Jump to content

Drogi Użytkowniku.

Zdajemy sobie sprawę, iż reklamy czasami bywają uciążliwe, jednak  staramy się z nich utrzymywać. Prosimy o wyłączenie blokowania reklam na naszej stronie, a komunikat zniknie. Dziękujemy za zrozumienie!

Forum Pszczelarskie - Pasieka "Banicja"

Krzychu

Użytkownicy
 • Content Count

  643
 • Joined

 • Last visited

 • Days Won

  5

Krzychu last won the day on October 13 2019

Krzychu had the most liked content!

About Krzychu

 • Rank
  As forumowy
 • Birthday 04/25/1989

Informacje o profilu

 • Płeć
  Mężczyzna
 • Imię
  Krzysztof
 • Lokalizacja
  Braniewo / Trójmiasto
 • Typ ula
  WP / WLKP

Recent Profile Visitors

426 profile views
 1. Ja wczoraj pytałem się o to w kalendarzu pszczelarskim ale sam nie byłem pewny. Przeniosę w 25 kwietnia kiedy będzie już ciepło
 2. OK, teraz dopiero będę w 25 kwietnia przy pasiece. To wtedy już raczej powinno być ok aniżeli jak teraz, na krawędzi
 3. W niedzielę nie pracuję, niestety pogoda jest jaka jest. Jutro będę na pasiece, będzie 11 st C w cieniu. Może być cieplej na słońcu. Mogę w taką temp przesiedlac rodziny do nowego ula?
 4. Chyba, że prowadzi hodowle matek unasiennionych
 5. Chyba wszyscy koledzy na pasiekach bo tak ucichli U mnie dziś jeszcze zimno, 5 st C zaledwie, a jutro 11
 6. Jak dobrze, że ostatnie kilka dni padało trochę u nas, na północy
 7. Zainteresowałem się ostatnio elektrycznymi nożami do odsklepiania ramek, chciałbym się dowiedzieć opinii użytkowników tego urządzenia. Tadek, Daro, jak oceniacie te noże? W postach sprzed 3 lat wydawało się, że jest ok. Jak oceniacie po tym czasie?
 8. Mihttps://photos.app.goo.gl/DwLB4eogK1UY233V8 Taka sytuacja u nas przy rzepaku. Oby nie wystartował za wcześnie
 9. A nie da się przesunąć węzy na dół po ponownym podgrzaniu na klemach?
 10. Woda, węglowodany (z zapasu lub ciasta), białko (pyłek) oraz ciepło jet potrzebne teraz do dobrego rozwoju pszczół i będzie on odpowiedni tylko przy spełnieniu tych 4 warunków. My w tym roku pierwszy raz postanowiliśmy ustawić poidełka na pasiece, zainteresowanie pszczół jest ogromne. Pyłku nosiły dużo do momentu załamania pogody. Pokarmu coś tam mają ale niektóre rodziny w środku gniazda gdzie zwijają kłąb nie miały już prawie wcale (dlatego poszło ciasto). Zobaczę w niedzielę jak to ciasto im poszło, skontroluję inne rodzinki. 4 ule mam stanowczo do likwidacji. W jednym zarwała się podłoga - nie wiem od czego, co się tam dobierało? Ale deska wystaje od dołu i ocieplenie leży. W kolejnym ryjówka weszła do środka, zrobiła dziurę w zatworze, i górą przeszła od drugiego szczytu przez ścianę boczną z ociepleniem do góry i porobiła dziur w ociepleniu. Nie była zainteresowana łapką na myszy albo już jej tam nie ma. W każdym razie w tej rodzinie zauważyłem kłąb na środku ramek - albo się przesunęła przez mysz albo tak sama się uwiązała. W każdym razie silna rodzina to była w tamtym roku. Proponowałbym Wam jednak skontrolować zapasy pokarmu gdyż naprawdę może być różnie z czego doświadczyłem.
 11. W obawie przed głodem w niektórych rodzinach tak jak słusznie zauważył Piotrpodhale, przygotowałem już pszczołom rzadkie ciasto miodowo - cukrowe 3:1 z resztek miodu, który nie zszedł. Opakowania przypadkowo takie kupiłem
 12. Harcerzu, proszę Cię wymień ile razy spełniły się Twoje teorie spiskowe, które do tej pory głosisz. Wiadomo, że odkąd fenicjanie wymyślili pieniądz to wszystko właśnie o to się rozchodzi i o władzę, dlatego w dziejach ludzkości zdarza się mnóstwo spisków ale aż tak jak Ty mówisz?
 13. Miodu czy rzadkiego syropu, który podał pszczołom?
 14. Mam podobną sytuację do Ciebie, tylko u mnie dotyczyło to niektórych rodzin i tym podałem po 0,5 kg ciasta befonda z witaminami. W niedzielę przy 11 stC sprawdzę jeszcze raz te co nie zdążyłem, przygotowałem na wszelki wypadek ciasto miodowo-cukrowe (3:1). Skąd dokładnie jesteś?
×
×
 • Create New...

Important Information

By using this site, you agree to our Terms of Use.