Jump to content
Forum Pszczelarskie - Pasieka "Banicja"

Turqs

Użytkownicy
 • Content Count

  594
 • Joined

 • Last visited

 • Days Won

  22

Turqs last won the day on November 21

Turqs had the most liked content!

Community Reputation

289

About Turqs

Kontakt

 • Strona WWW
  http://www.facebook.com/pszczelarstwodratwiak

Informacje o profilu

 • Płeć
  Mężczyzna
 • Imię
  Mirek
 • Lokalizacja
  Wielkopolska / Gniezno
 • Typ ula
  WLKP / wlkp 18 / Dadant 17

Recent Profile Visitors

1,924 profile views
 1. Mi na styropianach po prostu jest wygodnie jakoś. Lekkie, żaden wkręt nie puszcza nic nie odpada. Oczyścić łatwiej. W korpusach przechowuje wszystkie ramki nawet te zadrutowane czekające na węze i już z węza. Podnoszę je nie tylko jak są już na rodzinie czy przy Miodobraniu. Drewniane jednościenne też są lekkie ale brakuje mi w nich wręgów w transporcie. Przesuwają się względem siebie na pace. Na rodzinie wiadomo są przy kitowane. W tym roku nadal będę robił sam jednościenne bo materiał już mam wysezonowany ale na tyle ile refundację pozwolą dokupię też styropian.
 2. Ule z tworzyw sztucznych tak naprawdę nie maja wiele różnic poza ceną. Użytkuje się je tak samo. Styrodurowe jesli mówić o xps 700 są mniej trwałe w porównaniu do poliuretanu czy styropianu bo nie są monolitem i to tylko tyle w sumie
 3. Jakie są teraz koszty wykonania korpusu z xps i plastikowe wręgi?
 4. będą służyć jeszcze wnukom Żeby nie było jednościenne tez mam więc nie jestem taki beeee
 5. Ule z tworzywa sztucznego u siebie mam: Styrodurowe 300 z wręgami plastikowymi - wyrób własny, poliuretanowe - apikoz, styropianowe - łysoń i Burnat. Dyskusję powinno się chyba jeszcze rozdzielić na czym nam zależy. Cena czy jakość. W mojej ocenie cena idzie w górę z jakością
 6. Cukru tez miało nie być. Słoiki będą tylko po 5 zł
 7. bardziej chodziło mi o to że nie oddajesz ramek z pierzgą do rodzin? Ja jak trafi mi się przy miodobraniu to zbieram je w oddzielne korpusy. Są rewelacyjne dla rozwijających się odkładów.
 8. Z pierzgą nie jest łatwo. Ramki z pierzga przed mrożeniem muszą zostać osuszone z miodu prze pszczoły. Bez tego nie oddzielisz wosku od pierzgi. Dlaczego tak się dzieje u Ciebie?
 9. Po przemrożeniu przekładasz ramki do szczelnych worków? Ja u siebie stosuję kwas octowy. Korpusy ustawiam w wierze po 5-4 od dołu i góry folia i na górne ramki stawiam podstawkę od doniczki wlewając do niej 300 ml kwasu na to beleczka folia i daszek. Korpusy stawiam w zadaszeniu od północnej strony. W tym roku taka ilość kwasu parowała od ok 5 sierpnia do ok 20 września. profilaktycznie dolałem jeszcze po ok 100 ml. od 5 lat tak robię i nie mam problemu z barciakiem czy nosemą. Podstawa to drut nierdzewny w ramkach.
 10. 200 tys? To jakieś 1400 szt dziennie. O matko co za brednie.
 11. Od wyboru do koloru co tylko klient sobie życzy A co się stało z pewnym "Tomem" o tysięcy matek wysłanych do paczkomatów? Ostatnio coś cicho.
 12. rzepak ostatnie lata ciężki temat. U mnie zawsze zimno w porze kwitnienia na końcówce coś przynoszą. Do tego odmiany też wielka nie wiadoma. W tym roku miałem na hybrydzie i na populacyjnym. Populacyjny zdecydowanie chętniej oblatywany, zapach też znacznie intensywniejszy, duszący jak 15 lat temu. Rezultaty w miodzie porównywalne
 13. na facelii tak. Jak miały dwa korpusy miodu do na rodzinie stały 3 korpusy nad kratą. Oczywiście silne rodziny. Wszytsko zależy od rodzaju i intensywności pożytku.
 14. Jeśli chodzi o te ze zdjęcia które dodałeś to pewnie miniplus
×
×
 • Create New...

Important Information

By using this site, you agree to our Terms of Use.