Jump to content
Forum Pszczelarskie - Pasieka "Banicja"

harcerz1020

Użytkownicy
 • Content Count

  942
 • Joined

 • Last visited

 • Days Won

  4

harcerz1020 last won the day on March 10

harcerz1020 had the most liked content!

Community Reputation

104

About harcerz1020

 • Rank
  As forumowy

Informacje o profilu

 • Płeć
  Mężczyzna
 • Imię
  Zdzisław
 • Lokalizacja
  pow. płocki
 • Typ ula
  2/3 WPL

Recent Profile Visitors

941 profile views
 1. OK. OK - doczytałem i wszystko wiem. Zaraz edytowałem ale coś się nie zapisało.
 2. Na wiki podają, że to jednopłciowe, albo ja nie kumam.
 3. Sławomir, zapytam. Coś z moimi ewodiami nie tak. Raz, jeszcze nie kwitną, caly czas tylko pączki. U jednej zaczynają się otwierać i w środku brak pylników jak u twoich tylko takie zielone stożki ( to te stożki je rozpierają) jakby już owoce, ale bez kwitnięcia? Żadnych pszczół tyko trochę mrówek.
 4. Witam, Sławomir, zapytam. Na wiosnę 2020 r. posadziłem 6 szt. ewodii aksamitna i koreańska. Trzy dni temu zobaczyłem na 3 szt. pierwsze kwiatostany od 10 do ok. 5, 6 szt. Na trzech pozostałych nic nie widać. Czy jest różnica czasowa w kwitnieniu pomiędzy jedną a drugą?
 5. Daje to co najcenniejsze, chcę przywrócić świadomość i dumę narodowi, ktora jest większa niż wszystkie uzbrojenia tego świata.
 6. Rozglądam się i nazywam po imieniu i to jest dramat naszego narodu.
 7. Tak to jest tragiczny los motłochu. Ale na to dał zgodę. Islandczycy powiedzieli NIE. Manio i ty uważasz, że to nie zostało zaplanowane? A to dopiero preludium.
 8. Ty naprawdę traktujesz mnie jak pacjenta. Jeden jakiś gdzieś deszcz nie czyni raju. Ale tak, największe skutki tegoż co piszę i to te pierwsze poniosą owady, dzikie i hodowlane. Od 5 lat działam w Stowarzyszeniu Ochrony Dzikiej Natury tj. ochrona dzikich pszczół i trzmieli. Gdy 17 roku posiałem pierwsze poletka faceli to nie mogłem uwierzyć ile w naturze jest tyle przepięknych owadów. Na wiosnę matki trzmieli to chodziły przy nogach żeby znaleźć siedlisko. Wyhodowałem przez ten czas setki trzmieli. Na drugi rok w 18 było już 80% tego co rok wcześniej. Obecnie nie liczne matki trzmieli a innych pszczół brak. Trochę w rurkach z trzciny gniazdują.
 9. No to konkretnie, do jakich wniosków doszedłeś? Zastosujesz wóz Drzymały i będziesz przewoził tam gdzie trochę popadało? Piszesz o skutkach, a gdzie przyczyna. Ostatnim rokiem gdzie stan wód gruntowych i powierzchniowych był w normie był rok 1980. A później zaczął działać wiadomy system i ogłoszono globalne ocieplenie o którym już głosili pod koniec 19 w.
 10. Najpierw pszczoły - To nie powiedział ten któremu to przypisują. To był plan od ponad 100 lat. A przecież koniec lutego zapowiadali, że olej w maju podrożeje o 80-do 100%. A co będzie na jesieni, zapowiadają taką inflację, że glowa mała. W latach 60- tych dorośli rozmawiali, że rolnicy będą siać ale nie będą zbierać. Głosili przez swoich klakierów. Pisałem o haarpie jako broni ostatecznej. To uznaliście mnie za pacjenta ze szpitala specjalistycznego. Trzeci jeździec apokalipsy nadjeżdża. Nie, żebym straszył, bez świadomości, naród zginie. Powtórzę kolejny raz, czego dokonał mały wielki naród Islandii. Nie pada od I dekady lutego poza jednym malym deszczem. To nie jest winna susza tylko ci co ją zaplanowali, Czy przynajmniej przez chwilę pomyślałeś dlaczego?
 11. W najsilniejszej rodzinie mam ciekawy przypadek. Od kilku dni na mostku sporo pszczoł szczegolnie w godz. przedpoludniowych, jakby strażniczki. Cos tam nieraz wynoszą w trawe. Czy bez matek, czy nastroj rojowy. W poprzednią sobotę dostały nadstawkę za tydzień drugą, wyjęta szuflada i odsłonięte dwa pajączki.
 12. I to jest to. Kto zna zalety dobrego naturalnego miodu to bez problemu zapłaci 40 zł. A kto nie ma bladego pojęcia to nie kupi za 20 zł. Z 40zł. kupi 2 kg. pęczku (obecnie pewnie mniej) którym wypcha swój zwierzęcy żołądek na kilka dni.
 13. U nas też nie będą mniejsze. Co za przyczyna, ta sama zapewne co u nas czyli Haarp broń końca czasów. Zapowiadali 100 lat temu, że będzie taka broń przed którą nikt się nie ukryje. To jest ta broń, przed głodem i pragnieniem nikt się nie ukryje.
 14. Jesteś doświadczony pszczelarz to fakt, ta folia trochę kładzie się cieniem. Mam wrażenie a nawet przekonanie, że to nie ty dostosowujesz się do biologii pszczól, natury, pogody sterowanej i innych a one muszą do Ciebie do twojego zakodowanego niezmiennego postanowienia i jedynej mądrości. Jeżeli w połowie kwietnia w Twoich ulach jest pokarmu pełno po bokach ledwie w środku trochę miejsca na zawiązanie kłębu to sie pytam jaki jest rozwój tych rodzin na ten czas. A pszczoła zimowa się sypie. U mnie taki stan to był dwa miesiące temu.Najsilniejsza rodzina na dwóch korpusach była zalana pod korek w grudniu kłąb przy siatce bo się nie mieścił a 14 marca ul był pusty. Nie wiem czy bez pomocy dałyby radę jeszcze tydzień. Przecież do obecnie NIC nie przyniosły a na sady bym nie liczył. Jakieś ciepło dopiero za miesiąc ale bez deszczu.
×
×
 • Create New...

Important Information

By using this site, you agree to our Terms of Use.