Jump to content

Drogi Użytkowniku.

Zdajemy sobie sprawę, iż reklamy czasami bywają uciążliwe, jednak  staramy się z nich utrzymywać. Prosimy o wyłączenie blokowania reklam na naszej stronie, a komunikat zniknie. Dziękujemy za zrozumienie!

Forum Pszczelarskie - Pasieka "Banicja"

Krzychu

Użytkownicy
 • Content Count

  1,539
 • Joined

 • Last visited

 • Days Won

  12

Krzychu last won the day on January 8

Krzychu had the most liked content!

Community Reputation

224

About Krzychu

Informacje o profilu

 • Płeć
  Mężczyzna
 • Imię
  Krzysztof
 • Lokalizacja
  Warmia
 • Typ ula
  WP / WLKP

Recent Profile Visitors

1,479 profile views
 1. Niepoprawnie politycznie profesor/wykładowca stwierdził na wykładzie przedmiotu na który uczęszczałem "Ochrona atmosfery " niejako, że zmiany związane ze zmianami klimatu mają miejsce na naszej plan ie cyklocznie co 8000 lat i trwają lat kilkadziesiąt, do 100. Prawdopodobnie jesteśmy w etapie zmian, na który mamy mały wpływ poprzez wszelkiego rodzaju emisje.
 2. W tle widzę śnieg, a więc to zdjęcia z teraz? To jaka one mają siłę w maju?? Mieszczą się w 4 korpusach??
 3. Nie wiem jaki u mnie rozwój, bo zwyczajnie do gniazd ostatnio nie zaglądałem. Ale po pyłek u mnie nie latały. Było ciepło jeden dzień na tyle, że wylecialy tak aby tylko opróżnić jelito i z powrotem do ula. Niektóre startowały na 1 m i od razu powrót. Leszczyna zakwitła i okazuje się, że nie ma komu zbierać pyłku bo wszystkie grzeją się w ulach w tą pogodę. Nawet śnieg troszkę popadywal przed chwilą.
 4. Temat poruszałem już w temacie prawo posiadania pasieki oraz ogrodzenia pasieki. Chodzi o to, że zgodnie z umową z sąsiadem musiałem to zrobić bo np nikt z was nie będąc pszczelarzem nie chciałby sadzić/kopać ręcznie ziemniaków w odległości 1-2 m od rzędu 10 uli... W dodatku doszedł fakt ponownego tyczenia dzialki bo może się okazać, że ule stały na jego a 60 lat temu ogradzali tak jak chcieli. 9 z 13 rodzin przestawiłem o 5 m, 2 o 1 m i 2 ostatnie o 20 m. Nic nie zostawiłem na starym miejscu. Lotna pogoda dla pszczół może być u mnie dopiero za miesiąc nawet Słyszał ktoś z was o syndromie przewróconego drzewa?
 5. U nas właśnie leszczyna ładnie zakwita. Szkoda tylko, że pszczóły mogą z niej nie skorzystać ze względu na pogodę
 6. z 20 m. Zatkam tak nawet na dłużej, a i tak nie spodziewam się po prognozie pogody, że będą chciały polatać sobie
 7. Co innego literatura, co innego opinie... Kiedy zatem przenosić? Skoro w zimę gdy mamy temperaturę w okolicach 0 st C nie jest zalecane przenoszenie ze względu na to, że pszczoły uwiązane w kłębie gdy spadną na dennicę to już nie mają szans na powrót do kłębu - kiedy to zrobić skoro czekam w takim wypadku na temperaturę, która pokrywa się z oblotem?
 8. Nawet jak pozamykam wyloty na kilka dni?
 9. U mnie po oblotach ale... Miałem przestawić kilkanaście uli! I teraz co? W zasadzie będzie jeszcze dużo pogody nielotnej aby pszczoły "zapomniały" lokalizację... W poniedziałek ma być +7 - wtedy poprzestawiam, pozatykam wyloty na 3 dni ,potem i tak ma być w okolicach 4 stopni
 10. Szukam dobrego kombinezonu. Jestem obecnie w posiadaniu od Pana Ł. kombinezonu pszczelarskiego w kolorze żółtym z wentylacją model M6060 (kosmonautka). Moja opinia o nim: psujący się zamek przy kapturze - wyrywanie się ząbków, zużywanie się rzepów. Przez zużyte rzepy pszczoła ma dostęp do miejsca zapięcia zamka przy suwaku - już dwukrotnie pomimo zapięcia do końca pszczoła wleciała mi do środka pod siatkę. Niby w niektórych miejscach jest podwójnie podszyty ale... żądło może przebić materiał w miejscu gdzie jest 1 warstwa np nad kolanem w momencie stykania się materiału ze skórą. Dlatego niby najlepszy kombinezon od Ł a jednak kilka razy zawiódł. Zamówiłem do niego maskę z zamkiem do przeszycia. Mimo wszystko szukam drugiego kombinezonu (na zmianę) i tym razem zastanawiam się nad bardziej tradycyjnym, również od Pana Ł., tym razem bez wentylacji lecz z podwójną warstwą materiału w całości, model M6022 Szukam również dla narzeczonej, spodobał się jej z serii premium line koloru różowego... Mam nadzieję, że pszczoły nie reagują jakoś na ten kolor? Proszę o opinie od Was w sprawie skuteczności ww. kombinezonów na użądlenia lub propozycję innych
 11. W poprzednim sezonie z naszych leszczyn targały pyłek już w styczniu
 12. Ciekaw jestem jego prób zimowania matek solo (bez obecności innych pszczół) w pudełkach w altance.
 13. I u mnie również pojedyńcze sztuki się obleciały. Zaczęły również sprzątać bo po wylotkami leżą stare pszczoły z osypu gdzieniegdzie. W czwartek prawdopodobnie aż 12 st C u mnie, a potem takie temp dopiero pod koniec marca. Mają szansę na przetransferowanie pokarmu ze skraju gniazda do kłębu
 14. W moim warszawiaku jednym gdzie w czasie generalnego remontu zakleiłem pianką dziury w deskach, ładnie wyciąłem i podszlifowałem - akurat w tych miejscach również dzięcioł się uparł i dziury robi. Jedynie plus taki, że doszedł do ocielenia z sieczki a dalej jest decha i dopiero potem rodzinka.
 15. To czas już pójść po rozum do głowy. Wraz z nowymi ulami nowe pszczoły łagodne. Inaczej to Ciebie sąsiedzi nowi pogonią wcześniej czy później. 😁 Jak Tobie wszystko jedno. Nie zawsze uda się wymienić wszystkie matki. Nie zawsze matki wymienione są łagodne. Nie zawsze jest na to czas. Życie to nie tylko pszczelarstwo, a są również projekty na których należy maksymalnie się skupić na etacie.
×
×
 • Create New...

Important Information

By using this site, you agree to our Terms of Use.