociaż jakbym nadstawki dał 2 tygodnie temu i solidnie podkarmił to w polowie maja pierwsze wirowanie?
 11. Pączki na drzewach są, zwłaszcza na roślinach o wystawie południowej lub w miastach, w zacisznych miejscach między budynkami. Jednak co z tego skoro po jutrze koniec wiosny znowu. Pszczoły głupieją razem z pogodą
 12. U mnie również cała machina ruszyła, 4 rodzinki do połączenia będa, reszta ok. Po końcówce lutego, gdzie bylo cieplo czerwienie zostało całkowicie przerwane ze względu na chłody i teraz znowu matki zaczęły składać jajeczka. Pýlku naniosły sporo, ruch w interesie jest ale póki co w zasadzie górny korpus jest w centrum zainteresowania.
 13. U mnie również krokusy od dłuższego czasu ale co z tego skoro cały czas nie więcej jak 5 stopni...
 14. W Kauflandzie do dzisiaj promocja na cukier 1.5 złotego za kg przy zakupie 10kg. 10 kg na łeb ograniczenie ale da się obejść
 15. Jakieś cztery dni temu ciekawostka - miałem okazję ściągać rójkę z drzewa i nie byłoby w tym nic dziwnego, gdyby nie fakt, że owa rójka już dłuższy czas musiała się na gałezi znajdować, bo zdążyła zbudować plastry, które były już nawet z czerwiem krytym. Nie była to żadna dziupla czy miejsce zadaszone. Rodzinka siedzi już w nowym domku z daszkiem a matula tłuściutka pięknie czerwi. Zobaczymy co w przyszłym roku pokażą. Takie rzeczy?
×
×
 • Create New...

Important Information

By using this site, you agree to our Terms of Use.