Jump to content

Drogi Użytkowniku.

Zdajemy sobie sprawę, iż reklamy czasami bywają uciążliwe, jednak  staramy się z nich utrzymywać. Prosimy o wyłączenie blokowania reklam na naszej stronie, a komunikat zniknie. Dziękujemy za zrozumienie!

Forum Pszczelarskie - Pasieka "Banicja"

Turqs

Użytkownicy
 • Content Count

  268
 • Joined

 • Last visited

 • Days Won

  4

Turqs last won the day on December 8 2020

Turqs had the most liked content!

Community Reputation

83

About Turqs

 • Rank
  100% Domownik
 • Birthday 12/16/1988

Kontakt

 • Strona WWW
  http://www.facebook.com/pszczelarstwodratwiak

Informacje o profilu

 • Płeć
  Mężczyzna
 • Imię
  Mirek
 • Lokalizacja
  Wielkopolska / Gniezno
 • Typ ula
  WLKP / wlkp 18

Recent Profile Visitors

545 profile views
 1. Czy spotkał się ktoś z kolegów z zastosowaniem szamotu w cieplarkach jako akumulatora i stabilizatora temperatury?
 2. A tu dla kontrastu jak nie pszczelarzyc! Moda na pszczelarstwo. To najgorsze co mogło spotkać pszczoły...
 3. W mojej ocenie już za późno. Po przestawieniu cześć pszczół zbłądzi. U mnie dziś o 11:00 było 8 st i pszczoły latały po wodę. Wystarczy że słońce wyjdzie za chmur. Temperatura podskoczy na godzinę i już śmigają po wodę.
 4. Matka przed złożeniem jaja wkłada do komórki głowę nie tylko po to aby sprawdzić czy komórka jest wolna. Czułkami określa jej średnice i to właśnie daje impuls do zbiorniczka z nasieniem. Dzieje się to automatycznie. Raczej nie jest to decyzja. Idąc dale należało by zacząć od wyhodowania matki gigant aby komórkę trutową odczytywała jako pszczelą gigant a już trutnie to były by wielkość czmiela Wyobrażacie sobie dźwięk takiego roju pszczół gigantów?
 5. Masz rację. Bo na jajo dostaje się porcja z mnogością plemników a nie z jednym.
 6. w takiej sytuacji wymienia się matkę bo strzela trutniami. Czerw garbaty.
 7. Siatka do moskitier. Nie trzeba więcej
 8. Sprzedam praskę do węzy wielkopolskiej komórka 5,4mm Stan idealny. Węza pięknie odchodzi, nie trzeba używać żadnego rozdzielacza. Chłodzona woda. Wszystkie węże w zestawie, wystarczy podłączyć szybkozłączką do węża ogrodowego. Tel. 500454410 Cena 800 zł. Dla forumowicza wysyłka gratis + szybkowar
 9. Tadek zakrętarka akumulatorowa... Nie żadna pneumatyczna Chyba nie pracowałeś nigdy z taką
 10. Jeśli mi nic nie przeszkodzi to dam radę chyba że jak często bywa w soboty dowiedzi mnie jakiś znajomy pszczelarz na pierdoly Polecam zakrętarki udarowe. Zdecydowanie lepsze. Duża większą siła i nie męczy tak ręki jak zwykle wkrętarki
 11. Nie ma co marudzić tylko działać ja mam przygotowany materiał na korpusy 110 szt. Zostało tylko skręcenie. W sobotę mam zamiar to opanować Na szczęście dennice i daszki już udało mi się dokończyć
 12. Kolejna firma zapowiada skup suszu. Jestem ciekaw jaka to tajemniczą "najbardziej wydajna na rynku technologia" pozawala wytopić najwięcej wosku. Czy aż tak wiele go zostaje w tradycyjny wytop? A może wosk jest coraz bardziej pożądanym produktem w użyciu poza pszczelarstwem?
 13. przezimowane rodziny będą w cenie
 14. Przecież to jest normalne. Zawsze z końcem roku są niższe ceny aby sprzedać to co zostało. Nie głód to powoduje. Nikt o zdrowym umysle nie będzie dawał invertu do głodnych rodzin.
×
×
 • Create New...

Important Information

By using this site, you agree to our Terms of Use.