Jump to content

Drogi Użytkowniku.

Zdajemy sobie sprawę, iż reklamy czasami bywają uciążliwe, jednak  staramy się z nich utrzymywać. Prosimy o wyłączenie blokowania reklam na naszej stronie, a komunikat zniknie. Dziękujemy za zrozumienie!

Forum Pszczelarskie - Pasieka "Banicja"

marcino91

Użytkownicy
 • Content Count

  241
 • Joined

 • Last visited

 • Days Won

  8

marcino91 last won the day on August 15 2019

marcino91 had the most liked content!

Community Reputation

34

About marcino91

 • Rank
  100% Domownik
 • Birthday 06/28/1991

Informacje o profilu

 • Płeć
  Mężczyzna
 • Imię
  Marcin
 • Lokalizacja
  Silesia
 • Typ ula
  Dadant 1/2

Recent Profile Visitors

289 profile views
 1. W Kauflandzie do dzisiaj promocja na cukier 1.5 złotego za kg przy zakupie 10kg. 10 kg na łeb ograniczenie ale da się obejść
 2. Jakieś cztery dni temu ciekawostka - miałem okazję ściągać rójkę z drzewa i nie byłoby w tym nic dziwnego, gdyby nie fakt, że owa rójka już dłuższy czas musiała się na gałezi znajdować, bo zdążyła zbudować plastry, które były już nawet z czerwiem krytym. Nie była to żadna dziupla czy miejsce zadaszone. Rodzinka siedzi już w nowym domku z daszkiem a matula tłuściutka pięknie czerwi. Zobaczymy co w przyszłym roku pokażą. Takie rzeczy😯
 3. Poczekaj, matki z cichej wymiany są ładnie wypielęgnowane, zdąży się jeszcze unasiennić.
 4. U znajomego na wiosce w sklepie z pro eko super żywnością za jedyne 80 zeta można kupić miód wielokwiatowy ekologiczny. Ludzie to kupują... Tak jak inne pseudo eko produkty w znacznie wyższej cenie. Wolny kraj, bogate społeczeństwo
 5. Mam do Was pytanie odnośnie wialni do pyłku, czy próbował ktoś ją samodzielnie zrobić z powodzeniem i zechciałby się podzielić wynikiem swojej pracy? Nie chcę przepłacać za wialnię która kosztuje ponad 2 tyś, a na moje potrzeby i tak będzie za duża.
 6. Paski jedynie, bo polewanie w okresie bezczerwiowym ma sens. Teraz większość siedzi pod zasklepem. Pszczoła na zdjęciu z DWV, co prawdopodobnie zawdzięcza się warozie dzięki osłabieniu przez nią mechanizmów odpornościowych i przenoszeniu wirusa bezpośrednio do hemolimfy przez roztocza.
 7. U mnie na wszelki wypadek czeka w pogotowiu adrenalina, tak jakby organizm się przestawił i odmówił posłuszeństwa albo ktoś potrzebował w razie nieplanowanego spotkania z moją pracownicą. Popularne wapno stosowane w razie wystąpienia objawów uczulenia lub wstrząsu można sobie wypić dla orzeźwienia w oczekiwaniu na pogotowie.😉
 8. Dobrze, że dzisiaj pada, przynajmniej pszczoły odpoczną po wczorajszych lotach🤣
 9. Piotr jeżeli u Ciebie będzie całkiem fajny rok w pasiece to szczerze pozazdrościć😀 u mnie cały czas pod górkę, wielokwiat, rzepak zimno i pada, liczyłem na akację ale jak zakwitła to przyszło ochłodzenie i deszcze. Później zrobiła się pogoda to nanosiły ale obecnie od kilku dni leje i akacja wytłuczona do 0 a w ulach trwa konsumpcja. Dodatkowo zaczęła kwitnać lipa szerokolistna no ale leje... Jeżeli drobnolistna nie dopisze w połączeniu ze spadzią to będzie to najgorszy rok. No i zapomniałbym o klęsce hodowlanej jeżeli chodzi o matki a dokładniej o ich unasiennianie się na poziomie około 40%? Masakra.
 10. W zeszłym roku spadź między innymi z osiki zbiegła się z akacją i powstało coś calkiem ciekawego. Później już spadź na lipie dębach i praktycznie wszystkim innym. Pogoda sprzyjała. Obecnie jak również zauważyłem mszyce buszują w najlepsze.
 11. Dzięki Daro? nie zakładał bym wątku z powodu użądlenia pszczoły?
 12. Robert pszczoły nie idą zwykłym listem tylko przesyłką priorytetową kurier 24. Jak zawsze zresztą. Paczka na 100% oznakowana tak jak Szymon przytoczył w cytacie, paczka nadana przed godziną graniczną czyli powinny wczoraj dojść. Wszystko jak co roku tylko usługa spada na psy. Dzwonienie po infoliniach to mi kit wciskają, że za późno nadana, a mam potwierdzenie, że nadana o czasie. Bylem sklonny jechać nawet do sortowni je odebrać ale nie ma takiej możliwości. Także winy nadawcy i nieodpowiedzialności bym się tu nie dopatrywał, bo wszystko jest wyjaśnione i nadawca również składać będzie skargę. Bezpieczniej zamawiać faktycznie na początku tygodnia ale czas mialem ograniczony. Nic nie poradzę, jedynie czekać do poniedzialku z nadzieja, że przeżyją.
 13. Dzisiaj przy przeglądzie natknąłem się na coś dziwnego i ciekawego. Przyuważyłem małego trutnia, wybarwiony jak młoda dopiero co wygryziona pszczoła ale miał charakterystyczny łebek z dużymi oczami jak na trutnia przystało. Jakież było moje zdziwienie jak go przycisnąłem i dostałem żądło ? spotkaliście się z takim tworem? To jakaś hybryda czy jak??
 14. Dzisiaj przeglądy po zalamaniu pogody i zarazem przed kolejnym. Sporo zapasów się potraciło a pszczoły trzeba trzymać w cuglach, bo chwilka nieuwagi i pójdą na drzewo. Pierwszy raz odebrałem pyłek, teraz czekam na miodek. Może coś się poleje. Mam jedną włoszkę i w sumie ta rodzina jako jedyna zaczęła zalewać gniazdo i matka została ograniczona w czerwieniu. Miały rowniez dojść matki na dzisiaj ale wspaniała poczta polska zajęta chyba wyborami i pszczoły czekają w sortowni do poniedziałku...?
×
×
 • Create New...

Important Information

By using this site, you agree to our Terms of Use.