Jump to content

Drogi Użytkowniku.

Zdajemy sobie sprawę, iż reklamy czasami bywają uciążliwe, jednak  staramy się z nich utrzymywać. Prosimy o wyłączenie blokowania reklam na naszej stronie, a komunikat zniknie. Dziękujemy za zrozumienie!

Forum Pszczelarskie - Pasieka "Banicja"

harcerz1020

Użytkownicy
 • Content Count

  420
 • Joined

 • Last visited

 • Days Won

  2

harcerz1020 last won the day on June 10

harcerz1020 had the most liked content!

About harcerz1020

Informacje o profilu

 • Płeć
  Mężczyzna
 • Imię
  Zdzisław
 • Lokalizacja
  pow. płocki
 • Typ ula
  2/3 WPL

Recent Profile Visitors

250 profile views
 1. OK. dziękuję za wyjaśnienie. To dla mnie za duzo roboty. Z tym moim obiciem to też czasochłonne. Będę ograniczał moją hodowle, ale gdyby brakło korpusów to już nie będę ich budował. Jest to nie opłacalne. Nie mam heblarki, grubościówki, tylko pilarkę. Ostatnio stolarze podnieśli cenę i za samo przygotowanie z klejeniem z dwóch desek na 10 korpusów jeden krzyknął tyle co bym kupił gotowe z wejmutki 12 szt. Dennice, powalki i daszki tak. Na wiosnę pilnie potrzebowałem korpusów i zakupiłem z wejmutki 25mm. Myślę, że są ok. co prawda na nich nie zimuję.
 2. Piszesz wyżej, że najlepiej sprawdzają się u ciebie ule izolowane. A w cytacie, że deska obita klepką. Izolowane to myślę, że w środku jakiś styropian lub inne ocieplenie? Ta grubość deski korpusu to ile 30x23mm, czy ramy które obijasz? Pytam, czy o to chodzi co ja komponuję tj. Kupuję na tartaku deski 28 mm suszę. Stolarz mi szykuje na grubość 23 mm (trochę się wypaczą) , wcześniej z jednej deski 22,5 cm a ostatnio klejone z dwóch. Obijam boazerią świerkowa 9-10 cm x1cm. Myślę, że świerk ma dobre właściwości cieplne. Nawet powałki robię z tej boazerii i zatwory w ramkach. Na słońcu się nie nagrzewa a wiosną powałka nie oddaje ciepła z gniazda.
 3. OK. Dzięki. Czyli należałoby to przeprowadzić KM po zimowym zakarmieniu we wrześniu? Ale tylko raz w sezonie? Czy jaszcze inne zabiegi innymi środkami. Dopytuję bo dymienie to mnie przeraża.
 4. Chwilunia! A sam załączałeś tematy o krążeniu powietrza w ulu i inne podobne z tym związane. To był odpowiedni post w temacie, a nic wspólnego z ulami klepkowymi.
 5. Pisałem posta w temacie Wiata pasieczna, a znalazł się tu? Nie pasował?
 6. Jedna podpaska na ul. wystarczy? Ale gdzie ją położyć przy 4 korpusach? Ile kwasu podać na taka podpaskę i jak często uzupełniać. Jak długo trzymać?
 7. Nie chwal się, że masz taka młoda żonę.
 8. A czy macie takie przypadki, jak u mnie w jednej rodzinie na otwartej dennicy wysokiej 17 cm. Na samym dole dolnego korpusu pomiędzy beleczkami dość znacznie zasklepiły woskiem. Pokazały, że zimowy wychów to nie dla nich.
 9. Jeżeli można. W jakim okresie to stosujesz i ile razy i czy tego ręcznika papierowego nie zgryzą. Znajomy stosował zakupione paski z KS to twierdzi, że przy ulach bylo biało, zgryzały paski.
 10. Stosuję tylko pokost, i to dwukrotnie korpusy i obijam świerkową boazerią również pokost dwukrotnie. Pokostu nie rozcieńczam najlepiej malować w lecie, lub podgrzewam na kuchence. . Są rzadkie przypadki gdzie pokostu położy się za dużo i wystąpi szkliwo z pokostu, to akryl się nie łuszczy tylko takie mikro pęknięcia, rozdzielenia. Po roku te miejsca poprawiłem akrylem i jest ok. Na wiosnę zakupiłem 5 korpusów z wejmutki, bo nie ogarniałem rójek. Na szybko pomalowałem tylko raz i akryl. Wejmutka pięknie wciągnęła i jest super. Myślę żeby może malować pokostem raz a tym bardziej sklejkę.
 11. W malutkiej Islandii inaczej rozwiązali ten problem.
 12. Oczywiście, jako takich emerytur wypracowanych z uzbieranych składek nie będzie. Jakaś państwowa zapomoga jednakowa dla wszystkich.
 13. Tylko pokost i akryl. W sobotę widziałem u znajomego który produkuje ze styroduru 3 cm. Całe ule. Zakupił wręgi PCV i twierdzi że z paczki 160zł wychodzą mu 4 kpl. ule WPL. Z zewnątrz zabezpiecza podkładem jak przy elewacjach. Klejone na poliuretan lub polimerowy i skręca wkrętami jak do drewna.
 14. Nie błyskawiczne i nie całej. Depopulacja b. duża. Niewolnicy są niezbędni. Najpierw 60-65 +. Przy obecnym scenariuszu dostali rolę w podziemiu.
 15. U mnie miejscowość +- 2tys. a ksiądz nie wyrabia się z pochówkami. Udary, zawały, nowotwory a ostatnio właśnie prostaty. Jakieś schorzenia neurologiczne. A 500-600 m na wprost mojego zamieszkania dwa przekaźniki z 5G i sieją pola torsyjne. Jedna rodzinka pszczela już się sypie. To są ludobójcy tego świata. A motłoch śpi.
×
×
 • Create New...

Important Information

By using this site, you agree to our Terms of Use.