Jump to content
Forum Pszczelarskie - Pasieka "Banicja"

Krzychu

Użytkownicy
 • Content Count

  3,274
 • Joined

 • Last visited

 • Days Won

  53

Krzychu last won the day on November 25

Krzychu had the most liked content!

Community Reputation

735

About Krzychu

 • Rank
  Guru forumowy
 • Birthday 04/25/1989

Informacje o profilu

 • Płeć
  Mężczyzna
 • Imię
  Krzysztof
 • Lokalizacja
  Polska
 • Typ ula
  Warszawski poszerzany / Wielkopolska 18-tka

Recent Profile Visitors

4,182 profile views
 1. Dokładnie, a mimo tego styrodur bardzo ładnie się recyklinguje. Dla naturszczyków polecam, że jeśli chcą już być tak naturalni to niech zdejmą z siebie wszelkie ubrania, polary podobne do wojskowych, buty z podeszfami gumowymi, które nie nadają się do recyklingu z powodu wielkiej ilości fosforu w nich - i niech założą szaty z juty, a samochody zamienia na wozy konne.
 2. Ja polecam ule styrodurowe ze styroduru 700 kpa 4 cm. Argumenty : 1. Lekkie. 2. Łatwe do wykonania. Wystarczy nóż do tapet, wkrętarka, klej polimerowy i gotowe felce. 3. Bezpieczny dla zdrowia. Pszczoły go nie zgryzają. Do produkcji XPS nie wykorzystuje się gazów CFC, HCFC i HCF, jak również substancji ogniouodparniających zawierających szkodliwe związki bromu. Materiał nie wydziela również szkodliwych gazów, cząstek i włókien 4. Styrodur jest ekologiczny. Można go wielokrotnie poddawać recyklingowi. Jeśli ktoś mówi że drewno jest ekologiczne to jest coś nie tak - do produkcji drewnianych trzeba ściąć drzewo, a jak już się zużyją korpusy to co najwyżej w kominku spalisz - co też nie jest nieszkodliwe. 5. Jeśli obchodzisz się z ulami tak jak z pszczołami to prawdopodobnie długo posłużą. 6. Tanie w wykonaniu. Ja mam daszki i dennice drewniane, w korpusach mam uchwyty drewniane na całej ścianę i felce drewniane.
 3. Krzychu

  Dennice

  Kupię kilka dennic wielkopolskich 10R (w zależności od stanu i ceny) oraz ze dwie dadanta 10R. Drewno lub plastik (mile widziane te od łysonia szare plastikowe) z felcami. Mogą być używane do renowacji / odświeżenia .
 4. Rynek i ekonomia już mówią, że klient nie traktuje miodu jak produktu pierwszej potrzeby więc co powie gdy o kolejne "5 zł" do góry pójdzie z powodu słoików...
 5. Jak będą po 5 zł z nakrętką to wielu z nas się uwsteczni. Czyli miód do beczek lub wiader i wtedy na sprzedaż hurt. Mało kto będzie chciał wydać 5000 zł na słoiki gdzie wątpliwe,że sprzeda Ten miód w tych słoikach. Będziemy szukać używanych po miodzie u klientów swoich.
 6. Podobno ma brakować słoików na miód. Podobno huty wygaszają. Ktoś coś wie ?
 7. @michal79a powiedz jak wygląda wkładka dennicowa w rodzinach u których nie używasz chemii do trucia varroa? Jest naturalny osyp pasożyta, jest czysta wkładka? Jak jest to dużo tego leży?
 8. Staram się oddawać, ale np sezon temu gdy wycofywałem dużo ciemnych ramek warszawskich poszerzanych - było na nich sporo pierzgi. A potrzebny mi był wosk na węzę do nowych ramek w nowych ulach
 9. Może mam pożytki bardziej pylkodajne niż nektarujące
 10. Taka zamrażarka może być przydatna przy pozyskiwaniu pierzgi z plastrów, które idą do przetopu. Coś wspaniałego. A tyle pierzgi u mnie się marnuje zawsze. Może dobrze byłoby w tym kierunku iść skoro miodu mało noszą ?
 11. U mnie tj w jednym z największych zakładów po-PGR w województwie jaki się zachował i rozwinął liczy się wynik - ale nie lekceważą naturalnych zapylaczy dlatego bardzo chętnie użyczyli mi terenu na łące i zachęcają do postawienia więcej rodzin. Przestrzegają również pór dnia dot. oprysków na słodyszka.
 12. Nooo kilku zawodowych nie wytrzymało wówczas i musieli się odezwać. Może to takie zagranie psychologiczne było aby zniechęcić (osłabić) konkurencję
 13. Pamiętam, jak deklarował, że wysyła 200 tys matek rocznie w Polskę... Miał w tym również niby BF VSH z zapewnianiem, że posiada gwarancję, że materiał pochodzi z pasieki takiej i takiej. Nie zapewniał gwarancji VSH
 14. Rozumiem, że zamrażasz na kilka godzin tylko?
 15. Dokładnie. Chociaż mogę dodać do tego, że np w tym roku zapach naprawdę bardzo intensywny, w dzień było ciepło, w nocy padał deszcz, było wilgotno, pszczoły szumiały ładnie w rzepaku a mimo to... nie tego się spodziewałem.
×
×
 • Create New...

Important Information

By using this site, you agree to our Terms of Use.