Jump to content
Forum Pszczelarskie - Pasieka "Banicja"

Pasieczka

Użytkownicy
 • Content Count

  25
 • Joined

 • Last visited

Community Reputation

3

About Pasieczka

 • Rank
  Bywalec

Informacje o profilu

 • Płeć
  Mężczyzna
 • Imię
  Janusz
 • Lokalizacja
  USA
 • Typ ula
  Warszawski / Langstroth

Recent Profile Visitors

402 profile views
 1. Czytam , czytam i naczytac sie nie moge.........Czasem tylko dziekuje opatrznosci, ze nie jestem ,, uczony w pismie " . Moja niewiedza pozwala mi na spokojne pszczelarzenie. Oczywiscie nie jest to jedno wielkie pasmo sukcesow , ale od paru ladnych lat nie mialem wiekszych problemow. Od kiedy czytam posty na roznych forach , zadaje sobie pytanie , dlaczego ludkowie ciagle kupuja matki, odklady i.t.d. Sami wiecie , ze wychodowac matke i zrobic odklad jest bajecznie proste , wiec ??? Mam kilku znajomych pszczelarzy co roku kupujacych pszczoly potem ....apivarol, amol , .....bmol, cmol i ...od nowa. Ja poczatki mialem takie same tyle tylko , ze bez ,,bemoli"... Juz pisale mniej wiecej jak to bylo, wiec nie bede sie powtarzal. Co jeszcze ciekawsze , przeczytalem, ze matke powinno sie wymieniac jesli juz ma dwa lata.......ja nie stawiam im granicy wieku....bardzo czesto pszczoly je wymieniaja same ( wiem bo znacze kazda na kolor jej matki , zeby wiedziec, czyja zaba czyja ) Poza tym , sami wiecie ,jesli zauwaze problemy z czerwieniem to tak. Co trzy lata sprowadzam cztery matki primorski, zeby ich trutnie wprowadzily odrobine swoich genow. Ule oczywiscie mam warszawskie a nadstawki langstroth . Zimuja w warszawskich a pracuja w langstroth . do wychowu matek uzywam langstroth. Poza tym zrobilem smieszne dennice do polawiania pylku . Ooooo i jeszcze jedno , ule robie z ....odpadow sosny albo cedru.(stare deski , palety i.t.p.) Jeszcze jedno ramki robie ....warszawskie-hoffmanowskie-udoskonalone .???? Jezeli bedzie kogos to interesic moge za pare dni , po powrocie do domu podeslac pare zdiec. Jezeli nie bedzie zaiteresowania to jakos to przezyje. Jestem silny psychcznie facet ???? Pozdrawiam
 2. Specjalne ostrzeżenia Specjalne środki ostrożności dla osób podających produkt leczniczy weterynaryjny zwierzętom: Działanie amitrazy na organizm ludzki nie zostało dokładnie poznane. W celu uniknięcia wdychania dymu zabiegi należy wykonywać w masce ochronnej. W razie zaobserwowania po kontakcie z lekiem niepokojących objawów, takich jak wymioty, zaburzenia rytmu serca czy zaburzenia ze strony układu nerwowego, należy niezwłocznie zwrócić się o pomoc lekarską oraz przedstawić lekarzowi ulotkę informacyjną lub opakowanie. Osoby o znanej nadwrażliwości na którykolwiek ze składników Apiwarolu powinny unikać kontaktu z produktem leczniczym weterynaryjnym. Nie jeść, nie pić i nie palić tytoniu w czasie wykonywania zabiegu. Po zabiegu umyć ręce. Interakcje z innymi produktami leczniczymi i inne rodzaje interakcji: Nieznane Przedawkowanie (objawy, sposób postępowania przy udzielaniu natychmiastowej pomocy, odtrutki): Podanie (spalenie w ulu) większej liczby tabletek niż zalecana może spowodować nadmierne pobudzenie pszczół. Niezgodności farmaceutyczne: Ponieważ nie wykonano badań zgodności, tego produktu leczniczego weterynaryjnego nie wolno mieszać z innymi produktami leczniczymi weterynaryjnymi. Specjalne środki ostrożności dotyczące usuwania niezużytego produktu leczniczego weterynaryjnego lub pochodzących z niego odpadów Amitraz jest toksyczny dla ryb, należy zwrócić uwagę, aby produkt nie dostał się do zbiorników wodnych. Leków nie należy usuwać do kanalizacji ani wyrzucać do śmieci. O sposoby usunięcia bezużytecznych leków zapytaj lekarza weterynarii. Pozwolą one na lepszą ochronę środowiska. Dzieki za takie ,, leki "
 3. Pasieczka

  Minnesota

  Czesc Krzyzak Moje sa pod tym wzgledem tez bardzo wydajne......zreszta one maja ,mam madzieje, duzo genow primorsky. Masz jakies pytania to do mnie smialo.......jak do....matki ????. Chyba ,ze wolisz spotkanie....pod Grunwaldem ???? Posdrawiam Ps ,, pszczolki sa fajne, pszczolki lubic trzeba. Kto lubi pszczolki to pojdzie do nieba. Taki tekst kiedys zobaczylem ????
 4. Pasieczka

  Minnesota

  Najlepsze sa mieszance.....takie mam doswiadczenie. Amen Moge opisac jesli kogos to obchodzi. Pozdrawiam cieplo.
 5. Zainteresowani moga pisac na : januszc999@gmail.com , albo na tym forum.
 6. Czesc i.....chwala Ja mam warszawskie i Langstroth , ale najlepiej mi robia ,, warszawskie zkojarzone z Langstroth . moge objasnic jesli ktos chce. Pozdrowiwnia dla wszystkich.
 7. Ja mam pszczoly od kilku lat i nigdy ich nie leczylem Moge napisac moje doswiadczenia,jesli kogos to....interesi.???? Pozdrawiam
×
×
 • Create New...

Important Information

By using this site, you agree to our Terms of Use.