Jump to content

Drogi Użytkowniku.

Zdajemy sobie sprawę, iż reklamy czasami bywają uciążliwe, jednak  staramy się z nich utrzymywać. Prosimy o wyłączenie blokowania reklam na naszej stronie, a komunikat zniknie. Dziękujemy za zrozumienie!

Forum Pszczelarskie - Pasieka "Banicja"

Turqs

Użytkownicy
 • Content Count

  168
 • Joined

 • Last visited

 • Days Won

  2

Turqs last won the day on January 6

Turqs had the most liked content!

About Turqs

 • Rank
  100% Domownik
 • Birthday 12/16/1988

Kontakt

 • Strona WWW
  http://www.facebook.com/pszczelarstwodratwiak

Informacje o profilu

 • Płeć
  Mężczyzna
 • Imię
  Mirek
 • Lokalizacja
  Wielkopolska / Gniezno
 • Typ ula
  WLKP / wlkp 18

Recent Profile Visitors

253 profile views
 1. Poszukuję sprzedawcy / hurtownika / producenta takich słoików. Czy ktoś z kolegów i koleżanek zna takiego ? Pozdrawiam
 2. Turqs

  2019-nCoV

  Kwarantanna to izolacja dla żony. Mąż powinien przygotować dla niej miejsce i się od niej odizolować. Oczywiście to teoria. Nie zawsze ze względu lokalowych do osiągnięcia
 3. Turqs

  2019-nCoV

  Jak wyglądał przebieg choroby u Was?
 4. Również mam obawy co do kontaktu pszczół z ściana ula pokryta parafiną. Chociaż pewnie nie bardziej szkodliwe niż styrodur W szaden sposób nie bronię takiej praktyki. Byłem ciekaw czy w poslce jest to praktykowane.
 5. Czy ktoś z kolegów praktykował konserwację drewnianych uli w gorącej parafinie? Przeprowadza się to w temp powyżej 200 st C więc za jednym razem załatwiamy też odkażanie. To żadna nowość lecz nie znalazłem informacji o tym na forum. Z tego co wiem należy użyć twardej parafiny, która ma najwyższą temperaturę topnienia. Co myślicie o takiej praktyce? Poniżej link to przykładowego filmu.
 6. żadnego Wieczorem piekę z żoną i córką w domu (u Grzeczki kolejka do skrzyżowania ok 50osób w kolejce ? )
 7. Zapominamy, że pączki można sparzyć / piec samemu w domu. Już wszyscy o tym zapomnieli?! Z takich składników jak nam odpowiadają. Wystarczy wydysponować 2h z rodziną wieczorem (na jeden wieczór zapomnieć o forum i tv) i frajdy co nie miara i nawet te nie udane będą o niebo lepsze od zakupionych w piekarniach nie wspominając o marketowych "plastikowych" pączkach.
 8. Tego typu "grup" na fb jest mnóstwo. Ze zdrową żywnością, z własnego ogródka itp. W mojej ocenie tworzenie nowej witryny zakończy się fiaskiem. Koszty marketingu i utrzymania zjedzą zyski. Jaki segment klientów będzie szukał miodu w sieci? Osoby wygodne, którym nie chce się podjechać do lokalnego pszczelarza. Gro takich osób posiada konto na fb i tam robi takie zakupy. nawet więcej nie muszą tego szukać bo algorytm zaproponuje im taka grupę. Licząc na kontakt osobisty z producentem lub ew administratorem grupy. Zamiast tworzyć nowy "twór" można dołączyć do istniejącego bez większego kłopotu.
 9. Michale buraki zaprawiane neonikodynoidami były już przed 2019 niestety...
 10. Jeden zabieg nie wystarczy gdy w rodzinie NIE ma czerwiu krytego? Myślę że będzie skuteczniejszy niż każda inna metoda zwalczania w obecności czerwiu. Właśnie w taki sposób można pozbyć się najwięcej varroa przed jesiennym czerwieniem.
 11. Nie można każdego rodzaju izolacji wkładać do jednego worka. Izolacje w trakcie sezonu niasa całkowicie odmienne konsekwencje niż izolacje po sezonie. Izolator ramowe i bezramkowe (chmary) to też inna bajka
 12. Było już wcześniej o tym w tym temacie
 13. Ja zmieniam korek teflonowy na zawór kulowy. O takiej średnicy aby swobodnie zmieściła się w nim strzykawka do odmierzania porcji kwasu. Wypróbuję i podzielę się wrażeniami
 14. Zakładam pasiekę w nowym miejscu i zastanawiam się nad rodzajem rozmieszczenia rodzin. Szeregowo czy czwórkami "plecami" do siebie. Działka ma powierzchnię ok 1800 m2, zadrzewiona ok 10-15 drzew w wieku 50+ (kasztany, jesiony, klony i jedna lipa) wiosną zabieram się za usunięcie zbędnych samosiejek. Teren płaski. Do tej pory na pasiece stacjonarnej mam ustawione ule szeregowo bo tak pozwala teren. Przy nowej lokalizacji działka jest zbliżona do kwadratu więc wolna amerykanka. Chcę rozlokować tam ok 30 rodzin produkcyjnych + plus miejsce na odkłady na potrzeby tej pasieki. Aspekt dennicy higienicznej i ewentualnej jej zasuwania przy ustawieniu czwórkami dla mnie jest mniej istotny. Ule od dennicy po daszek wykonuje sam więc dopasuje dennice do takiego ustawienia. Oczywiście nie ma idealnego rozstawienia. Każde ma plusy i minusy. Jestem ciekaw jak to wygląda u kolegów. Podzielcie się spostrzeżeniami. Przy jakim pracuje się Wam wygodniej a jakie jest korzystniejsze dla pszczół. Nie wykluczone, że korzyści dla nas mogą być sprzeczne z korzyściami pszczół. Temat pomoże mi osobiście i zarazem pomoże początkującym. Każdy odsieje coś dla siebie Pomińmy książkowe sugestie. Skupmy się na naszych doświadczeniach.
×
×
 • Create New...

Important Information

By using this site, you agree to our Terms of Use.